Oylama: milli görüş elbet kazanır ama:

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 İlkİlk 12
29 sonuçtan 21 --- 29 arası gösteriliyor

Konu: Dibe vurduk mu?

ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18
    ekrem bey,
    kurduğun cümlelerin bir tasnifini yapalım İNŞAALLAH.
    "biz islam dinini milli görüşle özdeşleştirmiyoruz zaten" diye yazmışsın. ama öyle değil. biz "milli görüş islamın özüdür" diyoruz. bunu söylerken şuna dayanıyoruz. insanın dünyaya gönderilmesinde bir sebep ve bir de hedef vardır. sebebi ALLAHa hakkıyla kulluk etmek, hedefi ise hakkı hakim kılmaktır. ve biz biliyoruz ki hakkı hakim kılmak ancak ALLAHa iyi bir kul olmakla başlar. ve iyi bir kul olarak kalmak ise ancak hakkın hakim olduğu bir atmosferde mümkündür. bu ikisi ayrışması mümkün olmayan iki prensiptir.
    selimoğluna cevap verirken bu istikamette cevap verirsen en sağlam ve savunması en kolay cevabı vermiş olursun.

"şimdi ıslamın bir temsilcisi bulunmamakta ister bi parti olsun ister grup olsun" demişsin. islam eğitimi alırken bize şu öğretildi ki islamın bilinen tek temsilcisi Peygamber Efendimiz (sav)dir. çünkü o her yaptığını ALLAHtan gelen emirle yapar, her sözüne ALLAH kefil olmuştur. onun dışında hiç kimseye kefil olunmamıştır.
    öyleyse o'nun dışında islamın temsilcisi diye bir kavram zaten mümkün değildir.
    bizim buradaki hareket noktamız ise müslümanların temsilciliğidir. müslümanlar ancak milli görüşle temsil edilebilirler çünkü hakkı hakim kılma mücadelesini terketmiş insanlardan müteşekil olan islam ülkelerini yeniden bu öze döndürme telaşı ancak bu teşkilatta mevcuttur. kaynağını "kulluk ve cihad"a dayandıran tek teşkilat bu olduğu için biz müslümanların yegane doğal temsilcisiyiz.

"islam dibe vurdu" ifadesi sebebiyle gelişen bu münazarada dikkat edeceğin nokta sana öğretilen islamdan başkası değildir. zaten bu ifade şuurlu bir müslümanın edeceği laf değildir. islam dibe vurmaz, islam düşmez. insanlar islamı düşüremez ya da yüceltemez. islam zaten ALLAHın mülküdür.
    biz "islamı yüceltmek" yerine "islamı insanlar arasında yüceltmek" ifadesini kullanırız.

ayrıca selimoğluna cevap vermek yerine ona soru sor. çünkü o cevap aramaya gelmiyor buraya. soru aramaya geliyor.

ona şunu sor "söyle bakalım selimoğlu... islam kardeşliğini sen nasıl tesis edeceksin. akademik bir bakışla cevapla!"

ve ondan gelen cevabı yine erbakan hocamınızın bize öğrettiği prensiplerle oku. neydi o? - ALLAH (cc) zaten müslümanların kardeşliğini tesis etmiştir. biz sadece araya giren şeytanları def etmeye çalışmakla(!) mükellefiz.

Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

Şuurlu Gençlik Ekrem GÖK kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Jul 2011
    İletiler
    198
    Allah razı olsun sizden mehmet bey beni tercüme ettiğiniz için daha doğrusu düzelttiğiniz için...
    İman varsa imkan da vardır, milli görüşçü asla vazgeçmez...

Selimoğlu
    Misafir
    ayrıca selimoğluna cevap vermek yerine ona soru sor. çünkü o cevap aramaya gelmiyor buraya. soru aramaya geliyor.

------------------------------

Mehmet bey, ben ne cevap aramaya nede soru aramaya geliyorum..Galiba siz dibe vurmanın getirdiği kompleks ile ''niyet okuyuculuğuna'' bile soyunmuşsunuz..

Ben yukarıda ''Yani İSLAM dibe vurdu öylemi?! İLGİNÇ!!!'' diyen bir arkadaşa cevap verdim..Kaldı ki sizde bile o cümlenin yanlış olduğunu ifade etmişsiniz..

İslam kardeşliği meselesine gelince bu iş parti pırtı işi değil..Yani bütün ideolojisi kitleleri bölmek, kamplara ayırmak, vuruşturmak olan bir sistemde İslam kardeşliği nasıl tesis edilir?

''Şu dinlerini parça parça edenler ve kendileri de grup grup ayrılmış olanlar var ya(senin) onlarla hiçbir ilişiğin yoktur. Onların işi ancak Allah’a kalmıştır. '' (Enam/159)

Giriş
    Fri Jul 2011
    İletiler
    198
    Alıntı Mehmet DAĞDELEN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    ekrem bey,
    kurduğun cümlelerin bir tasnifini yapalım İNŞAALLAH.
    "biz islam dinini milli görüşle özdeşleştirmiyoruz zaten" diye yazmışsın. ama öyle değil. biz "milli görüş islamın özüdür" diyoruz. bunu söylerken şuna dayanıyoruz. insanın dünyaya gönderilmesinde bir sebep ve bir de hedef vardır. sebebi ALLAHa hakkıyla kulluk etmek, hedefi ise hakkı hakim kılmaktır. ve biz biliyoruz ki hakkı hakim kılmak ancak ALLAHa iyi bir kul olmakla başlar. ve iyi bir kul olarak kalmak ise ancak hakkın hakim olduğu bir atmosferde mümkündür. bu ikisi ayrışması mümkün olmayan iki prensiptir.
    selimoğluna cevap verirken bu istikamette cevap verirsen en sağlam ve savunması en kolay cevabı vermiş olursun.

"şimdi ıslamın bir temsilcisi bulunmamakta ister bi parti olsun ister grup olsun" demişsin. islam eğitimi alırken bize şu öğretildi ki islamın bilinen tek temsilcisi Peygamber Efendimiz (sav)dir. çünkü o her yaptığını ALLAHtan gelen emirle yapar, her sözüne ALLAH kefil olmuştur. onun dışında hiç kimseye kefil olunmamıştır.
    öyleyse o'nun dışında islamın temsilcisi diye bir kavram zaten mümkün değildir.
    bizim buradaki hareket noktamız ise müslümanların temsilciliğidir. müslümanlar ancak milli görüşle temsil edilebilirler çünkü hakkı hakim kılma mücadelesini terketmiş insanlardan müteşekil olan islam ülkelerini yeniden bu öze döndürme telaşı ancak bu teşkilatta mevcuttur. kaynağını "kulluk ve cihad"a dayandıran tek teşkilat bu olduğu için biz müslümanların yegane doğal temsilcisiyiz.

"islam dibe vurdu" ifadesi sebebiyle gelişen bu münazarada dikkat edeceğin nokta sana öğretilen islamdan başkası değildir. zaten bu ifade şuurlu bir müslümanın edeceği laf değildir. islam dibe vurmaz, islam düşmez. insanlar islamı düşüremez ya da yüceltemez. islam zaten ALLAHın mülküdür.
    biz "islamı yüceltmek" yerine "islamı insanlar arasında yüceltmek" ifadesini kullanırız.

ona şunu sor "söyle bakalım selimoğlu... islam kardeşliğini sen nasıl tesis edeceksin. akademik bir bakışla cevapla!"

ve ondan gelen cevabı yine erbakan hocamınızın bize öğrettiği prensiplerle oku. neydi o? - ALLAH (cc) zaten müslümanların kardeşliğini tesis etmiştir. biz sadece araya giren şeytanları def etmeye çalışmakla(!) mükellefiz.
    ama mehmet abi sanki bir yerlerde yanlış anlaşıldım yani mesela ilk cümlemde (biz islam dinini milli görüşle özdeşleştirmiyoruz zaten) anlatmak istediğim islam dini ile milli görüşü tamamen biririnden ayırmak gibi değilde hani milli görüşün temsilcisi olan saadet partisinin oyları düştüya bunun islam dininin düşmesiyle bi alakası olmadığını anlatmak için söylemiştim zaten sonraki cümlelerimde bunu açıklayabildiğimi düşünüyorum.

islamın temsilcisi derkende (tamam temsilci diyerek hata yaptım) islam kurallarını önemseyen anlamında kullanmak istedim.. ama yine de senin yazının içinde çok önemli bilgiler bulunmakta.. bunları bize ilettiğin için Allah senden razı olsun.. Vesselam...

Giriş
    Fri Jul 2011
    İletiler
    198
    Alıntı Selimoğlu tafarından gönderildi Mesajı Göster

------------------------------

Mehmet bey, ben ne cevap aramaya nede soru aramaya geliyorum..Galiba siz dibe vurmanın getirdiği kompleks ile ''niyet okuyuculuğuna'' bile soyunmuşsunuz..

Ben yukarıda ''Yani İSLAM dibe vurdu öylemi?! İLGİNÇ!!!'' diyen bir arkadaşa cevap verdim..Kaldı ki sizde bile o cümlenin yanlış olduğunu ifade etmişsiniz..

İslam kardeşliği meselesine gelince bu iş parti pırtı işi değil..Yani bütün ideolojisi kitleleri bölmek, kamplara ayırmak, vuruşturmak olan bir sistemde İslam kardeşliği nasıl tesis edilir?

''Şu dinlerini parça parça edenler ve kendileri de grup grup ayrılmış olanlar var ya(senin) onlarla hiçbir ilişiğin yoktur. Onların işi ancak Allah’a kalmıştır. '' (Enam/159)

Sayın Selimoğlu ilk olarak biz müslüman kardeşliğini bölmeye çalışmıyoruz bunun en büyük örneği de Erbakan hocamın D-8 projesidir.. bu projeden başka bir proje yoktur ki evrensel olarak müslümanlar arasındaki bir birliği sağlayan.. bu birlikte ancak milli görüşle olmuştur.. şimdi de siz gelmiş diyorsunuz ki müslümanları bölmeyin bu nasıl bölünmek ki dünya müslümanlarını ticari ve siyasi olarak bağlayan bir görüş kendi ülkesindeki müslümanları bölsün.. Dünya çapında müslüman birlikteliğini sağlayan bir görüşü müslüman birlikteliğine aykırısınız demek delice geliyor insanın kulağına.. Vesselam...

Kayıtsız
    Misafir

sebep ne ?

başarısızlıktan dibe vurmaktan kasıt seçim sonuçları ise evet oylar dibe vurdu. milli görüş tarihinin en kötü seçim sonucu oldu bu. saadet partisine yakışmıyacak bir sonuç elbette. ancak hepimiz biliyoruzki saadet partisi bu sonucu hak etmedi bu kadar da dibe vurmadı. tek bir seçenekle sonucu değiştiremezsiniz. belkide geçen seneki temmuz kongresinde olaylar olmasaydı kopmalar yaşanmasaydı şuan ki durum çok farklı olabilirdi. seçime ittifakla birleşerek gireceğimize bölünerek girdik. dp yüzünden çatı problemi yüzünden ittifak yapmadık . dp yi boşverip ki bize zaten lazım değil bbp sini ve tp yi veya haspartiyle seçim ittifakına girmeliydik ki hocamızın arzusu da ittifak tı. oy verecek kitle var ama baraj denen bir şey var işte saadet partisi baraj engelini aşmak için çalışmadı. sorun burda. bdp bile bağımsız aday koyuyor meclise giriyor. onlar bile yolunu bulmuşlar biz daha ne kadar bu şekilde gideriz bilmem. bu arada numan bey bizim için bir şanstı fırsattı . keşke böyle olmasaydı. allah yardımcımız olsun.

Giriş
    Fri Jul 2011
    İletiler
    198
    hocaya sadakat şerefimizdir...

kayıtsız
    Misafir

konuya cevap

özümüze döndügümüzde cenabı allah yardım edecektir bizler islamın geregi gibi hocamın herzaman rabbimin buyrugunu bizlere vurgulagı gibi gerçektende imanı kamil olabildikmi ?

yoksa hala bu davada bir takım çıkar veya menfaat peşindemiyiz ?
    böyle niyetlere sahipsek soruyorum ozaman o kişinin imanı ne durumda?
    bu düşüncelerle allah bizlere yardım edermi inanıyorumki kalan bizler kendimiz gelip ona tevekkül edip düzelirsek rabbimin buyrugu ozaman gerçekleşecektir..

Her zaman olduğu gibi portalın bu anketinde şıklarda yine ben yokum...
    Klavye Mücahidi

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 İlkİlk 12

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları