Oylama: İran resmi olarak açıkladı: Karayılan yakalandı, TRT bunu 1 gün önce nasıl biliyordu?

+ Konuyu Yanıtla
11 sonuçtan 1 --- 11 arası gösteriliyor

Konu: Karayılan Yakalandı. TRT nereden biliyordu

 1. #1
  Genel Moderatör
  Giriş
  Wed May 2006
  Yaş
  43
  İletiler
  116
  Blogdaki Konular
  1

  Karayılan Yakalandı. TRT nereden biliyordu

  İran resmi olarak açıkladı: Karayılan yakalandı, oysa TRT bunu 1 gün önce haber verdi...

  Merak edilen konu TRT bunu tüm dünya medyasından evvel nasıl haber verdi??

 2. #2
  Kayıtsız
  Misafir
  "Eğer TRT'nin iddiası doğruysa ve Murat Karayılan yakalandıysa, İran bir kaç ay içinde Karayılan'ı asar. Geçen yıl Cundullah örgütü lideri Abdülmelik Rigi, Dubai'den Kırgızistan'a giderken yakalanmış ve dört ay içinde yargılanıp asılmıştı. Karayılan'ın asılması sonrası ipini koparmış bu sürünün ne kadar azgınlaşabileceğini ise kestiremiyorum. Allah hakkımıza hayırlısını versin." demiştim yakalandığını duyduğumda.

  Şimdi konu netleşince "Karayılan'ın yakalandığı iddiası İran tarafından resmen doğrulandı. İran hakikaten 2500 yıllık devlet tecrübesini konuşturuyor. Bu tecrübenin kıvraklığına nükleer pazarlıklarda da şahit olmuştuk. Karayılan'ın yargılanıp idam edildiği bir ortamda hiçbir güç Türkiye'yi İran-Suriye ikilisinin karşısına konumlandıramaz. PKK sürüsünün ipini koparıp azgınlaşması ise bahsi diğer. Hadi hayırlısı." diyorum...

  M.Demirkan

 3. #3
  Kayıtsız
  Misafir
  irana saldıran muhafazakar amigolar bakalım ne yapacaklar?iran aleyhine yapılan medya savaşına son noktayı koyarak sahadan 1-0 ayrıldı?sırada suriye var?ırak -afganistandan sonra abd böyle giderse suriyedede çuvallayacak??????

  Murat

 4. #4
  erdoğan
  Misafir
  Durun beyler çamaşır mı asıyorsunuz??? Adam yıllardır bir yerlere hizmet ediyor, bir anda astırırlar mı hiç! Bir ülkenin garantörşüğünde olmasa o adamları hiç yakalatırlar mı! Aponun garanti altına alınması için Ecevit, Bahçeli ve Yılmazdan garanti imzası aldılar sonra teslim ettiler. Yoksa Türkiye Kenyayı menyayı ne bilsin ki...???

 5. #5
  Muhtazaf M. Salih AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Fri Dec 2007
  Konum
  Almanya
  İletiler
  631
  Blogdaki Konular
  1
  Haber net degil bekliyecegiz
  Birliğin kederi, ayrılığın safasından daha hayırlıdır. (Yahya bin Muaz)
  www.aydin-aydin.com

 6. #6
  İran`ın Murat Karayılan`ın yakalandığına dair iddianın doğrulanmasının ardından konunun uzmanları ve gazeteciler gelişmeyi nasıl değerlendirdi
  Fikret Bila: İran bu operasyon ile Türkiye ile ilişkilerini yeni bir zemine çekerek son dönemde Ankara`nın Suriye`ye karşı aldığı tavrı yumuşatmak istiyor olabilir.

  İran, Karayılan`ı Türkiye`ye teslim edip Suriye`ye yapılacak bir askeri operasyonu engelleme hesapları yapıyor olabilir."

  Fatih Çekirge: "Yakalanmış ibaresi önemli. Çatışma ile yakalanmadığı izlenimi veriyor. Çok özel bir operasyon ile yakalanmış olabilir. Kandil`e yönelik böyle bir operasyonda İran`ın Irak ile temasa geçmesi lazım. Böyle bir durumda Irak hükümeti işbirliği yapmış herhalde.

  Çatışma olmadan yakalandıysa acaba İran ile anlaşarak mı teslim oldu. Çünkü verdiği son röportajda daha uzlaşmacı mesajlar vermişti.

  Eğer doğru ise İran çok önemli bir koz ele geçirdi."

  Atilla Sandıklı: "İran`ın operasyonları son dönemde artırmıştı. Bu baskının sonuç verdiği görülüyor. Çok iyi gizlenen bir terör liderini ele geçirdi. Bunu Türkiye`nin yapması gerekmez miydi? Bence bu Türkiye`nin eksikliğidir.Zaten İran`ın bu baskısı karşısında Karayılan, en son, `Bundan sonra PJAK İran`a karşı eylem yapmayacak PKK, sınırınızı koruyacak açıklaması yapmıştı."
  hayat;iman ve cihattır. Bu iki değer ve dinanizme, kim sahip olursa, zaferi onlar kazanacaktır.

 7. #7
  Karayılan Yakalandı' Demedim''
  Medyada yer alan "Karayılan Yakalandı" haberleri üzerine Türkiye'nin Tahran Büyükelçisi'nin İran Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Alaaddin Burucerdi ile konuştuğu bildirildi. Burucerdi'nin bu görüşmede büyükelçiye, "Karayılan'ın yakalandığını söylemediğini" aktardığı öğrenildi.

  DAVUTOĞLU, SALİHİ İLE GÖRÜŞTÜ

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun İran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi ile görüştüğü ve Salihi’nin Murat Karayılan’ın İran tarafından yakalandığına ilişkin ellerinde bir biligi bulunmadığını söylediği öğrenildi.

  Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Davutoğlu, bugün İran Dışişleri Bakanı Salihi’yi arayarak, Karayılan’ın yakalandığı haberlerini sordu. Salihi’nin Davutoğlu’na, ellerinde Karayılan’ın yakalandığına ilişkin bilgi olmadığını söylediği bildirildi.

  Aynı şekilde Türkiye’nin Tahran Büyükelçisi de İran Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Alaaddin Burucerdi ile konuştu. Burucerdi’nin bu görüşmede büyükelçiye, “Karayılan’ın yakalandığını söylemediğini” aktardığı öğrenildi.


  (AA)
  Müslümanım diyen bu kadar millet
  islam gözü ile kendine baksa
  Esirmi olurdu Mescid'i Aksa:lac[1]:

 8. #8
  ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  Sakarya
  Yaş
  43
  İletiler
  3,120
  Blogdaki Konular
  18
  TRT'nin adını FRT olarak değiştirsekte milli bir mülkmüş gibi durmasa orada.

  Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

 9. #9
  TRT Karayılan Haberinin Arkasında!  TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, Murat Karayılan'ın yakalanmasıyla ilgili haberin arkasında olduğunu söyledi

  Katıldığı İftar programında Karayılan'ın yakalanmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Şahin "Yakalandığını söylememiz çok kesin bir şey olur ama haberimizin arkasındayız. Gönül isterdi ki görüntüyle destekleyelim ama olmadı" dedi.

  İki gün önce İran devlet televizyonu başkanından Karayılan'ın görüntülerini istediğini belirten Şahin, İranlı muhatabından "Bakarız" cevabı aldığını ifade etti.

  Şahin, alınan cevabın haberin doğruluğunu teyit ettiğini belirtti. ROJ TV'nin Karayılan'ı canlı yayına çıkartacağını söylediğini ancak bunu başaramadığını anlatan İbrahim Şahin, "Haberciler bu tür haber atlatmalar yaparlar, o haber benim bilgim dahilinde yapıldı" dedi. Şahin İran Meclisi Güvenlik Komisyonu Başkanı Buruceri'nin geri adım atmasını ise "Her birimiz zaman zaman iki ileri bir geri yaparız" sözleriyle değerlendirdi.
  hayat;iman ve cihattır. Bu iki değer ve dinanizme, kim sahip olursa, zaferi onlar kazanacaktır.

 10. #10
  _ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  İstanbul
  İletiler
  8,620
  Blogdaki Konular
  5
  Yakalandığı haberinin arkasında olması güzel. Bu şunu ortaya koyuyor AKP Hükümeti - İran ve Suriye arasında pazarlık konusu olan KARAYILAN gelecekte önemli bir aktör haline gelecek. Bakalım AKP Hükümeti ABD'li komutanlarından aldıkları emirleri ne kadar yerine getirecekler...
  Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

 11. #11
  Adamlar Kendilerini Aşmışşş Abiciimm.... :))

+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may not post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •