Oğul Erbakan'dan uyarı

SAADET Partisi (SP) Genel İdare Kurulu üyesi Fatih Erbakan, "Türkiye bölgesel güç değil, bölgede Amerika’nın ve İsrail’in maalesef postacısı olan bir ülke haline getirilmektedir" dedi.

FATİH ERBAKAN; 'TÜRKİYE AMERİKA'NIN, İSRAİL'İN POSTACISI HALİNE GETİRİLMEKTEDİR'

SP Genel İdare Kurulu üyesi Fatih Erbakan, çeşitli toplantı ve konferans programlarına katılmak için Samsun’a geldi. Toplantı ve konferans öncesinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Erbakan, 50 yıl önce babası Necmettin Erbakan’ın Türkiye’nin İsrail’e vilayet yapılması için büyük bir plan yürütüldüğünü söylediğini hatırlatarak şöyle konuştu:

"Fakat şu anda orta doğuda 'Arap baharı' adı altında yaşanan gelişmeler, büyük Ortadoğu projesinin ayan beyan fiilen uygulamaya konulması, Müslüman ülkelerin yöneticilerinin değiştirilerek bölünüp parçalanmak istenmesi, Sudan’ın ortadan ikiye bölünmesi, Kuzey Kıbrıs’taki Türk varlığını sona erdirilmek için yoğun gayret sarf edilmesi gibi olayların hepsi ve Kuzey Irak’ta kurdurulan Kürt devletinin bu gün fiilen hayata geçmesi gibi olaylar, hepsi büyük İsrail planlarının yüzde 100 doğru ve gerçek olduğunu, bizler için en büyük tehdit olduğunu gösteren yaşadığımız olaylardır."

'TÜRKİYE BÖLGESEL GÜÇ DEĞİL, POSTACI'

Hükümet yetkililerinin 'Türkiye’yi bölgesel güç yaptık. Türkiye’yi yeniden bölgenin stratejik merkezi haline getirdik' gibi sözlerine her zaman temkinli olarak yaklaştıklarını belirten Erbakan şöyle devam etti:

"Türkiye bölgesel güç değil, Türkiye bölgede Amerika’nın ve İsrail’in maalesef postacısı olan bir ülke haline getirilmektedir. Sayın Dışişleri Bakanımız, hükümet yetkilileri, bilerek ya da bilmeyerek, istemeden de olsa maalesef Amerika'nın ve İsrail’in önlerine koyduğu bir takım istekleri ve talepleri sanki Türkiye’nin talepleriymiş gibi bölge ülkelerine götürüp, Amerika'nın postacılığını yapmaya soyunmuş duruma geldiler. Bugün Suriye’de olan olay da aynı şekildedir."

11.12.2011 / SAMSUN, (DHA)