12 sonuçtan 1 --- 12 arası gösteriliyor

Konu: Allah'ın Resûlü ve Gençlik

Allah'ın Resûlü ve Gençlik

Bu yaz boş durmak yerine bir kitap yazmak istedim. Ve kitabım yayınlandı. Konya'nın Yerel Gazetesine verdiğim demeçlerden birisini de burada sizlerle paylaşmak istedim. Buyrun.

TIKLAYIN
    ..Allah katında zafer; akidesini muhafaza edip cihada devam edenlerindir..

Örnek gençlerin hayatını anlattım

Muhammed İkbal Üstünün yazdığı Allahın Resulü ve Gençlik adlı siyer kitabı Aybil Yayınlarından çıktı.

Yazdığı kitap hakkında bilgi veren Muhammed İkbal Üstün, kitapta Hz. Muhammed’in ve O’nun döneminde yaşayan örnek gençlerin hayatını anlattığını söyledi. Kitabı yazmaya Asım Köksal’ın İslam Tarihi adlı eserini okurken karar verdiğini belirten Üstün, “İslam tarihi okuyordum. Asrı Saadet dönemini bitirdim. Oradaki örnek gençlerin hayatını okuyordum. Benimde içimde yazma isteği belirdi. İslam’ın zor dönemlerinde omuz veren gençleri anlatmak için bu kitabı yazdım. O dönemdeki genç sahabelerin hayatlarının günümüz gençliğine güzel bir örnek olduğunu düşünüyorum. Genç sahabeleri anlayan ve örnek alan gençlerin yeni bir dirilişe vesile olacaklardır” dedi.

Kitapta örnek insan ve toplum modelini anlattığını aktaran Üstün, “Peygamber Efendimizin çevresinde İslam’a içtenlikle sahip çıkan Efendimizin anlattığı hakikatlere koşan gençleri anlatmaya çalıştım. Her konuda birbirlerine destek çıkan, münafıkların oyunlarını boşa çıkaran ensar ile muhacirleri anlattım. Bizlere düşen Efendimizin ve bu örnek gençlerin hayatını kendi yaşantımıza yansıtmak. Peygamberimizin hayatını anlamayı ve yaşantısını hayatımıza yansıtmamızı Allah bizlere nasip etsin. Bir büyüğüm ‘bir milletin asıl gücünün topu tüfeği değil imanlı gençliği olduğunu’ söyler. Bende bu kitabımın imanlı gençlerin yetişmesine vesile olmasını diliyorum ” diye konuştu.

MEHMET ALİ ÖZYER
    merhaba gazetesi

Tebrik ederim. Rabbim kaleminize kuvvet versin... Alıp okumak isterim. Nere bulabilirim acaba ?

Kitaptan bazı yerleri burada bizimle paylaşır mısınız ?

İstanbul
    Merkez - Remzi Kitabevi A.Ş.
    Akmerkez E3 Blok Kat:14 Etiler/İstanbul
    Tel : (0212) 282 20 80
    Faks : (0212) 282 20 90
    E-Mail : post@remzi.com.tr

Kocaeli
    Fırat Kitabevi
    Ömerağa Mah. Belsa Plaza İş Merkezi 5-6 Blok K:1 D:91
    İzmit Merkez, İzmit, Kocaeli

Konya
    Hüner Kitabevi
    Rampalı Çarşı No:14 Meram/KONYA
    (332) 350 91 05

Şuurlu Gençlik Ekrem GÖK kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Jul 2011
    İletiler
    198
    Allah hayırlara vesile etsin inş. devamını da bekliyoruz.. almaya çalışacağım..
    İman varsa imkan da vardır, milli görüşçü asla vazgeçmez...

Maşallah... Maşallah... Maşallah...

Üstün’den gençlere tavsiye niteliğinde kitap
    Muhammet İkbal Üstün’ün Anadolu Gençlik Derneği Selçuklu Ortaöğretim Komisyonunun katkılarıyla hazırladığı ‘Allah’ın Resulü ve Gençlik’ isimli kitabı yayımlandı.

Hazreti Muhammed’in hayatının anlatıldığı kitapta, Hazreti Muhammed’in yaşadığı dönemde meydana gelen birçok savaş, fetih ve anlaşmalarına yer veriliyor. Fil Vakası, Miraç Hadisesi, Akabe Biatları, Hicret, Bedir, Uhud, Hendek savaşları, Hayber’in fethi gibi siyer tarihinde iyi bilinen ve önemli olayların yanı sıra konunun uzmanlarının yorumlarını da içeren kitapta günümüz gençliğine yönelik dini ve ahlaki mesajlar da dikkat çekiyor.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in doğumundan vefatına kadar geçen hayatı içindeki yaşayışı, ahlakı, adet ve davranışlarını aktararak gençlere yol gösteren genç yazar Muhammet İkbal Üstün, akıcı ve pürüzsüz anlatımıyla ortaya iyi bir eser koyuyor.

KONYA POSTASI

Çok iyi yaaaa. Seni tebrik ederim....

Allah razı olsun. Barbaros KANDEMİR , diğer haberlerden birisini de bulmuş koymuş. Allah razı olsun. Nasıl bulduğunu merak ettim açıkcası .

Tebrikler. Milli Görüş Portal üyelerinin bu güzel çalışmaları bizleri de onurlandırıyor.. Başarılarının devamını dilerim...

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    Maşallah Muhammed. En kısa zamanda alıp okuyacağım inşallah...
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

Muhtazaf M. Salih AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Dec 2007
    İletiler
    622
    Blogdaki Konular
    1
    Kalemine kuvvet ALLAH razi olsun hayirli olsun kardesim
    Birliğin kederi, ayrılığın safasından daha hayırlıdır. (Yahya bin Muaz)
    www.aydin-aydin.com

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları