+ Konuyu Yanıtla
2 sonuçtan 1 --- 2 arası gösteriliyor

Konu: Büyükelçilik Önünde Protesto

 1. #1

  Büyükelçilik Önünde Protesto

  SURİYE BÜYÜKELÇİLİĞİ ÖNÜNDE EYLEM

  SAADET PARTİSİ ÜYESİ BİR GRUP SURİYE'DEKİ OLAYLARI PROTESTO ETTİ

  - Saadet Partisi Ankara Gençlik Kolları üyesi bir grup, Suriye'deki olaylar nedeniyle protesto eylemi yaptı.

  Suriye'nin Ankara Büyükelçiliği önünde toplanan partililer, ''Mazlum Suriye halkının yanındayız'' ve ''Zulüm ile abat olanın sonu berbat olur'' yazılı dövizler açtı, sloganlar attı.

  Saadet Partisi Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Sunar, burada yaptığı açıklamada, kardeş Suriye halkının yıllardır devam eden zulüm düzenine karşı haklı taleplerini ortaya koyduğunu ancak karşılığında zalimce bir müdahale ile karşılaştığını söyledi.

  Suriye'de halkın hak ve özgürlük istediğini belirten Sunar, şöyle konuştu:

  ''Devlet Başkanı Esad, insanlık suçu işliyor. Esad, kendi vatandaşlarına karşı silah kullanan bir devlet başkanı olarak tarihe geçmiştir.

  Biz diktatörlük rejimlerinin bir an önce son bulmasını ve o ülkelerde halkın iradesi sonucu oluşan yönetimlerin hayata geçirilmesinin gerektiğine inanıyoruz. Protestoları bastırmak adına halka karşı silah kullanımından vazgeçilmeli ve kendi halkına kurşun sıkan bu uygulamalara son verilmelidir. Buradan İslam İşbirliği Teşkilatı, Arap Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti'ne sesleniyoruz; Esad'ın masum insanları acımasızca öldürmesine seyirci kalmayın. Suriye halkı sizlerden çözüm bekliyor.''

  Gruptakiler, açıklamanın ardından dağıldı.

  ANKARA (A.A) - 07.08.2011

 2. #2
  SP gençlik kolları Suriye yönetimini protesto etti

  Saadet Partisi (SP) Ankara İl Gençlik Kolları Başkanlığı, Suriye yönetimini yaptığı katliamlardan dolayı protesto etti.

  Suriye'nin Ankara Büyükelçiliği'nde toplanan gençlik kolları üyeleri, yönetim aleyhine slogan attı. Emniyet güçlerinin güvenlik önlemi aldığı protestoda, Suriye'nin başlattığı katliamlara biran önce son verilmesi istendi.

  Grup adına konuşan SP Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Sunar, zulüm düzenine karşı hak taleplerinin zalimce karşılandığını söyledi. Mübarek Ramazan ayında teravih namazında katliamların devam ettiğini anlatan Sunar, şunları söyledi:

  "Bizler diktatörlük rejimlerinin bir an önce son bulması ve ülkelerde halkın iradesi sonucu oluşan yönetimlerin hayata geçirilmesinin gerekliliğine inanıyoruz. Bu ülkelerde protestoları bastırmak adına, halka karşı silah kullanımından vazgeçilmeli ve kendi halkına kurşun sıkan bu uygulamalara son verilmelidir. Buradan İslam Birliği Teşkilatı'na, Arap Birliği'ne ve Türkiye Cumhuriyeti hükümetine sesleniyoruz; Esad'ın masum insanları acımasızca öldürmesine seyirci kalmayın. Suriye halkı ve tüm Müslümanlar sizlerden çözüm bekliyor. Buradan son olarak Esad yönetimine, 'halkınıza zulmetmeyin, Suriye halkına da' diyoruz ki sizler de oyuna gelmeyin, dış mihrakların oyunlarının parçası olmayın. Yeni bir dünya kurulmadan mazlum halkların huzur bulması mümkün olmayacaktır. Yeni bir dünya düzeni ise ancak Milli Görüş'ün Türkiye'de iktidarı ile gerçekleşecektir." dedi.

  07.08.2011 ANKARA (CİHAN)

+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •