+ Konuyu Yanıtla
3 sonuçtan 1 --- 3 arası gösteriliyor

Konu: Asıl Suçlu Kim?!

Sessiz DEVRİM! Fatih KANLI kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1

Asıl Suçlu Kim?!

YÖK, Meslek Liselilerine Üniversiteye girişte diğer Liselilerle aralarındaki kat sayı adaletsizliğini iki defa kaldırmıştı. Ancak her iki durumda da Danıştay tarafından kanunlara aykırı bulunarak karar yürürlükten kaldırıldı. Danıştay’ın vermiş olduğu kararın hukuki boyutunu değerlendirmeyeceğim. O konuda hukukçular zaten gerekeni yapıyorlar ve de yapacaklardır. Benim asıl değinmek istediğim husus yaşanan sürecin nasıl gelişip nereye geldiğidir. Şöyle ki; kendilerine günah keçisi aramaya hazır olan bizim mahallenin aynaya bakmaktan bihaber Müslümanları hemen Danıştay’a saldırıp Din düşmanlığı ile suçlamaya başladılar. Oysa bu işin back raundu ile kimse ilgilenmek istemedi…

İstanbul İmam Hatip Lisesinde son sınıfta okuduğum dönemde, meslek dersleri hocalarımdan birinin çok enteresan bir tabiri vardı. “Siz işaret parmağınızla bir suçluyu işaret ederken farkında olmadan diğer üç parmağınız asıl suçlunun siz olduğunuzu söyler. Yani parmaklarınız suçlu olarak sizi gösterir.” Kimse bu tür durumlarda “acaba biz nerede hata yaptıkta bu iş bir türlü çözülmüyor?” diye kendisine sormuyor. Ya da bu işin temeline inip kimse bu sorunun asıl nereden kaynaklandığını sorma zahmetinde bulunmuyor. Ben bu zahmette bulundum…

Kendimde İ.H.L. mezunu olduğumdan ve bu sene yeniden sınavlara hazırlandığım için mevcut durum beni bir hayli rahatsız etti. Bu mevcut durumun asıl sorumlularının kimler olabileceğini düşündüm ve biraz araştırdım. Zira öyle bir dönemden geçiyoruz ki her daim mağdur rolünü oynayanlar ya da haksızlığa en çok direndiğini zannedenler mevcut krizden her zaman en çok nemalananlar oluyor. Bu teoremi çok iyi bildiğim için son günlerde yaşanan olaylara biraz dikkat kesildim. Malumunuz geçende Mazlum-Der Taksimde BARO’NUN önüne kadar protesto yürüyüşü yaptı. Her olaya müdahil olmasıyla meşhur olan ve Ak Parti hükümetiyle beraber türeyen ve de Taraf Gazetesinden inorganik olarak bağımsız olmadığını düşündüğüm Genç Siviller! Denen gurup bu yürüyüşe destek vermedi.

Geçende BARO’NUN yapmış olduğu yürüyüşte BARO’YA karşı “Darbeci BARO” diye pankart açan bu arkadaşlar ne hikmetse bu yürüyüşe destek verme ihtiyacı hissetmemişti. Buda beni araştırma yapmaya sevk etti. İlk önce 2008 de ki BARO seçimlerini inceledim, malum Meslek Liselerinin üniversiteye girmesini engellemek isteyen malum arkadaşların tabiriyle; “Darbeci BARO” idi… İlk önce bu seçimlerin tarafı olan adayların ne kadar oy aldığına baktım karşıma çıkan sonuç şu:

Muammer AYDIN: 5619

Kemal AYTAÇ: 4362

Şadi ÇARSANCAKLI: 3650

Mebuse TEKAY: 2450

Hukukun üstünlüğü Platformunun adayı olan Şadi ÇARSANCAKLI’NIN aldığı oy ile şuan ki BARO Başkanı olan Muammer AYDIN’IN aldığı oy arasında ki fark 1931… Bu kendilerini Genç Siviller diye millete tanıtan bu arkadaşların desteklediği aday ise Mebuse TEKAY hanımefendinin almış olduğu oy yukarıda da görüldüğü gibi 2450…

Dünya âlem herkes bilir ki BARO seçimlerinde özellikle bir gurubun desteğini almayan adaylar bir mucize olmadığı takdirde seçilme şansları yoktur. Ve bu adayların alabilecekleri maksimum oy 500 üzerine çıkmaz. Normal şartlarda Mebuse hanımı destekleyen ciddi bir gurup yoktu. Genç Siviller denilen bu gurup kendi oy potansiyellerini görmek açısından arkasında ciddi bir gurup desteği olmayan bu bayan avukatı destekleme kararı alırlar. Ve Mebuse hanımın aldığı oy ortada… Birde bu seçimlerde Hukukun Üstünlüğü Platformunun aday belirleme sürecinde kendilerinin görüşleri alınmadı diye ekseriyetine nazaran Nur Cemaatine bağlı bir takım avukatların Şadi ÇARSANCAKLI YI desteklemedikleri de herkesin malumu…

Yaşanan bu süreç içerisinde masamızın üstünde duran parçaların tamamını birleştirdiğimiz zaman önümüzde oluşan fotoğrafa hadi hep beraber bir bakalım: Birinci olan aday ile Şadi Beyin aldıkları oy arasında ki fark 1931 Genç Sivillerin desteklediği Mebuse hanımın aldığı oy 2450 ve buna Şadi beyi desteklemeyen diğer müspet olan avukatları da eklediğimiz zaman oluşan fotoğrafta suçlunun hiçte Danıştay olmadığını çok net bir şekilde görebilmekteyiz. “Darbeci BARO” diye pankart açıp her ota maydanoz olmaya kalkışanların ilk önce boy aynasına geçip kendilerine şöylece bir bakmalarını tavsiye diyorum.

Son sözüm ise Türk halkına olacaktır: Lütfen artık tiyatro sahnesinde oynananların hayatın kendisi olduğuna inanmaktan vazgeçin. Bu tiyatroyu yazanların, yönetenlerin ve bu tiyatronun perde arkasında olanlarında var olduğunu lütfen unutmayın. Malûm medyanın size servis ettiğini değil de sizden gizlediklerinin peşine düşün. Taşları yerinden oynatın, taşları farklı farklı yerlere konuşlandırın taşlar yerinde statik kalmasın. Beyin jimnastiği yapın asıl suçluları bulacaksınız…

Kayıtsız
    Misafir

Ekrem Şama

Çok doğru tespitler. Kendi davamıza sahip çıkmaz isek her taraftan darbe yemeye devam ederiz.

Sessiz DEVRİM! Fatih KANLI kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1
    Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Çok doğru tespitler. Kendi davamıza sahip çıkmaz isek her taraftan darbe yemeye devam ederiz.
    Hocam çok sağolun. Davamıza sahip çıkabilmek temennisi ile...

+ Konuyu Yanıtla

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları