2 sonuçtan 1 --- 2 arası gösteriliyor

Konu: Baykal’a Çerkez operasyonu

 1. #1

  Baykal’a Çerkez operasyonu
  Hizipçiliğiyle bilinen eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın kaset olayıyla koltuğu bırakmasının ardından CHP’deki hiziplerin bilek güreşi yeniden başladı.

  Deniz Baykal komplo olarak nitelendirdiği kaset skandalında hükümeti ve Başbakan Erdoğan’ı suçluyor. Ancak işin ucu, Ergenekon’dan derin devlete, Gürbüz Çapan’dan Cumhuriyet Gazetesi’nde hisse bölüşümüne hatta Aydın Doğan’a kadar uzanıyor.

  ÇERKEZ HAKİMİYETİNİ KIRMA OPERASYONU

  Türkiye’de MİT’in Çerkezlerin elinde olduğu söylentisi yıllardır kulaktan kulağa dolaşıyor. AK Parti hükümetiyle birlikte, MİT, askeri ve sivil bürokrasi ve siyasi arenada Çerkez hakimiyetini kırma operasyonları sık sık yaşanıyor. Deniz Baykal’ında bu karmaşık operasyonların kurbanı olduğu belirtiliyor.

  MİLLİYET BAYKAL'I DEŞİFRE ETTİ
  7 Ekim 2004 tarihinde Milliyet gazetesinde yayınlanan Türkiye’nin ünlü Çerkezleri başlıklı küçük bir haberin, devlet içindeki Çerkezleri deşifre amacıyla yapıldığı iddia edilmişti. O güne kadar Tahtacı alevi olduğu söylenen Deniz Baykal’ın da, kamuoyunda Alevi dedesi İzzettin Doğan’ın kardeşi olduğu şayiaları yayılan Orgeneal Çetin Doğan’ın da Çerkez olduğu açıklanıyordu bu haberde. İşin ilginç yanı O listede olan isimlerin bugün mevcut konumlarını kaybetmeleri. İşte o haber:

  Türkiye'nin en ünlü Çerkezleri

  TSK'nın komuta kademelerinde, MİT'te, emniyette, siyasette, bürokraside görev alan çok sayıda Çerkez var. Devlet Bakanı Abdüllatif Şener, CHP lideri Deniz Baykal, MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun, Zekeriya Temizel, Önder Sav, Sabri Tekir, Beşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba, gazeteciler Taha Akyol, İsmet Berkan, Hasan Cemal, Hıncal Uluç, Şansal Büyüka, Ahmet Tezcan, Fuat Uğur, komutanlardan Doğan Güreş, Edip Başer, Tahsin Betir, Çetin Doğan, sanatçılardan Türkan Şoray, Mehmet Aslantuğ, Arzum Onan, Rutkay Aziz, Müşerref Akay, Güven Kıraç, Kandemir Konduk, Çetin Öner, Cem Özer, Asmalı Konak dizisinin senaristi Meral Okay, mankenlerden Deniz Akkaya, Özlem Yıldız, sunucular Halit Kıvanç, Orhan Boran, sporculardan Aykut Kocaman, Rıza Çalımbay, Mehmet Okur, Prof. Dr. Doğan Kuban, Prof Dr. Ümit Özdağ, Prof. Dr. Anıl Çeçen, yazar Ayla Kutlu, Ahmet Ümit, Osman Sınav, Aytunç Altındal da Çerkezdir. Milliyet 7 Ekim 2004

  ERGENEKON DARBESİ Mİ?

  Son operasyonla Ergenekon davalarında büyük yara alan Çerkez yapılanmanın en büyük siyasi temsilcisi konumundaki Deniz Baykal’da ilginç bir şekilde koltuğundan ayrılmak zorunda bırakıldı.

  BAYKALA KARŞI MUHALEFET GÜÇLENDİ

  CHP’nin derin yapısını egemen olan güçler arasında, sabatayistler sürekli kendilerini saklarken, partide alevi, kürt ve Çerkez yapıların çekişmesi ön plana çıktı. CHP’nin güneydoğu yaklaşımları üzerine kürt grup partiden tamamen tasfiye edildi. CHP içindeki hesaplaşma ise Çerkez ve Alevi gruplar arasında yaşanmaya başladı. Sabatayistler ise sürekli denge unsuru oldu.

  ÇERKEZ HALK PARTİSİ

  Kendisi de bir Çerkez olan Baykal, CHP’de tam bir Çerkez egemenliği kurdu. CHP’ye Çerkez Halk Partisi denilecek kadar gün yüzüne çıkan çekişmelerde, Deniz Baykal bugüne kadar diğer gruplar tarafından müzmin muhalefet olmakla suçlandı. Partinin iktidara gelmesinde en büyük engel olarak gösterildi. CHP’nin rengi haki olan derin devlet yapısıyla içli dışlı olmasının bir sebebi de MİT’e de, CHP’ye de, Askeri istihbarata da Çerkezlerin hakim olmasından kaynaklandığı belirtiliyor.

  KILIÇDAROĞLU DENGELERİ DEĞİŞTİRDİ

  Çerkez olan Baykal ve Önder Sav ikilisi partide Çerkez ekibini güçlü tuttu. Ancak Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin bu zinciri kırdı. Son yerel seçimde Kılıçdaroğlu ve Tekin adeta şov yaptılar. Hem parti tabanında hem de halk nezdinde bir rüzgar estirerek Baykal ekibini zorladılar.

  DERSİM HESAPLAŞMASI

  Onur Öymen’in Dersim Olaylarıyla ilgili söyledikleri bu ekibi kendi içinde iyice biledi. Gürsel Tekin’in yürüttüğü ve Deniz Baykal’ın partiyi dindarlarla barıştırma politikası kendilerini alevi sol olarak tarif eden ve din karşıtı olan grupların tepkisine sebep oldu. Baykal’ın çarşaf açılımı Mersin’de yırtıldı. Üstüne üstlük Baykal’ın Kutlu Doğum Haftası’nda Diyanet İşleri Başkanlığı’nın toplantısında yaptığı sunnilerin takdirini alan konuşması bu grupların öfkesini üzerine çekti.

  BAYKAL'I YALMAN GETİRDİ

  Gürbüz Çapan’ın Ergenekon duruşmasında verdiği ifade ise Baykal’a yapılan operasyonun adresini çok önceden gösteriyordu, “Gürbüz Çapan: Partide CHP’de bir çerkez operasyonu oldu. Çerkezler makbule geçti. Ben de Kürt diye ilan edildim. Aytaç Yalman’la başladı. CHP kurultayına Aytaç Yalman’ın müdahale ettiğini biliyorum. Şener Eruygur’un derdi nedir bilmiyorum. kendisini tanımıyorum.” Diyerek parti içinde neler döndüğünü, CHP’de iktidar kavgasında nelerin yaşanabileceğinin işaretlerini veriyordu.

  http://www.8sutun.com/Baykal’a-Çerke...onu_80677.html
  Ister mermi kullansin, ister oy pusulasi, insan iyi nisan almali kuklayi degil kuklaciyi vurmali...

 2. #2
  ÜNLÜ ÇERKESLER VE ETKİN GÜÇLER OYUNU

  Türkiye’de siyasi yapıyı derinden etkileyen bir olay oldu mu; Bilin ki, işi organize eden güçler hemen hedef saptırmak için ellerindeki en hassas
  Malzemeyi piyasaya süreceklerdir. Ergenekon Çetesi gündeme geldi, ikinci günü efendim çerkeslerin organize ettiği bir çeteymiş başlıkları bütün gazetelerde yer aldı. Ardından Balyoz Çetesi hikâyesi gündeme düştü, yine aynı senaryo…

  Baykalın Kasedi gündeme geldi; Şimdi aynı senaryo biraz daha genişletilerek gündeme sürülüyor. Efendim, Ergenekon içindeki çerkeslerin tasfiye hareketiymiş. Zaten MİT te çerkes hâkimiyeti varmış. Bununla da yetinmezler, ünlü çerkesler listesi hazırlayıp, çarşaf çarşaf yayınlarlar.

  Kardeşim Türkiye’mizin nüfusu 70 milyonu geçti. Çerkes nüfusuda beş milyonu aştı diyorlar. Yayınladıkları sözüm ona ünlü çerkesler listesindeki isim sayısı iki düzüne adamı bulmuyor. Tuhaf olan bir şey daha var. Bu ünlüler nedense hep sol tandanslı oluyor. Solcu olmayan ya birdir veya iki kişiyi geçmez. Yani meşhurluk o cenahtan olmakla mümkünmüş gibi.

  “Siz hiç Gönenli Mehmed Efendinin çerkes olduğunu duydunuz mu?!Oysa safi çerkes Mehmed Efendidir ve toplumun tümünü kucaklayan özelliği vardır. Zahit el-Kevseri Hazretleride çerkestir.Agah Kafkas çerkestir. Prof Dr Nazım Erken Hocada çerkestir ama onlara göre ünlü değildir”.

  “Büyükannesi çerkesmiş yahut hanımının babaannesi çerkesmiş diye tümden çerkes sayılıp Kafkas derneklerinde insanların katakülleyle bitarafa yönlendirilmek istendiğini de iyi biliyoruz”.

  Ama asıl oynanmak istenen oyun nedir biliyor musunuz?
  Çerkesleri Türkiye’de hep muhalif tutmaktır.Yok olmakta olan kültürlerini koruma mücadelesi değilde,belkide kendi sonlarını hazırlayacak meşkuliyetler içine sokmaktır asıl hedef.Bunda başarılı oluyorlar mı derseniz;Size vereceğim cevap maalesef başarıyorlar.

  Bugün “DEMOKRATİKLEŞMEYİ” savunması gerekenler çerkesler olması gerekirken neden karşı gelenlerin arasında numunelik çerkesler bayraklaştırılıyor zannediyorsunuz..Sıtatiko korunmak isteniyor.

  Her yol mübah görülüyor,çerkesler yok oluyormuş kimsenin umurunda değil.
  Daha enteresan bir şey söyleyeyim? Bu derin güçler eliyle çerkes çocukları siyasetin hep uç noktalarında yer aldılar. Adeta aşırı solu beslediler. Kafkasyada anavatanlarında Stalin eliyle çerkesler Sibiryaya sürülürken feryadlara kulak vermek, acıları paylaşmak yerine heyecanlı enternasyonel yürüyüşleriyle çığlıklar bastırıldı. Sonrası malum, ihtilal sonrası hepsi cezaevlerinde çürüdü, yok oldu… Sadece nesillerin çoğalması değil ailelerde heder edildi.

  Geçmişte Sovyet rejimi KGB ajanları vasıtasıyla Kafkasya dışındaki çerkesleri kontrol etmekle kalmaz;İfade etmeye çalıştığımız metodlarla sevk ve idareye çalışırdı.Yine aynı senaryo farklı şekilde tezgahlanmak isteniyor.Ama çerkes çocukları kanmıyorlar,fanatizme pirim vermiyorlar.Oynanan bu oyunları farklı derin yapılaşmaların bir şekilde aynı merkeze hizmet etme çabası olarak görüyorum.

  Bizim bu söylediklerimizi haklı çıkaran gelişmeleri hep birlikte yaşıyoruz. “Medvedev Türkiye’ye gelirken beraberinde Kadirovu da yedekleyip getiriyor.Böylesine önemli haberi bütün basın tekmili birden es geçiyor”.Bunu nasıl izah edeceksiniz.

  Sonra kalkıp Baykal Çerkes’di diyeceksiniz ve Ergenekon’da çerkeslerin tasfiyesi kılıfını geçireceksiniz. Alın size çok yönlü provakatif haber. Değil diyenin ve ispatlayanın ellerinden öperim.

  Diyeceğim, “ÜNLÜ ÇERKESLER VE ETKİN GÜÇLER OYUNU” yine sahneleniyor ama tutmaz. Ha Nihal Atsıza atfedilen o iç düşman-dış düşman hikayeside yalan.70 milyon kardeştir. Bu kardeşliğin pekişmesi ve gelişmesi için çalışmak vicdan borcudur. Sakın kanmayın yedi ceddi sebatay adamları çerkes diye piyasaya sürüyorlar.70 milyon çerkesleri sever, çerkeslerde hepsini gönülden sever doğrusu budur arkadaşlar.
  METE HİTİTLİOĞLU
  hayat;iman ve cihattır. Bu iki değer ve dinanizme, kim sahip olursa, zaferi onlar kazanacaktır.

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •