+ Konuyu Yanıtla
3 sonuçtan 1 --- 3 arası gösteriliyor

Konu: Barış ve kardeşlik adına…

Sessiz DEVRİM! Fatih KANLI kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sun Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1

Barış ve kardeşlik adına…

“Bu yazı Dinler arası diyalog sürecini yürüten ve bu sürecin tarafı olanlara ithafen yazılmıştır.”

Dünya tam bir zulüm çöplüğüne döndü. İnsan hayatının bu kadar ucuzladığı, değerini yitirdiği, sokaktaki uyuz bir köpekten bile farksız olduğu bir dönem hiç yaşanmamıştı bugüne kadar. Kapitalizmin kıskacında ve onun hegemonyasında olan gözü paradan başka bir şey görmeyen devletler, servetlerine servet katmak için insanoğlunun en doğal hakkı olan yaşama hakkını hiçe sayarak dünyanın dört bir yanında oluk oluk insan kanı akıtmaktadır. İnsanların en doğal hakkı olan insanca yaşama hakkının bir neticesi olarak fitili ateşlenen Müslüman Coğrafyalarında ki diktatör yönetimlere karşı başlatılan isyan hareketlerini kendilerine bir “sömürü aracı” haline dönüştürmenin peşine düşmüşlerdir.

Oysa bu gözü paradan başka bir şeyi görmeyen gözü dönmüş caniler, -sözüm ona- diktatörlükle yönetilen ülkelere demokrasi götürmek isteyen “demokrasi havarileri” olma vasıflarını da ellerinde tutmuşlardır. Çünkü oralarda doğal yer altı zenginlikleri var, petrol var.

Oysa 20.Yüzyılın ikinci yarısından beridir Filistinlilere kan kusturan, topraklarını işgal eden, savunmasız masum insanları katleden ve insanların yine en doğal hakkı olan “ibadet etme” özgürlüğünü kısıtlayan İşgalci Siyonist İsrail’e bu küresel “demokrasi havarileri!” seslerini çıkarmamaktadırlar. Yine Balkanların ortasında 90 lı yılların başında Bosna, Kosova ve Sancakta yaşanan katliamlara yine ses çıkarmayan bu sözde “demokrasi havarileriydi!”. Yine Çeçenistan da Rus mezalimine ses çıkartmayan 3 maymunları oynayan bu sözde “demokrasi havarileriydi!”.
    Dünyada zulüm, baskı ve hıyanetler almış başını giderken diğer taraftan sözüm ona iyilik ve kardeşliği tesis etme adına bir takım faaliyetlerde devam ediyor. Bu faaliyetlerin en önemlisi “Dinler Arası Diyalog” faaliyeti… Hemen belirteyim, benim bu sürecin hayırlı bir süreç olduğuna ve bu süreci yürütenlerin “iyi niyetli” olduklarına inanmıyorum. Zira beni bu kanıya sevk eden husus; bu süreci yürütenlerin bu zamana kadar ki tutum ve tavırlarıdır. Mesela; bu sürecin mensupları yukarıda zikrettiğim katliamlara, haksızlık ve tecavüzlere karşı en ufak bir refleks göstermemişler bir deklarasyon dahi yayınlamamışlardır.

Bu sürecin mensuplarından Fener Rum Patriği Bartalameos, Fener Rum Patrikhanesinde bulunan “KİN KAPISINI” barış ve kardeşlik adına “Hadi Barış kapısı yapalım” dememiştir. Bu çağda barış ve kardeşliği tesis etmeye başladığımız şu süreçte bir tuz da benden olsun demek için böyle bir girişimde bulunmamıştır. Tüm cihana adalet ve “hoşgörüyle” muamele eden Osmanlıya dönemin Fener Rum Patriğinin “ihanet” etmesinden dolayı Patrik Gregorius’un idam edildiği orta kapı 1821 tarihinden beridir “kin kapısı” olarak kapalı tutulmaktadır. Hadi “kardeşlik ve goşgörü ve barış adına bu kapıyı barış kapısı yapın yapın da samimiyetiniz ve iyi niyetiniz ortaya çıksın. Bunu yapın da biz Türkiyeli Müslümanlar olarak sizin iyi niyetinizden şüphe etmeyelim.

Barış ve hoşgörü adına gayr-i Müslimlere tanınan özgürlükler, gösterilen müsamahalar ve tüm sergilen iyi niyet maalesef dünya Müslümanlarına karşı sergilenmiyor. Bu tek taraflı iyi niyet ve hoşgörü Müslümanları adeta savaştan çıkmış mağlup devlet pozisyonuna sokmuştur. Bu tek taraflı iyi niyetin çok taraflı hale getirilebilmesi için barış ve hoşgörü adına Bartalameos’a “KİN KAPISI’NIN BARIŞ KAPISI” yapılması ve İsrail’in Gazze de yapılmış olduğu Katliamları durdurması, uyguladığı ambargoyu kaldırması ve ablukayı kaldırması için İZAK HALEVA önderliğinde Türkiye de ki tüm hahamlardan ortak bir basın açıklaması yapmaya zorlanmalı ya da kendilerine böyle bir teklif getirilmelidir. Aksi takdirde akıllarda ki soru işaretleri silinmeyecek aksine bu hareketin kötü niyetli bir hareket olduğu toplum nezdinde kabul görecektir.
    HAYDİ BARIŞ VE KARDEŞLİK ADINA BUNU YAPIN, YAPIN DA İYİ NİYETİNİZİ TÜM DÜNYA GÖRSÜN VE SİZİ AYAKTA ALKIŞLASIN.

HADİ BENİ VE BENİM GİBİ DÜŞÜNENLERİ YANILTIN…

Zuhal Köprülü bunu beğendi ... :)
    Bakan değil gören olabilmek duasıyla.
    Önce yüreklerimizdeki Kudüs'ü işgal ettiler.
    Biz savaşı önce yüreklerimizde kaybettik...

OTORITER Cengiz SARIALTIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat May 2006
    İletiler
    88
    senin bu istedigini yapabilecek BABAYiGiT göremiyorum...
    Otoriter
    " ALTIN GiBi PARILDAMAZSAN ,
    DEMiR GiBi PASLANIRSIN "

+ Konuyu Yanıtla

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları