+ Konuyu Yanıtla
2 sonuçtan 1 --- 2 arası gösteriliyor

Konu: SP Şırnak Mitingi

SP Şırnak Mitingi

SP GENEL BAŞKANI KAMALAK: DAĞDAKİ ÇOBANLA, BAŞBAKAN, CUMHURBAŞKANI'NI AYNI GÖRÜYORUZ

SAADET Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Şırnak'ta düzenlediği mitingde, bu ülkede sadece Kürtlerin haksızlığa uğramadığını, inançlı insanların da haksızlığa uğratıldığını söyledi. Kamalak,

"Biz bu ülkenin her bir ferdini diğeri ile eş değerde görüyoruz. Misalen dağdaki çobanımızı, halde çalışan hamalımızı, Başbakanla, Cumhurbaşkanıyla aynı seviyede görüyoruz. Bizde esir yaratmayan Allah'a iman vardır" dedi.

SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Şırnak Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlediği mitingde yaklaşık 200 kişiye seslendi. Seçimlere iki partinin katıldığını öne süren Kamalak, "Gerçekte seçimlere 15 parti değil 2 parti giriyor. Saadet Partisi ve diğerleri. AK Partili olsun CHP'li olsun MHP'li olsun bu kardeşlerimiz alınmasın bu sözlerimizden amacımız kırmak değil, bu arkadaşların yolunu aydınlatmaktır. Çünkü diyorum ki ben iki parti giriyor. Bakalım şimdi bizim dışımızdaki 14 parti hepsi batıcı değil mi? AK Parti olsun, MHP olsun CHP olsun bunların hepsi batıcı değil mi? Batı olmasın bu millet kendi özüne dönsün, yönünü doğuya çevirsin diyen tek parti Saadet Partisi değil mi? Bu birinci fark. İki bu 14 partinin tamamı işbirlikçi değil mi?" dedi.

Kamalak, Şırnaklıların sorunlarını iyi bildiklerini ve çözmek için geldiklerini belirterek, "Sizlerin problemini çözmek için aranıza geldim. Bu ülkenin problemini biz biliriz. Değerli kardeşlerim eğer sizle destek verirseniz, emin olun biz Saadet Partisi olarak sizlerin emrinde olacağız. Biliyoruz ki milletin efendisi, onun hizmetkarı olandır. O yüzden biz sizlere hizmet için varız. Değerli dostlarım, eğer siz yetki vezirseniz Habur Kapısı'nı açacağız. Şırnak serbest pazar haline gelecektir inşallah. Bu yoldan biz işsizliği büyük ölçüde azaltacağız" dedi.

DAĞDAKİ ÇOBANLA CUMHURBAŞKANINI AYNI GÖRÜYORUZ

Milletin batıdan alacağı hiç bir şey olmadığını savunan Kamalak, şöyle dedi:

"Bu millet büyük millettir. Bu millet aziz millettir. Sizler Selahaddin Eyübi'lerin torunlarısınız. Soyunuzda yanlış varsa düzeltin lütfen. Ama bu böyledir. Bu sebeple diyoruz ki, değerli kardeşlerim isminiz ister Ahmet olsun, ister Mehmet olsun, ister Hasan, ister Hüseyin; ister Ayşe Olsun, ister Fatma hepiniz can kardeşlerimizsiniz. Gelin el birliğiyle İslam Birliğini kuralım. Vicdanların üzerindeki yasakları kaldıralım. Özgür bir ülke oluşturalım. Herkesin yaşayabileceği, İnsan haklarına saygılı bir ülke oluşturalım. Gençlerimizin yolunu açalım. Üniversite harçlarını kaldırmayı taahhüt ediyoruz. Tüm gençlerimiz okuma imkanı bulsun. Ve her kez için, dağdaki çoban için de, haldeki hamal için de kim olursa olsun bu ülkenin her bir ferdi için sağlık sigortası diyoruz. O yeşil kartları atın çöpe diyoruz. Herkese iş herkese aş vaat ediyoruz. Çünkü biz tüketim ekonomisinden yatırım ekonomisine, üretim ekonomisine geçmek için geliyoruz. Bu konular bizim konularımızdır. 40 yıldır bunun hazırlığını yaptık. Eğitim sistemini baştan sona değiştireceğiz. Zorunlu eğitimi hem çerçeve olarak hem muhteva olarak değiştirmeyi taahhüd ediyoruz. Bu çerçevede imam hatiplerin orta kısımlarını yeniden açacağız. Yüksek İslam Enstitüsüleri yeniden açılacaktır. Kur'an kursları üzerindeki yasaklar kaldırılacaktır. Kürt kardeşlerim bu ülkede haksızlığa uğrayanlar yalnız sizler değilsiniz. Sizlerin haksızlığa uğradığınızı biliyorum. Ama müttediyen insanlarımız, inançlı insanlarımız da yanlış bir uygulamanın sonucu ne yazık ki haksızlığa uğratılmışlardır. Gelin bu tür zulümleri ortadan kaldıralım. Şundan emin olun ki mazlumlar ayağa kalkmadıkça zalimler asla diz çökmez. Bu münasebetle el ele gönül gönüle beraber olalım. Biz bu ülkenin her bir ferdini diğeri ile eş değerde görüyoruz. Misalen dağdaki çobanımızı, halde çalışan hamalımızı, Başbakanla, Cumhurbaşkanıyla aynı seviyede görüyoruz. Bizde esir yaratmayan Allah'a iman vardır"

SAADET PARTİSİ GENEL BAŞKANI KAMALAK: ''YEŞİL KARTLARI ATIN ÇÖPE GİTSİN. HERKESE İŞ VE AŞ VAAT EDİYORUZ''

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, ''Yeşil kartları da atın çöpe gitsin. Herkese iş ve aş vaat ediyoruz'' dedi.

Kamalak, Şırnak Cumhuriyet Meydanı'nda partisince düzenlenen mitingde, Türk-Kürt herkesin eşit, üstünlüğün ancak takvada olduğunu belirterek, Kürt, Türk, Laz, Çerkez herkesin aynı Rabbın kulları olduğunu söyledi.

Şırnak'ta birçok gencin işsiz olduğunu bildiğini, bu sorunu ancak kendi partilerinin çözebileceğini ve partilerinin halkın partisi olduğunu ifade eden Kamalak, şöyle dedi:

''Sizin derdiniz bizim derdimizdir. Çünkü bizler, sizden ayrı değiliz. İsimlerimiz bile aynı değil mi? Ahmet, Mehmet, Mustafa. Caddelerinize bir bakın. Her taraf tıklım tıklım araba dolu, ama bu arabaların hepsi yabancı. Sizin, alın teriyle borçlanarak hatta damarlarınızdaki kanı harcayarak aldığınız arabalar yabancı. Milli Görüşten başka ağır sanayi, milli sanayi diyen bir parti var mı? Elbette hayır. Semalarınızdan onlarca uçak geçiyor. Semalar bizim, havaalanları bizim, ama uçaklar yabancı. Bu ülkede kendi uçağımızı, tankımızı, gemimizi kendimiz inşa etmeliyiz diyen başka bir partiye rastladınız mı? Sizleri biliyorum, birçok haksızlığa uğradınız, ama emin olun sizlerin uğradığı haksızlık kadar, belki çok daha fazla, biz de haksızlığa uğradık. Size vermiş olduğumuz sözlerden asla taviz vermedik. Sizleri kandırmadık. Can kardeşlerimizsiniz. Ayrılık, gayrılık yok bizde.''

Kamalak, partilerinin diğer partilerden farklı olarak batıyı değil, yüzünü doğuya çevirdiğini ve batıdan alacakları hiçbir şeyin olmadığını ifade ederek, diğer partilerin işbirlikçi ve batı hayranı olduğunu aktardı.

Türkiye'de 15 parti ve bağımsızların seçime gireceğini bildiren Kamalak, şöyle konuştu:

''Gerçekte seçimlere 15 parti değil, 2 parti girecek. Zihniyet bakımından Saadet Partisi ve diğerleri. AK Partili, CHP'li, MHP'li kardeşlerimiz alınmasın, amacım kırmak değil. Onların yolunu aydınlatmaktır. Batılı olmasın, yönünü doğuya çevirsin diyen tek parti Saadet Partisi değil mi? Bu milletin batıdan alacağı hiçbir şey yoktur. Buna karşın, bu milletin tüm dünyaya vereceği çok şey vardır. Değerli kardeşlerim gelin hep birlikte İslam Birliği'ni kuralım. Vicdanlar üzerindeki yasakları kaldıralım. Özgür bir ülke oluşturalım. Gençliğimizin yolunu açalım. Üniversite harçlarını kaldırmayı taahhüt ediyoruz. Herkesi sağlık sigortasına kavuşturacağız. Yeşil kartları da atın çöpe gitsin. Herkese iş ve aş vaat ediyoruz. Çünkü biz, tüketim ekonomisinden yatırım ve üretim ekonomisine geçmek için geliyoruz. 40 yıldır bunun hazırlığını yapıyoruz. Eğitim sistemini baştan sona değiştireceğiz. İmam hatiplerin orta kısımları tekrar açılacak, Yüksek İslam Enstitüleri yeniden açılacaktır. Kuran Kursları üzerindeki yasaklar kalkacak.''

ŞIRNAK (A.A) - 26.05.2011

+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

• You may post new threads
  • You may post replies