+ Konuyu Yanıtla
2 sonuçtan 1 --- 2 arası gösteriliyor

Konu: Tersine Büyüme

 1. #1

  Tersine Büyüme

  SAADET PARTİSİ ENGELLİLER KOORDİNASYON MERKEZİ BAŞKANI BAYRAKÇI: ''TÜRKİYE'DE BİR BÜYÜME VAR AMA TERSİNE''

  Saadet Partisi Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı ve Ankara 1. Bölge Milletvekili Adayı İsrafil Bayrakçı, Türkiye'deki ekonomik büyümenin ''tersine'' bir büyüme olduğunu iddia etti.

  Bayrakçı, yaptığı yazılı açıklamada, Hükümet'in ekonomi politikalarını eleştirdi.

  Hükümetin her fırsatta ekonomide ''muazzam bir büyümenin'' yaşandığını dile getirdiğini belirten Bayrakçı, şunları kaydetti:

  ''Nedir bu muazzam büyüme bir bakalım. Bunlar (AK Parti) işbaşına geldiğinde dolar milyarderi 4 iken 39 olmuş. Muazzam bir büyüme var. İthalat artmış, Angus bile ithal etmişiz, cari açık büyümüş bu da muazzam bir büyüme. Dış ve iç borç 500 milyar doları aşmış, muazzam bir büyüme. İşsizlik 25 ilin nüfusu kadar olmuş, rekor düzeyde muazzam büyüme. Yeşil kartlı sayısı 6 milyondan 10 milyona çıkmış, yoksullukta muazzam bir büyüme. İcra dosyaları ve vatandaşın kredi borçları muazzam büyüme göstermiş. Milletin ahlak ve maneviyatı çökmüş, aile boşanmalarında muazzam büyüme. Türkiye'de bir büyüme var ama tersine. AK Parti işbaşına geldiğinde bir yaşında olan çocuklar şimdi 9 yaşındalar bu da bir büyümedir.''

  Bayrakçı, ''AK Parti döneminde bir çocukların büyüdüğünü bir de Türkiye'nin sorunlarında muazzam büyüme yaşandığını'' ifade etti.

  AK Parti iktidarının özürlülerin sorunlarına duyarsız kaldığı eleştirisinde de bulunan İsrafil Bayrakçı, geçen sürede milyonlarca özürlünün sürekli bir umuda bağlandığını, ancak herhangi bir iyileşmenin de yapılmadığını öne sürdü.


  ANKARA (A.A)

 2. #2
  SAADET PARTİSİ’NİNGÖRME ENGELLİ MİLLETVEKİLİ ADAYI VE ENGELLİLER KOORDİNASYON MERKEZİ BAŞKANI İSRAFİL BAYRAKÇI, “TÜRKİYE’DE BÜYÜME VAR” DİYEN AKP’LİLERE SESLENDİ:

  “Büyüme var ama tersine bir büyüme!”

  ****Saadet Partisi Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı ve Ankara 1’inci Bölge Milletvekili Adayı İsrafil Bayrakçı, iktidarları döneminde Türkiye’nin büyüdüğünü iddia eden AKP yöneticilerine seslenerek, “Evet AKP’nin 9 yıllık iktidarında büyüme var, ama AKP’lilerin iddia ettiği şekilde bir büyüme değil. 9 yılda 4 olan dolar milyarderi 39’a çıkmış. İthalat artmış, cari açık büyümüş. Borcumuz 500 milyar doları aşmış. İşsiz sayısı 25 ilin nüfusunu geçmiş, yeşil kartlı sayısı 6 milyondan 10 milyona çıkmış. İşte AKP döneminde yaşanan muazzam büyüme. Gerçekten bir büyüme var, ama tersine bir büyüme.” dedi.

  Bayrakçı, yaptığı yazılı açıklamada, hükümetin her söylediğinin tersini söyleyen bir muhalefet anlayışı içerisinde olmadıklarını söyleyerek, “Türkiye’de muhalefet iktidarın hep tersini söyler. Ancak Milli Görüşçüler olarak bir farkı ortaya koymamız gerekiyor. Biz bu geleneği bozarak iktidarın dediğinin aksini demiyoruz. Bugün iktidar ne diyor; biz işbaşına geldiğimizde muazzam bir büyüme yaşandı. Nedir bu muazzam büyüme bir bakalım. Bunlar işbaşına geldiğinde dolar milyarderi 4 tane iken 39 tane olmuş. Muazzam bir büyüme var! İthalat artmış, Angus bile ithal etmişiz, cari açık büyümüş bu da muazzam bir büyüme. Dış ve iç borç 500 milyar doları aşmış, muazzam bir büyüme. İşsizlik 25 ilin nüfusu kadar olmuş, rekor düzeyde muazzam büyüme. Yeşil kartlı sayısı 6 Milyondan 10 Milyona çıkmış, yoksullukta muazzam bir büyüme. İcra dosyaları ve vatandaşın kredi borçları muazzam büyüme göstermiş. Milletin ahlak ve maneviyatı çökmüş, aile boşanmalarında muazzam büyüme. Büyüme var ama tersine” değerlendirmesinde bulundu.
  “AKP işbaşına geldiğinde bir yaşında olan çocuklar şimdi 9 yaşındalar bu da bir büyümedir.” diyen Bayrakçı, AKP döneminde bir çocukların büyüdüğünü, bir de Türkiye’nin sorunlarında muazzam büyüme yaşandığını dile getirdi.

  AKP iktidarının özürlülerin sorunlarına duyarsız kaldığı eleştirisinde de bulunan İsrafil Bayrakçı, geçen süre zarfında milyonlarca özürlünün sürekli bir umuda bağlandığını, ancak herhangi bir iyileşmenin de yapılmadığını kaydetti.

  09.05.2011

+ Konuyu Yanıtla

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •