Oylama: Ahmedinejat'ın icraatları neye hizmet ediyor?

+ Konuyu Yanıtla
4 / 2 İlkİlk 1234 SonSon
64 sonuçtan 21 --- 40 arası gösteriliyor

Konu: "İran Lideri Ahmedinecad Yahudi" İddiası

değirmenci
    Misafir

yorumlarınıza,üzülmekmi? kahrolmakmı?

Alıntı Taner PINAR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    ha şia ha yahudi bi farkı yok.

hatta samimi bir yahudiyi şiaya tercih ederim.
    Buna karşılık bilmelisinki bay taner (kardeşim diyemiyorum çünkü uhuvvetin ne onlama geldiğini bildiğini sanmıyorum) defalarca yazdım sildim. şiayı tasvip etmeyebilirsin. ama, emevi saltanatının doğurduğu sünni taasupçukluğun dışında hiç bir anlayış şia`yı yahudilikten daha ağağlık görmez. sizleri anlamıyorum. korku evlerinizin en dip köşesine girmiş sanki! Antisemitist gözlerle kardeş seçemiyorsunuz artık.
    şuna şükrediyorum ki! sizin şahsınızda milli görüş`ü değerlendirmemem gerektiğinin bilincindeyim. Mehmet Dağdelen diyorsunki;
    (((benim yazdıklarımın kabul görmesi kolay değil tabi. ben bile uzun süre zorlandım. kararsız kaldım. ama sonunda meselenin tam da anlattığım gibi olduğunu kavradım.
    bu bir kavrayıştır. çünkü tablo karmaşık. her şekilde yorumlanabilir.)))

sana tavsiye edebileceğim bir ilaç yok. çünkü idrak yollarındaki iltihap, ilaç değil operasyon gerektiriyor. yazık.

selamu aleyküm
    Ahmedinejat ın verdiği görüntü ile yapmak istediğini tam olarak anlamış değilim. Bu Dünyada öyle şeyler oluyorki insanın ağzı daha sonra acık kalıyor. Dilerim verdiği görüntü samimidir.
    saygılar [/quote]

ha şia ha yahudi bi farkı yok.

hatta samimi bir yahudiyi şiaya tercih ederim.
    Kur'anla lanetlendikleri tescilli kavimden bir insanı, Allah'a ve resulune inandıkları halde tercih etmenin sebebini delilleriyle bekliyoruz Taner bey...
    Şia liderlinin her konuşmalarına başlamaları Allah'a hamd ve resulune salavat ile başlar buna şahidim....
    Şia genle kurmaylarının askeri tatbikatlarına başlamaları Allaha hamd ve resulune salavat ile başlayıp tatbikat startını o şekilde verirken neye dayanarak bunu söylyebılıyorsunuz. İran halkı (caferi mezhebine mensup) olan ınsanları gunumuz türkiyesi müslümanlarından daha inançlı ınsanlar iken bu tercihiniz sebebi nedir.
    Söylediğiniz söz çok ağır bir söz Taner bey hemde çok ağır, altından kalkamayacağınız sözleri söylemeniz sizi büyük bir yükümlülük altına sokar bunun bilincinde olduğunuz kanısındayım. Ama tanıdığım Tanerin böyle bir söz söylemesi gerçekten beni üzmüştür. Üzüntüm Şia'ya laf etmeniz değil konuşmlarını tasvip ettiğim bir insanın bu şekilde ahirette altından kalkamayacağı bir söz söylemesindendir.
    Eğer dediğiniz gibi şiayı yahudilerden aşağı görüyor olsanız dahi Samimiyetle inanmış yüzbinlerce insandan helalllik almanız söz konusudur.
    Yalnız hüznü vardır kalbi olanın...

Müslümanı tekfir etmek küfür olur. İki hadis-i şerif meali şöyledir:
    (La ilahe illallah diyene, işlediği günahlardan dolayı kâfir demeyin! Buna kâfir diyenin kendisi kâfir olur.) [Buhari]
    (Mümine kâfir diyenin, kendisi kâfir olur.) [Buhari]

(bu mesajımda kimseyi hedef almadım BİLİNE)
    Documents and Settings\casper\Belgelerim\Resimlerim\39db57caa7al0.gif

Merhum Taner PINAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    1,637
    Blogdaki Konular
    6
    Alıntı Ahmed EYLÜL tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Kur'anla lanetlendikleri tescilli kavimden bir insanı, Allah'a ve resulune inandıkları halde tercih etmenin sebebini delilleriyle bekliyoruz Taner bey...
    Şia liderlinin her konuşmalarına başlamaları Allah'a hamd ve resulune salavat ile başlar buna şahidim....
    Şia genle kurmaylarının askeri tatbikatlarına başlamaları Allaha hamd ve resulune salavat ile başlayıp tatbikat startını o şekilde verirken neye dayanarak bunu söylyebılıyorsunuz. İran halkı (caferi mezhebine mensup) olan ınsanları gunumuz türkiyesi müslümanlarından daha inançlı ınsanlar iken bu tercihiniz sebebi nedir.
    Söylediğiniz söz çok ağır bir söz Taner bey hemde çok ağır, altından kalkamayacağınız sözleri söylemeniz sizi büyük bir yükümlülük altına sokar bunun bilincinde olduğunuz kanısındayım. Ama tanıdığım Tanerin böyle bir söz söylemesi gerçekten beni üzmüştür. Üzüntüm Şia'ya laf etmeniz değil konuşmlarını tasvip ettiğim bir insanın bu şekilde ahirette altından kalkamayacağı bir söz söylemesindendir.
    Eğer dediğiniz gibi şiayı yahudilerden aşağı görüyor olsanız dahi Samimiyetle inanmış yüzbinlerce insandan helalllik almanız söz konusudur.
    Şimdi şia derken aslında rafızileri kastettim falan desem, daha önce yazdıklarımızın içerisinde (delilleri mevcuttur) rafızilere karşı kin beslediğmizden falan bahsetsem ... birileri çıkar rafızilerinde ALlah dediklerinden bahsedecek.. yahudilerde Allah diyor...

Yahudiler tescilli ne olduklarını ve saflarını biliyoruz .. Şia nın, pardon düzeltelim rafızilerin hangi safta olduklarını biliyormusun ?

Takıyyede bir numaradırlar ortadoğudaki asıl fitnedirler yıllarca müminler üzerinde yüktürler neden samimi ve ne yapacağını nasıl bir tehike geleceğini bildiğim bir yahudiye bir rafıziyi tercih edeyim ki?

tabiiki yahudiye tercih edeceğim o hiç değilse peygamberimin ashabına ve eşine alenen sövmüyor.
    Allah indinde Din İSLAM dır.Kendine başka din ve başka peygamber arayanlara veyl olsun..

Şimdi şia derken aslında rafızileri kastettim falan desem, daha önce yazdıklarımızın içerisinde (delilleri mevcuttur) rafızilere karşı kin beslediğmizden falan bahsetsem ... birileri çıkar rafızilerinde ALlah dediklerinden bahsedecek.. yahudilerde Allah diyor...
    Mesele Allah deme meselesi ise peygamber zamanındaki müşrikler bugünkü en ala müslümandan daha Müslüman olurdu. Bugün bir müslümana yeri ve göğü kim yarattı diye sorsanız direk Allah der, Ama o günkü müşriklere sorulduğunda ‘aziz ve alim olan Allah yarattı’ derlerdi.

Yahudiler tescilli ne olduklarını ve saflarını biliyoruz .. Şia nın, pardon düzeltelim rafızilerin hangi safta olduklarını biliyormusun ?
    Rafizilik, caferiye, imamiyye vs. toplamı eşittir şia. Yani şia diye tabir ettiğimiz kesimin içinde bir kol. Tıpkı ehli sunnete mensup olup İslam aleyhine çalışan bazı gruplar ve gruplaşıp kendi dışındaki cemaatler ve grupları kafir, mürted, münafık vb şekilde vahdet düşüncesinden zerre nasiplenmemişlerin karşıt görüşlerini dışlamaları gibi. Sadece isimleri Müslüman ama İslam aleyhine yapmadıkları kalmıyor

Takıyyede bir numaradırlar ortadoğudaki asıl fitnedirler yıllarca müminler üzerinde yüktürler neden samimi ve ne yapacağını nasıl bir tehike geleceğini bildiğim bir yahudiye bir rafıziyi tercih edeyim ki?
    Takiyye gerektiğinde yapılabılineceğine dair deliller vardır. Özellikle islamın ilk dönemlerinde Müslümanların uyguladığı bir taktiktir. Bugun takiyye yapsalar bile kime karşı ve niçin yapacaklar?

Ortadoğudaki bugun asıl fitne İsrail ve Amerika ve ona yardakçılık yapan uşaklarıdır. Bunu göremiyorsanız gerçekten sizin adınıza üzülürüm. Özellikle milli görüş düşüncesine sahip bir ferdin senelerce sayın Erbakan hocanın dile getirdiği basiretli olmalıyız söylemlerine ters düşer.

Yıllarca Müslümanlar üzerine yüktürler diyorsunuz bu yüke bir açıklık getirebilirmisiniz? Maddi açıdan olsa bugün kanayan bir yaraya en çok onlardan yardım gitmektedir. İhtilaf konusunda dıyorsanız ihtilaf çıkaran gruplar dışında kalan tum grupların hakkını yemiş olursunuz. Buda buyuk bir zülümdür.

Pusuya yatmış bir rafiziyi butun şia ya mal etmek sizce ne kadar doğru? Bu teziniz diğer insanlara Yahudiye guvenın ama her müslümana güvenmeyin sonucunu ortaya koyar. Guvenmediğiniz İslam tarzları, akideleri, islamı inanış ve yaşayış biçimleri ise kendimizide gözden geçirip bir Yahudi ile kıyaslamamız gerekir sonucunu ortaya çıkarmazmı?
    Biri kalkıp milli görüşçüler demokrasi üzerinden islamı yaymaya çalışıyorlar bunlara guven olmaz, ne zaman ne yapacakları belli olmaz biz Yahudilere guvenelim ama milli görüşçülere guvenmeyelim hatta bir yahudiyi butun milli görüşçülere tercih edelim derse cevabınız ne olur?

tabiiki yahudiye tercih edeceğim o hiç değilse peygamberimin ashabına ve eşine alenen sövmüyor.
    Peygamberin ashabına ve eşine ister alenen ister gizli, ister sunni ister şii olsun söven ahrette vereceği cevabı şimdiden hazırlasın.

Ashaba ve iffetli eşine lanet okuyan haşa eşek diyen bir sürü video mevcuttur piyasada eğer kasdınız bunları söyleyen şerefsizler ise bunların dışında kalan insanları hangi kefeye koyacaksınız. Şia’ya mensup, vahdet taraftarı, islamı yaşayan hemde en guzel şekilde yaşayan bir sunni ile omuz omuza namaz kılıp ayrımcılık yapmayan ınsanlara nasıl cevap vereceksınız?

Bir yahudiyi Sunni olup pusuya yatmış çakal gibi takiyye yaparak islama saldırmayı planlayan insanlara neden tercih etmiyorsunuz yada bunu dile getirmıyorsunuz? Ama pardon konumuz şiaydı değilmi?

Birde şunu sormak istiyorum sayın Erbakan hoca refah yol hukumetinde ve geçenlerde yaptığı iran ziyaretlerinde acaba buyuk bir gaflet içine mi düştü. Yoksa israile gitmesi gerekirken yanlışlıkla uçak iranamı gitti?

Yaptığınız tek hata genelleme yapmış olmanız oldu Taner bey.
    Düzenlendi: Tevfik YAZICILAR 16-10-2009 01:41
    Yalnız hüznü vardır kalbi olanın...

Muhammed'ülEmin
    Misafir

Mehmed Dağdelen'e..

Sevgili kardeşim söyleyeceklerim hoşuna gitmeyebilir ama biraz eleştiri alman gerekiyor..Anlattıklarının hiçbir kabul ediliecek bir yanı yok..Hiç tartışmaya girmeden çünkü bunlar yazılarak anlatılmaz uzun sürer..Sana sadece şunu diyorum..İran bir D-8 üyesidir ve Erbakan Hocama kucak açmış ve onun önderliğinin kabul etmiş bir devlettir. Ve Erbakan Hocamın son İran gezisinde de gördüğümüz gibi sizin o anlattıklarınızla Hocamın İran ile ilgili düşünceleri taban tabana zıttır.. Lütfen kendinizi bir muhasebeye çekin ve bir Milli Görüşçüye yakışmayacak düşüncelerde bulunmayınız..Bilmem anlatabildim mi?..Hakkınızı Helal edin inş..Fi emanillah.

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,606
    Blogdaki Konular
    5
    Konu ile ilgili bir makaleyi eklemek isterim.

Milli Görüş Nereye Koşuyor?

Vakit Gazetesi geçen gün bir haber yayınladı.

40. yılını muhteşem bir programla kutlamayı planlayan Milli Görüş, İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yapılması planlanan programa Ahmedinejad'ı da davet etmişler.

Gazete, İran Cumhurbaşkanı'nın programa katılma ihtimalinin Milli Görüşçüleri şimdiden heyecanlandırdığını yazıyordu.

İran Cumhurbaşkanı'nın katılması halinde Ahmedinejad şovuna dönüşecek programın Saadet Partisi'nin siyasi geleceğini ve Milli Görüş'ün imajını nasıl etkileyeceğini kendilerinin takdirine bırakıyorum.

Geriye dönüp Sincan'daki geceyle ilgili özeleştiri yapan ve İran Büyükelçisi'nin o geceye davet edilmesi hataydı diyen Milli Görüş önderleri aynı hatanın tekrar edilmesine izin vereceklerse diyecek bir şey yok…

Hrant Dink cinayetinin ardından olaya adı karışanlardan bazıları partisiyle bir şekilde bağlantılandırılınca Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu "Bizim tarlayı çok önceden sürmüşler" demişti, hatırlarsanız…

Milli Görüş tarlasının da uzun bir süredir Humeyniciler tarafından sürüldüğü sır değil…

Siyasi partilerin tümünü "rejimin hizmetkârlığı" ile suçlayarak yerden yere vuranların bugün birden koyu Saadet Partisi taraftarı olmaları tesadüf olamaz.

Bunun stratejik bir seçim olduğunu ve bilinçli yapıldığını düşünüyorum.

Çünkü Milli Görüş Türkiye'de ve Türkiye dışında yaşayan Türkler arasında en geniş örgütlenmeye sahip İslami cemaatlerden biri…

İçine sızılması ve yönlendirilmesi de örneğin Fethullah Hoca'nın cemaatine göre oldukça kolay…

Amerikan ve İsrail karşıtlığı, Siyonizm aleyhtarlığı ve Filistin sevgisi gibi argümanlarla kısa sürede Milli Görüş gençliğinin gönlünü kazanmak işten bile değil…

Hele bir de Milli Görüş liderine yeri geldiğinde övgüde bulunursanız sizi hemen severler.

Fakat böyle giderse o samimi insanlar bir gün gelip tarlalarında yetişen ayrık otlarına şaşkın şaşkın bakarak "Bunlar da nereden çıktı?" diyebilirler.

Tarlalarının çok önceden sürüldüğünü fark etseler de artık geç olabilir.

Yarın Milli Görüş gençleri ve kendi çocukları arasında Hz. Ebu Bekir ve Hz. Ömer'e küfredenler, Hz. Aişe'yi zina ile itham edenler, mut'a nikâhı yapanlar çıkarsa hiç kimseyi değil kendilerini suçlasınlar.

Milli Görüş liderleri ve Saadet Partisi'ne yön verenler şimdiden karar vermek zorundadır.

Allah dostlarını ve âlimleri rehber edindiğini düşündüğümüz Milli Görüş çizgisini aynı doğrultuda mı sürdürecekler, yoksa makas mı değiştirecekler?

Allah ve Rasulü'nü, Kur'an'ı, sahabileri ve Allah dostlarını seven ve sayan gençler mi yetiştirecekler, yoksa Allah Rasulü'nün vefatından sonra sahabelerin büyük çoğunluğunun dinden döndüğünü iddia eden ve onlara lanet okuyan bir nesil mi yetiştirecekler?

Çocukları için Hz. Ebu Bekir ve Hz. Ömer'in yolunu mu seçecekler, Ebu Lü'lüe El-Mecusi'nin yolunu mu?

Milli Görüş gençliğinin önüne örnek olarak Ebu'l-Hasen En-Nedvi ve Said Havva gibi alimleri mi koyacaklar, yoksa Humeyni'yi mi?

Kuruluş yıldönümüne kimin davet edilip edilmeyeceğinden daha çok bu sorulara verilecek cevap önemlidir ve hareketin geleceğini belirleyecektir.

Milli Görüşçülerin Müslüman Kardeşler'in önde gelen isimlerinden Suriyeli âlim Said Havva'yı sevdiğini biliyorum.

Bu nedenle onlara üstâdın ölmeden önce kaleme aldığı "Humeynicilik" isimli eserinden bazı satırları aktarmak istiyorum.

Belki karar vermelerine yardımcı olur.

İslam gençliğine vasiyet niteliği taşıyan bu risalesinde üstâd şöyle diyor:

"Bilinçli olduğunu düşündüğümüz bazıları bilinçlerini kaybetmiş, Humeyniciliğin tehlikesini fark edemiyorlar. İlim sahibi olduğunu düşündüğümüz bazıları Humeyniciliğin tehlikesini ortaya çıkarmada ihmalkâr davranıyorlar ve onların bu ihmali nedeniyle neredeyse ümmet kaybolup gidecek. Bu nedenle bilinçli insanları Humeyniciliğin tehlikesini görmeye çağırıyoruz. İlim sahiplerini, Humeyniciliğe karşı kalemlerini ve lisanlarını harekete geçirmeye çağırıyoruz."

"Yazdıklarıyla ve söyledikleriyle hâlâ bu ümmeti saptırmaya devam eden satılık kalemler ve taraflı ağızlar bilsinler ki, Allah, sapıklıklarının ve saptırdıklarının hesabını kendilerinden soracaktır. Humeyniciliğe destek vermek için hiçbir hüccetleri yoktur."

"Pişmanlık için çok geç olmadan artık insanlar duysunlar ve görsünler! Hatasından dönmek isteyen için hâlâ buna imkân var. Susarak gerçekleri dile getirmeyenlerin özrü kabul edilmeyecek. Haktan sapanların özrü kabul edilmeyecek. Sapıtan ve saptıranların özrü kabul edilmeyecek."

"Humeyniciler, sahabeden ve diğerlerinden Allah dostlarına düşmanlık ediyorlar. Bu nedenle, nasıl olur da bir Müslüman onları dost edinebilir? Allah Teâlâ (Zulmedenlere eğilim göstermeyin, yoksa size ateş dokunur) buyururken, nasıl olur da onların hilelerine kanabilir ve onlara güvenebilir?"

"Humeyniciler zalimdirler. Zulümlerinden biri de, Hz. Ebu Bekr ve Hz. Ömer'e haksızlık etmeleridir. Allah Teâlâ (Biz, kazandıkları günahlar dolayısıyla zalimlerin bir kısmını bir kısmının başına geçiririz) buyururken, bir Müslüman nasıl onları dost edinebilir? Onları ancak zalim kimse dost edinir."

"Humeyniciliğe aldananlar kendilerinin bu ümmetin düşmanı olduğuna hükmetmişlerdir. Halklarının ve vatanlarının düşmanıdırlar. Kendilerine uyanların geleceğine komplo kurmaktadırlar. Bu yaptıklarından dönüp tövbe etmezler mi?"

"Allah'ım! Humeyni'den ve Humeynicilikten, onları dost edinen ve destekleyenlerden, onlarla ittifak eden ve işbirliği yapan herkesten sana sığınırım. Allah'ım! Duamı kabul et!"

Humeyniciler ve Milli Görüş tarlası - İsmail Yaşa
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

slm.

bu konuda sahsima ait bir dusunce olmasina ragmen Erbakan hocamizin bu duruma nasil baktigini bilmek isterim.

cunku bizler gorugumuz ve duydugumuz kadariyla fikir uretiriz. ama bu olayla rin icinde olan Erbakan hocamiz in gorusu nu ogrenip kabul edecegim yazmak isdedim..dua

Cübbeli Ahmet Hoca Efendiyi bi dinleyin şia hakkında neler diyor ayet ve hadislerle anlatıyor. İran başa beladır bela bela bela..... Bu güne kadar hiç bir kafir devletle savaşa girmemiş aksine müslümanın kanının aktığı yerde İran ! ben anlamadım vesselam ?

TERAKKİPERVER Yüksel DİKGÖZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Oct 2008
    İletiler
    202
    Ahmedijenat İslam'a pek hizmet etmese de en azından ABD ve İsrail'e kafa tutması iyiye delalettir.Neden diğer ülkeler çekiniyor da sadece İran çekinmiyor, onu da siz yorumlayın diyoruım...T
    Bir insan olursa sağır; sen ona istediğin kadar bağır!..

Kayıtsız
    Misafir
    Alıntı Yüksel DİKGÖZ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Ahmedijenat İslam'a pek hizmet etmese de en azından ABD ve İsrail'e kafa tutması iyiye delalettir.Neden diğer ülkeler çekiniyor da sadece İran çekinmiyor, onu da siz yorumlayın diyoruım...T

ne guzel sormus guzel kardesim, neden iran cekinmiyor? iste cevabi bence burda tartisilan konunun icinde Ahmedi nejat yahudimi ? zaten cevabi aranan soru bu, sen benimle beraber hareket ediyor olsan benden cekinirmisin >? yada daha onceki bazi dunya liderlerinin cekinmeme sebebiyle Ahmedi nejatin ki ayni olabilirmi ?

...NeYzEn... Ferhat MERAL kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed May 2008
    İletiler
    360
    Çok afedersiniz ama madem böyle yaklaşıyorsunuz konuya ben de şöyle diyorum ozaman ' Neden diğer liderler siyonizm lafını bile ağzına alamazken Erbakan Hoca herzaman siyonizmle mücadeleden bahsediyor ve çekinmiyor? El insaf...
    .!?¿!. 3ler 7ler 40lar .!?¿!.

bu haberi veren kim..haberi getirene bakıyormuyuz...dünya perspektifine baktığımızda müslümanlara lider olarak tek destek veren insan..ayrıca duruşu da net yamuk değil..bu bizim Ahmedinejat ı beğendiğimiz anlamına gelmez muhakkak yanlışları da var..ama yerden yere vurmalık değil...bizim başımızdakine ne demeli...DUA İLE...
    MANA KAPLAN HUYLUDUR DIŞARI ÇIKMAZ...

nereye hizmet ettiği belli olmamakla beraber

günümüz itibari ile takınacağımız tavır, İranı içimizden ne olduğunu bilerek dışarıya karşı savunmaktır.

itikadi anlamdaki sapıklıkları
    Irak Savaşında gösterdikleri stratejileri
    Batısındaki modernlikleri

bu ifadeler dahi İran'ın en olduğunu özetler şekilde.

Fakat Amerika ve İsraile sadece sözde kalsada göstermiş olduğu tavrıda açık bir şekilde desteklememiz gerekmektedir.

ABDUL KADİR
    Misafir

iran ı ne kadar tanıyoruz...

okuduğum yazılardan iran hakkında akademık bır fıkır acısından bakıldıgında cok cıddı bır hata gordum.arkadasımızın bırı ıran ı sıyası gecmısı son derece kısıtlı bır medenıyet olarak gosterdı..bu bır cok acıdan dusunduru..bırıncı peygamber sav.eger o donemde ıran bır devlet olmasaydı onların sahına mektup gonderıp dıplomatık calısma baslatmazdı..yıne halıfeler donemındede ıran ın sıyası konumuyla alakalı cıddı bılgıler elde edıyoruz..iran ın şiileşme donemlerı..uzerınde kurulan devletler safevılık.hanedanlık donemlerı..19 yy.bunları arastırmak lazım dıye dusunuyorum.ayrıca ıran ın mevcut durumda 10 mılyondan fazla sunnıyı barındırdıgını gozardı etmemekte gerekır..ayrıca ıran a her manada gecmısı olmayan bır devlet gozuyle bakan arkadaslara ozellıkle ISFAHAN A gıtmelerını tavsıye edebılırm.eger bu şiilik konusunda sıkıntıları olanlarınız varsa hep beraber İRAN A gezi duzenleyebılırız..turıstık gezı cok kolay..ALLLAHA EMANET OLUN

""""İran İslam Devrimi’nin 28. yıldönümü Ankara’da İran Büyükelçiliği’nin verdiği resepsiyonla kutlandı. Resepsiyona katılan Prof. Dr. Necmettin Erbakan, İran İslam Devrimi’nin büyük bir devrim olduğunu söyleyerek, “Sömürgeleşmeye, ezilmeye karşı insanların hakkını koruma devrimidir. Örnek bir devrimdir. İran’daki bu devrim bütün dünyadaki saadetin çekirdeği olacaktır inşallah” dedi."""

BİZİM İÇİN ALTINDAN DEĞERLİSİNİZ
    İran Cumhurbaşkanı ile Erbakan başbaşa görüşmeye geçmeden önce Erbakan, Ahmedinecad'a hediye takdim etti. Bu hediye üzerine Ahmedinecad, "Bu hediyeye gerek yoktu. Zatialiniz bizim için en güzel hediyedir" dedi. Erbakan, hediye ettiği vazonun altın işlemeli olduğunu hatırlatması üzerine de Ahmedinecad, Türkçe olarak "Siz bize altınsınız. Altından daha değerlisiniz" cevabını verdi.

Ahmedinejad da bence bu devrimin şanlı bir bekçisidir. Bu sözlere rağmen Ahmedinejad'a , İran'a laf atan söz atanların milli görüşten başka bir görüş benimsemesi gerekir.

Güle Güle.. Emre SOLGUN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Feb 2008
    İletiler
    187
    ahmedinecat musevi kökenli olduğunu israile sürekli sataşarak kapatmaya çalışıyor.
    saçma.
    ahmedinecat musevi kökenli olsa israille dost olur benim bildiğim.
    madem israil onu başa getirecek kadar iranda nüfuz sahibiyse destekleyip icraatlarini finanse edecek kudretede sahiptir.
    ingilizlere ait paçavranın aklından geçen teoriye göre ahmedinecatın sürekli olarak israile çomak göstermesi ve israilinde bunu bahane ederek irana saldırması.
    şu anda bir ülkeye savaş açıp ülkeyi işgal etmek en pahalı ve neredeyse yıllarca sürecek etkisiz bir yöntem.
    ahmedinecat şu anda iranın en büyük makamının birinde.bunu oraya getirenler her yeri ele geçirir ve bir bakmışız ortalama 10 yıl sonra israille iran kanki olmuşlar :)
    komik iddia bence ve hiç inandırıcı değil.ingiliz gazetesi asıl kendi devlet yönetimindeki etkin kurum ve kişilere baksın.
    ahmedinecat gerçekten bir yahudi yada Yüce Kuran diliyle münafık olsaydı bunu o ingiliz gazetesi asla ama asla açıklamazdı.
    klasik yahudi düşüncesi.herşeyin başı sessizlik.
    Makro alemlerden mikro alemlere RAB O'dur

Merhum Taner PINAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    1,637
    Blogdaki Konular
    6
    Alıntı ABDUL KADİR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    okuduğum yazılardan iran hakkında akademık bır fıkır acısından bakıldıgında cok cıddı bır hata gordum.arkadasımızın bırı ıran ı sıyası gecmısı son derece kısıtlı bır medenıyet olarak gosterdı..bu bır cok acıdan dusunduru..bırıncı peygamber sav.eger o donemde ıran bır devlet olmasaydı onların sahına mektup gonderıp dıplomatık calısma baslatmazdı..yıne halıfeler donemındede ıran ın sıyası konumuyla alakalı cıddı bılgıler elde edıyoruz..iran ın şiileşme donemlerı..uzerınde kurulan devletler safevılık.hanedanlık donemlerı..19 yy.bunları arastırmak lazım dıye dusunuyorum.ayrıca ıran ın mevcut durumda 10 mılyondan fazla sunnıyı barındırdıgını gozardı etmemekte gerekır..ayrıca ıran a her manada gecmısı olmayan bır devlet gozuyle bakan arkadaslara ozellıkle ISFAHAN A gıtmelerını tavsıye edebılırm.eger bu şiilik konusunda sıkıntıları olanlarınız varsa hep beraber İRAN A gezi duzenleyebılırız..turıstık gezı cok kolay..ALLLAHA EMANET OLUN
    bu bilgiler için teşekkür ederim. Rafizilerin saçma sapan iddiaları yüzünden tüm iran için abuk sabuk genellemeler yaptığımın farkına vardım.
    Allah indinde Din İSLAM dır.Kendine başka din ve başka peygamber arayanlara veyl olsun..

Alıntı Irfan KILIC tafarından gönderildi Mesajı Göster
    slm.

bu konuda sahsima ait bir dusunce olmasina ragmen Erbakan hocamizin bu duruma nasil baktigini bilmek isterim.

cunku bizler gorugumuz ve duydugumuz kadariyla fikir uretiriz. ama bu olayla rin icinde olan Erbakan hocamiz in gorusu nu ogrenip kabul edecegim yazmak isdedim..dua
    """"İran İslam Devrimi’nin 28. yıldönümü Ankara’da İran Büyükelçiliği’nin verdiği resepsiyonla kutlandı. Resepsiyona katılan Prof. Dr. Necmettin Erbakan, İran İslam Devrimi’nin büyük bir devrim olduğunu söyleyerek, “Sömürgeleşmeye, ezilmeye karşı insanların hakkını koruma devrimidir. Örnek bir devrimdir. İran’daki bu devrim bütün dünyadaki saadetin çekirdeği olacaktır inşallah” dedi."""

BİZİM İÇİN ALTINDAN DEĞERLİSİNİZ
    İran Cumhurbaşkanı ile Erbakan başbaşa görüşmeye geçmeden önce Erbakan, Ahmedinecad'a hediye takdim etti. Bu hediye üzerine Ahmedinecad, "Bu hediyeye gerek yoktu. Zatialiniz bizim için en güzel hediyedir" dedi. Erbakan, hediye ettiği vazonun altın işlemeli olduğunu hatırlatması üzerine de Ahmedinecad, Türkçe olarak "Siz bize altınsınız. Altından daha değerlisiniz" cevabını verdi.

Ahmedinejad da bence bu devrimin şanlı bir bekçisidir. Bu sözlere rağmen Ahmedinejad'a , İran'a laf atan söz atanların milli görüşten başka bir görüş benimsemesi gerekir.

+ Konuyu Yanıtla
4 / 2 İlkİlk 1234 SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları