+ Konuyu Yanıtla
3 sonuçtan 1 --- 3 arası gösteriliyor

Konu: Füze Kalkanı İmza Kampanyası

 1. #1

  Füze Kalkanı İmza Kampanyası

  Saadet Partisi Ankara İl Teşkilatı, NATO şemsiyesi adı altında Malatya’ya kurulması kararlaştırılan Füze Kalkanı Sistemini protesto etti. Dışişleri Bakanlığı Giriş Kapısı önünde toplanan yüzlerce partili, kurulacak sistemin Türkiye’ye zarar vereceğini kaydederek, imza kampanyası da başlattı.

  Saadet Partisi Ankara İl Başkanı Hüseyin Hacıabdullahoğlu, protesto gösterisinde yaptığı açıklamada, önemli uyarılarda bulundu. Hacıabdullaoğlu, Irkçı Emperyalizm’in Arap ülkelerinde pörsümüş kuklaların yerine yenilerini getirmek için Arap Baharı adı altında yeni yönetimler iktidara getirmeye çalıştığını söyleyerek, “Türkiye Arap Baharına karşı durmak yerine öncülük rolünü kullandı. Emperyalist ülkeler, daha ılımlı kuklalar, toleranslı rejimler ile kitleleri uyutarak, sömürü düzenlerini yeniden sürdürmek istiyor. Bu gayretler sürerken, Sayın Erdoğan’ın 14’üncü ABD ziyareti öncesi Tunus, Mısır, Libya gezisi büyük bir talihsizlik olmuştur. Eğer Erdoğan bu ziyaretlerinde kahramanlar gibi karşılanmış olsaydı, Tahrir’de konuşturulurdu ve Gazze’ye sokulurdu. Mısırda ise Müslüman Kardeşler’den aldığı not kocaman bir sıfır değil büyük bir eksi olmuştur” eleştirisin yaptı.

  Milli Görüş iktidarlarının temiz bir mazisi olduğunu ve emperyalist zihniyete karşı her zaman durduğunu hatırlatan İl Başkanı Hacıabdullaoğlu, Başbakan Erdoğan’ı Müslüman ülkelere Laiklik pazarlamakla suçladı. Hacıabdullahoğlu, “Milli Görüş partilerini ucube laiklik bahaneleriyle kapattılar. Laiklik pazarlama görevini gömlek çıkarınca önü açılanların üstlenmesi ise normaldir. Ama bu rolün adı model değil, ördek avında kullanılan dişi ördek rolüdür” diye örnek verdi.

  Başbakan Erdoğan’ın Arap ülkelerine yapmış olduğu ziyaretlerini Türkiye’ye kurulacak olan Füze Kalkanı Sistemlerini gölgelemek için yapıldığını da kaydeden Hacıabdullaoğlu, “Sayın Başbakan Erdoğan’ın Arap ülkelerine yapmış olduğu gezinin en büyük başarısı Füze Kalkanı Sistemini gölgelemek oldu. Bu hatadan en kısa sürede dönün” diye çağrıda bulundu.

  Hacıabdullaoğlu, Malatya’ya kurulacak olan sistemin İsrail’in kalkan projesiyle entegre edilerek kullanılacağını da kaydederek, “Bu sistem ABD ve İsrail’in İran’ı ve Suriye’yi kontrol ve vurmasını kolaylaştıracaktır. Hedefi belli olan bu sistemin, kullanılmasa dahi Türkiye’deki varlığı İran’ı rahatız edecektir. Bu sistem kullanıldığı zaman Türkiye İran’ın hedefi olacaktır” dedi.

  İsrail’in Rumlarla Akdeniz’de sondaj çalışmaları planladığını ancak Türkiye’nin ise Füze Kalkanı Sistemi ile İsrail’i koruyacağını da sözlerine ekleyen Saadet Partisi Ankara İl Başkanı Hüseyin Hacıabdullaoğlu, “Bu ne büyük çelişkidir. Çekiç Güç bize bahalıya mal olmuştu. Ama kalkanların çok daha ağır faturası şimdiden görülüyor. İktidarın bu kalkanları savunmasının hiçbir haklı sebebi olamaz. Davutoğlu’ndan iyi şeyler bekleniyordu, ancak el attığı her yer kanadı” eleştirisini yaptı.


  Saadet Partili Başkan konuşmasının sonunda ise Ortadoğu’da ülkelerin ayakta durmasının birliktelikten geçtiğini söyleyerek, “Bu kurtlar vadisinde değil liderlik, birliğimizi kurmadan varlığımızı koruyamayız. Bunun için D-8’ler derhal aktif hale getirilmeli. Zararın neresinden dönülürse kardır. Emperyalist ülkelerin yol haritalarına taşeronlukla ne huzur ne izzet ne de hayatiyet bulunur. Bu cadde çıkmaz sokaktır” dedi.

  22 Eylül 2011

 2. #2
  _ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  İstanbul
  İletiler
  8,620
  Blogdaki Konular
  5
  Sonunda Füze Kalkanı konusunda somut bir tepki ortaya koyabildik. Tebrikler Ankara...
  Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

 3. #3
  Şuurlu Gençlik Ekrem GÖK kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Fri Jul 2011
  Konum
  İstanbul
  Yaş
  26
  İletiler
  198
  istanbul şube hala aynı daha bi etkinlik yok maalesef.. inş. gelecek günlerde derhal olmasını ümit ediyorum..

  zaten bu işte bir yanlışlığın olduğunu biliyordum ancak sebebi daha sonradan çıktı füze kalkanı....
  İman varsa imkan da vardır, milli görüşçü asla vazgeçmez...

+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •