Muhteşem Yüzyıl'dan Fatmagül'ün Suçuna

Çarşamba günü şehirlerarası bir otobüste yolculuk yapıyorum. 45 kişilik oluyor sanırım otobüsler. Otobüs Eskihisarda feribota binmek için kuyruğa takıldı. O esnada bende otobüsten inip bir hava alayım dedim.

Otobüste iki kapalı bayan vardı. Yerimden kalkıp ön kapıdan inene kadar koltukların önünde açık olan televizyonlara dikkatim takıldı. Her koltukta bir televizyon var yeni otobüslerde. Herkes de istediği kanalı açıp seyrediyor.

Koca otobüsde iki kişi "Muhteşem Yüzyıl" adlı diziyi izliyordu. Geri kalanlar ise diğer televizyon kanalalrındaydı.

Evet evet bildiniz, o iki kapalı bayan oturmuş "Muhteşem Yüzyıl"ı seyrediyordu geri kalan bir otobüs insan ise diğer kanalları seyrediyor. Aklıma Saadet Partisi İstanbul Gençlik Kollarının gerçekleştirdiği protestolar geldi. Ne komik değil mi. Protesto et, tabanın oturup o diziyi seyretsin.

Kapalı insanların bu Harem merakıda bir başka konu aslında. Kim kiminle düzüşmüş. Padişah kimleri nerede nasıl becermiş. Haremdeki entrikalar neymiş. Hangi vezir hangi gözdeyi koynuna almış sorun bu sapık dizinin sapkın izleyicilerine hepsini bilirler.

Hee bir de sapkınlıklarını gizleyecek, sığınacakları bahaneleri de vardir. Çok kaliteli ondan seyrediyoruz. Yalanınızı yesinler. Haremde olma arzularınızı ortaya koyuyorsunuz diyeceğim ya neyse...

Hadi siz gidim şimdi televizyonda oynayan "Fatma Gülün Suçu Ne" dizisinin başına oturun ne de olsa yapacak başka işiniz yoktur...

Tevfik YAZICILAR
16 Haziran 2011

Adı: 251066_137913432950274_100001948536619_258196_1371311_n.jpg Görüntülenme: 262 Boyut: 56.0 KB