+ Konuyu Yanıtla
5 sonuçtan 1 --- 5 arası gösteriliyor

Konu: Çeyrek Genel Başkanın Marifetleri...!!!

 1. #1

  Çeyrek Genel Başkanın Marifetleri...!!!

  11 temmuz saadet partisi kongresinden bu yana geçen zamanı ibretle izliyoruz.

  Hatta bu süreci hayretle izleyenler bile var.

  Bizler hayretle izlemiyoruz çünkü Numan Kurtulmuşun geçmişinden aldığımız dersler bizi Numan Kurtulmuş konusunda tecrübeli kılmıştır.Geçmişinden ders almayanlar her zaman şaşkınlığa mahkumdurlar.

  Bir müslümanın aynı yılan tarafından iki defa ısırılmaması gerektiği düstürunu unutursak ve bunun için tedbir almazsak aynı kişi tarafından üç defa ısırılmanız kaçınılmaz olmaktadır. Evet Numan Kurtulmuş milli görüş camiasını aşikar olarak üç defa ısırmıştır. Bu aşikar olan üç ısırığı bilmeyeniniz yoktur. Aşikar olarak diyorum çünkü bu üç aşikar ısırığın dışında yine bir kısmımıza göre aşikar ama bir çoğumuza göre ise gizli olan daha tehlikeli, daha zehirli, daha ölümcül sayısız ısırıklar atmıştır.

  Üstünlüğün takvada olduğu düstürunu bir kenera bırakarak malum şahıstan 5 cm daha uzun, 5 yaş daha küçük hemde prof. diyerek allayıp pullayıp başımıza bela etmek için gecesini gündüzüne katan içimizdeki gafillerin ve sinsi sinsi gülen dışımızdaki hainlerin üstün gayretleri neticesinde genel başkanlık koltuğuna oturtulmuş ve 7-8 sene süren 'Nasıl İhanet Edilir' isimli filmin gösterimi vizyona girmiş oldu. 'Önce Ahlak ve Maneviyat' hedefiyle yola çıkmış olan milli görüş camiasının bu hedef, amaç ve araçlarından bağımsız çekilen bu film camianın kimyasını bozmuştur. Bunca döndürülen filmlere rağmen sanki güllük gülistanlık bir kongre yapılmış gibi tv programlarına çıkıp demeçler verilmesi, yaşatılanları ufak tefek kırgınlıklar olarak tanımlaması, köşeye sıkıştığından 'burası kimsenin babasının çiftliği değil, burada vesayet sistemi yoktur, demokrasi hakim olmalıdır' gibi hezeyanlara başvurması Numan Kurtulmuşun karakterini gözler önüne sermektedir. Açıkçası şahsi kanaatim odur ki Tayyip Erdoğan ve saz arkadaşları Numan Kurtulmuş ve kemik yalayıcılarından çok daha şahsiyetli davranmışlardır. Çünkü Tayyip bey ve arkadaşlarından duymadıklarımızı Numan bey ve arkadaşlarından ziyadesiyle tekrar tekrar duyduk. Ana babasından bir susam tanesini esirgeyenler, tirilyonluk olup teşkilattan on kuruşu esirgeyenler, Numan Kurtulmuş saadet partisinde olduğu için saadette olanlar bence diğer 60 partiden birine gitmelidirler. Hangisine gittikleri de hiç farketmez.Bu söylem, bu eylem, bu vitrin, bu siyaset tarzıyla iktidar olamayız diyenler aslında hedeflerinin ne olduğunu aşikar olarak ortaya koymuşlardır.

  Yıllar önce Tayyip beyin çok kindar bir yapısı olduğunu ve bunun ileride hem kendisine hemde milli görüş camiasına büyük zararlar verebileceğini söylediğimizde de adımız fitneciye çıkmıştı. Yıllardan beridir Numan beyin bencil olduğunu, tatmin edilemez bir enesinin olduğunu, camiada tek adam olmaktan başka hiçbir makamın kendisini tatmin etmeyeceğini, tek karar merciinin kendisinin olmasını istediğini, ak partiye gitmemesinin en temel sebebinin de orada Tayyip beyin gölgesinde kalacağını düşünmesidir dediğimizde de adımız fitneciye çıktı. Ama sonuç ortadadır. Ortada sinsi ve sistemli bir durum söz konusudur.

  Şimdi bütün milli görüşçülere düşen görev islami kriterler açısından liderlik vasıflarının zerresini dahi yitirmemiş olan muhterem Erbakan hocamızın söylemlerinin titiz bir şekilde eyleme dönüştürmek için var gücümüzle çalışmaktır.

  Saadet partisi genel başkanlığı emir alınan bir makamdır, tıpkı saadet partisi fatih ilçe gençlik kolları muhasip birim başkanlığı gibi... Emir alınan makam ise milli görüş liderliğidir. Saadet partisi genel başkanlığıyla milli görüş liderliğini karıştırmamak gerekir.

  Elin münafiğına demeç vererek büyük bir fitneyi gün yüzüne çıkartanlar muhterem hocamıza, oğluna, kızına ve damadına pişmiş kelle misali bu fitne ihalesini servis etmek gayretkeşliğine düşecek kadar da işbirlikçi maksatlı ve sistemli düzenbazlık yapmaktadırlar.
  Fitneye sebebiyet verip sonuçlarını muhterem hocamıza ve ailesine fatura etmeye çalışmak en hafif tabirle ahlak yoksunu olmaktır.

  Önümüzdeki tablo dağdan gelip bağda fitne yapmaktır. Geçmişte dağdan gelenler en azından fitnelerini de beraberinde götürdüler.

  Son olarak şunları söyleyebiliriz;

  Numan bey meşruiyetini kaybetmiştir,

  Milli görüşün temel esaslarından ve uygulama esaslarından asla taviz verilemez, şayet taviz verilmiş olsaydı Özal ve Erdoğan gibi yıllarca tek başına iktidar olurduk,

  Milli görüşçüler fitne odaklarına asla teslim olmamalıdır,

  Zafer inananlarındıri zafer yakındır....


  Not;

  Bu yazı Numan bey tarafından enayi yerine koyulduğumuzu hissettiğimiz için yazılmıştır.

  Yazdıklarımız burada yazamadıklarımızın tercümanıdır.
  Klavye Mücahidi

 2. #2
  AHDE VEFA ibrahim DEMİRCİ kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Fri Feb 2007
  Konum
  kayseri/yahyalı
  İletiler
  2,598
  Blogdaki Konular
  11
  istişare Allahın emridir, en büyük lütfudur. Sadık olacaksın,.... dürüst olacaksın,..... ayrı hesap gütmeyeceksin,..... başka plan kurmayacaksın... Emanete hıyanet etmeyeceksin...infak edeceksin..anladınmı kurutulmuş
  EĞRİ CETVELDEN,DOGRU ÇİZGİ ÇIKMAZ

 3. #3
  Olurmu hiç o bir istanbul beyefendisi,o bir akademisyen...

  Kibarmı kibar ,nazikmi nazik hiç yalan konuşurmu amma hadis ve ayetleri kendisine çok güzel zırh edinir.

  Hiç hocasına davasına sırt dönermi ama bacak bacak üstüne atıp güzel Erbakancılık oynar hatta ve hatta baba dostu ikinci erbakan olur burnu ve kaşı boyu aynı Erbakan hocanın gençliği diye başlarlar sözlere..

  Çok akıllı ve zekidir karşısındaki insanı inandırmak için profosyonel kelimeler kurar ama bilmezki gözler insanı ele verir..
  hayat;iman ve cihattır. Bu iki değer ve dinanizme, kim sahip olursa, zaferi onlar kazanacaktır.

 4. #4
  ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  Sakarya
  Yaş
  42
  İletiler
  3,120
  Blogdaki Konular
  18
  O bir "Çeyrek Profesör".

  Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

 5. #5
  Alıntı Mehmet DAĞDELEN tafarından gönderildi Mesajı Göster
  O bir "Çeyrek Profesör".
  genel başkanlığı verdik baktık ilk başlarda güzel gidiyor ama hep bişeyler söyleniyordu inanamıyorduk ama o kongre gösterdiki yazılanların ve söylenenlerin bir çoğu doğruymuş parti çalışanlarının istemediği bir başkanla çalışıyoruz!... çok ilginç.... çeyrek midir tammıdır bilmiyorum tek bildiğim bir profösör var o da necmettin ERBAKAN' dır!....

+ Konuyu Yanıtla

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may not post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may edit your posts
 •