+ Konuyu Yanıtla
2 sonuçtan 1 --- 2 arası gösteriliyor

Konu: Erbakan Altınöz, iktidara yüklendi

 1. #1

  Erbakan Altınöz, iktidara yüklendi

  ELİF ERBAKAN, SİVAS'TAKİ KONFERENSTA HÜKÜMETİ ELEŞTİRDİ

  Seçim çalışmaları kapsamında Sivas'ta konferansa katılan Saadet Partisi (SP) eski lideri merhum Necmettin Erbakan'ın kızı ve SP Genel İdare Kurulu üyesi Elif Erbakan Altınöz, iktidara yüklenerek, "Bir dönem birlikteydik, arkadaştık diye, ülke ve millet adına yapılan yanlışların üstünü örtmek hiçbir milli görüşçüye yakışmaz" dedi.

  SP Sivas Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen programa katılmak üzere Sivas'a gelen Elif Erbakan Altınöz, programın gerçekleştirildiği Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'na alkışlar eşliğinde girdi. Partili kadınlar tarafından sevgi gösterileri ile karşılanan Elif Erbakan Altınöz uzun süre kendisine sarılmak isteyen kadınlar nedeniyle yerine oturamadı.

  Ömürleri yettiği sürece milli görüş çerçevesinde yollarına devam edeceklerini ve asla bu yoldan sapmayacaklarını belirten Elif Erbakan Altınöz, Müslüman ülkelerde yaşanan ayaklanmalara değinerek, "Çok yakınımızda ortadoğuda Müslüman ülkeler var. Bu ülkeler bundan 4- 5 ay önce öylesine karıştırıldıki adeta birileri kepçeyi çorba kazanına soktu ve karıştırırcasına bizim etrafımızdaki müslüman ülkeleri de bu şekilde karıştırdılar. Bu ülkelerde yaşanan olayları biraz aklı selim sahibi düşünürsek böyle bir şeyin aslında normal şartlar altında olamayacağını bunların bir şekilde bir yerden düğmeye basılarak yapıldığını hepimiz bulabiliriz" dedi.

  Karışıklıkların temelinde ABD olduğunu iddia eden Elif Erbakan Altınöz, "40 yıl önce milli görüşün ilk defa yola çıkarken söylemiş olduğu büyük İsrail devletinin kurulması için Ortadoğu'daki Müslüman ülkeler üzerinde böl, parçala ve yut taktiği uygulanacaktır sözü bir anda aklımıza geliyor. Görüyoruz ki işte bu taktikler yavaş yavaş uygulanıyor. Yeri gelecek ikiye üçe böldükleri Ortadoğu ülkelerini İsrail'e vilayet yapacaklar. Üzülerek söylüyorum ki bizim doğu ve güneydoğu illerimizin de içerisinde yer aldığı bir büyük İsrail devleti kurulmaya çalışılıyor. Türkiye de gelecekte bu yaşanan olaylardan nasibini alacak" diye konuştu.

  Hükümete yönelik de eleştirilerde bulunan Elif Erbakan Altınöz, AK Parti'inin 'İstikrar sürsün Türkiye büyüsün' şeklindeki seçim sloganınını hatırlatarak, "İstikrar 2.5 aylıkken açılıktan hayatını kayden bebekler midir, çocukları ile birlikte iftar sofrasına oturduğunda yiyecek birşey bulamayıp içeri geçip intihar eden babalar mıdır, yoksa küçük çocukların çıplak ayakla buz üzerinde ekmek kamyonlarının ardında koşması mıdır? Hiçkimseye iyi yönde bir istikrar var bu ülkede diye kabul ettiremeyiz" dedi.

  Elif Erbakan Altınöz sözlerine şöyle devam etti: "Bize soruyorlar; 'Elif hanım bunlar sizin arkadaşlarınız değil miydiler, bir dönem birlikte değil miydiniz, şimdi neden çıkıp bunların yanlışlarını anlatıyorusunuz?' Böyle düşünen bütün halka babamın sözü ile cevap veriyorum. Evet bizim arkadaşlarımız, bizim kardeşlerimiz, bir dönem yan yana hizmet ettik. Bizim yanımızdan ayrıldılar, hepsini ayrı ayrı çok seviyoruz ama birşey var ki biz vatanımızı onlardan daha çok seviyoruz. İşte bunun için yapılan yanlışları herkese anlatmak boynumuzda bir vebaldir ve bir dönem birlikteydik arkadaştık diye ülke ve millet adına yapılan yanlışların üstünü örtmek hiçbir milli görüşçüye yakışmaz."

  SİVAS, (DHA)

 2. #2
  SAADET PARTİSİ GİK ÜYESİ ELİF ERBAKAN ALTINÖZ: -''HİÇ KİMSEYE BU ÜLKEDE İYİ YÖNDE İSTİKRAR VAR DİYE KABUL ETTİREMEYİZ''

  Erbakan Altınöz, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda kadınlara yönelik düzenlenen toplantıda, 27 Şubat'ta davalarının önderi, görüşlerinin lideri babası Necmettin Erbakan'ı kaybettiklerini, milli görüş davasını ise sonuna kadar savunmaya devam edeceklerini belirtti.

  Orta Doğu'daki olaylara ilişkin görüşlerini de açıklayan Altınöz, Orta Doğu'daki Müslüman ülkelerin yaklaşık 4-5 ay önce karıştırıldığını belirterek, ''Bu ülkeler öylesine bir karıştırıldı ki sanki adeta birisi kepçeyi çorbanın kazanına sokmuş, karıştırıyormuşcasına bizim etrafımızdaki bütün Müslüman ülkeleri de bu şekilde karıştırdılar. Bu ülkelerde yaşanan olayları biraz akli selim sahibi düşünürsek böyle bir şeyin aslında normal şartlar altında olamayacağını, bunların bir şekilde bir yerden düğmeye basılarak yapıldığını bulabiliriz'' dedi.

  Altınöz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

  ''Bakın her yerde AKP'nin pankartları var 'İstikrar sürsün, Türkiye büyüsün' diyorlar. Bu ülkedeki istikrar 4 tane evladının önüne sofra kuramadığı için intihar eden anneler midir? 1.5 yaşında açlıktan ölen küçük Kübra bebekler midir? İftar sofrasına 4 evladı ile birlikte oturunca sofranın boş olduğunu görüp, içeriye geçip intihar eden babalar mıdır? Her seferinde dile getirirken gözleri yaşararak ve ağlayarak bahsettiği, Allah rahmet eylesin babamın 4 yaşında bir çocuğun hasta annesine ekmek götürebilmek için buzun üzerinde ekmek kamyonun ardından çıplak ayakla koşması mıdır' bu ülkedeki istikrar. Hiç kimseye bu ülkede iyi yönde istikrar var diye kabul ettiremeyiz. Neden ettiremeyiz? Bazı yerlerde karşılaşıyoruz. Diyorlar ki 'efendim 3-4 sene alamadığımı bugün alıyorum herhangi bir maddeyi' Evet alıyor, ama nasıl alıyor? Kredi kartına 12 ayı borçlanarak, taksitle. Bugün Türkiye üzerindeki bütün kredi kartlarının toplandığını düşünelim. İnsanlar evlerine götürecek ekmek dahi bulamazlar. Bugün biz hep kendimizin olmayan parayı geleceğe dair borçlanarak harcadığımız için alabileceklerimizi alıyoruz. Vatandaş, 'Şu kuyumcudan kredi kartıyla altın alıyorum, yandaki kuyumcuya götürüp bozdurup akşam evime ekmek götürüyorum' diyor. Ülkedeki istikrar bu mudur?''

  Altınöz, AK Parti'nin 2023 hedefini de eleştirerek, ''Bir kere sayın Başbakan 2023 yılında bu ülkede Başbakan olmayacak, çünkü son dönem meclise girdiğini kendisi söylüyor. 2015'de sayın Başbakan'ın meclisteki süresi doluyor. O zaman bu hedefe kalan 8 yıl için kimin adına bizden medet göstererek söz istiyor, bunu bilemiyoruz. Milli Görüş'ün ve Saadet Partisi'nin 2023 yılı için hedefleri var. Hepinizin huzurunda bir kez daha açıklıyoruz ki Milli Görüş de inşallah 2023 yılında dördüncü dönem tek başına iktidara gelişini kutlayacaktır. Bugün Türkiye'nin yer yerindeki kalabalıklar ve coşku bize bunu göstermektedir'' ifadelerini kullandı.

  Toplantıda Saadet Partisi Kadın Kolları Teşkilatı Genel Başkanı Ayşe Nur Tekdal da, partilerinin çalışmalarını anlattı.

  SİVAS - A.A 7 Haziran 2011 Salı

+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •