+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 İlkİlk 12
29 sonuçtan 21 --- 29 arası gösteriliyor

Konu: Tayyip'e oy veren Cehennemlik!

ornek ver lutfen

Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Bakıyorumda hala bazıları at gözlüğünü bir türlü çıkaramıyorlar. Onlara günaydın diyorum uyanın sabah oldu gözünüzü açında güneşin güzelliğini görün illada ben karanlıkta kalacağım diyorsanız buyrun gece kuşu olun. Recep tayip erdoğanın türkiyede islam için çabalarını hangi başbakan yapmış.

bir kac ornek verebilirmisin ? islam icin ne cabalari olmus Tayyibin ?
    hidayet kararmasi dedikleri bu olsa gerek, yoksa bir insan bu kadar kor olamaz. ornek vermeni bekliyorum.

cehemneme bilet almak direk gitmek anlamına gelmez şöyle ki...kesin hüküm ifade etmez bu söz ayrıca şöyle ki...burda yaptığı fiil ile alakalıdır bu söz uyarıcıdır kişiyi uyandırmak amaçlıdır yani ben kime neye göre hareket ediyorum sorusunu sordurur...buna göre tercihini yapar.erbakan hoca bu sözüyle herkesin vicdanına dokunmuştur.rahatsız olanlar vicdanlarını susturamayanlar tövbe etmeyenlerdir..evet herkes kendi biletini eline almış hesaba doğru gidiyor..behlul dane hz. ne diyor ateşi burda götürüyoruzzzz..

AHDE VEFA ibrahim DEMİRCİ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Feb 2007
    İletiler
    2,598
    Blogdaki Konular
    11
    Alıntı Günnur MERTKAYA tafarından gönderildi Mesajı Göster
    cehemneme bilet almak direk gitmek anlamına gelmez şöyle ki...kesin hüküm ifade etmez bu söz ayrıca şöyle ki...burda yaptığı fiil ile alakalıdır bu söz uyarıcıdır kişiyi uyandırmak amaçlıdır yani ben kime neye göre hareket ediyorum sorusunu sordurur...buna göre tercihini yapar.erbakan hoca bu sözüyle herkesin vicdanına dokunmuştur.rahatsız olanlar vicdanlarını susturamayanlar tövbe etmeyenlerdir..evet herkes kendi biletini eline almış hesaba doğru gidiyor..behlul dane hz. ne diyor ateşi burda götürüyoruzzzz..
    evet katılıyorum.tayyip bey şuan biletini aldı.aldı ancak o biletin kendini nereye götüreceginin farkında degil gibi.belkide farkında amma koltuk sevdası,dünya hırsı onun gözünü kör etmiş.gözü var görmüyor,kulagı var duymuyor.erbakan hocamın bunca ikazına ragmet geri adım atmıyor böyle giderse o bilet onu layık oldugu yere götürecek gibi görünüyor.inşallah uyanırda,ülkeyide kendisiyle beraber uçuruma atmaz
    EĞRİ CETVELDEN,DOGRU ÇİZGİ ÇIKMAZ

SEDAT GEDİK
    Misafir
    ya arkadaşlar bu toki ne oluyor hala anlamış değilim ben 22 yaşındayom ve 10 yaşımdan bu yana siyaseti cok yakından sıkı takip ederim...geçmişe dair bilgilerin coktur gerek peygamberler tarihi gerek ise türk tarihi peygamberler tarihine bakındıgında böle bir olayla karşılaşmadım Türk tarihine baktıgımda gele karşılaşmadım...bu toki ne oluyor neyin nesi oluyor bir başbakanın cıkıpta memleketin üstünde kendi kendine ihane yapmasını ilkkez görüyorum toki akp hükümünün elinde değilmi evet peki bu toki nasıl oluyorda erdoğanla ve belediye başkanları ile ihane toplantısı düzenliyor bu adam delimidir nedir anlamıyorum...koskoca dinsiz dediniz adam atatürk haramcı dedikleri adam atatürk bile böle bişi yapmamış bu insan napmaya çalışıyor hala anlamıyorum ya diycek bişide bulamıyorum cok üzülüyorum...ben ümraniye yaşıyorum burda şile yolu otobanı var otobanın etrafı ormanlarla kaplı idi bundan 2 sene önce orayı yaktılar haberlere de yangın cıktı bahanesini attılar hatta bu ormanın içinde bjk tesisleride bulunmaktadır ama 2 senede 50 ye yakın villalar yapılmış toki tarafından napmaya çalışıyorlar anlamış değilim...

Trabzonlu_61
    Misafir
    yazık yazık o kadar şuursuz insanlar var ki... yok cehenneme bilet kesmekmiş bilmem neymiş...

Bismillahirrahmanirrahim
    Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey, sizin için hayırlıdır ve olur ki, sevdiğiniz şey de sizin için bir şerdir. Allah bilir de siz bilmezsiniz. (Bakara Suresi, 216 - Kuranı Kerim)

Ne diyor ayetinde Cenab-ı Hakk "Allah bilir de siz bilmezsiniz" bilmiyorsunuz ve bilmemenize rağmen cehenneme bilet aldı tam gaz cehenneme gidiyor diyorsunuz...

Saimmert
    Misafir
    Alıntı ibrahim DEMİRCİ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    evet katılıyorum.tayyip bey şuan biletini aldı.aldı ancak o biletin kendini nereye götüreceginin farkında degil gibi.belkide farkında amma koltuk sevdası,dünya hırsı onun gözünü kör etmiş.gözü var görmüyor,kulagı var duymuyor.erbakan hocamın bunca ikazına ragmet geri adım atmıyor böyle giderse o bilet onu layık oldugu yere götürecek gibi görünüyor.inşallah uyanırda,ülkeyide kendisiyle beraber uçuruma atmaz
    Mizanda görevli melek falanmısınız?

Kendinizden bu kadar emin olmayın.Belkide erbakan cehenneme odun olacakş kimbilebilirki?

gercekelektronik
    Misafir

Aman ayet konusunda dikkatli olalım

Alıntı Trabzonlu_61 tafarından gönderildi Mesajı Göster
    yazık yazık o kadar şuursuz insanlar var ki... yok cehenneme bilet kesmekmiş bilmem neymiş...

Bismillahirrahmanirrahim
    Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey, sizin için hayırlıdır ve olur ki, sevdiğiniz şey de sizin için bir şerdir. Allah bilir de siz bilmezsiniz. (Bakara Suresi, 216 - Kuranı Kerim)

Ne diyor ayetinde Cenab-ı Hakk "Allah bilir de siz bilmezsiniz" bilmiyorsunuz ve bilmemenize rağmen cehenneme bilet aldı tam gaz cehenneme gidiyor diyorsunuz...
    Kardeş, o ayeti yanlış yorumluyorsun, ki yanlış yorumlaman normal zira yarısını kırpıyorsun ayetin.Bunu yapmamanızı öneririm bak o ayetin tamamı şöyledir;

Savaş, hoşunuza gitmediği halde üzerinize yazıldı (farz kılındı). Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey, sizin için hayırlıdır ve olur ki, sevdiğiniz şey de sizin için bir şerdir. Allah bilir de siz bilmezsiniz.
    BAKARA 216

Neymiş? Savaş insan fıtratına hoş gelmez, ama her ne kadar hoş bir şey olmasa da bazı durumlarda hayırlı olabilir.Ancak insan bunu bilemez. İşte Allah savaşı farz kıldığını bildirdikten sonra, insan fıtratını da bildiğinden diyor ki, bu hoş gelmese de sizin için hayırlıdır.

İşte kardeş, biz hep ayetleri hevesimize uydurmak için yarısını keserek sunmaya kalkarsak yanlış iş yapmış oluruz. Bu hoş olmaz hatta bunu yapmakla söz konusu ayetin üstünü örtmüş oluruz ki, küfür demek üstünü örtmek demektir. (lütfen yanlış anlama sana küfre düşüyorsun demeye çalışmıyorum ancak böyle olası bir tehlikeye karşı da bilgilendirmek istiyorum)

Şunu unutmayın, bir insanı sevebiliriz (tabi Allah'ı sever gibi olmamalı bu) bu insan Tayyip Erdoğan olur,Atatürk olur ya da başkası olur farketmez.Eğer bir ayet bu insanların yanlışını ortaya koyuyorsa bu insanlar yanlıştır.Bitti Allah'ın hükmünü görmezden gelemeyiz.Emin olun ülkenin başına bir ateist geçse, bunlar kadar zarar veremez, isterler ama beceremezler.Allah bir toplumun bireyleri kendinde olanı değiştirmedikçe, toplumun durumunu değiştirmeyeceğini söylüyor

O'nun (insanın) önünden ve arkasından izleyenleri vardır, onu Allah'ın emriyle gözetip korumaktadırlar. Gerçekten Allah, kendi nefis (öz)lerinde olanı değiştirip bozuncaya kadar, bir toplulukta olanı değiştirip bozmaz. Allah bir topluluğa kötülük istedi mi, artık onu geri çevirmeye hiç bir (biçimde imkan) yoktur; onlar için O'ndan başka bir veli yoktur.
    RAD 11

Dikkatli olmamız lazım

Sevgiler

PEMBEKURT
    Misafir
    Youtube'da "ne diyeyim ne söyleyeyim desem olmuyor demesem olmuyor"1 ve 2 yi dinlemenizi tavsiye ederim.oy vermekle cehennemlik olup olmadığınızı açıklıyor.

pembe kurt
    Misafir

oy vermek cehenneme bilet kesmek gibidir!

Alıntı PEMBEKURT tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Youtube'da "ne diyeyim ne söyleyeyim desem olmuyor demesem olmuyor"1 ve 2 yi dinlemenizi tavsiye ederim.oy vermekle cehennemlik olup olmadığınızı açıklıyor.
    Başımızdaki Deccalleri görüyorsunuz yani hepsi yarışır birbirleriyle,hepsi de gösteriş peşindedir,hepsi de cehennem ehlidir.Kim onların peşinden gider oy verir cehenneme gider.Bunları da söyleyek size.Bunu şöyle düşüneceksiniz oy verdiniz insan dahi Allah yolunda adım atabiliyor mu?Gerçek iman nuruyla bunu nasıl bileceksiniz bilenlere varıp soracaksınız velileri bulup,veyahut da en iyi bilen insanlarla istişare yapacaksınız, veyahut da Allah'a istihare yapacaksınız.Tabi bir kere değil aynı bilgiyi üç defa görmek şartıyla bir defa görüp de ikinciye görmezseniz o şartda geçersiz. istihare meselesinde,bu şekilde oy vereceğiniz insanlara destek verebilirsiniz.Ama bize soracak olursanız hepsi Deccaldir hepsi deyyusu Ekberdir.Bunları da sıkıştırak kaybedek yani. Var mı sorunuz?

-Hocam o zaman sandığa gitmemek daha mı doğru?

-En doğrusu çünkü Allah Resulü buyuruyor ki; Kimle berabersin dünyada ahirette onunla beraber olacaksınız buyuruyor yani.Oraya girmek dahi cehenneme girmektir.Hiç gitmemek lazımdır artık bu ne tayfası,ben ona Hurşit tayfası diyorum da siz hoca tayfası Alim tayfası diyorsunuz.Bugüne kadar hep fetva verdiler oyunuzdan sorumlusunuz ha yarın Allah indinde. Tamam kardeşim biz oyumuzdan sorumluyukta karşımızda bizim Hz Ali mi var,Ömer mi var,Osman mı var,yoksa Ebubekir Sıddık mı var hiç birisi yok.Yoksa Muhiddin Arabi mi var,yoksa Ahmet Bedevi mi var,yoksa Şahı Nakşibendi mi var,yoksa Ahmet Yesevi mi var,başımızda yoksa Muhammed Celaleddin mi var?Kim Muhammed Celalettin?Mevlana hazretleri.Yoksa Osman Bey'in kayın babası Şeyh Edebali mi var, yoksa ikinci Murad'ın Sultanım diye karşıladığı Hacı Bayram Veli mi var başımızda yok.Yani başımıza gelenler ahir zaman olduğu için hepsi Deccaldir.Allah Resulü'nün buyurduğu gibi deccallar diyor; her tarafa elini atacak amma lakin bu deccallar muvaffak olamayacak.Geçen konuşmada ne dedik Deccal nedir ürperen korkan öfkeyle gelenlerdir.İşte aynısını yapıyorlar yani islam'ın başa gelme şartı nedir?Bu insanlık Kur'an'ın şeriatına uymadığı müddetçe ne sıhhatini bulacak,ne de millet olarak,aile olarak,kabile olarak kesinlikle huzur bulamayacaklar, sıhhat olarak dahi bulamayacaklar.İşte görüyorsunuz hastaneye gittiğimiz zaman her tarafı leş kokuyor.Allah'ın ismi el hekimdir şifa vericidir.Dikkat edin mesela son 40 yıldan beri Allah'ın o kadar güzel nazarı var ki O Hekim dediği ismini kaldırdı latince bir isim soktu bunların üzerine doktor dedi. Yani Allah kendi ismini kaldırdı layık görmedi böylesi deyyuslara yani.Eskiden hekim derdik hala da derler başhekim derler niye aşağıdakilere doktor diyorsunuz?En nefret ettiği bu Türk halkının Yunanistan'dır,ama Yunanistan kelimesini getirirler millete şifa vermeye çalışırlar.Niye İslami yaşamıyorlar işte Kur'an'dan uzaklar Allah resulünden sünnetinden uzaklar.Vacip yok, mübah yok,mekruh yok,farz yok,tekbir yok,kıyam yok,muhabbet yok,secde yok diyor yani. Vallahi kıyametin kopmadığına duacı olak yani.Geçen de konuştuk gavsulazam yok dedik değil mi?Hani varsa çıksın ortaya niye çıkmıyorlar,benim bildiğim gavsulazamın Allah'a nazı geçer.Allah resulüne cilvesi geçer,niye çıkmıyorlar yok hepsi boş eğer gavsulazam olsaydı bu yapılanları onun vicdanı kaldırmazdı.Onun kalbindeki merhamet Allah sevgisi bu zulmü kaldıramazdı.Allah'ın huzuruna çıkar secdeye kapanır, ordu'yu harekete geçittirirdi.Demek ki yok olsaydı,vallahi de billahi de geçerdi.Olmadığına dahi her türlü Kur'anı Kerim'e el basarım,var diyen de gelsin buraya Kur'an'a el bassın ispat etsin inanmayın artık.Yani oraya gidip oy vermek dahi Cehennemin ucuna yavaş yavaş girmek demektir yani.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 İlkİlk 12

Yer İmleri

Gönderme Kuralları