O SİZİN SUÇUNUZ / Erbakan Anıları 04

2004'ün sonu yada 2005'li yıllar. Miras yedi televizyonu Milli Görüş kadrolarının elinden hile ve desiselerle aşırılmış. Yerine derhal bir televizyon kurulması talimatını alan Milli Görüş kadroları TV5'i yayın hayatına kazandırma çalışmalarına girişti. İşte tam bu sıralarda Abdullah USTAOSMANOĞLU beraberindeki bir heyetle Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN'ı dinlemeye Altınolukta bulunan yazlığa gelirler.

Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN mutad olduğu gibi Altınoluk sohbetlerini gerçekleştirir. Türkiye'den ve dünyadan Altınoluğa gelen Milli Görüş erleri liderlerini dinlerler. Sohbetin sonunda Hocamız o gün oraya gelenlerin sorularınaı dinlerken Abdullah USTAOSMANOĞLU TV5 konusunda sitem etmek ve bir miktar şikayette bulunmak ister. O dönemde yeni kurulan bir kanal olduğu için birçok noktada frekans problemi yaşayan TV5 hakkında sözün bir yerinde

- "TV5 bizim oralarda çekmiyor. Seyretmek istiyoruz ama frekansta çıkmıyor. Bizde bu nedenle TV5 seyredemiyoruz " diyen USTAOSMANOĞLU Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN'ın verdiği cevap sonrasında Altınoluk'tan İstanbula gelene kadar yol boyunca gözyaşlarına sahip çıkamıyor. Hocamız soruyu duyar duymaz USTAOSMANOĞLU'na dönerek gözlerinin içine bakarak

- " O sizin suçunuz. Eğer Milli Görüşcüler olarak üzerinize düşen vazifeyi yerine getirseydiniz ve biraraya gelerek bulunduğunuz noktaya yakın biryere bir verici koydurabilseydiniz bu şikayetle burada olmayacaktınız. Siz çalışacaksınız, biraraya gelecek ve bu işin bedelini ortaya koyacaksınız ve önce vericinizi elde edeceksiniz. Birilerini eleştirmeden önce neyi yapıp yapmadığınızı, sorunun çözümünde ne kadar çözümün bir parçası olabildiğinizi ölçmeniz gerekmektedir. Sorunlarla değil çözümlerle kendinizi ifade etmelisiniz. " sözlerini söylemişti.

Anlaşılan o ki O'nu bizlerin lideri yapan en büyük özelliklerinden biri de öncelikli olarak şikayetler yerine, çözümleri ortaya koymasıydı.. Bu anıyı Saadet Partisi İstanbul 2. Bölge Milletvekili adayı Emre USTAOSMANOĞLU'ndan dinledim.


Tevfik YAZICILAR
06 Haziran 2011


http://www.altsayfa.com/siyaset/735-erbakan-anilari