+ Konuyu Yanıtla
2 sonuçtan 1 --- 2 arası gösteriliyor

Konu: Doğru Seçimi Yapacaklar

 1. #1

  Doğru Seçimi Yapacaklar

  SAADET PARTİSİ GİK ÜYESİ ERBAKAN: ''12 HAZİRAN'DA İNŞALLAH TAM 16 SENE SONRA YENİDEN DOĞRU SEÇİMİ YAPARAK, GERÇEK KURTULUŞU, ASLINIZI, ÖZÜNÜZÜ, İNANCINIZI, YANİ MİLLİ GÖRÜŞÜ SAADET PARTİSİ'Nİ SEÇECEKSİNİZ''

  Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Fatih Erbakan, ''12 Haziranda inşallah tam 16 sene sonra yeniden doğru seçimi yaparak, gerçek kurtuluşu, aslınızı, özünüzü, inancınızı, yani milli görüşü Saadet Partisi'ni seçeceksiniz'' dedi.

  Erbakan, partisinin Sivas İl Teşkilatı tarafından Mevlana Caddesi'nde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, sözlerine babası Necmettin Erbakan'ı anarak başladı. Babasının çizgisinde, milli görüş ilkelerine bağlı bir şekilde yürüdüklerini belirten Erbakan, Anadolu'nun dört bir yanında büyük bir güçle seçimlere girdiklerini söyledi.

  Hakkı söylemeye, milli görüşü anlatmaya devam ettiklerini ifade eden Erbakan, 12 Haziran'da aslında sadece 2 partinin seçime girdiğini belirterek, ''Bu partilerden bir tanesi Saadet Partisi, yani milli görüştür. Diğerleri ise merhum liderimizin de, bizim de 40 seneden beri söylediğimiz gibi diğer 17 tanesi, diğerleri, diğerleri, diğerleridir. Sadece iki parti girmektedir'' diye konuştu.

  Diğer 17 partinin farklı görülseler de birbirleriyle aynı olduklarını savunan Erbakan, şunları kaydetti:

  ''Şöyle bir baktığınız zaman şimdi seçimler yaklaştığı için sizlerde görüyorsunuz, tabelaları, bayrakları, amblemleri rengarenk. Hangi rengi ararsınız var, gökkuşağı gibi. Diğer 17 tanesinin bayrakları birbirinden renkli, şarkıları, türküleri birbirinden farklı farklı, kimisi pop çalıyor, kimisi arabesk çalıyor. Kimi türkü çalıyor, kimisinin ambleminde kuş, kimisinde böcek var. Kimisi at koymuş, kimisi ampul koymuş. Amblemleri farklı farklı. Şöyle bir baktığınız zaman bunlar birbirinden farklıymış gibi görünür, ama aslında bu atları, ampulleri, kuşları, böcekleri farklı farklı olmasına rağmen, şarkıları, türküleri farklı olmasına rağmen bunların hepsi temelde aynıdır. Niçin? Çünkü hepsi Avrupa Birlikçidir, hepsi IMF'cidir, hepsi dış politikada da, iç politikada da, Kıbrıs ile ilgili konularda da, Güneydoğu ile konularda da Amerika'dan emir alır. Hepsi batı hayranıdırlar, batı taklitçisidirler. Hiçbiri 'D-8'i canlandıracağım, Avrupa Birliği'nin kapısında beklemekten Türkiye'yi, bu şerefli milleti kurtaracağım. D-8'i canlandırarak İslam Birliği'ni kuracağım, lider ülke Türkiye'yi kuracağım' diyemez.''

  Parti liderleri arasındaki polemiklere de değinen Erbakan, ''Bu önümüzdeki 12 Haziran seçimlerinde Sivaslı kardeşlerimiz olarak, bu birbirinden farksız 17 tane diğer partiye, bu rengarenk tabelalı, gökkuşağı gibi boyalı birbiriyle aynı olan diğer 17 tane partiye, bu boş laf kavgalarına, bu boş polemiklere, bu karşılıklı atışmalara, bu Bremen mızıkacılarına artık aldanmayacaksınız. 12 Haziran'da inşallah tam 16 sene sonra yeniden doğru seçimi yaparak, gerçek kurtuluşu, aslınızı, özünüzü, inancınızı, yani milli görüşü Saadet Partisi'ni seçeceksiniz'' dedi.

  İktidara geldiklerinde yapacakları çalışmaları anlatan Erbakan, milli görüşün 40 yıldır yaptıklarının yapacaklarının teminatı olduğunu belirtti.

  Partilerinin 13 Haziran'da hak ettiği yere geleceğini ifade eden Erbakan, devlet bütçesine 100 milyar dolar kaynak bulacaklarını kaydetti. 100 milyar dolar kaynağı bulmadan ülkenin problemlerini kökünden çözebilmenin mümkün olmadığını belirten Erbakan, ''Bu kaynağı borç alarak, zam yaparak, vergi koyarak bulmayacağız. Milletin sırtına yük olarak bulmayacağız. Havuz sistemiyle, denk bütçeyle, faize giden paraları kurtararak, zarar eden KİT'lerimizi kara geçirerek, kendi madenlerimizi, kendi milli zenginliklerimizi kendimiz kullanarak, aynı merhum liderimizin 54. hükümet dönemindeki gibi tasarruf tedbirleriyle, devletin kendi yaptığı harcamalardan kısıtlamalarla, tasarruflarla, dolayısıyla milletin sırtına yük olmadan, kemer sıkmadan tatlı reçetelerle bu 100 milyar doları bulacağız. İnşallah bu parayı yine 54. hükümette yaptığımız gibi doğrudan doğruya milletimizin cebine akıtacağız'' diye konuştu.

  Saadet Partisi Sivas milletvekili adaylarının tanıtıldığı mitingde Erbakan, partilileri selamlayarak karanfil dağıttı. Partililer, Erbakan'a sevgi gösterisinde bulundu.

  SİVAS (A.A) - 29.05.2011 -

 2. #2
  FATİH ERBAKAN SİVAS MİTİNGİNDE PARTİLİLER İLE BULUŞTU

  SAADET Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Fatih Erbakan, siyasi partileri eleştirerek, "Bizim partimiz dışında diğer partilere baktığınız zaman hepsi rengarenk gök kuşağı gibi her türlü renk var. Hiçbirinin önce ahlak ve maneviyat dediğini duymamışsınızdır.?? dedi.

  Saadet Partisi Genel Kurul Üyesi merhum eski Genel Başkan Prof. Dr. Necmettin Erbakan?ın oğlu Fatih Erbakan, Sivasta partililerle buluştu.

  Mevlana meydanında düzenlenen mitingde partililere seslenen Erbakan, seçim otobüslerinin rengarenk, üzerinde ampul, at, böcek gibi resimler olduğunu söyledi.

  Fatih Erbakan, "12 Hazirandaki seçimlere sadece iki parti girmektedir. Birisi Saadet Partisi diğerleri de öbür partilerdir. Biz ne zaman iktidara geldiysek Türkiye?nin itibarı arttı. Bizim partimiz dışında diğer partilere baktığınız zaman hepsi rengarenk gök kuşağı gibi her türlü renk var. Tabelaları, amblemleri, reklamları rengarenk, amblemleri, logoları farklı farklı. Bir tanesi kuş koymuş, bir tanesi böcek koymuş, bir tanesi at koymuş, bir tanesi ampul koymuş, baktığınızda hepsini birbirinden farklı zannedersiniz. Fakat hepsi bir birinin aynıdır, hepsi Avrupa Birlikçisi'dir, hepsi IMF'cidir, hepsi iç politikada da, dış politikada da, Güney Doğudaki konularda ABD'den emir alırlar. Bu 17 partinin hiç birinin ağzından önce ahlak çıkmaz. Hepsi boş lafçıdır.? dedi. Yaklaşık 4 bin kişinin katıldığı miting sonrası Fatih Erbakan Tokat?ta yapılacak mitinge katılmak üzere karayolu ile bu ile hareket etti.


  SİVAS, (DHA) 29- 05- 2011

+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •