+ Konuyu Yanıtla
2 / 1 12 SonSon
31 sonuçtan 1 --- 20 arası gösteriliyor

Konu: Ben Başbakan olunca

ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18

Ben Başbakan olunca

mavi marmara'yı kamulaştırıp israil terör devletine hediye edicem.

Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

..:: Ukde ::.. Mustafa AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu Oct 2006
    İletiler
    2,471
    Blogdaki Konular
    2
    Ben başbakan olunca oğlumun gemiciğini kamulaştırmayıp,batan ülkenin gemisi bu deyip sırtından para kazanacağım..
    Aşk şehidi..

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18
    her kamu personelinin lojmanı olacak. bir yere bir devlet binası yapılırken yanına da kadro kadar lojman yapılacak.

Erbakanist Esra MERTKAYA kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Mon Apr 2008
    İletiler
    180
    Ben başbakan olursam kamusal alan diye birşey olmayacak.Her alan açık başlar kapalı olacak.
    Allah'ım sen bizi başımızdaki deccallardan kurtar.(amin)

AHDE VEFA ibrahim DEMİRCİ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Feb 2007
    İletiler
    2,598
    Blogdaki Konular
    11
    ben başbakan olunca
    kanımın bulaştıgı her ibsana,her akrabama ihaleler verip zengin edecegim..:):):)
    EĞRİ CETVELDEN,DOGRU ÇİZGİ ÇIKMAZ

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18
    ben başbakan olunca tüm kanun ve nizamlar düzenlenecek. devlet-birey ilişkisi prensibi kaldırılıp devlet-aile ilişkisi prensibi yerleştirilecek.

Ben basbakan olunca
    Turkiyenin topraklarini yabancilara bir kurusa kendi vatandasima iki kurusa satacagim, pardon kiralayacagim
    "Ben gidiyorum, ta ki benden hayırlısı gelsin inşaALLAH"

Bu konu çok rağbet görmemiş; ileride başbakan olmak isteyenler galiba konuya yorum yapamıyorlar, ne olur ne olmaz ileride önüme çıkar korkusu var sanırım...

neyse ben yorum yapayım da kendimi zan altında bırakmayayım...;

Ben başbakan olunca herkese gemicik alacağım....
    Klavye Mücahidi

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18
    ben başbakan olunca milli eğitim sisteminde yapılacak düzenlemeler içinde en çok müzik, resim ve beden eğitimi dersleri üzerinde duracağım.
    müzik dersi ensturuman çalmak ya da türkü söylemek yerine nota bilgisine tam hakimiyet sağlayacak şekilde düzenlenecek. her vatandaş en azından güzel ezan okuyacak kadar notaya hakim olacak.
    resim dersi nesneleri tanımlama bilincinin artması ve en azından eşkal tanımlayıp çizme becerisi sağlayacak şekilde düzenlenecek.
    beden eğitimi ise spor dersi olmaktan çıkarılacak ve ALLAHın bahşettiği bu bedeni doğru kullanabilme becerisi kazandırma eğitimi olacak.

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18
    ben başbakan olunca perakende ürünlerin satıştaki ölçü birimleri standardize edilecek. her ürün ya da hizmet onu üreten sektörün temsilcisi oda tarafından kolay anlaşılabilir, kolay hesaplanabilir ve israfsız tüketilebilir ölçütlerde standart kurallara bağlanacak. mesela 900gr lık şeker ya da bakliyat paketleri olmayacak. 1kg olacak. ya da bir firma bir bisküvi paketini 78 gr pakette sunarken diğeri muadil ürünü 90 gr olarak sunamayacak. ikisi de ya 50 gr olacak ya da 100 gr.

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18
    ben başbakan olunca,
    şehirlerarası seyahatle ilgili düzenleme yapılacak. istasyon, gar ve terminaller ile dinlenme tesisleri yolcuların sömürüldüğü yerler olmaktan çıkarılacak. yolculukla ilgili her tesis yolculara ücretsiz ve yeterli miktarda su, temizlik malzemesi ve tuvalet sağlayacak. her tesiste en yakın yerleşim birimindekine eşdeğer kalite ve fiyatta en az bir çeşit yiyecek ve ekmek satılacak.

seyahat kolaylaştırılacak. yolculara 3 gün bedava konaklama ve yiyecek veren eski kervansaray kültürü yeniden topluma aşılanacak.

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18
    ben başbakan olunca,
    ülkeye gelen diğer ülke devlet adamlarının karşılanma ve ağırlanma protokollerini değiştirecem. yakın koruma dışında hiçbir ülkenin güvenlik birimlerinin girişine izin vermeyecem. tüm güvenlik devletin kontrolünde ve garantisinde olacak. davet edilen her devlet adamı için risk puanlaması yapılacak ve bu puan aynı zamanda kurulacak güvenliğin seviyesini belirleyecek. böylece kim düşman sahibi; kim sevilen kişi belli olacak.

agd_sisli Sedat ÖCALAN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    464
    Blogdaki Konular
    2
    ben başbakan olunca bütün tarikat yuvalarını tüm kur'an kurslarını tüm imam-hatipleri kapatacağım.. eğitim laik eğitim 5 günden 4 güne inecek.. 1 gün devlet eliyle sadece isteyene islami ilim eğitimleri verecek..

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18
    ben başbakan olunca tüm vergi sistemi feshedilecek. devlet kâr ortağı olmaktan çıkarılacak. devletin bir gider kalemi olarak hesabedileceği "kök vergi" sistemi uygulanacak.
    gümrük, gelir ve mal temelinde üç vergi uygulanacak. gümrük vergisi piyasa dengeleyici maksadıyla işletilecek. gelir vergisi devlet hizmeleri giderlerini karşılayacak şekilde belirlenecek. maldan alınacak vergi ise borçlar, yatırımlar ve sosyal hizmetleri yürütecek.
    bir vatandaş hiçbir isim altında bu üç vergiden başka vergiyle muhatap olmayacak.

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18
    ben başbakan olunca abonmanlık ücretleri, sabit ücretler ve kurulum ücretleri şeklinde uygulanan tüm ücretler alıcının lehine olacak şekilde düzenlenecek. satışa esas şartlar adıyla tespit edilecek tüm unsurlar satıcı tarafından karşılanacak. konteyner, fiziki ve sanal şebeke, kablo ve boru tesisi, banka ve kredi kartları gibi uzun süreli ticari ilişkilerde müşteri kullanım bedelleri dışında hiçbir ücret ödemeyecek.

Ben Başbakan olunca amerika ile savaşacağız.
    ............................................................ .

şu anda görev yapıyormuş taklidi yapan imamların ve Kur'an kursu öğreticilerinin çoğunu görevden alacağım.
    mesleki yeterlik sınavlarında ne kadar puan verileceği tamamen komisyondaki 3 adama bağlı olan sözlü sınavları kaldıracağım.
    yetrlik belgesi sadece tek seferlik sınavla değil en az 3 aylık bir kurs şeklinde detaylı sınavlardan geçirilerek verilecektir.

cemaatlerin tamamının kökünü kazımak için açıktan ve gizliden elimden geleni yapacağım.

Ben başbakan olunca bakanlar kurulunda bakanlarımla beraber oturup kitap okuduktan sonra zikir çekeceğiz..
    Bir Halifemiz olsa ne güzel olurdu!

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18
    ben başbakan olunca yeni ticaret kanununda firmaların reklam harcamaları ile ilgili düzenleme yapılacak.
    reklam harcamaları gider kaleminden çıkarılacak ve maliyete yazılmayacak. sermayeye yazılacak.
    böylece reklama ödenen paralar ürün maliyetine eklenmeyecek.
    reklama para yatırmak isteyen kişi, firmasının değeri artacağından bunu hisse değerlerine ekleyerek kendi kazancından ödeyecek.

neticede reklam sektöründen beslenen tüm alanlar (futbol, tv, kamu... gibi) varlık felsefelerini yeniden oluşturacaklar.
    toplum ise saldırgan reklamlardan kurtulacak. insanlar hiçbir zaman izlemedikleri bir tv programına ya da futbol maçına
    aldıkları ürünle para vermekten kurtulacaklar.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 1 12 SonSon

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları