Oylama: Ahmedinejat'ın icraatları neye hizmet ediyor?

+ Konuyu Yanıtla
4 / 3 İlkİlk 1234 SonSon
64 sonuçtan 41 --- 60 arası gösteriliyor

Konu: "İran Lideri Ahmedinecad Yahudi" İddiası

Ahmet Aras
    Misafir

Amerikaya karşı tutumu bile saygıya değer.

Erdal EFE
    Misafir

benceeee...

Selamün Aleyküm...Ahmedi nejat islama hükmetmektedir...kıyametin alametlerinden biri olan fitnenin yayılmasının kokuları var bu yazıdada...çok sağlam karakterli ve cesur bir lider...diğer kaynaklara hükmetmiş olsaydı şuanda çoktan ırak gibi olmuştu...Allahım bizede böyle bir lider nasip eylesin...

TUĞÇA ŞAHİN
    Misafir

Kim kime hizmet ediyor

- KİM KİME HİZMET EDİYOR
    - KİM NEYE HİZMET EDİYOR
    - BİZ KİME, NASIL, NİYE, HİZMET EDİYORUZ

Binlerce yıldır süre gelen Haçlı Seferlerinin İslam Alemini yok etmeye, Müslümanların soyunu kurutmaya geldiğini, bunu da hep Türk dünyasının engellediği hikayelerini dinleyerek, okuyarak ve bundan da inanılmaz zevk alarak büyüdük.
    En cahilinden en kültürlüsüne sokaktaki insanın hangisine sorsanız, size haçlılardan, nasıl durdurulduklarından, atalarından, muhakkak ki bahsederler. Öyle ya, bizler Selçukluların sonra Osmanlıların mirasçısı torunlarıyız. Şimdi İslam Aleminin koruyucusu olma, Ortadoğu, Balkanlar, Afrika’ya kadar uzanan Osmanlı topraklarına yine adalet sağlama görevi bizdedir ya(!) bizden başkası bunu başaramaz düşüncesi nasıl da hoşumuza gider nefsimizi, gururumuzu okşar ya….
    Ha işte, son zamanlarda tamda gündemde olan özellikle insanımıza geçmişini hatırlatan, tarihindeki onurlu eylemleri canlandıran , hatırlatan senaryolanmış uyandırılışın altında yatan gerçekleri hangimizin görebildiğidir.
    Ateşe düşmüş çekirgenin zıplaması gibi son günlerde birdenbire sabırsızca bütün medya Mısır düşmanı kesildi, Filistin dostuymuş gibi zıplamaya ve bütün halkı da zıplatmaya gayret ediyor, bizler de verilen gazla Mısır Büyükelçiliği veya Konsolosluğuna akın edip protestolar gerçekleştiriyor. Ama hiçbirimiz şu soruları sormayı yada şu gündemi takip edip neler olduğunu tartmayı ve anlamayı akıl etmiyoruz.
    Flitsin devlet Başkanı Mahmut Abbas neden şimdi Cumhurbaşkanı Gül tarafından davetli olarak Türkiye’ye geldi.
    Neden, gerçekleşmesi planlanan ikili görüşme iptal edildi. Devlet töreniyle protokol karşılama yapılması gerekirken neden yapılmadı. Abbas neden Hamas’ı ve kendi halkını suçlayıcı açıklamada bulundu.
    Türkiye deki tüm ülkelerin büyükelçilerinin toplandığı programa konferans vermek ve özel konuşmacı olmak için neden Abbas seçildi.
    Abbas ın konuşma yaptığı saatlerde Savunma Bakanımız Vecdi Gönül neden İsrail’den alınması planlanan ve iptal edilen insansız savaş uçağı Heron ihalesinin yeniden İsrailden alınacağı açıkladı. Bunun gerilen İsrail Türkiye ilişkilerini yumuşatacağının altı çizilerek zihinlere kazındığı, Filistine zulmeden İsrail iken birden bire neden Mısır şamar oğlanına çevrildi.
    Mısırın sınır kapılarını yıllardır açmadığı bilinidiği halde neden şimdi gündeme getirildi ve gündemde tutuluyor.
    Abasın Türkiyeye gelmeden önce Mısıra gidip Mısır yöneticileri ile görüştüğü ve barış konvoyunu GAzzeye sokmayın baskısı yaptığı söylentilerinin aslı varmıdır varsa amacı nedir.
    Kukla dediğimiz (Amerikan Kuklası) Mısır hükümetinin İslam Arap liderliğine talip olması bunun için çalışmalar yapması Filisitini yalnız bırakmasını şimdiye kadar umursamazken şimdi neden provokasyonlarla gündeme taşınıp zihinlere sokuldu.
    Mısırın Türkiye Büyükelçisi neden konvoyun içinde bulunan İngilizlerin provokasyonu sonucunda olayların çıktığını açıklmasına rağmen bu konunun üzerinde durulmadı. Olaylar bu kadar yoğun ve sıcakken Başbakan ve Hükümet neden hiçi açıklama yapmadı, CHP lideri Deniz Baykalla kozmik oda polemiğine ağız dalaşıyla devam etti.
    Amerikan Kuklası Mısır hükümeti, Amerika Türkiye yi sözüm ona Ortadoğu’nun lideri olma yolunda desteklerken neden Türkiye diplomasısi araya girdiği halde Mısır hükümeti Barış Konvoyunu rezil kepaze etmek için elinden geleni yaptı. Mısır hükümeti Barış Konvoyunu neden parçalayarak bölüm bölüm GAzzeye soktu.
    Resmi hiçbir açıklama yokken, ve ısrarla Refah sınır kapısında Filistin tarafından silah sıkılmadığı görgü tanığı Türk gazeteciler tarafından dile getirilirken iki Mısırlı sınır muhafızının silahla vurulduğu ve birinin öldüğü haberleri yapılıyor.
    Mısıra karşı özellikle neden Türkiye ve Türk halkı kışkırtılmaya çalışılıyor. Barış konvoyundakiler ağız birliği etmiş gibi neden bu yapılanlar Barış Konvoyuna değil Türkiye’ye ve Türk Hükümetine yapılmıştır diye sert ve kışkırtıcı demeçler veriyor. Daha sorulacak sorul da çok irdelenecek konu da.
    Fakat bizim bilmemiz ve anlamamız gereken şeyler var ki en başta sapla samanı birbirinden ayırmalıyız. Aylar öncesinden Türk halkında Osmanlıcılık ruhu uyandırılıyor, Türk devletinin Ortadoğu’nun barışını sağlayacak güce ve tarihe sahip olduğu fikri aşılanıyor, ardından Mısırın Arap birliğini sağlayabilecek role girişirken liderlik çabalarına ses çıkarılmıyor. Ardından İsrail tüm zulmü unutulup fatura Mısıra kesiliyor. Perde arkasında İsrail Türkiye ilişkileri düzeltiliyor. Acınacak yan ise tüm bu senaryonun figüranı olarak yüreği zulüm altında inleyen Filistinli din kardeşine yardım aşkıyla dolu Müslüman halklar kullanılıyor.
    Bu senaryolar, tesadüfler yaşanırken Amerika’dan ses seda çıkmıyor. Obama Havaide tatil yapıyor.
    Şimdi ben de size şunu soruyorum. Ey akıl sahipleri sizce biz kime niye nasıl hizmet ediyoruz. Kimi kime kırdırmaya çalışıyorlar. Kimi kime düşman etmeye çalışıyorlar.
    Tek ümmeti bine bölmeye uğraşıyorlar, Kukla Mısır hükümeti eliyle
    Barış Konvoyunu böldükleri gibi…
    HALA BU OYUNLARA KANMAYA DEVAM MI EDECEĞİZ.

o yahudilere boyun eymeyen sayılı kişilerden biri

ahmedınecada hangi zihniyetle yahudı damgası vuruluyor anlamıyorum.zaten ülkemızdede bırı dogru bı sey soyleyınce kesın bı ıftıra atılır.

Bir Garip AHMEDİNEJAT

şirin ifadeleriniz negüzel göz boyuyor!!!amerikaya rest derken,yanı başınızdaki
    sünni filistin devleti hiç aklınıza geldimi?yoksa mut'a nikahı,gibi aslı olmayan şeyleri ile itikatlanan bir şia (caferiyye) iran cumhuriyetinin şöhretli bekası içinmi ?

Alıntı Celal ÇÜRÜTTÜ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    şirin ifadeleriniz negüzel göz boyuyor!!!amerikaya rest derken,yanı başınızdaki
    sünni filistin devleti hiç aklınıza geldimi?yoksa mut'a nikahı,gibi aslı olmayan şeyleri ile itikatlanan bir şia (caferiyye) iran cumhuriyetinin şöhretli bekası içinmi ?

sünni filistin devleti için kendi bütçelerinden düzenli yardım gönderen tek ülke
    iran devleti ; birşeyi eleştirirken bari insaflı olun.
    "yolda yürürken eğer ayağınız taşa takılırsa siz yine amerikaya küfredin." (humeyni)

kozalak Bilal YILMAZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,315
    Blogdaki Konular
    1
    aman siyonist olmasın da..
    :):):)
    "Ey iman edenler..! Zorluklara ve sıkıntılara sabırla katlanın. Şeytan ve uşakları olan kafirlere karşı bu sabırla yarışın, cihad için hazırlıklı ve uyanık bulunun ve yolunuzu Allah'ın kitabıyla bulun ki mutluluğa erebilesiniz.."
    -Ali İmran 200-

nod43
    Misafir
    Amerika'ya dik duran Ahmedinecad'a kadar Amrika'ya hizmet eden eleştirilecek çok müslüman var.

kime hizmet ettğini bilmediğin adamdan korkacaksın...islama hizmet eden adam ise bunu hiç çekinmeden söyleyebilmeli haykırabilmelidir!

Kayıtsız
    Misafir
    Alıntı Taner PINAR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    bu bilgiler için teşekkür ederim. Rafizilerin saçma sapan iddiaları yüzünden tüm iran için abuk sabuk genellemeler yaptığımın farkına vardım.

Kardeşim sen daha İranda yaşayan Sünnilerin varlığından haberdar değilsin.Bu bilgizlikle Şii kardeşlere Yahudiden daha alçak değer biçiyorsun. Başta Şiiler dedin, özür dileme gereği bile duymadan bi anda Rafıziye çevirdin. Hiç değilse özür dilemeyi bilmeli insan. El insaf!

Erbakanist Esra MERTKAYA kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Mon Apr 2008
    İletiler
    180
    Alıntı Mehmet DAĞDELEN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    benim yazdıklarımın kabul görmesi kolay değil tabi. ben bile uzun süre zorlandım. kararsız kaldım. ama sonunda meselenin tam da anlattığım gibi olduğunu kavradım.

bu bir kavrayıştır. çünkü tablo karmaşık. her şekilde yorumlanabilir.

orneğin sizin batı eksenine alternatif olarak rusya ve latin birliği diye yorumladığınız şeye ben, siyonist güdümlü ikinci bir kutup oluşturma çabası olarak görüyorum.

sizin "iran bütçesinden filistine yardım ediyor" dediğiniz olayı ben kendi güdümündeki başta hizbullah olmak üzere yandaş kişi ve örgütleri güçlendiriyor olarak görüyorum.

ortadoğu müslümanlarının iranı ve ahmedinejatı model olarak görmeleri tamda bahsettiğim kaostan düzen ilkesine hizmet eder. ahmedinejata duyulan her sempati milli görüşçü çözümleri erteleyecektir.

birde neye hayret ediyorum biliyormusunuz...
    insanlar bu iranı o kadar büyütüyorlar ki gözlerinde. tarihi olmayan, kültürü olmayan, milleti olmayan bir bölgeyi sanki bin yıllık bir medeniyetmiş gibi ciddiye alıyorlar. halkı azeri, arap, hindu ve farisilerden oluşan dini yapısıda bundan daha fazlasına bölünmüş olan bir memleketten bahsediyoruz. mevcut iranın tarihi en çok 200 yıllık. güncel iranın tarihi ise 30 yıllıktır. şimdi biz kalkıp 30 yıllık bir siyasi hareketi zamanın kurtarıcısı olarak ilan edersek bundan 10 yıl sonra hüsrana uğrarız. daha humeyni öncesi bürokrası bile tam olarak tasfiye edilmemiş bir ülke burası. ahmedinejat eğitimini humeyni okullarında almadı. şahlık döneminde aldı. şu anda dünyada siyasi olarak çatlamaya ve bölünmeye en müsait ülkelerden birisi irandır. kapalı bir rejimi olması sizi yanıltmasın. iran içten içe çürümüş bir ülke.

ama işte bunları bu şekilde yorumlayabilmek kolay değil.

neyse en azından ben tarihe notumu düşeyimde.
    Kesinlikle katılıyorum.Önceden bende Ahmedinejata hayranlık beslıyordum ama sımdı tam aksını duşunuyorum.İslam birliğine hizmet ediyor gibi gözüken çok lider olduğunu düşünüyorüm.En büyük zararlarıda bunlar verıyor islam dunyasına.Her liderin görünenin dişinda ikinci bir resmi kesinlikle var.Ne mutlu ki her iki resimde de aynı çıkana.
    Allah'ım sen bizi başımızdaki deccallardan kurtar.(amin)

AHDE VEFA ibrahim DEMİRCİ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Feb 2007
    İletiler
    2,598
    Blogdaki Konular
    11
    Alıntı Deniz ZİYADE tafarından gönderildi Mesajı Göster
    """"İran İslam Devrimi’nin 28. yıldönümü Ankara’da İran Büyükelçiliği’nin verdiği resepsiyonla kutlandı. Resepsiyona katılan Prof. Dr. Necmettin Erbakan, İran İslam Devrimi’nin büyük bir devrim olduğunu söyleyerek, “Sömürgeleşmeye, ezilmeye karşı insanların hakkını koruma devrimidir. Örnek bir devrimdir. İran’daki bu devrim bütün dünyadaki saadetin çekirdeği olacaktır inşallah” dedi."""

BİZİM İÇİN ALTINDAN DEĞERLİSİNİZ
    İran Cumhurbaşkanı ile Erbakan başbaşa görüşmeye geçmeden önce Erbakan, Ahmedinecad'a hediye takdim etti. Bu hediye üzerine Ahmedinecad, "Bu hediyeye gerek yoktu. Zatialiniz bizim için en güzel hediyedir" dedi. Erbakan, hediye ettiği vazonun altın işlemeli olduğunu hatırlatması üzerine de Ahmedinecad, Türkçe olarak "Siz bize altınsınız. Altından daha değerlisiniz" cevabını verdi.

Ahmedinejad da bence bu devrimin şanlı bir bekçisidir. Bu sözlere rağmen Ahmedinejad'a , İran'a laf atan söz atanların milli görüşten başka bir görüş benimsemesi gerekir.
    Alıntı Esra MERTKAYA tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Kesinlikle katılıyorum.Önceden bende Ahmedinejata hayranlık beslıyordum ama sımdı tam aksını duşunuyorum.İslam birliğine hizmet ediyor gibi gözüken çok lider olduğunu düşünüyorüm.En büyük zararlarıda bunlar verıyor islam dunyasına.Her liderin görünenin dişinda ikinci bir resmi kesinlikle var.Ne mutlu ki her iki resimde de aynı çıkana.
    siz ahmed-i necatın ikinci resminde ne görüyorsunuz merak ettim.eger boş bir adam olsaydı,erbakan hocam onu tenezzül edipde ziyaret etmezdi.yukarda alıntıladıgım iki ayrı yorum arasında okadar büyük fark varki,siyahla beyaz kadar.
    milligörüşçünün aynı lider hakkında tam zıt iki yorum yapması çok ters geldi bana.
    erbakan hocamız nediyor''amerika neye karşıysa biz onunla beraberiz''
    bende aynen öyle diyorum.amerika hangi lideri istemiyorsa ben onu istiyorum
    EĞRİ CETVELDEN,DOGRU ÇİZGİ ÇIKMAZ

Erbakanist Esra MERTKAYA kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Mon Apr 2008
    İletiler
    180
    Alıntı ibrahim DEMİRCİ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    siz ahmed-i necatın ikinci resminde ne görüyorsunuz merak ettim.eger boş bir adam olsaydı,erbakan hocam onu tenezzül edipde ziyaret etmezdi.yukarda alıntıladıgım iki ayrı yorum arasında okadar büyük fark varki,siyahla beyaz kadar.
    milligörüşçünün aynı lider hakkında tam zıt iki yorum yapması çok ters geldi bana.
    erbakan hocamız nediyor''amerika neye karşıysa biz onunla beraberiz''
    bende aynen öyle diyorum.amerika hangi lideri istemiyorsa ben onu istiyorum
    Her milli görüşçü aynı düşünecek diye bir sart olduğunu duşunuyorum.Ona bakarsanız Mehmet Dağdelen'le aynı duşünmüş oluyoruzki Mehmet Bey milli görüşçü değilmi?Hem unutmayınkı bir zamanlar tayyipler ve abdullah güllerde hocanın yanindaydılar ve bir numaralı adamları deniyordu.Siz benden daha iyi bilirsiniz.Yanliş anlamayın ben bunları yazarken polemik yapmak içinde yazmiyorum.Benim analizim boyle.Hem benim için yaşayan tek lider Erbakan Hocamdır.
    Allah'ım sen bizi başımızdaki deccallardan kurtar.(amin)

Kimin ne olduğu belli olmuyor. Usame Bin Ladin'i yetiştiren CIA (Amerika) şimdi bu kişiye düşman. Saddam'ı yetiştiren CIA (Amerika) bu kişiyi idam ettirdi. Ahmed-i Necat'ın sonu da aynı olacakmı bakalım...

KURŞUNKALEM

Bu konu derdimki komplo teorisinden ote bişey deildir fakat düşününcede şu kafamı karıştırdı iran sureyenin ve filistinin yanıda olduğu gösterio fakat neden filistine yardımda bulunmuyo neden suriye sınırları içinde bulunan galon tepeleri istila edildiğinde karşı çıkmadı şu anda o tepelerde israil yerleşim birimleri oluşturulmakta ?

ahmedi nejadın mücadelesini destekliyorum

bölge nükler silah yalnızca siyonizmin elinde bulunuyor güclerin dengelenmesi açısından müslümanlarında bunuyapması başarması gerek çifte sıtandart uygulanıyor müslümanlar uyanık ve ferasetli olmalı ALLAH İSLAMA VE MÜLÜMANLARA YARDIM ETSİN

Nedense bizim insanlarımızda kendini küçük görme biz yapamayız bunu yapsa yapsa amerika,israil yapar düşüncesi hakim.bir ülkenin başkanı çıkıyor emperyalizme,siyonizme eksikleriyle,yalnışlıkları ile bir tavır bir karşı duruş sergiliyor biz ona destek vereceğimiz yerde köstek oluyoruz.kendi özgüvenden yoksun olanlar uyduruk nedenlerle işin içinde çapanoğlu arıyorlar.onlara göre süper güçlerin rızası olmadan onlara karşı gelinmez.iran nın tarihini 200-300 yila indirenlert herhalde amerika ile karıştırıyorlar.asıl böyle söylentilerle bilmiyerek siyonizme,emperyalizme hizmet ediyorlar.çünkü onlar kendilerine karşı her hareketin,her kişinin kendi, insiyatifinde hareket ettiği imajını vermeye çalışıyorlar.hatırlarsak erbakan hocamızada böyle iftılalar atıldı ve atılmaya devam ediliyor.oysa biz ne yapıyoruz ordan burdan alıntılarla bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğumuzu zannediyoruz.bunlar bir zavvallığın eseridir.kendi gücüne güvenmeyenler kendilerini dövenin hep aynı insanlar olduğunu zanederler ve dolayısıyla yanlış tahlillerle hep dayak yerler.burda yazanlar elbette milli görüşcüdür.ama bizlerde zaman zaman siyonizmin,emperyelizmin ayak oyunlarını farkedemiyoruz.iran liderini bu gibi saçmalıklarla müslümanların gözünden düşürüp yalnızlaştırmaya çalışıyorlar.buna bazıları inanabilir,ama milli görüşcülerin uyanık olması lazım,bu gibi tezgahlara gelmemesi lazımdır diye düşünüyorum.unutmayalım ki milli görüş iktidara geldiği zaman bunlar gene aynı senaryolarla karşımıza çıkıp falanca kişinin dedesi,falanca kişinin nenesi diyerek fitne çıkarıp aslında biz izin vermeseydik siz iktidara gelemezdiniz diyeceklerdir.lütfen kardeşlerim.sizin milli görüşcülüğünüzden,samimiyetinizden şüphem yok,ama olayları yüzeysel tahlil etmiyelim,biraz araştıralım göreceğiz ki bu gibi kirli senaryolarla çok altadıldık çok vakit kaybettik.

ÇÜRÜKLER AYRILDI
    Misafir
    Kardeşim ben bu ahmedinecaddan birkaç yıldır işkilleniyordum zaten adam sadece müslümanların gazını alıyor. Israili haritadan silecekmiş.hani.nerde.niye.icraat.yok. Ayinası.iştir.kişinin lafına bakılmaz

Alıntı ÇÜRÜKLER AYRILDI tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Kardeşim ben bu ahmedinecaddan birkaç yıldır işkilleniyordum zaten adam sadece müslümanların gazını alıyor. Israili haritadan silecekmiş.hani.nerde.niye.icraat.yok. Ayinası.iştir.kişinin lafına bakılmaz
    herkes bizi bekliyor biliyorlar ki türkiye olmadan bişey yapamazlar başaramazlar... o yüzden çok çalışmalıyız... herkes milli görüşü bekliyor....

+ Konuyu Yanıtla
4 / 3 İlkİlk 1234 SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları