+ Konuyu Yanıtla
3 sonuçtan 1 --- 3 arası gösteriliyor

Konu: Bu Sessizlik Nereye Kadar?..

 1. #1
  Sessiz DEVRİM! Fatih KANLI kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Sun Feb 2008
  Konum
  istanbul
  Yaş
  38
  İletiler
  3,669
  Blogdaki Konular
  1

  Bu Sessizlik Nereye Kadar?..


  Neredeyse yerimize mıhlandık kaldık. Tepkisiziz, umursamıyoruz, nemelazım diyoruz, nasılsa birileri düşünüyor diyoruz… Ancak insanın düşünen ve düşündüklerini fiiliyata döken bir varlık olduğunu unutuyoruz. Sanki vicdanımızı, yüreğimizi sökmüşler yerinden, onun yerine oraya bir taş koymuşlar… Sanki Müslümanlar sadece başlarına namazında niyazında biri gelsin diye mücadele etmişler bu zamana kadar.

  Caharkale (Grozni) bombalandığında sokağa dökülen binlerce insan, Srebrenitsa da Sırpların kimyasal silah kullanması sonucunda 5000 tane masum can verdiğinde sabah namazında Fatih camiinde buluşan binlerce insan ve yine o gün Taksimden Edirnekapı ya kadar işini gücünü bırakıp yürüyüş yapan o binlerce insan nerede? Üniversitelerde kızları başörtüsüyle okuyamadığı zaman üniversite önlerini kendilerine mesken edinen bu ülkenin mücahitleri! Nerede? Beyazıt Meydanını bir dönem hınca hınç dolduranlar, yürüyüş yapanlar nerede? O dönemde “özgürlükler ertelenemez” deyip dönemin başbakanı Necmettin ERBAKAN’I yaptıkları eylemlerle zor durumda bırakanlar nerede?

  Piyalebaşı Kur’an Kursu yıkılırken ses çıkarmayanlar…

  Zinayı suç olmaktan çıkaran yasa çıktığı zaman sesini çıkarmayanlar…

  Domuz eti kasaplık et sınıfına sokulduğunda sesini çıkarmayanlar…

  İdam cezası (Terörist başını kurtarma yasası) meclisten kaldırırken sesini çıkarmayanlar…

  Irak bombalanırken sesini çıkarmayanlar…

  Ebu gureyb cezaevinde Müslüman kadınların namusu kirletilirken ses çıkarmayanlar…

  Nur isimli, tüm Müslümanların ortak namusu olan bacımızın Ebugureyb cezaevinden: “Bizi kurtarmayın, gelin ve bu cezaevini bizim başımıza yıkın. Karnımızda Amerikan askerlerinin p…lerini taşıyoruz… Biz bu utançla yaşayamayız…” Feryadını duymayıp, bu utançla yaşamayı göze alanlar…

  Kudüs kuşatma altındayken BM de “İsrail`in Nükleer Yetenekleri” başlıklı karar tasarısının gündeme alınacağı Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu Genel Kurulu toplantısında Türkiye`nin önce çekimser oy kullanan, ardından yapılan oylamada da salonu terk edip “one minute” lerle Kudüs davasına sahip çıktığını zannedenler…

  Ve en son Kumkapıda ki yabancılar şubesinde tutulan, adeta eşkıya muamelesi gören 10 yaşındaki astım hastası olan SALAH, annesi ve 3 kardeşi ile beraber hücre hayatı yaşayan bu insanlara karşı duyarsız olan ey sahtekâr Müslümanlar neredesiniz?

  Bu zamana kadar ki tek derdiniz AKP yi iktidara getirmek miydi? Bütün viyaklamalarınız bundan ötürümüydü? Bu yaşananlar CHP döneminde yaşansaydı acaba tepkiniz ne olurdu?

  Mazlumların çığlıklarını ne zaman duyacaksınız? Ne zaman başınızı kumdan çıkartıp, dışarıda tam bir trajedi yaşandığının farkına varacaksınız? Afganistanı, Dünyanın en büyük açık cezaevi “Gazzeyi”, kapılarında prangalar asılı olan üniversiteleri ne zaman göreceksiniz?

  Ve de en önemlisi akşamları Pazar meydanlarında çöplerden sebze meyve toplamaya çalışan mazlumların sesini ne zaman duyacak ve buna ne zaman “one mınute” diyeceksiniz?

  Bu ateş hepimizi yakar, mazlumların ahı hepimizin üzerinedir…

 2. #2
  Alıntı Fatih KANLI tafarından gönderildi Mesajı Göster

  ey sahtekâr Müslümanlar neredesiniz?
  Fatih, sen kör müsün???
  Klavye Mücahidi

 3. #3
  Sessiz DEVRİM! Fatih KANLI kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Sun Feb 2008
  Konum
  istanbul
  Yaş
  38
  İletiler
  3,669
  Blogdaki Konular
  1
  Alıntı İbrahim BAKŞİŞ tafarından gönderildi Mesajı Göster
  Fatih, sen kör müsün???
  Bilmem, sence öylemiyim?!

+ Konuyu Yanıtla

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may not post new threads
 • You may post replies
 • You may not post attachments
 • You may edit your posts
 •