+ Konuyu Yanıtla
5 sonuçtan 1 --- 5 arası gösteriliyor

Konu: Ey Kaddafi senin yanındayım

ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18

Ey Kaddafi senin yanındayım

Libyada yaşananlar çok ilginç.
    aslında orada yaşananlar BOP kapsamında bakıldığında beklenebilir birşey. ama türkiyenin ve türk insanının yaklaşımı ilginç. herkes bir olmuş kahrolsun kaddafi çığırtkanlığı havasında.

n'oluyoruz ya!

niye olayı kaddafi - isyancılar şeklinde yorumluyoruz?

olay böyle başlamış ama isyancılar amaçlarını becerememiştir. bu da isyancıların küçük bir azınlık olduğunu ispat eder.

diğer pek çok veri ile birlikte değerlendirdiğimizde artık bunun bir halk hareketi olmadığı görüllebilir. hal böyleyken halkının kahir ekseriyeti liderinin yanında tavır almıştır.

bunca insan liderine biatini sürdürürken bize ne oluyor ki kaddafiye karşı NATO'nun emireri olup müslüman bir halkın karşısına dikiliyoruz.

kaddafi ki 74 kıbrıs barış harekatında ABD ülkemize ambargo uygulatırken yanımızda olmuş ve petrol ihtiyacımızı karşılamıştır.
    herkes karşımızda iken yanımızda durana şimdi dönüp dünkü düşmanla bir olup hücum etmek alçaklık değil midir?

ülkemizin bu tavrını gören diğer müslüman ülkeler yarın başımız sıkışınca bize arka çıkarlar mı? birgün onları da satacağımızı düşünmezler mi?

burada söylediğim türkiyede ki hükümetin tavırlarına değildir. halkın tavırlarınadır. ve özellikle milli görüşçülerin tavırlarınadır.

milli görüşçü kardeşlerim birşeyi unutmamalılar... orada meşru bir lider vardır. aklını yahut imanını yitirmedikçe liderliği meşrudur. bu islamın kaidesidir.

türkiye de yaşadığımız bu demokrasi yahut diğer bir tabirle demokratur rejimini islamın bir gereği gibi algılayıp -libya halkının da liderini bizimki gibi seçmesi şeklinde bir talep yanılgısına düşmeyin. ve unutmayın ki ister krallık olsun ister oligarşi, eğer sistem istişare ile yürüyorsa meşrudur.

bu söylediklerimi anlayabiliryorsanız bırakın medyanın aldatmacalarını ve islami meşruiyeti sürdükçe kaddafiyi kollayın... büyük haçlı ordusu NATO'ya karşı onun için ALLAHa dua edin.

"kim hangi topluluğun sayısını arttırırsa o, onlardandır". DEYLEMİ Hadisi Şerif.

Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

Kaddafinin darbeyle geldiğini biliyoruz. İsyancıların veya gönlünden kaddafinin gitmesini isteyip de korkudan sokaklara çıkamayan büyük bir kesimin Libyada kaddafiyi, Suriyede Esadı Mısırda Mübareki istememesi olması gereken ve geç kalmış bir isyandır.

Ben burda halkımızın tavrını doğru bulurken, hükümetin Nato ile işbirliği yapıp zulme ortak olmasını kınıyorum.

Kaddafiyi nasıl meşru bir lider olarak görüyorsunuz merak ediyorum. Sizce Kaddafi istişare ile hareket eden bir dini lidermidir? İstişare ,etrafına 3-5 kişi toplayıp kararlar almakmıdır. Ve müslüman halkın bu 3-5 kişilik kadronun ve bu kadronun başındaki dikdatörün istişare! sonuçlarına uyması farzmıdır.

Ben bu adamın alnında secde izi bile görmüyorum. Ne lideri, ne biatı...
    Allah var, keder yok

ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18
    ilk türk halife yavuz sultan selimin de darbe ile iktidar olduğunu not edelim.

Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

Biz yıllarca Gaddafinin kaba saba ZALİM çöl bedevisi (ki bu sonuncusu ölçü değil benim için) olduğunu dinleyerek büyüdük. İsyan bi anda kafamızda oh iyi oldu algısı uyandırdı.. Bence bu analiz değildi sadece bilinç altı refleksi idi.

Mehmet abinin yaklaşımına hak veriyorum çünkü sürekli beni kıllandıran bi soru var.

Ayaklanmalar başlamadan çok önce Gaddafi seneye bırakacağını söylememişmiydi ? 10larca yıl bekleyen halka bir anda ne oldu ?

Olayların seyri normal işlemediği kesin. Ayaklanmalar sürecinde nasıl düşüneceğimi kestiremedim. Halk gerçekten halkmı?

Aynısının bizim başımıza gelmiyeceğini kim garanti edebilir. Bi sürü yamyam kukla var para için HERŞEYİ yapabilecek, sokaklara dökülüp yağma yapacak.

O zaman RTE zaten uşaktı oh iyi oldumu diyeceğiz.
    "Söylesem tesiri yok, Sussam gönül razı değil..."

TERAKKİPERVER Yüksel DİKGÖZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Oct 2008
    İletiler
    202
    Selamün aleyküm muhreremler. Az ve öz olarak konuşmak gerekirse şunu diyorum...

"BİR KOLTUK UĞRUNA İKTİDAR OLACAK BİR BAŞKA EHİL KİMSEYE DEVREDİLMİYORSA ORADA ZULÜM DEVAM EDECEKTİR..."
    Bir insan olursa sağır; sen ona istediğin kadar bağır!..

+ Konuyu Yanıtla

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları