+ Konuyu Yanıtla
2 / 1 12 SonSon
39 sonuçtan 1 --- 20 arası gösteriliyor

Konu: Fetih Şöleni Buluşması 2010 ( Yorumlar, Fotolar)

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5

Fetih Şöleni Buluşması 2010 ( Yorumlar, Fotolar)

Uzun yıllardan sonra gördüğüm en muhteşem, en kalabalık, en düzenli Milli Görüş programıydı. Stadı hınca hınç dolduran Milli Görüşcülerin gözlerindeki heyecan ve samimiyet geleceğe dair umutlarımı arttırdı. Milli Görüşün 40. yılına yakışan bir Fetih Şöleni düzenlendi maşallah.

Yıllardır yapılan hataların tekrarlanmaması Şölenin havasını değiştirdi adeta. Yurdun dörtbir yanından stada gelen yaşlaşık 50.000 Milli Görüşcü tarihi bir şölene tanıklık ettiler. Hani geçen sene yer beyenmeyip, istediği yere oturma lüksüne sahip olan, bol bol bol boşluklar bulanlar bu sene daha ikinid namazı kılınır kılınmaz stadda oturacak yer kalmayınca şaşırmadı değil. İnanmayanlar olur belki ama gerçekten stadda oturacak yer bulmak imkansızdı. Hemde neredeyse program sona erene kadar.

Bir ilk daha gerçekleşti bu şölende; yıllarca İslam Dünyasından gelen konuklar ve diğer konuşmacılar saatlerce konuşurlar ardından da insanlar sıkılıp stadı terketmeye başlayınca Prof.Dr Necmettin ERBAKAN'ı kürsüye davet ederler, hocamız söz alıp konuşmaya başlayınca da stadın yarısı boşalmış olurdu ya işte bu sene bu yapılmadı. Maşallah... Bu sene AGD İstanbul Başkanı ve SP İstanbul İl Başkanının hemen ardından söz sahibine Prof.Dr Necmettin ERBAKAN hocamıza devredildi. O da biz gençlere Fethi ve Cihadın önemini bir kez daha nakşetti. Stadda ve TV5 ekranları başındaki yüzbinlerce kişiye bir kez daha "cihad, cihad, cihad." diye uyarıda bulundu. Stad Hocamızın konuşması boyunca çıt çıkarmadan ve dışarı çıkma bir yana içeri girmeye çalışan Milli Görüşcülerle doldu taştı.

"Mücahit Erbakan" sloganları İnönü Stadını yankılandırdıktan sonra SP Genel Başkanımız Prof. Numan Kurtulmuş " Başbakan Numan" sloganları altında konuşmasını tamamladı. Ardından dünyanın birçek yerinden stada teşrif eden konuklar taktim edildi ve aralarından bazıları selamlama konuşması yaptı. Keşke bu konuklara mikrofon uzatılmadan önce selamlama konuşmasının ne demek olduğu hatırlatılsa. Hocamızdan Genel Başkanımızdan daha uzun süre mikrofonu bırakmayan konuklar her yıl olduğu gibi bu senede staddaki insanları sıktı işin açıkcası.

Ve final. İl il temsil edilen pankartları taşıyan gençlerin stad turu, mehteran takımının, temsilen Fatih Sultan Mehmed'in Akşemseddinin at üstünde turları ile son merhaleye gelindi. Saat 17:00 de stadda yer bulamayanlar saat:23:00 e yaklaşırken hala stadın boşalmadığını görünce şaşırmış olmalı. Bu esnada başlayan görsel şölen temsili Fetih Ordularının Bizans surlarına saldırması ve Ulubatlı Hasanın surlara ilk bayrağı dikmesi ile gökyüzünde havai fişek şölenleri ile tamamlandı. Ses ve Havai Fişek gösterisi inanılmaz derecede güzeldi.

Kısacası bu sene Fetih Kutlamaları muhteşem geçti...

Gelelim Buluşma organizasyonumuza... BU sene buluşmamızı organize edecek olan Fatih KANLI her zaman yaptığı gibi yine bizleri ekti. Bir yere geç kalmazsa olmaz kabilinden organizatörlük yapacağı programa dahi geç kaldı. Özrünü geçerli saysak mı bilmiyorum ama bahanesi büyüktü.

Yaşar BİRGÜL ve oğlu Mehemt Akif ile stada vardığımızda hızlı muhabirimiz Üsame KARAKIŞ ve portal moderatörümüz Cihat UÇAR yanlarında bir arkadaşı ile buluşma yerinde oturuyorlardı. Üsame her zamanki esti geçti, vınn dedi açtı portalı önümüze stadın yanında çay bahçesinde. Cihat ise fotoğraf makinasını taşımakta zorlanıyormuydu ne. Kolay değil hani üç beş kilo basar boynundaki makina..

Mustafa BİTİŞ ve kardeşi Emre BİTİŞ geldiler ardından ve hemen çaaayyy dediler. Mustafa varsa ynında çaysız kalmazsın anlayacağın. Adem SANKUR aradı peşi sıra. Çıktı geldi yanımıza. Balıkesir kokuyordu buram buram. Çok konuşmasa da yanımızdaydı tüm program boyunca.

Mehmet Ali IŞIK hep aynı, hiç değişmeyecek. TV i hala şahış firması zannedip yorum yapıyor, bankacılık sektörü hakkında da bir ekonomist abisinin sözlerini aktarıyor. İddaa ispat gerektirir der bende beklemeye başlarım. Hadi Mehmet Ali top sende...

Bu arada kayıncom Numan KÜÇÜK sanat arkadaşı Yıldırım İNCE ve yanlarındaki ekibi geldiler. Çanakkalede okuyorlar çıkıp gelmişler Fetih kutlamalarına, hani ya uzun zamandır görmemiştin Numanı da. İstanbula gelip evimize uğramamış olması da yazılı bir kenara...

Eser GEDİK gösterdi kendini bir ara çaktırmadan, bir selam vedi kayboldu. Eser bu karabatak gibi bi var bi yok. Az bi zaman sonra ynında Mustafa AYDIN çıkageldiler. Mustafa ya düğün ve ardından bebek yaramamış diyecek oldum zayıflamış halini görünce. Meğer ameliyat geçirmiş o da belfıtığından. Geçmiş olsun demek düştü bize de.

Cıva gibi delikanlı Muhammed İkbal ÜSTÜN göründe elinde davulu ile. Harbiden yarinde duramıyor, birde benden yakışıklı gibi geldi o yüzden pek yüz vermedim. Benden yakışıklı olanı sevmem de ... Geldiği gibi gitti ardından davulunu konuşturmak için stada...

Stadda Emin YILMAZ yanımızdaydı. Hiç değişmeyen gülümsemesi ve sessizliği ile. Klavyesi gibi dili konuşmasada gözleri ile veriyordu mesajlarını. Fatih KANLI nın da aramıza katılmış olduğunu yazmayı unuttum sanki. Gerçi unutulacak adam değil ama neyseee.

Recep ÖRNEK in stadda adımlamadığı yer kalmadı yine sanırım. Hiç durmak bilmiyor maşallah. Hep aynı hız, hep aynı zayıflık. Ali CANPOLAT ta ondan aşağı değildi hani. Güvenlik ile birlikte bir o yanda bir bu yanda. Uzun zamandır Canpolatında da sesi çıkmıyor pek ya neyse.

Habib AKSU ve aksu ailesi stadda selam vedi bizlere, ardından Mehmet YEŞİLYURT yanımızda oldu. Mühendis bey sanırım İnönü Stadı kendine verilse hemen kaç katlı apartman dikerimin hesabını yaptı oracıkta. Hüseyin ZARİÇ program boyunca yanımızda gezinip durdu.

İbrahim BAKŞİŞ in arabayla stadın yanına gelmeye çalıştığını park edecek bir yer bulamayınca da çekip gittiğini duyunca onun adına üzüldüm bu arada. Çok şeyler kaçırdı çoookk...

Eylem çocuğu Alaaddin KIYAĞAN takımlarını çekmiş havası bimilyon gezindi durdu stadda. Eeee eylem çocuğu bu eksik olurmu hiç...

Saffet YALÇINKAYA, Muhammed Ali FİDAN ile göründüler stadda yanımızda, stad çıkışında ise Hüseyin ÇİL ile görüşmek nasip oldu. Bursalı olduğu şivesinden belli olsada tanımakta zorlandık kendisini, ama kendini tanıttığında ne çok benzeştiklerini anladım Bursalı tanıdıklarımla.

Son olarak da kendisi yanımıda olamasa da gönüllerimizde yer edinmiş olan şeyhimiz Mehmet DAĞDELEN agabeyim de hep stadda bizimleydi. Her soranın selamını aldım iletilmek üzere kendisine ve buradan ileteyim, portal ahalisinin sana selamı var şeyhim, rabbim sağlık versin bir an önce dön aramıza...

Güzel bir şölende görüşüp buraya adını yazmayı unuttuğum tüm arkadaşlarımdan özür dilerim. Sizleri tanımaktan, sizlerle dost olmaktan çok memnunum rabbim ahirette birbirimize kefil olayı, Cennetinde komşu olmayı nasip eyleşin inşallah...
    Düzenlendi: Tevfik YAZICILAR 30-05-2010 02:28
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

AHDE VEFA ibrahim DEMİRCİ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Feb 2007
    İletiler
    2,598
    Blogdaki Konular
    11
    cenazemiz oldugu için ben katılamadım.sedece bir bölümünü tv5 den izledim.tek kelime ile muhteşemdi
    EĞRİ CETVELDEN,DOGRU ÇİZGİ ÇIKMAZ

Sessiz DEVRİM! Fatih KANLI kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sun Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1
    Bende Tevfik abiye katılıyorum: Son yılların en muhteşem programıydı...Stat kabına sığmadı adeta doldu taştı. Biz stada gireceğimiz zaman kapıların kapandığını görünce adeta deliye döndük. Allah muhafaza içerde içerde bir kargaşa olsa millet kapılara hücum etse millet birbirini ezecek. Hangi aklı evvel o kapıların kapanmasını istediyse pesss...Neyse zoraki kapıları açtırdık eee kolay değil orası inönü ve orası bizim evimiz. Kısacası programda günümde harikaydı heleki Musatafanın "şevvali" aman ya rabbi dünyalar tatlısı öpmeye sevmeye doyamadım. Allah annesine ve babasına bağışlasın.

Bugün FETİH günüydü ve Fethi doya doya yaşadık...

gerçekten muhteşem bir fetih geçesiydi emeği gecenlerden allah razı olsun

Evet buyuk kiskanclikla bekliyorum, Fetih kutlamasinda bulunanlarin yorumlarini!!!
    "Ben gidiyorum, ta ki benden hayırlısı gelsin inşaALLAH"

Recep ÖRNEK kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sun Oct 2006
    İletiler
    2,257
    Blogdaki Konular
    5
    Fetih çok güzeldi stad maşallah çok kalabalıktı (hem içi hem dışı ).
    Buluşma için pek yorum yapamayacağım organizatör geç kalırsa gerisini siz anladınız :)))

ama bir çok kişiyle ayrı ayrı da olsa görüştük...
    O görevini yaptı ve gitti, peki biz Onsuz ne yapacagiz...

alintidir.
    Ister mermi kullansin, ister oy pusulasi, insan iyi nisan almali kuklayi degil kuklaciyi vurmali...

ANTİ-SİYONİST Cihat UÇAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Tue Jul 2006
    İletiler
    2,030
    Blogdaki Konular
    1
    bir fetih programını daha geride bıraktık. portalda ki abilerimiz, kardeşlerimizle toplu olarak buluşamasam da stadın içerisinde tek tek karşılaşıp hasbihal etme imkanım oldu.
    yorum yazmak için pek cümle kurmak istemiyorum.
    en iyisi benim cümlelerimi fotoğraf makinemden yansıyan enstantaneler anlatsın.
    wesselam...
    ZzZzZzZzZzZ ! ! !

Giriş
    Tue Jul 2006
    İletiler
    2,030
    Blogdaki Konular
    1

ZzZzZzZzZzZ ! ! !

Giriş
    Tue Jul 2006
    İletiler
    2,030
    Blogdaki Konular
    1

ZzZzZzZzZzZ ! ! !

Giriş
    Tue Jul 2006
    İletiler
    2,030
    Blogdaki Konular
    1

ZzZzZzZzZzZ ! ! !

Giriş
    Tue Jul 2006
    İletiler
    2,030
    Blogdaki Konular
    1

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs304.snc3/28835_398963363348_603333348_4126442_4357531_n.jpg[/IMG]
    ZzZzZzZzZzZ ! ! !

Giriş
    Tue Jul 2006
    İletiler
    2,030
    Blogdaki Konular
    1

ZzZzZzZzZzZ ! ! !

Giriş
    Tue Jul 2006
    İletiler
    2,030
    Blogdaki Konular
    1

ZzZzZzZzZzZ ! ! !

Giriş
    Tue Jul 2006
    İletiler
    2,030
    Blogdaki Konular
    1

ZzZzZzZzZzZ ! ! !

Giriş
    Tue Jul 2006
    İletiler
    2,030
    Blogdaki Konular
    1

ZzZzZzZzZzZ ! ! !

Giriş
    Tue Jul 2006
    İletiler
    2,030
    Blogdaki Konular
    1

ZzZzZzZzZzZ ! ! !

Giriş
    Tue Jul 2006
    İletiler
    2,030
    Blogdaki Konular
    1

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs333.ash1/28835_398964783348_603333348_4126503_580033_n.jpg[/IMG]

ZzZzZzZzZzZ ! ! !

Giriş
    Tue Jul 2006
    İletiler
    2,030
    Blogdaki Konular
    1

ZzZzZzZzZzZ ! ! !

Giriş
    Tue Jul 2006