+ Konuyu Yanıtla
2 sonuçtan 1 --- 2 arası gösteriliyor

Konu: Erbakan Şanlıurfa'da

 1. #1

  Erbakan Şanlıurfa'da

  SAADET PARTİSİ GİK ÜYESİ FATİH ERBAKAN, ŞANLIURFA'DA: ''70 MİLYONLUK TÜRKİYE'NİN YARIDAN FAZLASI YOKSULLUKTAN AÇLIKTAN, İŞSİZLİKTEN MUZDARİP''

  ''BİZ İNŞALLAH MİLLİ GÖRÜŞ OLARAK İKTİDARA GELDİĞİMİZDE ÖNCE O 40 MİLYON EZİLEN İNSANA ÇILGIN PROJE YAPACAĞIZ, 40 MİLYON FUKARAYA ÇILGIN PROJE YAPACAĞIZ''

  Saadet Partisi GİK Üyesi Fatih Erbakan, ''70 milyonluk Türkiye'nin yarıdan fazlası yoksulluktan, açlıktan, işsizlikten muzdarip'' dedi.

  Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığınca Topçu Meydanında düzenlenen miting, İstiklal Marşı ve ilahilerin okunmasının ardından başladı. Saadet Partisi eski Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın ruhuna fatiha okunmasının ardından devam eden mitingde bir konuşma yapan Fatih Erbakan, AK Parti'nin icraatlarını eleştirdi.

  Ekonominin iyi durumda olmadığını savunan Erbakan, şunları kaydetti:

  ''AKP iktidarında 20 milyon işsiz aç, 20 milyon da asgari ücretli... Yapar 40 milyon. 70 milyonluk Türkiye'nin yarıdan fazlası yoksulluktan, açlıktan, işsizlikten muzdarip. Bunlar Silivri'de İstanbul'un Batısı'nda gökdelenlerden oluşan çılgın projeler istemiyorlar. 10 milyar dolarlık, 20 milyar dolarlık o çılgın projeler, 40 milyon işsizin derdine derman olmaz. Biz inşallah milli görüş olarak iktidara geldiğimizde önce o 40 milyon ezilen insana çılgın proje yapacağız, 40 milyon fukaraya çılgın proje yapacağız. 9 senede, 300 milyar dolar faiz ödediler. 30 tane çılgın proje yapacak kadar parayı borç faizine götürdüler, verdiler. Bütün millete 9 senede yaptıkları sosyal hizmetlerin bedeli toplasanız 40 milyar dolar yapmaz. Birkaç kilometre duble yollar, birkaç tane havaalanı, hızlandırılmış trenler, bunların hepsini toplayın bilboardlarda, seçim afişlerinde yaptıklarının hepsini toplayın 40 milyar dolar ancak yapar.''

  -İKTİDAR VE MUHALEFETE ELEŞTİRİ

  Fatih Erbakan, 12 Haziran seçimlerinin Saadet Partisi ve diğer partilerin yarışına sahne olacağını belirtti.

  İktidar ve muhalefet partilerinin genel başkanlarının seçim meydanlarında kullandıkları üslubu da eleştiren Erbakan,

  ''Hiç elle tutulur bir şey söylüyorlar mı? Bir tanesi 'Recep Bey' diyor öteki 'Bay Kemal' diyor. 'Kardeşim sende her şeyi çözüyorsun Süpermen misin mübarek' diyor. Aynen komedi programı gibi. Hiç elle tutulur bir şey yok. Bir tanesi diyor ki 'Senin oğlunun gemiciği varmış'. Oda diyor ki, ' İyide senin oğlun torpille falanca yere girmiş'. Birbirleriyle boş atışmalar, mahalle kavgaları. Bunların AKP'sinden de CHP'sinden de MHP'sinden de hayır gelmez'' şeklinde konuştu.

  ŞANLIURFA (A.A) - 05.06.2011 -

 2. #2
  SP MİTİNGİNDE İLGİNÇ PANKART KAMUFLAJI


  ŞANLIURFA'da, 2 saat gecikmeli olarak Saadet Partisi'nin Topçu Meydan'ında düzenlediği mitingde ilginç pankart kamuflajı damgasını vurdu. Mitingin düzenlendiği meydan da daha önceden CHP ve AK Parti tarafından asılan pankartların üzerine Saadet Partisi'nin merhum genel başkanı Necmettin Erbakan'ın fotoğrafını ve parti ambleminin asılması ilginç görüntü oluşturdu. Mitinge katılan merhum Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan, hükümetin icraatlarını eleştirip, 12 Haziran'da SP'ye destek olmaları için çağrıda bulundu. 'İşte ordu işte komutan' diye sloganlarla karşılanan Erbakan, bolluk, huzur ve refahın hakim olduğu bir Türkiye için SP'nin iktidara getirilmesi gerektiğini söyledi.Saadet Partisi GİK Üyesi Fatih Erbakan, seçim çalışmaları kapsamında Şanlıurfa'da 2 saat gecikmeli olarak bir miting düzenledi. Topçu Meydanı'nda saat 17.00'da düzenlenmesi beklenen miting, İstiklal Marşı'nın okunması, Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve ilahi sanatçı Mahmut Durgun konseriyle başladı. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı mitinge saat 19.00'da seslenen Fatih Erbakan,"Seçimlere 17 Parti değil 2 parti giriyor. Bu partilerden bir tanesi her zaman söylediğimiz gibi Saadet Partisi yani milli görüş, diğerleri ise merhum liderimizin söylediği gibi diğerleri. 17 partide birbirleriyle aynıdır" dedi.

  BİRİ POP BİRİ ARABESK ÇALIYOR

  Türkiye için Saadet Partisi'nin desteklenmesini isteyen Erbakan şöyle konuştu: ?Şu diğer 17 partiye baktığında ne görüyorsunuz, tabelaları, flamaları, bayrakları rengarenk. Ne renk ararsanız var; gökkuşağı hepsi birbirinden renkli. Amblemleri ve logoları birbirinden farklı farklı. Kimisinde kuş var kimisinde böcek var, kimi at koymuş, kimi ampul koymuş. Baktığınızda birinde ampul, diğerinde at var Bunlar birbirinden farklı zannedersiniz oysa aslında hepside aynıdır. Şarkıları, türküleri de birbirinden farklı. Biri pop biri türkü biride arabesk çalıyor. Saadet Partisi dışındakilerin hepsi şarkıları türküleri farklı da olsa birbiriyle aynı olan partilerdir."dedi.

  ALTI KILIÇDAROĞLU, ÜSTÜ ERBAKAN POSTERİ

  Saadet Partisi'nin düzenlediği Topçu Meydan'ında daha önceden CHP ve AK Parti mitinglerinde asılan pankartların üzerine merhum SP Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın posterleri asılması ilginç görüntü oluşturdu. Miting alanında el sallayan CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun posterinin üzerine Erbakan'ın posteri örtüldü. Başbakan Recep Tayip Erdoğan ile Devlet Bakanı Faruk Çelik'in posterinin bulunduğu billboardın üzerine ise SP'inin amblemi örtülerek, kamuflaj edildi. Miting alanında toplanan vatandaşlar arasında gülüşmelere yol açan ilginç kamuflajda 'altı Kılıçdaroğlu, üstü Erbakan' yorumuna yol açtı.

  DEVLET MEMURU ÖĞRETMEN ERBAKAN'A TABLO HEDİYE ETTİ

  Parti otobüsü üzerinde yapılan konuşmanın ardından Şair Abdi İlköğretim Okulunda kadrolu olarak resim öğretmenliğini yapan Muharrem Çelik, seçim propaganda döneminde, Fatih Erbakan'a kendisinin hazırladığı bir yağlı boya tablosunu hediye etmesi dikkat çekti.'İşler yarım yamalak tek çare Kamalak' yazılı dövizlerin bulunduğu ve sık sık 'İşte ordu işte komutan' diye slogan atılan mitingin sona ermesinin ardından Fatih Erbakan, partisince düzenlenen akşam yemeğine katılmak üzere alandan ayrıldı

  ŞANLIURFA - DHA

+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •