SAADET PARTİSİ GENEL BAŞKANI KAMALAK: ''KAYBEDECEK VAKTİMİZ YOK, BUGÜNDEN TEZİ DE YOK, SORUMLULUK ALTINDAYIZ, TÜRKİYE SİZLERİ BEKLİYOR''

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, partililere ''Kaybedecek vaktimiz yok, bugünden tezi de yok sorumluluk altındayız, Türkiye sizleri bekliyor'' diye seslendi.

Kamalak, Giresun'da bir düğün salonunda partisinin düzenlediği milletvekili adaylarını tanıtım toplantısına katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmada Kamalak, hizmet için yola çıktıklarını ifade ederek, ''Burada iyi izlenim edindim. Ben sizden dört milletvekili istiyorum. Eğer buradan başka partilere bir tek oy gidiyorsa bizler görevimizi yapmıyoruz demektir, vebal altındayız demektir'' diye konuştu.

AK Parti'nin Giresun halkına beklediği hizmeti veremediğini savunan Kamalak, şöyle devam etti:

''Benim Giresunlum AK Parti'ye, 150 bin vatandaşım şehri terk etmeye mecbur kaldığı için mi oy verecek. Şu dokuz yıl içinde Giresun'a bir çivi çakmadığı halde dört fabrikanın kapanmasına sebep olduğu halde mi oy verecek. Temeli on sekiz yıl önce atılan havaalanına bir kürek taş koymadığı için mi oy verecek. Allah aşkına bir gidip sorun işçiye, memura, 'arkadaş sen yüzde 2'lik, 3'lük zamma mı razısın, yoksa en az yüzde 50'lik oya mı razısın' diye. Her halde o işçi, memur, emekli kardeşimiz, evine bir dilim ekmek götürmekte zorlanan Ahmetler, Mehmetler, hayır arkadaş 'ben yüzde 50 zam istemiyorum bana yüzde 2 zam yeter' diyecek değildir. Eğer buna rağmen başka partiye oy veriyorsa bizden haberi olmadığı içindir.''

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, partililere şöyle seslendi:

''Kaybedecek vaktimiz yok, bugünden tezi de yok sorumluluk altındayız, Türkiye sizleri bekliyor. Sadece Türkiye mi? Dünya alem sizi bekliyor. Can çekişen insanları görmediniz mi? Kim kurtaracak onları batılılar mı ? Öldürenler batılılar değil mi? Bu mağdur insanlar sizi bekliyor. Barajmış, en az yüzde 10'muş, değerli kardeşlerim ne barajı, sizler ne güne duruyorsunuz yıkın o barajları.''

Konuşmanın ardından Kamalak, partisinin milletvekili adayları Süleyman Tekbaş, Ömer Öztürk, Davut Tepeyurt ve Musa Çakı'yı partililere tanıttı.

GİRESUN (A.A)