+ Konuyu Yanıtla
3 sonuçtan 1 --- 3 arası gösteriliyor

Konu: SP Kars Mitingi

 1. #1

  SP Kars Mitingi

  SP GENEL BAŞKANI KAMALAK: "KARS'A UCUBUDEN BAŞKA NE YAPTILAR?"

  Ağrı'dan Kars'a geçen SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Cumhuriyet Meydanı'nda yaklaşık 100 kişiye konuştu.

  "Allah'ın selamı üzerinize olsun" diyerek konuşmasına başlayan Kamalak, AB'ye 'hayır', İslam birliğine 'evet' dediklerini bildirdi.

  Kamalak, özetle şunları söyledi: "Diyorlar ki 'Amerika'nın İsrail'in desteği olmadan bu ülkede iktidara gelinmez.' Biz de diyoruz ki 'Onların dağları yerinden oynatacak güçleri olsa bile sınırsız gücün sahibi Allah'tır.' O yüzden zalimlerin değil mazlumların yanında yer alıyoruz. Kars'a 'ucube'den başka ne yaptılar? Siz Mili Görüş'ün dışında bu güzel ilinize hiç yatırım yapan bir başka parti gördünüz mü? Şu 10 yıl içerisinde hangi yatırım getirildi? Erbakan Hoca'nın yaptığı fabrikaları satıp özelleştirmekten başka ne yaptılar?"

 2. #2
  SP lideri Kamalak: Asıl olan çokluk olmak değil, sıratı müstakim üzeri olmaktır

  Kars Cumhuriyet meydanında yapılan mitinge katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, burada toplanan az sayıda kişiye seslendi. Kamalak, "Asıl olan çokluk olmak değil, sıratı müstakim üzeri olmaktır." yorumunu yaptı.

  Zafer inananlarındır diyen Kamalak, Milli Görüş olarak Avrupa Birliğine karşı olduklarını söyledi. İktidarlarında İslam birliğini kuracaklarını belirten Kamalak Türkiye'de iki oluşumun olduğunu belirterek bunun bir tarafının Avrupa Birliğinden yana, diğerinin ise kendileri olduğunu kaydetti.

  Kamalak Kars'tan Erzurum'da düzenlenecek miting için Erzurum'a hareket etti.

  KARS (CİHAN)

 3. #3
  SAADET PARTİSİ GENEL BAŞKANI KAMALAK KARS'TA

  KAMALAK: ''ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERE GÖRÜNÜŞTE 15 PARTİ GİRMEKTEDİR. GERÇEKTE İSE İKİ PARTİ GİRMEKTEDİR; BUNLARDAN BİRİSİ MİLLİ GÖRÜŞ'ÜN TEK TEMSİLCİSİ OLAN SAADET PARTİSİ ÖTEKİ İSE DİĞERLERİ, DİĞERLERİ, DİĞERLERİDİR''

  Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, ''Önümüzdeki seçimlere görünüşte 15 parti girmektedir. Gerçekte ise iki parti girmektedir. Bunlardan birisi Milli Görüş'ün tek temsilcisi olan Saadet Partisi öteki ise diğerleri, diğerleri, diğerleridir'' dedi.

  Kamalak, partisince Kars Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.

  12 Haziran'da yapılacak seçimin çok önemli olduğunu belirten Kamalak, ''Çünkü bu seçimle Türkiye'miz parlamentoya gidecek olan milletvekillerini seçmiş olmayacak sadece. Aynı zamanda kendi yönünü de belirlemiş olacaktır. Kendi istikametini de seçmiş olacaktır. Önümüzdeki seçimlere görünüşte 15 parti girmektedir. Gerçekte ise iki parti girmektedir. Bunlardan birisi Milli Görüş'ün tek temsilcisi olan Saadet Partisi öteki ise diğerleri, diğerleri, diğerleridir'' diye konuştu.

  Sözlerinden diğer partilere gönül vermiş, oy vermiş olanların alınmamalarını, gücenmemelerini isteyen Kamalak, şöyle konuştu:

  ''Bizim dışımızdaki 14 partiden herhangi birisi (Biz de Avrupa Birliği'ne karşıyız, İslam Birliği'nden yanayız) diyebilir mi? Diyemez. Biz diyoruz ki aramızdaki bir fark, biz İslam Birliği'nden yanayız. Bizim dışımızdakiler ise Avrupa Birliği'nden yana.''

  İktidara geldiklerinde esnafın faiz borçlarını sileceklerini anlatan Kamalak, şöyle devam etti: ''Çiftçimize, kamyoncularımıza vergiden arındırılmış mazot vereceğiz. İşçiye, memura, emekliye tıpkı 1996 yılında olduğu gibi yüzde 50 zamla geliyoruz. Asgari ücretten vergi alınmayacaktır. Çanakkale'de şehit düşen dedelerimizin bugün mezar taşlarını okuyamıyorsunuz. Ama onları şehit eden İngilizin, Fransızın mezar taşını okuyabiliyorsunuz. Üstelik onların dilleri İngilizce ve Fransızca sizlerin çocuklarına mecburi ders olarak okutuluyor. Ama Osmanlıca okutulmuyor. Biz iktidara geldiğimiz zaman Osmanlıca ilköğretimin ilk sınıfından itibaren üniversite son sınıfa kadar ders olarak okutulacaktır. Ecdadımız dünyayı 6 asır nasıl yönetmiş onları kaynağından öğreneceğiz. Bizim sistemimizde her doğan çocuk sigortalı olarak doğacaktır. Yeşil kartları atın çöpe diyeceğiz.''

  Kamalak, daha sonra karayoluyla Erzurum'a gitti.

  KARS (A.A) - 08.06.2011 -


+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •