+ Konuyu Yanıtla
2 sonuçtan 1 --- 2 arası gösteriliyor

Konu: Samsun Mitingi

 1. #1

  Samsun Mitingi

  SAADET PARTİSİ SAMSUN MİTİNGİ -GENEL BAŞKAN KAMALAK: ''TÜRKİYE, TARİHİNİN EN AĞIR BORÇ YÜKÜ ALTINA GİRMİŞTİR'' (

  Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, ''Türkiye, tarihinin en ağır borç yükü altına girmiştir'' dedi.

  Kamalak, partisince Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde, Türkiye'nin problemlerini ancak Saadet Partisinin çözebileceğini savundu.

  Bugün çevrede, mecliste bir sürü bakanın olduğunu, ama hakikati görenin olmadığını ileri süren Kamalak, şöyle konuştu:

  ''Oysa biz baktığımız zaman görüyoruz ki Türkiye, tarihinin en ağır borç yükü altına girmiştir. Esnafımız alabildiğine borçlanmıştır. Aranızda bakkala, kasaba, bankaya veya kredi kartlarına borcu olmayan insan kalmadı. Devleti borçlandırdılar, milleti borçlandırdılar, kendilerine tepki olmasın diye henüz doğmamış çocukları bile borçlandırdılar. Doğan her bir bebe ağır bir borç yüküyle doğuyor. Şair diyor ki: Benim hayal ile yoktur alışverişim ne söylemişsem görüp de söylemişim. Belgeler konuşuyor. (Bir gazeteyi göstererek) Ne diyor burada? Türk vatandaşı 186 milyar lira ile tarihin en borçlu dönemini yaşıyor. Biz bunları görüyoruz, ama bunları söylemiyorlar size. Çünkü bakmak ayrı bir şey görmek ise farklı bir şey.''

  ''Mutlak suretle bu düzeni değiştirmemiz lazım'' diyen Kamalak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

  ''Meclise milli iradeyi taşımamız lazım. Nüfusumuzun yarısı hanımlardan oluşuyor. Onların da en az yüzde 80'i başörtülü. Bizim dışımızda Meclise seçilebilecek başörtülü aday gösteren bir parti var mı? Daha önce hangi partiye oy vermiş olursanız olun, ama bu sefer 'Saadet' diyelim. Milli iktidarı kurmak için 'Saadet' diyelim.''

  AB'ye girmek istemediklerini de dile getiren Kamalak, ''Bizim dışımızdaki partiler, Türkiye'yi AB'ye yama yapmak istiyor. Bizi AB'ye kul, köle etmek istiyorlar. Tam 52 yıldır bu yüce millet Avrupa kapısında kul, köle gibi bekletiliyor. 'Buyurun' deseler bile Milli Görüş girmez oraya. Bundan emin olun'' diye konuştu.

  İşsizlik sorununa da işaret eden Kamalak, işin adresinin Saadet Partisi olduğunu ifade ederek, seçmenden destek istedi.

  SAMSUN (A.A)

 2. #2
  Kamalak: Yüzde 50 zamla geliyoruz

  Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "İşçiye, memura, emekliye, polisimize ve askerlerimiz ile bütün emekçilere yüzde 50 zamla geliyoruz." dedi.

  Samsun Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen SP mitinginde konuşan Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa Kamalak, ekonominin kötüye gittiğini belirterek, delil olarak Cumhuriyet Gazetesi'nin ekonomi sayfasında yer alan 'Memur geçinemiyor' başlıklı bir haberi gösterdi.

  Selamlama ve okunan İstiklal Marşı ardından ekonomiye değinerek, miting konuşmasına başlayan Kamalak, "Televizyonlara bakacak olursak her taraf güllük gülistanlık gibi gözüküyor. Meclis'te çevrede bir sürü bakan var, fakat maalesef hakikati gören yok. Biz baktığımız zaman görüyoruz ki Türkiye, tarihin en ağır borç yükü altına girmiştir."

  Kamalak, "Daha önce hangi partiye oy vermiş olursanız olun, ister Hocamızın 'Gitmeyin, yapmayın sürüden ayrılanı kurt kapar' demiş olmasına rağmen çekip giden birilerinden olun, bu sefer Saadet deyin. Huzur, saadet, refah bereket bir oy kadar yakındır. Bizim diğer partilerle herhangi bir kavgamız yok. Onlar gibi bağışlayın söze ananı diye başlamayız. Gökkubbeyi kimsenin başına yıkmak gibi bir düşüncemiz de yok. Hiç kimseye gülden ağır söz söyleme gibi bir niyetimiz yok. Hepsi kardeşlerimizdir fakat gittikleri yol yanlıştır. Uyguladıkları programlar yanlıştır. Biz de bir ailedeki kardeşler gibi onların yanlış yaptığını söylüyoruz." dedi.

  Kamalak, Türkiye'nin yabancı dil hakimiyeti altına girdiğini ve iktidar oldukları takdirde Osmanlıcayı seçmeli ders olarak eğitime katacaklarını söyledi. Kamalak, konuşmasını şöyle devam etti:

  "Söz veriyorum, iktidara geldiğimizde isteyen herkese, Osmanlıcayı eğitimin her aşaması için seçmeli ders olarak okutacağız. Osmanlıca bir medeniyetin dilidir. Türk-İslam medeniyetinin dilidir. Bu medeniyeti tanıma hakkını nesillerimizin elinden almaya hakkımız yoktur. Başörtüsü yasağını kaldırmak sözü veren AK Parti verdiği sözü yerine getiremedi. Biz söz veriyoruz, iktidara geldiğimiz zaman inancı üstündeki tüm baskıları kaldıracağız."

  Ortaokulu bitirdikten 3-4 yıllık eğitimle bir kişinin, kürsüye çıkarak millete İslamiyet'i anlatmasının mümkün olmadığını belirten Kamalak, şunları ifade etti:

  "Kim kimi kandırıyor. Bu milletin o halde, kendi inancını asıl kaynağından, ehil ellerden öğrenme hakkı yok mu? Çok şey mi söylüyoruz. Şu halde bu yasakların kaldırılması bir oy kadar yakınınızda. Bu zulme son vermek için son kez Saadet diyelim. Değerli kardeşlerim Allah'ın izniyle geliyoruz. Bozuk düzeni düzeltmek için geliyoruz. Sistemi, milletin görüşüne sizin görüşünüze göre ayarlamak için geliyoruz. İşçiye, memura, emekliye, polisimize ve askerlerimiz ile bütün emekçilere yüzde 50 zamla geliyoruz."

  SAMSUN (CİHAN)

+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •