Giresun’da bulunduğu sırada hükümeti ve Necmeddin Erbakan’ı temel atıp projeleri tamamlamamakla suçlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum’a Ak Parti’den sonra bir tepki de Saadet Partisi’nden geldi.

Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Ali Gündoğdu, Batum’u kınadığını kaydederek şunlara yer verdi, “CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum’un Milli Görüş lideri ve halen Saadet partisi genel başkanı muhterem Prof. Dr. Necmeddin Erbakan hakkında söylediği “Günde 10 bin tank yapan fabrika yaptık derdi” sözü tamamen yalan bir beyandır. Bu beyanını kendine iade ediyorum ve bu sözünden dolayı kendisini kınıyorum.

Gelelim fabrika temelinin meclise getirilmesine doğru Muhterem Hocamız 1976 yılında Erzincan Takım Tezgahları Sanayi fabrikasının temelini atmıştır. Ogün akşamı zamanın CHP Erzincan milletvekili Niyazi Ünsal kendi aracının bagajına iki kürek harç koyarak meclise getirmişti, amacı fabrikayı yalanlamaktı. Daha sonra emperyalist güçlerle işbirliği yaparak. Ülkeye kalıcı hizmetleri olan hükümeti yıkmak için , o günkü Adalet Partisinden her birine bakanlık vermek suretiyle 11 milletvekilini Güneş motelde transfer etmişlerdi. Böylece “Güneş Motel Hükümeti” olarak tarihe geçmişlerdi.

Ne yazık ki; kurulan bu kendi hükümetlerinde temelini çaldığı fabrikanın, bu sefer Erzincan’dan alınmaması için mücadele vermişlerdi. Meclis zabıtlarını incelerse bunu açıkça göreceklerdir.
Gelelim sayın Başbakana söylediği “ağabeyinin yolundan gidiyor “ benzetmesine bir ağabeyin peşinden gittiği doğrudur. Ama bu ağabey kendisinin yetişmesinde emeği olan Muhterem Hocamız Necmeddin Erbakan değil; Süheyl Batum’unda ortak ağabeyi olan, aynı zamanda milletvekilliği de yapan İMF Türkiye Temsilcisi Kemal Derviş’tir, kamuoyuna saygıyla duyuruyorum”

Adı: ali_gundogdu.jpg Görüntülenme: 50 Boyut: 5.6 KB