+ Konuyu Yanıtla
5 sonuçtan 1 --- 5 arası gösteriliyor

Konu: Medya İmparatorluğu ve Milli Görüş Medyası...

Sessiz DEVRİM! Fatih KANLI kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sun Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1

Medya İmparatorluğu ve Milli Görüş Medyası...

Öyle bir dönemden geçiyoruz ki; at izinin it izine karıştığı, kimin hangi safta belli olmadığı ya da kendini belli etmekten fazlasıyla korktuğu bir dönemden geçiyoruz. GATA da ki askerlik vazifemi yerine getirmek üzere birliğime teslim olmaya gittiğimde bir yarbay ile tanıştım. Tevafuk buya, normal şartlarda kendisi yanımda oturmaması gerekiyordu ancak aile olduğu için bir takım değişiklik oldu ve kendisi geldi yanıma oturdu ve sabaha dek sürecek muhabbette böylece başlamış oldu.

Uzun süren muhabbetimizin bir bölümünde kendisine sıkça bahsedilen “ERGENEKONU” sordum. Zira kendisi muvazzaf bir asker ve tabur komutanıydı. Bana şunu söyledi: “İlk evvela şunu sormak lazım; acaba Ergenekon diye bir örgüt var mı? Yoksa bu birilerinin kendi egemenliklerini sağlamak için, rakibi olarak gördükleri bazı kişileri “tasfiye” etmek için uydurdukları bir yapılanmanın adımıdır? Sana şu kadarını söyleyebilirim ki; Türkiye de, şuan at izi it izine karışmış durumda, kimin eli kimin cebinde belli değil” dedi.

Ergenekon denen örgüt adına o kadar çok söz söylendi o kadar çok şey yazıldı ki; insanlar artık böyle bir örgütün var olduğuna kayıtsız şartsız inanmaya başladılar. Varlığını ya da yokluğunu sorgulayacak değilim. Yalnızca birkaç tespitte bulunacağım…

2003 Yılına kadar Türkiye de medyanın 4.kuvvet mi yoksa 1.kuvvet mi olduğu tartışılırdı. Umumiyetle hükümetler kurup hükümetler yıktığı için medya 1.kuvvet Aydın DOĞAN da medya baronu olarak adlandırılırdı. Dolaylı olarak da Türkiye’yi Aydın DOĞAN’IN perde arkasından yönettiği ileri sürülürdü. Bir dönem böyle geçti. Geçti diyorum, çünkü Türkiye öyle bir süreçten geçiyor ki; 80 yıldır ezilenlere ya da ezilenlerin sulandırılmış olanlarına daha doğrusu Siyonizmin güdümünde ki Müslümanlara yönetim erki teslim ediliyor. Yönetim erki derken siyasal iktidardan bahsetmiyorum sadece, aynı zamanda bu ülkede kimin siyasal iktidar olacağını belirleyecek olan medya gücünden de bahsediyorum.

Bugün, Samanyolu, Kanal A, Mehtap TV, Kanal Türk, Cine 5 ve ATV’Yİ ve Zaman, Taraf (konjektür gazetesi),Sabah ve Star gazetesini elinde bulunduran Nur Cemaati (Fethullah Gülen Cemaati) Türkiye’nin en büyük Medya baronu olma noktasına gelmiş ve tek güç olmuştur. Doğan Medyası ise son çırpınışlarını yaşamakta ve yakın zamanda ÜLKER Grubunun eline geçmeyi beklemektedir. Yani roller değişiyor “Sistem Tersinden Çakmaya Başlıyor…”

Bu değişen konjektür içerisinde “Milli Görüş Medyası” ise tam anlamıyla sefilleri oynamakta ve iplerini hükümetin eline vermiş bulunmaktadır. Değişen normlar karşısında kendisini yenileyemeyen ve hantallığını gün be gün artıran “Milli Görüş Medyası” çok yakın gelecekte, şayet önlem alınmazsa kapısına kilidi vurup “Türkiye’nin en büyük 3.Tesisi olan Mil-San” medya baronlarına ya da sermaye gruplarına satılacaktır…

Kendini revize edemeyen, hantallıktan kurtulamayan, olur olmaz çeklerin arkasına kaşe vurup Milli Görüş Teşkilatı’nın göz bebeği olan Milli Gazeteye haciz getirten ve bünyesinde hiçbir işe yaramayan 40’a yakın reklam elamanı bulunduran ve trajını hala 50 bin seviyesinde bulunduran bu medya yöneticileri acizliklerini itiraf edip emaneti sahibine vermek yerine hükümetin boyunduruğu altına girip, siyasal iktidarın aksayan yanlarını deşifre eden yazarlarını kapının önüne koymaktan zerre kadar beis görmemişlerdir.

Milli Görüş Medyasının kaybettiği noktalarda kazançlı çıkanlar, son tahlilde de kazançlı çıkarlarsa, Milli Görüşlülerin Şırnak ta ki faaliyetinden İstanbul da ki, İstanbul da ki faaliyetten Şırnak ta ki Milli Görüşlü’nün maalesef haberi olmayacaktır. Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN’IN ömrünü harcayarak, ince iğneyle kuyu kazarak emek verdiği Milli Gazete 12 Eylülde Cunta yönetimine “Milli Görüşü ve ERBAKANI” bitirmek için söz verenlerin eline geçmiş olacaktır ki; buda Milli Görüşlülerin “harakiri” yapmasından başka bir şey değildir.

Bu dönemin ERGENEKONUNA teslim olmayıp kafa tutabilenlerine ne mutlu!

02.12.2009 tarihinde www.medya5.org haber sitesinde yayınlanacak olan yazı...

Kayıtsız
    Misafir

çok enteresan!

Çok enteresan,Altınoluğa gittiğimizde hoca milli gazete ile alakalı tek bir kelime etmemişti.Oysa ne zaman gitsek özellikle milli gazeteye vurgu yapardı. bakkala gittiğiniz zaman bir tane ekmek alıyorsanız yanına mutlaka milli gazete alacaksınız diye uyarıyordu hoca.yani ekmekten bile daha önemli demeye getiriyordu.oysa şimdi adını dahi anmadı.çok enteresan.

Giriş
    Sun Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1
    Şahid ol Ya Rab!

Şahid ol Ya Rab!

Şahid ol Ya Rab!

AHDE VEFA ibrahim DEMİRCİ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Feb 2007
    İletiler
    2,598
    Blogdaki Konular
    11
    Alıntı Fatih KANLI tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Şahid ol Ya Rab!

Şahid ol Ya Rab!

Şahid ol Ya Rab!

geçengün yazmıştım bizde milli gazete ile ilgili hiçbir geri adım olmadıgı gibi,hatta miligazete günü yapıp tüm ilçeyi milligazete ile donattık.adam başı kimi kardeşimiz 200 adet kimisi 100 adet gibi miktarları alarak ilçeye dagıttık.ancak kayıtsızın yazısı ve sizin şahid ol yarab demeniz,hayrete şayan.
    sorun varsa sizde bunu biliyorsanız.çözümüde var demektir.acil el atılmalı.karanlıga küfretmenin ne manası var
    EĞRİ CETVELDEN,DOGRU ÇİZGİ ÇIKMAZ

Giriş
    Sun Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1
    Alıntı ibrahim DEMİRCİ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    geçengün yazmıştım bizde milli gazete ile ilgili hiçbir geri adım olmadıgı gibi,hatta miligazete günü yapıp tüm ilçeyi milligazete ile donattık.adam başı kimi kardeşimiz 200 adet kimisi 100 adet gibi miktarları alarak ilçeye dagıttık.ancak kayıtsızın yazısı ve sizin şahid ol yarab demeniz,hayrete şayan.
    sorun varsa sizde bunu biliyorsanız.çözümüde var demektir.acil el atılmalı.karanlıga küfretmenin ne manası var
    Ben sadece Rabbim Şahid olsun diyorum...

+ Konuyu Yanıtla

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları