+ Konuyu Yanıtla
2 sonuçtan 1 --- 2 arası gösteriliyor

Konu: SP Edirne Mitingi

SP Edirne Mitingi

KAMALAK: "SİZİN KİTABINIZ MI DEĞİŞTİ? SİZ Mİ DEĞİŞTİNİZ?"

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Amerika Birleşik Devletleri ordusunun Iraka yaptığı silahlı müdahaleye AK Partinin de destek verdiğini söyleyerek, AK Partiye oy veren kardeşlerime şunu soruyorum. Darılma gücenme yok. Sizin kitabınız mı değişti? Siz mi değiştiniz?. dedi.

Selimiye Meydanında düzenlenen Saadet Partisinin Bereket Mitinginde Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Harem Selamlık düzende sıralanan yaklaşık bin kişiye seslendi.

Amerikanın Iraka girmesi için sınırı kullanmasını öngören tezkereyi meclisin milli görüşün baskısı üzerine ret ettiğini kaydeden SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "O tarihte meclis tezkereyi ret etti. Ama bugünkü iktidarın Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, 2006 yılında bir açıklama yaptı. Evet meclis o tezkereyi ret etti ama, biz incirlik havaalanından 4 bin 990 Amerikan sortisine izin vermek suretiyle o hatayı telafi ettik diyordu. Adana İncirlik Hava Üstünden o tarih itibariyle havalanan Amerikan uçakları acaba Iraklı kardeşlerimize ne götürüyordu. Sonuca baktığımızda durum gayet açık. Yerle bir edilmiş Irak. 2 milyona yakın şehit edilmiş. 4 milyon civarında yetim kalmış yavru, 2 milyon civarında dul kalmış hanım kardeşlerimiz. Daha da vahimi namusları kirletilmiş binlerce Ayşeler, Fatmalar. Ben o zaman soruyorum AK Partiye oy veren kardeşlerime soruyorum buradan. Darılma güvenme yok şunu soruyorum. Sizin kitabınız mı değişti? Siz mi değiştiniz?. Bu soruma kimse alınıp gücenmesin. Ben bir üniversite hocasıyım. Kitabımıza bakıyorum, orası ölçüyü koymuş. Kitabımız Müslüman, Müslümanın kardeşidir diyor kitabımız. Ama uygulamaya bakıyorum, (Belirli bir çevreyi kast ederek), siz elin gavuru ile beraber olmuş, kardeşini bombalıyorsun. Onun için diyorum kitabın mı değişti?, sen mi değiştin? .Arnadaki farkı belirtmek için dedim ki bizim dışımızdakiler batıcıdır, batı birliğinden yanadır. Biz İslam Birliğinden yanayız.ödedi.

KURAN ÖĞRENME YAŞI DÜŞECEK

Kamalak Selimiye meydanında partililere seslenirken sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hepimiz Müslümanız. Hepimiz bu milletin evlatlarıyız. Bu ülke hepimizin. Ama bakıyoruz 12 yaşını bitirmemiş olan çocuklarımız Kuran Kursuna gönderemiyoruz. Bu yasağı MHP, DSP ve ANAP koalisyonu 22 Temmuz 1999da koydu. Bu ne demek Müslüman evladına kitabı yasak demek. Dünyanın herhangi bir döneminde ve yerinde bir milletin kutsal kitabını o milletin çocukları için sakıncalı görüp yasaklayan herhangi bir millete ve devlete rastladınız mı Türkiye hariç. Bu yasağı onlar koydu. İncir,Tevrat,dans ve bale kursuna gidebilir ama Kuran Kursuna gidemez. Bu yasak bizim iktidarımızda kalkacak."

OSMANLICA ÖĞRENİLECEK.

Çanakkalede 400 bin şehit verildiğini hatırlatan SP Lideri Kamalak, ôOnlar bizim dedelerimizdi. O dedelerimizin mezar taşlarını okuyamıyoruz. Ama o dedelerimizi şehit eden İngiliz ve Fransızların mezar taşını okuyabiliyorsunuz. Üstelik İngilizce ve Fransızca çocuklarımıza mecburi ders olarak okutuyoruz. Peki o şehitlerin torunları dedelerinin mezar taşlarını okuma hakkına sahip değil mi? Biz diyoruz ki iktidara geldiğimiz an inşallah Osmanlıca mutlaka suretle İlköğretim 1Æden son sınıfa kadar ders olacaktır.ödedi.

Ardından Kamalak Saadet Partisi İl ve İlçe Başkanları ile Edirne Milletvekili adaylarını tanıttı ve sonra Edirneden ayrıldı.

EDİRNE,(DHA)- 31.05.2011

SAADET PARTİSİ EDİRNE MİTİNGİ

SAADET PARTİSİ GENEL BAŞKANI KAMALAK: ''İKTİDARA GELDİĞİMİZDE İŞÇİYE, MEMURA, EMEKLİYE YÜZDE 50 ZAM VERECEĞİZ, BİZİM SİSTEMİMİZDE HER DOĞAN ÇOCUK SİGORTALI OLACAK''

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, ''İktidara geldiğimizde işçiye, memura, emekliye yüzde 50 zam vereceğiz, bizim sistemimizde her doğan çocuk sigortalı olacak'' dedi.

Kamalak, partisinin Edirne Selimiye Meydanı'ndaki mitinginde yaptığı konuşmada, yeniden büyük Türkiye'nin ve yeni bir dünya düzeninin kurulmasının mücadelesini verdiklerini, bunun için iktidara talip olduklarını belirtti.

İktidar partisinin Türkiye'nin sorunlarını çözemediğini öne süren Kamalak, şunları kaydetti:

''Bu ülkenin problemlerini çok iyi biliyorum. Ben ekin de ektim, çeltikte biçtim, davarda güttüm. İnşaatlarda çalıştım. Bir çoğunuzun yaptığı işleri de yaptım. Bu nedenle ülkemiz de yaşanan sıkıntıları çok iyi biliyorum. Türkiye'de 15 parti seçime giriyor. Aslında bize göre 2 parti seçime girecek. Saadet Partisi ve diğerleri.

Bu seçimlerde diğer partilere oy veren kardeşlerimiz gücenmesin, alınmasınlar sakın, ama doğruyu söylemekte benim boynumun borcudur. Diğer partilere oy veren kardeşlerimiz yanıltılıyor. Ben onlara diyorum ki, kardeşlerim o gittiğiniz yol yanlış yoldur.''

Saadet Partisi olarak Avrupa Birliği'ne karşı olduklarını yineleyen Kamalak, Saadet Partisi dışındaki partilerin ''batıcı'' olduğunu ileri sürdü.

''AB'yi Çanakkale'de dedelerinizi şehit edenler kurdu'' diyen Kamalak, ''Bizim dışımızdaki bütün partiler işbirlikçidir. Kiminle işbirliği yapıyorlar? Haçlılarla işbirliği yapıyorlar. Saadet Partisi dışındaki diğer partiler maddecidir. Biz ahlak ve maneviyatcıyız. Milli görüş her zaman masum insanların yanında olmuştur, bundan sonrada öyle olacaktır''diye konuştu.

ABD-Irak savaşında 2 milyona yakın Müslüman'ın şehit edildiğini belirten Kamalak, ''Adana İncirlik Hava Üssü'nden havalanan ABD uçakları acaba Iraklı kardeşlerimize ne götürüyordu? Sonuca baktığımızda durum açık. Yerle bir edilmiş Irak. 2 milyona yakın şehit edilmiş sizin gibi insanlar. 4 milyon yetim kalmış yavru. 2 milyon civarında dul kalmış hanım kardeşlerimiz. Daha da önemli ve vahimi namusları kirletilmiş binlerce Ayşeler, Fatmalar... AK Partiye oy veren kardeşlerime soruyorum. Darılma gücenme yok. Sizin kitabınız mı değişti, siz mi değiştiniz?''

-''MHP, DSP, ANAP KOALİSYONU, KURAN KURSLARINI YASAKLADI''

''MHP, DSP, ANAP koalisyonu zamanında, Kuran kurslarının yasakladığını ileri süren Kamalak, şöyle devam etti:

''Kanun numarası 4415, kabul edildiği tarih 1999... MHP, DSP, ANAP koalisyonu, Kuran kurslarını yasakladı. Bu demek, Müslümanın evladına Müslüman kitabı 12 yaşını bitirinceye kadar yasak. Hepsine soruyorum, hepinize soruyorum, Cumhurbaşkanına soruyorum, Başbakana soruyorum, dünyanın hiç bir yerinde, tarihin herhangi bir kesitinde, bir milletin kutsal kitabını bir milletin çocuklarına yasaklayanlara rastladınız mı?

Bu yavrularımız İncil, Tevrat, bale, dans kursuna gidebilir ama Kuran kursuna gidemez. Bu yasağın kaldırılmasını istiyor musunuz arkadaşlarım? Tarihini söyledim, sayısını söyledim, aradan 12 yıl geçti biz mecliste yokuz ama AK Parti, CHP, MHP bu yasağın kaldırılması için teşebbüste bulundu mu? Bulunmadı. Yasağın kalkması bizi bekliyor, bizi... Milli görüş olarak, Saadet Partisi olarak bu yasakları kaldıracağız.''

-''İŞÇİYE, MEMURA, EMEKLİYE YÜZDE 50 ZAM VERECEĞİZ''

Kamalak, iktidara geldiklerinde işçiye, memura ve emekliye yüzde 50 zam verecekleri vaadini hatırlattı.

Türkiye'deki işsizliği ağır sanayi hamleleriyle bitireceklerini anlatan Kamalak, şunları kaydetti:

''İşsizliğin çözülmesini istiyorsanız adres Saadet Partisi'dir. Caddeleriniz tıklım tıklım otomobillerle dolu. Bu araçların ruhsatında sizin adınız yazıyor ama motorunda kimin ismi yazıyor. Bu otomobiller güzel ülkemizde üretilemez mi...Bu ülkenin problemleri en ince ayrıntısına kadar tarafımızca biliniyor. Ancak, anahtar sizin elinizde. İktidara geldiğimizde işçiye, memura, emekliye yüzde 50 zam vereceğiz, bizim sistemimizde her doğan çocuk sigortalı olacak.

Bugünkü milli eğitim sistemini baştan aşağıya değiştireceğiz. Zorunlu eğitim 4 4 3 biçiminde yeniden yapılandırılacak. Çiftçilerimizin, nakliyecilerimizin, kamyoncularımızın durumlarını çok iyi biliyoruz. Onları bu dertten kurtarıp, vergisiz mazot satacağız. Üniversite harçlarını da kaldıracağız. ''

Kamalak'ın konuşmaları, zaman zaman ''Başbakan Kamalak'', ''Mücahit Erbakan'', ''Saadet gelecek, zulüm bitecek'', ''işte Saadet, işte Kamalak'' sloganlarıyla kesildi.

Kamalak, mitingin ardından Edirne'den ayrıldı.

EDİRNE (A.A) - 31.05.2011

+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

• You may post new threads
  • You may post replies