+ Konuyu Yanıtla
2 sonuçtan 1 --- 2 arası gösteriliyor

Konu: Sevan NİŞANYAN diye biri…

Sessiz DEVRİM! Fatih KANLI kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sun Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1

Sevan NİŞANYAN diye biri…

Bir densiz çıkmış orta yere, kendince orta oyunu oynadığını zannediyor. Kendince bir oyun yazmış güya, o oyunu Müslümanların üzerinden oynamaya kalkışmış. Ne yalan söyleyeyim ismini bu zamana kadar hiç duymamıştım bu “zâtın”. Şimdi ise ben de dahil olmak üzere neredeyse tüm Türkiye tanıdı bu şahsı. Gerçi duyduğuma göre magazin haberlerine çokça konu olan bir kişiymiş ama magazin haberi takip etmeyen, ilgi duymayan bir insan için herhalde bunun çokta bir önemi olmaz. Evet bu yazar! Artık çok meşhur olmuş bu ülkede.

Bu ülkede doksan senedir düşünce hürriyetinin olmadığından dem vuruyor kendileri. Doğrudur, bazı konularda düşünce hürriyeti yok bu ülkede. Mesela, insanların İslam dini istediği gibi yaymasını isteyemezsiniz bu ülkede. Mesela, İslam’ı istediğiniz gibi yaşamak isteyemezsiniz bu ülkede. Mesela, düşünce kapsamında kalkıp ta “şeriat” isteyemezsiniz bu ülkede. Kalkıp ta “laikliği” kötüleyemezsiniz bu ülkede.

Ama emin olun ki; İslam’a istediğiniz kadar hakaret edebilir ve kötüleyebilirsiniz. Bunda kesinlikle bir sınırlama söz konusu değil. Tam aksine sınırsız bir özgürlük hakim. Mesela, çıkıp ta; “başörtüsünü ortaçağda fahişeler takardı” sözünü sarf edebilecek kadar özgür olabilirsiniz bu ülkede. Bu sözü söylerken Kur’an-ı Kerimin ifadesiyle “Yoksa zanneder misin ki, onların ekserisi işitirler veya âkilâne düşünürler? Onlar başka değil, hayvanlar gibidirler, belki onlar yolca daha sapıklardır.”(Furkan-44) hayvanlardan daha aşağı oldukları halde kendilerini çok önemli kişi zannederler.

Bu ülkede yine kakıp ta kendisini yaratan, ona sonsuz rızıklar veren, ona düşünmesini! Ve konuşmasını! Sağlayan yüce yaratıcıya; “Neymiş? Allah diye biri varmış, canı sıkıldıkça kitap yazarmış ama artık yazmamaya karar vermiş, pırpır kanatlı ulaklarla bir takım hazretlere mesaj iletirmiş, o hazretlere dil uzatan mazallah çarpılırmış. Bu hikayelere istemesen inanma diyorlar, tamam, ama inanmadığını açık açık söylemen caiz değildir. Nedenmiş? Müslümanlar alınırmış.” diyerek hakaretler etsin ve küçük düşürecek ifadeler kullansın ve hiç bir yaptırımla karşılaşmasın. Ondan sonrada desin ki zat-ı muhterem; bu ülkede özgürlük yok!

Hadi oradan be densiz adam! Madem özgürlük yoksa bu ülkede, sen bu hakaretleri pervasızca nasıl yapabiliyorsun? Bu aşağılıkça ifadeleri nasıl kullanabiliyorsun? Benim “mukaddes” değerlerime nasıl saldırabiliyorsun? Bu ülkede özgürlük sadece sizin gibilere vardır. Kendini cesur zanneden zavallılara vardır. Kendini bir halt yapıyorum zanneden miskinlere vardır. Bu ülkede özgürlük okulların önünde gözü yaşlı bekleyen güvercinlere yoktur bir tek.

Sana bir şey söyleyeyimmi; senin gibiler her devirde oldu. Hz. Musa’nın döneminde de oldu, Hz. İsa’nın döneminde Hz. Muhammed (s.a.v.) döneminde de...Onların da hepsi aynı senin gibi vazifelerini yerine getirdiler. Kimisi mecnun dedi kimisi şair Allah’ın elçilerine...Ama hepsi halak oldu...Şimdi geriye dönüp baktığın zaman, nebilere ve mukaddes değerlere hakaret edenler “lanetle” anılıyorlar, ama nebiler her daim salatla selamla anılıyorlar. İşte sende tarihin sayfalarında “lanetle” anılacaklardan birisin...

Askerdeyken bölük ast subayımızın bir sözü vardı; “kimi insanlar vardır anılarıyla anılır, kimi insanlarda vardır “analarıyla” anılır....Atalarımızın da güzel bir sözü var; “it ürür kervan yürür” diye, ne kadar da güzel söylemiş şu atalarımız... Pardon, “ite” hakaretmi ettim ne?!

vuslatım vahdet
    Misafir

bunlara az bıle

kendini bir halt zannedenlere ne soylesek az kardeşim karşı tarafa hıtap etmede ne kadar zorlandıgını hıssettım ne desem olmaz ama yıne de ıyı bıle demıssın. kalemıne yuregıne saglık kardesım.. onlar laftan anlamaz.. "eceli gelen it camii duvarına ........" zor tutuyom kendımı bıseyler dıyecem olmayacak şerefsızler..

bız bu olay karsında tepkımızı ortaya koyarken yınede kendımıze de bakalım ve sorgulayalım..
    onlar kıyamet gunune kadar bos durmayacaklar calısacaklar kendı davaları ıcın ve rabbım batıl da olsa sadece calısana verıyor o adam bunları soylerken bızım ne yaptıgımızdır onemlı olan.. bız ne yapıyoruz, nerdeyız, nelerle mesgul oluyoruz..
    batılın karsısına haktan yana bugune kadar kac tane tugla koyduk yada bır tuglada bız olabıldık mı?

+ Konuyu Yanıtla

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları