+ Konuyu Yanıtla
6 / 2 İlkİlk 123456 SonSon
104 sonuçtan 21 --- 40 arası gösteriliyor

Konu: oy vermeyeceğim!

Kayıtsız
    Misafir

eh!

biz numan kurtulmuşun samimiyetine inanırken siyasi ve dini erki kendinde gören diğerlerinin samimiyetine artık inanmıyoruz... Milli görüş mü yoksa şahsi görüş mü yapılan? Tekasür krizine girmiş olan büyüklerimi severim ama hakikati büyüklerimden daha çok severim... Adaletli bir dünya için diyenler adaleti içlerinde gerçekleştirsinler...

Kayıtsız
    Misafir

çok çabuk insan kaybetme

madem biz bizeyiz iki tarftada hata vardır

Kayıtsız
    Misafir

Bir gün Gelirde!!

37 yaşındayım. Elhamdulillah gençliğim Milli görüş yolunda geçti. Bu yoldada kişilere değil asıl davaya bağlanarak hizmet etmeye çalıştık. Şimdi gelinen noktada olay Erbakan Hocamızın aile bireyleri ve eski abilerimizden bir kaçı ile olay tıkanmış durumda. Tamam eyvallah yine Hocamızın tarafındayız diyelim. Bakın hidayetime vesile olduğu için ömrü hayatımda duacı olduğum Hocamız. Bu süreçler sonunda birilerinin başta söylediği gibi başa oğlunu getirmek için uğraşıyorsa. Bu durumda bizde onun ve ailesinin istiklabali için çalışmış konumuna düşeriz ki. Düşünmek bile istemiyorum. Hangi zamandayız ki bu saltanatlık hareketi kaldırabilelim. Bu durum da aklıma gelen tek şey... Öldüğünde hocaya rahmet okumak değil lanet okumak olur. Bunuda özellikle belirtmek istiyorum. Bizlerki yıllarca aldığımız eğitimlerde İslamın o bozulmamış halinden gelen bir medeniyet hayalleri kurar iken, Başımıza gelecek şahısların Ulema şurası tarafından seçilen bir ehil kişiler olmasını beklerken, buyrun filmi baştan alalım. Emeviler gibi abbesiler gibi osmanlı gibi babadan oğula Sultanınız bu denirse filim kopar arkadaş. Buna sebep olanların kabrine işerim arkadaş. Bunuda size padişah seçilcek diyen herkese söylüyom. İlgililerin özellikle okumasını istiyorum. Hocamızın yine arkasındayız. Ama böyle bir niyeti var sada tavrımızı görmesi lazım arkadaşlar.

Anti-Siyonist İsmail CENGİZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    1,972
    Ben taki güvenilir kaynak olmayana kadar yazılanlara güvenmem.

Numan Kurtulmuşun Cevabı başlıklı iki ayrı haber sitesinde gördüğüm gibi
    Bir bölümünü aktarayım
    Habervaktim.com'un haberi
    SP Genel Başkanı Nman Kurtulmuş, Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın sözleri ile ilgili olarak, "Tecrübeli olmak maksadını aşan sözler söylemeye mani değil" dedi.
    http://www.habervaktim.com/haber/131...vap_geldi.html
    buda 8sutun.com'un haberi
    Milli Görüş davasına hizmet; ortak hedefimiz.. Büyüklerimizin hak ve hukukunu korumak, boynumuzun borcu...”
    http://www.8sutun.com/Kurtulmu%C5%9F...vap_87313.html

O yüzden Fatih Erbakan adına yapılan haberleri tiye almadım taki bu videyou izleyene kadar
    http://www.facebook.com/video/video....33354776705154

facebook hesabı olanlar izleyebilir.Fatih Erbakan daha konuşmasını bilmiyor bu adamdanmı siyaset adamı çıkacak???
    Erbakanın oğlu olmak bu işi çok iyi biliyor demek değil.
    Hoca hatta yaptığı açıklamalarda ''bu partiyi bu işi en iyi bilen ve genç bir kardeşimize devrettim.Herkesin içi rahat olsun'' dedi.
    Akıl yaşta değil baştadır.Numan Kurtulmuşun genç olması toy olması demek değildir.Konuşmalarıylada çevresini etkileyen biri.Halende diyorum ipleri ellerinden alınan bazı kimseler bu kargaşayı çıkardı ve Fatih Erbakanıda pofpoflayanda onlar.Başa kendilerinin istedikleri adamı getirip partiyi kendi istekleri doğrultusunda yürütmek.
    Ama ne olursa olsun başa kim geçerse geçsin şayet bu davaya hizmet ediyorsa oyumu başka partiye vermem.
    Biz böyle gördük...

Kayıtsız
    Misafir

Fitne var!

Fitne var! O halde sadık milli görüşçüler, hocaya sadakat şerefimizdir diyen sadıklar, numan başkana sevgisi olan sadıklar ve davaya sahip çıkan sadıklar. Fitne çıkartılıyor meseleleri bu kadar allayıp pullamak sadece fitneyi büyütür. Bu konuyu açan admin beye öncelikle teessüf ederim. Birtakım içinde dönüp dolaşan hesaplaşmaları kendisine saklasın fitne varken böyle açılımlar hem kendisine hemde tüm milli görüşe zarar verdirir. Teşkilatçılığın şuuruna ermiş kimseler bu meseleleri duygusunu ön planda tutarak tüm millete serseniş sergilemez. Edep yahu edep diyelim her birimiz kendimize ve olan bitenler için hayır çıksın diye dua edelim.
    Ve milli görüşçüler bugünden itibaren tefekkür halinde olunuz ve bu fitneleri sakın kaşıyanlardan olmayın vallahi imtihanı geçemezsiniz. İçinizde dursun bazı şeyler gerek yok dışarıya çıkartmaya. Müslüman bu konularda akıllı davranmalıdır. Siyonistlerin istediği kıvamlara düşmeyiniz bu düşmanı sevindiriyor başka birşeyi değil.

KOCAELİ SAADET

arkadaşlar gelenekten yeniliğe(revizyona) gitmemiz güzel. bir yapı düşünün buyapını aslını hiç bozmadan restore etmek sağlamlaştırmak güzel ama bu yapıyı güzelleştirmek adına yapının taşıyıcılarını (kolonlarını)ortadan kaldırmak gürüntü olarak daha güzel bir hava verebilir sonuç olarak ikisininde adıda yenilenme olarak geçer biz milli görüşcüler aslıyla oynanmamış olanı tercih etmek zorundayız. RABBÜLALEMİN hakkı batıldan ayırd edenlerden eylesin inşaallah

Sayın Milligörüş Portal yöneticileri.
    Hocamızın son açıklamalarını yayınlayın. Hocamızın sözü bizim için son sözdür.
    Yapılması gerekenler yapılacak, herkes yaptığının karşılığını görecektir. Bu dava sahipsiz değildir. Öyle mirasa konup, sonra da vesayet var deme ucuzluğu kimsenin yanına kar kalmaz. İslami ölçülerde liderimiz Erbakandır. Ve lider Allah'a isyan'a sevketmediği sürece emirlerine biat etmek farzdır.
    "Anası gül koklasa ağzı gül kokan çocuk
    Tohum içinde tohum yetiştiren tomurcuk" NFK

slm.

Emirer muminin ne demek ?

Muhterem erbakan hocam emirer muminin midir?

bence vallahi oyledir billahi oyledir

Emirer mumine isyan ne demekdir, ne yaptida isyan ediliyor

hangi islami ayetini veya harami emir etti de sildik attik

hepimiz alleme olduk cok sukur ,her konuda bilgimiz var konusuruz uzmanizdir neden bu konuda islami uygulama yonune gitmiyoruzda aklimiza gore fetvalar veriyoruz,,

hadisi serifte buyuru yorki bir emirer muminin varken ikincisi cikarsa kellesini vurun,,,,,,,,,,,,,,,,,

EL INSAF

fatih erbakani gunahziz oldugunu kinse idda etmiyorki,

sen kendine aynada bak.

Eser GEDİK kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Dec 2006
    İletiler
    2,784
    Blogdaki Konular
    5
    Sayın Yazıcılar dindende çıkarırsın yakında beni devam et numana karşı en adi kulisciliği yapın erbakan hocam işret etsin sonra başkanım deyin ne adi bir bakış açısıdır liderle ne ters düşmektir böyle hemen numancı yaptınız beni
    ben ne hocacıyım ne numancı..

ben eğitimimi aldım almasına ama fitnecilik dersini senden görmemiştim iyi oldu..

zeynep çeçen sen yumurtaya gogok derken biz bulaşık yıkıyorduk seçim bürolarında..

buarada fatih erbakanın senden benden bir üstünlüğü olamaz hele hele gidip genel başkana sallayacak kadar küstah eee ne demişler alimden zalim doğar..
    herkes ne söylediğini, nasıl söylediğini bilse. bu işler olmayacaktı sadri abi.

Kayıtsız
    Misafir

deveye sormuşlar.....

arkadaşlar develere sormuşlar nasılsınız diyede ah önümüzdeki eşşek olmasa demiş...selametle...allah bu misalde olduğu gibi bizim önümüzde engel olan milli görüşe hizmet ediyorum sanıp 40 yılımı bu davaya verdim deyip alttan yetişen milli görüşcü gençlere engel olanlardan hesabın en ağırını yapsın inşallah.ben hakkımı helal etmiyorum güzide bir genel başkan müthiş bir sıçrama yapmış olan genel başkan israilin bile hedefinde olan bir genel başkan olan numan kurtulmuşa layık değiller değiliz...

Kongreye kadar Numan Kurtulmuş'a güvenim tamdı. Onun başbakanlığında yeniden büyük Türkiye'yi kurmanın hayallerini kuruyordum. Fakat kongreden sonra tüm fikrim değişti.
    40 yıldır bu davanın içinde olan ömrünü bu davaya adamış insanlara ne cürretle bu yapılabilir.
    Bu davada onlardan daha mı çok emeğiniz var? Böyle hazıra konmak var mı? Yarım asırdır tüm cefayı çileyi bu insanlar çekecek. Sonra siz gelip onları kabul etmeyeceksiniz.

Şimdi sorarım bunu yapanlar nasıl bir huzur ile nasıl bir aşk ile teşkilatlarda birlik ve beraberlik içinde çalışmanın hayallerini kuruyorlar?
    ............................................................ .

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,607
    Blogdaki Konular
    5
    Sayın GEDİK. Hala iftira, yalan ve mesnetsiz konuşmalarına devam edeceksen zaten dinden çıkacaksın. Çünkü yalan müslüman olmaya engeldir. Önce yalansız ve iftirasız konuşmayı öğrenmelisin. Kuliscilik iddaların sadece istiradır ve alçakca bir iftiradır. Apaçık 2008 Genel Kongresinde Fatih ilçesinde "Kulis Merkezi" oluşturan Numan KURTULMUŞ ve ekibine karşı kulis yapmadan, kendimi gizlemeden "yanlış yapıyorsunuz" diyen bana "kulis yapıyorsun" iftirasını atmak alçakca bir harekettir.

Numan Kurtulmuş Milli Görüş Lideri tarafından 2008 genel kongresinde tek aday gösterildikten sonra kendisine biat ettiğimi açıklama mı ve o tarihten sonra yapılan yanlışları uyarmak dışında herhangi bir itirazda bulunmama mı "adi bir bakış açısı" olarak yorumlamak ise edepsiz ve bilgisiz bir kişinin iftiraları olabilir ancak. Liderimiz kimi gösteriyorsa ona " sapmadığı sürece" itaat ettiğimiz için böyle iftiralara maruz kalıyorsak ne mutlu bize...

"Numancılık Oynayan" ne geçmişini ne geleceğini bilmeyen, Partide çaışmayı sanalda klavye başında yazmak zanneden, herhangi bir görevi olmayan zibidi takımı önce her konumuzun altına sanki "Numan Hata yapmazmış" gibi yorum yapacak, "Numan Savunucusu" kesilecek, hatalı yada hatasız "Numan da Numan" diyecek ardından Erbakan Hocamız aylarca uyardığımız tehlikikeleri dile getirdiğinde, arlanmadan sıkılmadan " biz numancı değiliz", "amaa erbakancı da değiliz" diyerek ortaya çıkacak. Yazıklar olsun...

Utanmadan Fitnecilik yapmaya devam ediyor ve benden ders aldığını idda ediyorsun ya helal olsun sana. Fitne kavrımına bu kadar sahip çıktığını ve Fitne çıkarmak için beni dahi alet ettiğini görmek iğrenç bir durum. Fitnelerini benden uzak tut...

Seçim bürolarında sabaha kadar bayrak asarken kimin ne yaptığını, mahallesine gittiğimizde kimin ne kadar çalıştığını çok iyi biliyoruz. Esenlerde 40 gün 40 gece çalışanlarında, evlerinde yatıp uyuyanlarında listeleri ellerimizde mevcut. Bol keseden atmayın, seçin naraları sallamayın. Kimin kaç kuruşluk çalışma yaptığı bilinmektedir....

Numan Kurtulmuş da senden benden farklı değil, TV ve gazetelerde Erbakan hocamıza sallayamaz. Dediğin gibi ise alimden bir zalim doğmuş da haberimiz olmamış. Liderine sallayana, uyarında bulunan senin benim gibi bir üyeye sallayan edepsizler malesef sallama hakkını sadece kendilerinde zannediyorlar.

Yazıklar olsun....
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

Bu ne yahu..

özel çıktı millet özalcı oldu..

tayyib çıktı millet tayyipçi oldu..

numan çıktı millet numancı oldu..

beyler dünya imtihandayız oyunda değiliz, biz sıradan bir parti değiliz davayız dava sonuçta heşey olacak ..

süslü kelimelerden ve enaniyetten kurulan gökdelenleri yıkın,masumca aldanışlara kanmayın illa herşeyi anlamak için birilerini yalan makinasını oturtmakmı lazım...illa yaptığı herşeyi herkesin görmesimi lazım...

ozaman kolayla zorun ne anlamlı kalırki...

Tayyib Erdoğan’ın partisini kurup da Milli görüş gömleğini çıkardığı zaman da ortalık karışmış ve herkes şaşkınlıkla Hoca’nın vereceği tepkiyi beklediği vakitlerde Milli Görüş lideri şu açıklamayı yapmıştı; metin bir eda ile “Bu dava beyaz pirinç taneleri gibidir, siyah taşlar ayıklandı sıra beyaz taşlarda!”...

millet neden erbakancı milli görüşcü olmaz bu sözü hatırladıkdan sonra fazla söz hacet yok...
    hayat;iman ve cihattır. Bu iki değer ve dinanizme, kim sahip olursa, zaferi onlar kazanacaktır.

Kongre olana kadar medyada çıkan hiçbir habere inanmadık, inanmak istemedik. Yine dedik uğraşıyorlar bizimle, kuyumuzu kazıyorlar. Ayrıca genel başkanımıza da güvenimiz tamdı. Numan Kurtulmuş bu mülayim adam Hocamızın yanındaydı, karşısında olabilir miydi?Ama heyhaaaat! İşler hiç de öyle değilmiş, ne hesaplar yapılmış, ne dolaplar dönmüş.

Hesap etmedikleri, dikkate almadıkları bir şey var ki Saadet tabanı Erbakan Hoca'nın yok sayıldığı hiçbir oluşumda yer almaz. Milli Görüş çizgisinde olanlar bilirler ki Erbakansız Saadet olmaz.

Bu kadar alavera dalaveradan sonra, yapılan bu sadakatsizlikten sonra ben de Numan Kurtulmuş'un o koltukta oturmasını istemeyenlerdenim. Biz onu bu vakte kadar sevmiştik, o yanlış yaptı; kendini de, davayı da yaktı. Herşey çok güzel gidiyordu, bir çuval inciri berbat etti. Bundan sonra ne biz ona güvenebiliriz, ne de o eski itibarını bulabilir, saadet tabanında.

Bazı Milli Görüşçüler kol kırılır yen içinde kalır diyor ama olay gizli değil ki ,açıkta oldu. Herkes şahit oldu. Hiçbirşey olmamış gibi devam edemeyiz. Olayı yok sayıp devam etsek bile başka Numan Kurtulmuş lara davetiye çıkarmış olmaz mıyız? Bu bağlamda bir şeyler yapılması gerektiğini düşünüyorum.
    Taşlardan putları ya Rab senin yerine koymuşlar.

Kayıtsız
    Misafir

konu kapanmalı

insaf sahibi feraset sahibi müslümanlar bu tür meselelerin zararına binaeyn bu konuların meselenin asıl neticeye varana dek görüşülmemesi en doğrusudur. Bu haliyle bu konuyu kapatırsanız kaldırırsanız fitneye alet olunmasınada engel olursunuz.
    KOCAELİ SAADET

EfLatuN_KaLeM Seçil NOYAN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Mon Mar 2007
    İletiler
    902
    Blogdaki Konular
    3
    Biri çıkıyor "oy vermeyeceğim!" diyor biri çıkıyor Fatih Erbakan'a sallıyor diğeri ona sallıyor öbürü geliyor kişiyi tanımadan çalışmalarana laf söylüyor...numancılık oynayanlar numan savunuculuğunda uç noktalardan atıp tutuyor Hocamıza sadakatimiz şereftir diyenler uç noktolarada savunuyor...şuan yaptığımız her eleştiri iyi yıkıcı veya yapıcı zarar vericidir şuanda yapmmamız gereken sabırlı bir şekilde beklemek ve nöbet yerini terketmemektir...ordan burdan konuşmanın bir getiri yoktur...
    yApıM AşAmAsındA...

Türker
    Misafir

marifet

Marifet kiside olsaydi, gidenle cökerdi dava. Ama bakiyorumda marifet herhalde erbakandaymis ki baslamislar catlak ses vermeye.

Alıntı Eser GEDİK tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Sayın Yazıcılar dindende çıkarırsın yakında beni devam et numana karşı en adi kulisciliği yapın erbakan hocam işret etsin sonra başkanım deyin ne adi bir bakış açısıdır liderle ne ters düşmektir böyle hemen numancı yaptınız beni
    ben ne hocacıyım ne numancı..

ben eğitimimi aldım almasına ama fitnecilik dersini senden görmemiştim iyi oldu..

zeynep çeçen sen yumurtaya gogok derken biz bulaşık yıkıyorduk seçim bürolarında..

buarada fatih erbakanın senden benden bir üstünlüğü olamaz hele hele gidip genel başkana sallayacak kadar küstah eee ne demişler alimden zalim doğar..
    Ben hiç bir zaman yumurtaya gogok demedim bu bir..Yaşımı bilmediğiniz çok belli..Dilinizide anlayamadım ya neyse..Yazdıklarınıza emin olun sadece gülüyorum hemde kahkahayla çünkü gerçekten açık bir şekilde saçmalamaya başladınız seviyenizi yükseltin..

Keşke hep bulaşık yıkasaydınız ya ne kadar hayırlı bir iş yapmış olurdunuz..

Kendinizle ilgilenin Fatih Erbakan'a laf söylemek için daha yüzlerce bulaşık yıkamanız lazım..

Eser bey atış serbest devam edin..
    ...Sizi öyle bir pataklayacağız ki hayatınız Gazze şeridi gibi gözlerinizin önünden geçecek...

Anti-Siyonist İsmail CENGİZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    1,972
    Walla heppinize yazıklar büyükler küçüklere örnek olurken.Ama bakıyorum maalesef hiçte öyle bir görüntü yok...
    Hele en büyüklerimiz Mehmet Dağdelen ve Tevfik Yazıcılar abilerimiz bizlere çok çok iyi örnek oluyor.
    İkisinden olgun davranış beklerdim...
    Bir kongreden dolayı artık bir ikilik oluştu.
    Dışarıdakilerin istedikleri oldu,sonunda olan oldu birbirimize düştük...
    Numan Kurtulmuş başkan olsa onu sevmeyenler oy vermeyecek,hadi diyelim o olmadı olağanüstü kongrede varsayalım Fatih Erbakan oldu.Bu sefer onu sevmeyenler oy vermeyecek...
    Zamanında hocam bir yerde konferans verirken.Sormuş ''aranızda Erbakancı varmı?'' diye.
    Bir kaç kişi el kaldırmış,ve hoca demiş ''o Erbakancılar çıksın dışarı,bu dava Erbakanın davası değildir,Allah'ın davasıdır''
    Şimdi soruyorum.Neden bu kutupculuk?????
    Yok birileri Numancılık diyor? Yok bilmem ney???
    Ben kendim şahsen Numan Kurtulmuşu İstanbul il başkanıyken kongrede hocaya karşı aday olmuştu.O zamanlar nasıl hocaya karşı aday olur diye kendisinden nefret etmiştim,halen şahsını sevmem.
    Ama hocamız 3.Kongrede onu aday göstermişse itaat etmemiz lazımdı.
    Seçimlerde Numanın güzel yüzünün hatrına oyumu vermedim.Bu dava uğruna oy verdim ve nefesimin son damlasına kadarda vereceğim Allahın izniyle.
    Zaten açıklamalarda ortada iki liste vardı ama iki genelbaşkan adayı yoktu.
    Tek aday vardı.
    Sırf Erbakan hocamızın oğlu,kızı ve damadının olduğu listede yer almadı diye,ona karşı açılan cepheyi yersiz buluyorum.
    Numanı sevmeyenler neden önceki seçimde Saadet Partisine oy verdi????
    Bir çıkarımı vardı yoksa????
    Eğer davanızda samimi iseniz genelbaşkan kim olursa olsun,itaat edip oy vermesi lazım.
    Ben Numan Kurtulmuşu sevmiyorum o yüzden ona vermeyeceğim diyen varsa.Babam dahi olsa gitsin başka partiye kaydını yaptırsın...

çankırılı
    Misafir

Ne olur inanın

Sayın Mehmet Bey , Siz ki kendinizi bilen insanları yanlış yönlendirmeyen iyi bir milli görüşcüsünüz..
    Şimdi diyorsunuz ki oy vermeyeceğim ..

O zaman tamam şöyle yapalım Saadeti kapatalım AK partiye sığınalım olur mu..

Numan Kurtulmuştan başka kim gelirse gelsin bu parti artık Türkiye'de yükselmez..
    Eğer yaparsa numan bey yapar..

Bende esnafım ve bulundugum ilin gençlik kolları başkanıyım..
    Bizimde çevremizde ki insanlar sizin ki ile benzeri diyaloglar geçiyor..
    Hani ne oldu Numan kıvırttı falan denıyor..

Ama şunu unutmayalım 1 haftadır Turkıye saadetı konusuyor..
    %5,5 oy alan bı partının yonetımının sorununu konusuyor..

Aynı sey dogru yol yada anapta yada bbp de olsaydı bu kadar konusulmazdı..

Bunu sağlayan şey Numan Kurtulmuş ..

Adam geldi Fark var dedi , kendini gösterdi bizimde ona inanıp arkasında durup itaat etmemiz gerekiyor ..

Lütfen birlik beraberliğimizi bozmayalım ALLAH RIZASI İÇİN !!!

kaçırılan fırsatlar kaçtıktan sonra kaçırılmış olur..

+ Konuyu Yanıtla
6 / 2 İlkİlk 123456 SonSon

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları