ERBAKAN'A SAYGISIZLIK

Sivas Müftüsünden Erba:kan'a büyük ayıp. Milli Görüş'ün lideri merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın ruhu için sevenleri tarafından Sivas'ta hatim okundu. Okunan hatimler için Sivas Ulu Cami'de yapılan programda duayı yapan İl Müftüsü Yusuf Şahin ise siyasi yasakları bahane ederek merhum Erbakan'a duada yer vermedi

SEÇİM YASAKLARI BAŞLAMADI BİLE

Teknik Elemanlar Derneği Sivas Şubesi Yönetimi ve üyeleri tarafından merhum Erbakan için bir hatim okuma etkinliği gerçekleştirildi. Okunan hatimler için Ulu Cami'de dua programı yapıldı. Sivas il Müftüsü Yusuf Şahin'in okuduğu hatim duasında rahmetli Erbakan'ın isminin anılmaması Teknik Elemanlar Derneği üyelerini üzdü. Dernek Başkanı Murat Destebaşı, "54. Hükümetin Başbakanı Erbakan'ın adına düzenlenen hatim duasında rahmetli Erbakan'ın adı anılmamış, ima dahi edilmemiştir. Bu keyfi durumun seçim yasakları gerekçe gösterilerek yaşandığı duyumunu aldık. Sebebi her ne olursa olsun bu olay üyelerimizi ve merhum Başbakanımızın hatim duası için camiye akın eden Sivas halkını derinden üzmüştür" dedi.

"ERBAKAN SEÇİME Mİ GİRECEK?"

Vefat eden Erbakan'ın seçime girmeyeceğini de belirten Destebaşı, seçim yasaklarının vefat etmiş olanlar için uygulanmasının söz konusu olamayacağını söyledi. Destebaşı, "Kaldı ki halen ilimiz ve ülkemiz büyükleri adına halen adına değişik etkinlikler düzenlenerek her türlü tanıtım çalışmalarında seçim yasakları gerekçesine sığınılmazken veya eski başbakanlardan adına düzenlenen programlarda seçim yasağı gerekçe gösterilmezken 54. Hükümetin Başbakanı için daha tarih olarak bile yasak başlamadan seçim yasakları gerekçe gösterilerek hem programın duyurulmasında hem de icrasında Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın isminin dahi anılmamasındaki keyfiliğin nedeni anlaşılamamıştır" diye konuştu. SivaS Müftüsü Yusuf Şahin'e ısrarlı aramalarımıza rağmen ulaşamadık. Görevli-' ler müftü beyin yerinde olmadığını belirtirken, görüşme talebimiz karşılanmadı.

ERBAKAN HOCAMIZ İÇİN YAPILAN HATİM DUASINDA ADININ MÜFTÜ TARADINDAN ANILMAMASINI PROTESTO EDİYORUZ !!!

SİVAS MÜFTÜLÜĞÜ
----- TEL -------
0 346 221 10 92
...0 346 224 73 26
0 346 224 73 28
0 346 225 64 99

------ MAİL --------
sivasmuf@diyanet.gov.tr