9 sonuçtan 1 --- 9 arası gösteriliyor

Konu: 25.kare tehlikedeyiz !

 1. #1

  25.kare tehlikedeyiz !

  25. Kare Nedir? Bilinç Altına Gizli Mesaj Yerleştirme

  25. Kare; Bilinç Altına Gizli Mesaj Yerleştirme

  Gözümüzün saniyede 24 kare algılayabiliyor..
  25. kare ise beynimize yazılıyor. İşte bu sistemin adıda 25. Kare
  Örneğin Siz tvde bir çizgi film izlerken adamlar 25. Kareye "Coca Cola İç" yazısı koyuyorlar ve canınız cola çekmeye başlıyor ..

  Şaka gibi görünsede Rusyada yapılan araştırmalarda bu yöntem uygulandığında
  Cola satışlarının arttığı gözlenmiş..

  'Başka Kanal İzleme, Başka Kanal İzleme, Başka Kanal İzleme'...

  Televizyon yayını kullanılarak insanın bilinçaltına belirli bir sloganı yerleştirmeyi amaçlayan "25'inci kare (25th shot)" tekniğinin Rus TV'leri tarafından yaygın olarak kullanıldığı ve hükümetin buna karşı mücadele başlattığı bildirildi.

  Rusya Basın Bakanı Yardımcısı Valeri Sirojenko'nun açıklamasına göre, "25'inci kare"yi saptamak üzere özel bir detektör geliştirildi ve bu cihaz ile yıl sonuna kadar tüm TV kanallarının sürekli kontrolü sağlanmış olacak.

  İtar-Tass'ın haberine göre, resmi olmayan bilgiler, Rusya TV programlarının 5'te 1'inin, "25'inci kare"yi içerdiğini ortaya koyuyor. İnsan gözünün, TV izlerken saniyede 24 kareyi algılayabildiği, 25'inci karenin ise göz tarafından fark edilmese bile doğrudan beyne etki ettiği belirtiliyor. Uzmanlara göre bu etki, beyni "yüksek derecede ikna edici" olabileceği gibi,
  tahrip edici de olabiliyor. Rusya Basın Bakanlığı, bu etkiyi yayınlarında kullandığı tespit edilen TV kanallarının lisanslarının iptaline dahi gidilebileceği uyarısı yaptı.

  Bakanlık kaynaklarına göre, TV'lerde yayımlanan her üç filmden birinde, 25'inci kare şeklinde, promosyon amaçlı bir slogan veya reklam yer alabiliyor. Bu slogan veya reklamlar, "başka kanal izleme" şeklindeki anonslardan, siyasi amaçları hedefleyen sloganlara kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor.

  Rusya'nın geliştirdiği detektörün, dünyadaki benzerlerinin dördüncüsü olduğu kaydedildi.

  25. Kare'ye bazı örnekler:

  Kurtarıcı (Rescuer) adlı çizgi filmde bir anda parlayıp sönen açık kadın resimleri ekrana yansıtılmıştır.  Alaaddin çizgi filminde ise “evet gençler soyunun” (good teenagers take of clothes) sesi hipnotik bir tonda gizli olarak tekrarlanmaktadır.  Aslan Kral (The Lion King) adlı meşhur çizgi filmde yıldızlarla gökyüzüne “sex” kelimesi yazılmıştır.  Jessica Rabbit (Who Framed Roger Rabbit) çizgi filminde filmin kahramanı Jessicanın kaçış sahnesinde eteği açılıyor ve kahramanın çamaşırsız olduğu görülüyor  Reklamlardaki ve filmlerdeki başlıca bilinçaltı uygulamaları ise şöyle:  Camel’in logosunda kullandığı deve resminin sağ ayağında çıplak bir adam resmi bulunuyor. Yine Camel’in Smooth Karakter adlı tiplemesinde cinsellik tema olarak bilinçaltına kazınıyor.  Yakın zamanda yapılan bir reklamda ise kutu Colanın üzerinde buzlarla açık bir kadın figürü oluşturulmuştur  Dövüş Kulübü (The Fight Club) filminde 25. kare tekniği ile elinde sigara olan Brat Pitt resmi filmin çeşitli yerlerine yerleştirilmiştir.
  .
  .
  .
  .
  .


  Yukarıda bahsedilen örnekler tespit edilenlerdir. Kimbilir tespit edemediğimiz ve bilinçaltımıza cinsellik tohumlarını eken kaç film ve reklam vardır. Kendimizi ve çocuklarımızı dışarıdan ihraç edilen filmlerden ve dizilerden uzak tutmanın, sineme keyfine bir süreliğine ara verip evimizdeki TV’leri kapatmanın vakti geldi de geçiyor.

  Tabi işin siyasi boyutu da var. mesela ;

  “Amerika’nın Irak’ı işgali esnasında radyoda yapılan Kur’an yayınının altında Iraklıların bilinçaltına “direnmeniz faydasız” gibi mesajlar verilmiştir. “

  Bilinçaltımızı nasıl koruyabiliriz?

  Bilinçaltımızı korumak için televizyon seyrederken çok seçici olunması gerekiyor. Mümkün olduğu kadar minimalist yaşamak ve teknolojiyi bilinçli kullanmak önemli. Kur’an, Cevşen okumak da bilinçaltının düzenlenmesi ve korunmasına etki ediyor. Güne başlarken, ya da bir film izleyeceksek, “ben bu filmi izlerken sadece bana faydalı olanları almak istiyorum.” diye telkin vermek işe yarayabilir. Ayetel Kürsi okuyarak etrafınızı çevirin ve etrafınızdan ışıktan bir koruma kalkanı olduğunu düşünün.

  (alıntı)

  Taşlardan putları ya Rab senin yerine koymuşlar.

 2. #2
  Güzel, Kaleyi içten feth ediyorlar.
  .::вιя нιℓαℓ υgяυηα уα яαв ηє güηєѕℓєя вαтιуσя::.

 3. #3
  Adamlar İşi Çözmüş Artık Çoğu Yerde Bu 25.Kare Olayını Görebiliyoruz...Ne Yapmak Gerek Tv İzlemeyelim mi...! Acaba Bu 25.Kare yi Tv 5 te uygulasak Nasıl Olurdu... Bir Anda Erbakan Hoca Belirse... !!!

 4. #4
  _ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  İstanbul
  İletiler
  8,620
  Blogdaki Konular
  5
  İyi fikir de kim yapacak bu işi
  Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

 5. #5
  Şuurlu Gençlik Ekrem GÖK kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Fri Jul 2011
  Konum
  İstanbul
  Yaş
  26
  İletiler
  198
  bu olaya sanırım sanal reklam uygulaması da deniliyor hatta çoğu dizide alt yazı olarak bu dizde sanal reklam uygulaması yapılmaktadır yazıyor..
  İman varsa imkan da vardır, milli görüşçü asla vazgeçmez...

 6. #6
  25. karemi kullanılır, 27. mi bilmem ama hangi kare şu teşkilatların toparlanmasını sağlıycaksa o kare kullanılsın
  galiba birileri bize birbirinize düşün diye bir kare kullanıyor
  Müslümanım diyen bu kadar millet
  islam gözü ile kendine baksa
  Esirmi olurdu Mescid'i Aksa:lac[1]:

 7. #7
  Valla Tevfik abi tv 5 çalışanları ilgilensin artık..Tv ile arası iyi olan onlar... Bu arada Ben Tv izleyip sonra çıkıp toplantıda veya başka bi yerde teşkilattan kişilerle bir birbirimize düştüğümüzü hatırlamıyorum... )

 8. #8
  _ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  İstanbul
  İletiler
  8,620
  Blogdaki Konular
  5
  Yunus çalışanların değil yöneticilerin ilgilenmesi gereken bir konu. İnşallah ilgili yöneticilerimiz olduğunda ilgilenirler. Bu arada sen anlaşılan şu Numanistlerin içimizde olduğu dönemlerde TV izleyip sonra toplantılarda tartıştıkları günleri yaşamadın. Allah seni korumuş. Hatırlatılır
  Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

 9. #9
  Hatırlarsın abi o zamanlar ben askerdeydim... ) Tamam sen gerekeni yaparsın... )

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •