SAADET PARTİSİ ANKARA 2. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAYI ÇITAK: ''MİLLİ GÖRÜŞ'ÜN TEK PARTİSİ OLAN SAADET PARTİSİ ÖNCE 'AHLAK VE MANEVİYAT' DİYEREK MİLLETİMİZİN ASLINA VE ÖZÜNE DÖNMESİ İÇİN DİĞER SİYASİ PARTİLERDEN FARKINI ORTAYA KOYARAK ÇÖZÜM ÜRETMEKTEDİR''

Saadet Partisi Ankara 2. Bölge milletvekili adayı Nagihan Çıtak, ''Milli Görüş'ün tek partisi olan Saadet Partisi önce 'ahlak ve maneviyat' diyerek milletimizin aslına ve özüne dönmesi için diğer siyasi partilerden farkını ortaya koyarak çözüm üretmektedir'' dedi.

Çıtak, Ankara Hamamönü'ndeki bir restoranda basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak'ın eşi Zübeyde Kalamak ve Saadet Partisi Ankara 1. Bölge Milletvekili adayı Prof. Dr. Oya Akgönenç de katıldı.

Genel seçimde verilecek kararla ya Türkiye'nin sorunlarına çözüm üreten bir iktidar belirleneceğini ya da bu sorunları üretenlerin iktidarının devam edeceğini belirten Çıtak, bir anne olarak çocukların ve ailelerin geleceğinden endişe duyduğunu ifade etti.

Mevcut milli eğitim politikaları ve televizyon dizilerinin Türkiye'de ahlaki ve manevi değerlerin zayıflamasına ortam hazırladığını dile getiren Çıtak, şöyle konuştu:

''Aile ve komşuluk bağları zayıfladı. İnternet, görsel basın ve medya yoluyla manevi değerlerin tahribi devam etmektedir. Şuan ki iktidarın en büyük sorunu tercihlerinin milletten yana olmamasıdır. Milli görüş gömleğini çıkardılar, ne ahlak ve maneviyat meseleleri kaldı, ne de başörtüsü meselesini çözme gayretleri kaldı. 'Başörtüsü sorununu çözmek bizim namusumuzdur' dediler, arkasından 'başörtüsü yüzde bir buçuğun sorunu' dediler.

Başörtülü milletvekili adayı göstermediler. Bunun için bedel ödemeye hazır değillermiş. Bu memlekette milleti için her türlü bedel ödeme ve vefa, merhum Erbakan hoca ile anılacaktır. Bu memlekette bedel ödememe ve vefasızlık sayın Tayyip Erdoğan ile anılacaktır. Şayet bu ülkede Cumhurbaşkanı'nın eşi, Başbakan'ın eşi, bakan ve milletvekillerinin eşi başörtülü olabiliyor. Toplum bunu kabul ediyorsa, başörtülü milletvekili, bakan ve başbakan da olabilir. Ben iddia ediyorum ki başörtüsü sorununu da diğer sorunlarla birlikte ancak Saadet Partisi çözecektir.''

Türkiye'de ''bize oy vermezseniz sol gelir korkutması'' olduğunu öne süren Çıtak, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Son 61 yıldır sağ 53, sol 8 yıl iktidarda kaldı. Kendilerini sağcı, liberal, muhafazakar addedenler bu ülkenin geldiği ekonomik, sosyal, kültürel ve ahlaki tahribatın sorumluluğundan birinci derecede mesuldürler. Yaptıkları tahribatı solun üzerine atarak milletimizi aldatmaya devam ediyorlar.

Milli Görüş'ün tek partisi olan Saadet Partisi önce 'ahlak ve maneviyat' diyerek milletimizin aslına ve özüne dönmesi için diğer siyasi partilerden farkını ortaya koyarak çözüm üretmektedir. Saadet Partisi sevgi, barış ve kardeşlik, insan hakları ve özgürlükler, adalet ve gerçek hak anlayışı, refah ve kalkınma, izzet, onur ve saygınlık anlayışıyla yaşanabilir bir Türkiye, yeniden büyük Türkiye ve yeni bir Türkiye vaat ediyor.''

ANKARA (A.A) - 02.06.2011