Oylama: Ahmedinejat'ın icraatları neye hizmet ediyor?

+ Konuyu Yanıtla
4 / 1 1234 SonSon
64 sonuçtan 1 --- 20 arası gösteriliyor

Konu: "İran Lideri Ahmedinecad Yahudi" İddiası

"İran Lideri Ahmedinecad Yahudi" İddiası

İngiliz Daily Telegraph gazetesi, İran lideri Mahmut Ahmedinecad'ın iki ay önce seçim sırasında sandık önünde poz verdiği görüntüdeki kimliğini bir adli tıp detektifi gibi araştırdı. Gazete, önce fotoğrafı büyüttü sonra sayfada neler yazdığı belirledi. Daha sonra da bunların peşinden gitti..

Gazete, kimlikte, Mahmut Ahmedinecad'ın daha önceden soyadının Saburjian olduğu yazılı. Saburjian, dokumacı anlamına gelen bir İbranice isim.. Biraz daha araştırıldığında Saburjianların Ahmedinecad'ın doğduğu yer olan Aradan'dan yayıldığı bulundu..

Ayrıca İran liderinin kimliğinde, küçük bir notta, ailenin soyadını İslamiyete geçtikten sonra Ahmedinecad'a çevirdiği yazılı..

İngiliz Daily Telegraph gazetesi, "şaşırtıcı bir sırrı ortaya çıkardığını" iddia ederek, Ahmedinejad'ın Mart 2008'deki seçimler sırasında kimlik kartını yukarı kaldırarak poz verdiği fotoğrafın bu sırrın delili olduğunu öne sürdü. İddaya göre, kimlik kartı Ahmedinejad'ın ailesinin Yahudi kökeni olduğunu gösteriyor. Kimlik kartı yakından incelendiğinde Ahmedinejad'ın önceden 'Sabourjian' olarak bilindiğini belirten gazete, bunun bir Yahudi ismi olduğunu ve 'kumaş dokuyan' anlamına geldiğini yazdı. Kimlik kartında kargacık burgacık yazılmış olan kısa notun, ailenin Ahmedinejad soyadını,

İran liderinin doğumundan sonra, İslam dinine geçmeleriyle değiştirdiğini gösterdiği öne sürülüyor. Sabourjianlar geleneksel olarak Aradan'dan (Ahmedinejad'ın doğum yeri) geliyor ve isim 'Sabourcu, Sabour dokuyan' yani Yahudilerdeki Tallit şalının İran'daki isminden geliyor. İsim, İran İçişleri Bakanlığı tarafından derlenmiş İranlı Yahudilerin kullandığı isimler listesinde bile bulunuyor.

Gazeteye göre, uzmanlar da Ahmedinejad'ın İsrail'e yönelik saldırgan söyleminin geçmişi gizlemeye çalışmaktan kaynaklanıyor olabileceğini söylüyor. Arap ve İran Çalışmaları Merkezi'nden Ali Nurizade, "Ahmedinejad'ın geçmişine dair bu durum onun hakkında çok şeyi açıklıyor. Farklı bir dine dönen her aile eski inançlarını kınayarak yeni bir kimlik edinir. İsrail karşıtı açıklamalar yaparak Yahudi bağlarıyla ilgili tüm şüpheleri tamamen ortadan kaldırmaya çabalıyor olabilir" diye konuştu.

Londra'dan İranlı Yahudiler konusunda uzman olan bir araştırmacı da "jian" son ekinin ailenin Yahudi kökenini gösterdiğini söylüyor. Kendisi de İran doğumlu bir Yahudi olan uzman, "Adını dini nedenlerden dolayı değiştirmiş ya da en azından ailesi öyle yapmış. Sabourjian İran'da çok iyi bilinen bir Yahudi adıdır" diyor. Londra'da İran elçiliğinden bir sözcü ise, konuyla ilgili yorum yapamayacağını belirtti.

Ahmedinejad, ailesi 1950'lerde Tahran'a yerleştiğinde soyadının değiştiğini inkar etmiyor. Ama bunun din değişikliğinden Kaynaklandığını asla dile getirmedi. Yakınları daha önceden, dini ve ekonomik nedenlerin İran liderinin bir nalbant olan babası Ahmed'i Ahmedinejad dört yaşındayken isim değiştirmeye zorladığından söz etmişti. Bu yılki cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi televizyonda yapılan tartışmada Anmedinejad soyadı değişikliğini söylemek zorunda bırakılmış ve bundan rahatsız olduğu gözden kaçmamıştı. Öte yandan bu yaz Ahmedinejad'ın kökenlerinin araştırılmasını talep eden internet yazarı Mehdi Hazali, tutuklandı.

cafesiyaset
    "Yarın, elbet bizim, elbet bizimdir! Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir..!"

Way hain way meğer neymiş(!) gerçi fazla önemli değil, bizimkide yunan dı sonradan türkleşivermiş, farkları da boyları olmasa gerek...
    Yalnız hüznü vardır kalbi olanın...

Müslüman oldukdan sonra ne fark eder ki. Onun israil konusundaki tutumları gayet net. Bu haberler sadece fitne maksatlıdır.

Alıntı Cevdet YAŞAR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Müslüman oldukdan sonra ne fark eder ki. Onun israil konusundaki tutumları gayet net. Bu haberler sadece fitne maksatlıdır.
    Katılıyorum...

ikimilyon Admin Mehmet DAĞDELEN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18
    Alıntı Şüheda YAŞAR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Katılıyorum...
    katılmıyorum...
    “Ordo Ab Chao” yani kaostan düzen ilkesini bir gözden geçirin.
    ahmedinejatın icraatlerinide altına sıralayın.

birde dönün milli görüşün temel ilkelerini gözden geçirin.

ahmedinejatın neye hizmet ettiğini hemen anlayacaksınız.

Milli Görüş; hakkı üstün tutmaktır!

Alıntı Mehmet DAĞDELEN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    katılmıyorum...

Mehmet Abi şimdi tam olarak neye katılmadığınızı anlamadım...

a:Müslüman olduktan sonra ne fark ederkiye mi?

b:İsrail konusunda net olmayışına mı?

c:Bu haberin fitne maksatlı olmayışına mı?

d:Hepsine mi?

Sözünü ettiğiniz komplo teorisi mi?

Milli görüşün en birinci özelliği Hakkın yanında zalimin karşısında olmak değil miydi?

Bizi aydınlatırsanız seviniriz selametle kalın.

katılmıyorum...

portalda konuyu hatırlamıyorum ama bir konuda yazmıştım ahmedinecada güvenmediğimi icraatlerinden ziyade benimki hissiyat sadece...

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18
    Alıntı Şüheda YAŞAR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Mehmet Abi şimdi tam olarak neye katılmadığınızı anlamadım...

a:Müslüman olduktan sonra ne fark ederkiye mi?

b:İsrail konusunda net olmayışına mı?

c:Bu haberin fitne maksatlı olmayışına mı?

d:Hepsine mi?

Sözünü ettiğiniz komplo teorisi mi?

Milli görüşün en birinci özelliği Hakkın yanında zalimin karşısında olmak değil miydi?

Bizi aydınlatırsanız seviniriz selametle kalın.
    ahmedinejat sürekli olarak savaş edebiyatı yapıyor. israile ve abd'ye kafa tutuyor. filistinin yanındaymış gibi yapıp nüfuz ediniyor. ama iş icraate gelince ortalıkta görünmüyor.
    yani sadece ortalığı karıştırıyor. böylece israile dünya kamuoyu önünde güçlü kozlar veriyor.

oysa müslüman bir lidere yakışan nedir?
    aynı erbakan hocamın yaptığı gibi meydan okuyucu değil, birleştirici olmaktır. D-8'i kurmaktır örneğin. küfre kafa tutmadan önce dahili birliği sağlamaktır. peki iran hangi ülkelerle birlik peşinde? şangay beşlisi denilen rusya-çin koalisyonuna katılmanın peşinde. yani islamla alakası yok.

işte bu yüzden ahmedinejat islami bir lider olarak görülemez. yahudiymiş farisiymiş bu da o kadar önemli değil. aslolan iranın bölgede sürekli olarak bir kaos durumu oluşturmasıdır. ve bu kaos ancak siyonist metodun ürünüdür.

hani bilirsiniz. bilderberg toplantıları falan yapılır. bu toplantılarda hangi ülkelerde ne gibi operasyonlar yapılacağının kararı verilir. sonra uygulanır. ve bunu bir örnekle açıklamak gerekirse diyelim ki siyonist erk türkiyede bankacılık sektöründe operasyon yapacak. toplantıdan sonraki bir yıl böyunca o toplantıya katılanların sürekli olarak bankacılık sektörünü kurcaladığını ve flash haberlerle tozu dumana kattığını görürsünüz. yani oradan talimatı alanlar ister gazeteci olsun ister bürokrat isterse sendikacı hemen bir kaos ortamı oluştururlar. o ortamda iş bitirilir operasyon tamamlanır. işte kaos bu işe yarar.

şimdi düşünün... iran ikide bir çıkıp israil aleyhine atıp tutunca ne oluyor?
    kaos oluyor. sonra israil karşıtı bölge ülkeleri uluslararası arenaya çıktıklarında karşılarındaki ülkelerin elinde birde israil kartı oluyor. böylece teker teker tüm ortadoğu ülkeleri israili resmen tanımak zorunda kalıyor. dikkat ederseniz bundan 20 yıl önce bölgede israili tanıyan 3 ülke vardı. ama şimdi bikaç ülke dışında tüm bölge ülkeleri israili tanıdı. işte bu tanımaya sebep ahmedinejat gibi kaos misyonlu kişilerin israilin eline parayla hatta savaşla bile alamayacağı kozlar vermesidir.
    öyle ki iran gerçekten israil karşıtlığında samimi olsa yapması gereken israil ile uğraşmak yerine filistini kalkındırmak ve islam dünyasında filistinin ve filistinlilerin etkinliklerini artırmak, böylece israile ve dünyaya karşı ortaya dengelenmiş bir güç koymaktır.
    bilmem anlatabildim mi...

İran'ın israil'e olan sert tutumu sadece israil'in sürekli iranın nükleer tesislerini bombomlayacağını söylemesindendir. Yani tehdit eden israildir. İran'da dünkü devlet değil, köklü bir devlet anlayışı var. Tabiiki cevap vericektir. Ayrıca israilin fiistinde yaptıklarına sessiz kalmak , hiç bir islam devletine yakışmaz. Filistini kalkındırmaasından bahsediyorsun iyi güzelde bugün Türkiye'den giden yardımlar bile zoraki giriyor içeri , sence israil orada filistinin kalkınmasına müsaade edermi ?

Sadece bir kerecik bizde atıp tutabilsek... Yoksa çok şey mi istiyorum?

ahmedinejat sürekli olarak savaş edebiyatı yapıyor. israile ve abd'ye kafa tutuyor. filistinin yanındaymış gibi yapıp nüfuz ediniyor. ama iş icraate gelince ortalıkta görünmüyor.
    yani sadece ortalığı karıştırıyor. böylece israile dünya kamuoyu önünde güçlü kozlar veriyor.

oysa müslüman bir lidere yakışan nedir?
    aynı erbakan hocamın yaptığı gibi meydan okuyucu değil, birleştirici olmaktır. D-8'i kurmaktır örneğin. küfre kafa tutmadan önce dahili birliği sağlamaktır. peki iran hangi ülkelerle birlik peşinde? şangay beşlisi denilen rusya-çin koalisyonuna katılmanın peşinde. yani islamla alakası yok.

işte bu yüzden ahmedinejat islami bir lider olarak görülemez. yahudiymiş farisiymiş bu da o kadar önemli değil. aslolan iranın bölgede sürekli olarak bir kaos durumu oluşturmasıdır. ve bu kaos ancak siyonist metodun ürünüdür.

hani bilirsiniz. bilderberg toplantıları falan yapılır. bu toplantılarda hangi ülkelerde ne gibi operasyonlar yapılacağının kararı verilir. sonra uygulanır. ve bunu bir örnekle açıklamak gerekirse diyelim ki siyonist erk türkiyede bankacılık sektöründe operasyon yapacak. toplantıdan sonraki bir yıl böyunca o toplantıya katılanların sürekli olarak bankacılık sektörünü kurcaladığını ve flash haberlerle tozu dumana kattığını görürsünüz. yani oradan talimatı alanlar ister gazeteci olsun ister bürokrat isterse sendikacı hemen bir kaos ortamı oluştururlar. o ortamda iş bitirilir operasyon tamamlanır. işte kaos bu işe yarar.

şimdi düşünün... iran ikide bir çıkıp israil aleyhine atıp tutunca ne oluyor?
    kaos oluyor. sonra israil karşıtı bölge ülkeleri uluslararası arenaya çıktıklarında karşılarındaki ülkelerin elinde birde israil kartı oluyor. böylece teker teker tüm ortadoğu ülkeleri israili resmen tanımak zorunda kalıyor. dikkat ederseniz bundan 20 yıl önce bölgede israili tanıyan 3 ülke vardı. ama şimdi bikaç ülke dışında tüm bölge ülkeleri israili tanıdı. işte bu tanımaya sebep ahmedinejat gibi kaos misyonlu kişilerin israilin eline parayla hatta savaşla bile alamayacağı kozlar vermesidir.
    öyle ki iran gerçekten israil karşıtlığında samimi olsa yapması gereken israil ile uğraşmak yerine filistini kalkındırmak ve islam dünyasında filistinin ve filistinlilerin etkinliklerini artırmak, böylece israile ve dünyaya karşı ortaya dengelenmiş bir güç koymaktır.
    bilmem anlatabildim mi...

yusufa kem gözle bakan yusufu çirkin görürmüş.

iran yusuf değil , sütten çıkmış ak kaşık hiç değil ama ülke bütçesinden
    filistin için para ayıran ve maddi anlamda filistine yardım eden en büyük ülkedir
    iran. kaldı ki filistinin ülke bütçesini neredeyse % 80 ni bu dış yardımlar
    oluşturulmaktadır.

eğer filistinli bir şehidin ailesiyseniz israil buldozerleri gelip sizin
    evinizi yıkacaktır. tarihte yanılıyor olabilirim ama 2001 yılından beri
    her şehidin evini yıkma kararı aldı israil ve o ailenin erkeklerini sözde
    terör şüphelisi diye tutuklama. eğer böyle bir durum varsa tek bir şansınız
    vardır. mülteci olarak başka bir ülkeye sığınmak.

peki dünya arenasında hangi ülkeler size yardım eder ? türkiyemi ?
    malesef , ya suriyedeki ya mısırda ki ( ki bildiğim kadarıyla artık
    mısır kabul etmiyor ) ya lübnan yada irana sığınmak.

gelelim türkiye ve milli görüşün d8 projesiyle islam alemine katkılarıyla
    iranın mukayesesine. birincisi d8 oluşumunun içindeki ülkelerden biridir
    iran , yani bu projeyi elinin tersiyle itmemiştir. ikincisi iran dahil
    orta doğuda d8 gibi birleştirici bir projeye imza atabilecek ve onun işler
    hale getirebilecek bir ülke yoktur malesef. arap birliğinin acınası hallerini
    hep birlikte görüyoruz. hal böyle olunca iranı bununla suçlamak abestir ,
    zira iranın potansiyeli ile türkiyeyi karşılaştırmak vahim bir hatadır.
    başka bir açıdan iran şia bir devlettir ve orta doğuda bu haliyle hiçbir
    ülke iranın başrolü oynacağı bir birlikteliğe gitmez.

ve en belkide en önemlisi ise şudur. iranın ve ahmedinejatın israile ve
    amerikaya karşı sert ve tavizsiz çıkışları islam çoğrafyasında bir infiale
    yol açmıştır. israile ve amerikaya diş bileyen halklar ( özellikle araplar)
    kendi kukla devlet başkanlarından hesap sorar hale gelmiştir. gerçek hayat
    dergisinde amerikaya karşı oluşan tepki ve bu konu hakkında bir araştırma
    vardı. ahmedinajadın çıkışları doğrusunda halklar nezdinde müthiş bir
    öfke ve bilinç oluşmuştur. hatta rakamlarla konuşursak sudi arabistanda amerikayı
    olumlu ve yapıcı bulanların oranı %45 lerden %12 lere düşmüştür. en düşük
    oran ise türkiyededir.

son olarak ahmedinajat ve iranın latin amerika rusya gibi ülkelerle
    işbirliğine gitmesi ve arada bir diyalog başlatması ise sürekli batı
    ve amerika ekseninde kutuplaşan dünyaya büyük bir ders olmuştur. aynı
    zamanda onlardan başka alternatif işbirliklerininde olabileceğini
    dünyaya kanıtlanmıştır.

kaostan düzen hikayesi ; kusura bakma mehmet abi ama sadece iran
    şia diye tutarsız ve insafsız bir hikaye. senden daha iyisini beklerdim.
    "yolda yürürken eğer ayağınız taşa takılırsa siz yine amerikaya küfredin." (humeyni)

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    3,120
    Blogdaki Konular
    18
    benim yazdıklarımın kabul görmesi kolay değil tabi. ben bile uzun süre zorlandım. kararsız kaldım. ama sonunda meselenin tam da anlattığım gibi olduğunu kavradım.

bu bir kavrayıştır. çünkü tablo karmaşık. her şekilde yorumlanabilir.

orneğin sizin batı eksenine alternatif olarak rusya ve latin birliği diye yorumladığınız şeye ben, siyonist güdümlü ikinci bir kutup oluşturma çabası olarak görüyorum.

sizin "iran bütçesinden filistine yardım ediyor" dediğiniz olayı ben kendi güdümündeki başta hizbullah olmak üzere yandaş kişi ve örgütleri güçlendiriyor olarak görüyorum.

ortadoğu müslümanlarının iranı ve ahmedinejatı model olarak görmeleri tamda bahsettiğim kaostan düzen ilkesine hizmet eder. ahmedinejata duyulan her sempati milli görüşçü çözümleri erteleyecektir.

birde neye hayret ediyorum biliyormusunuz...
    insanlar bu iranı o kadar büyütüyorlar ki gözlerinde. tarihi olmayan, kültürü olmayan, milleti olmayan bir bölgeyi sanki bin yıllık bir medeniyetmiş gibi ciddiye alıyorlar. halkı azeri, arap, hindu ve farisilerden oluşan dini yapısıda bundan daha fazlasına bölünmüş olan bir memleketten bahsediyoruz. mevcut iranın tarihi en çok 200 yıllık. güncel iranın tarihi ise 30 yıllıktır. şimdi biz kalkıp 30 yıllık bir siyasi hareketi zamanın kurtarıcısı olarak ilan edersek bundan 10 yıl sonra hüsrana uğrarız. daha humeyni öncesi bürokrası bile tam olarak tasfiye edilmemiş bir ülke burası. ahmedinejat eğitimini humeyni okullarında almadı. şahlık döneminde aldı. şu anda dünyada siyasi olarak çatlamaya ve bölünmeye en müsait ülkelerden birisi irandır. kapalı bir rejimi olması sizi yanıltmasın. iran içten içe çürümüş bir ülke.

ama işte bunları bu şekilde yorumlayabilmek kolay değil.

neyse en azından ben tarihe notumu düşeyimde.

Muhtazaf M. Salih AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Dec 2007
    İletiler
    623
    Blogdaki Konular
    1
    Ahmedinecad Yahudi mi?
    İşte Müslümanlar arasında fitneye dönük yapılan söylentinin cevabı
    06 Ekim 2009 Salı 11:23
    The Guardian gazetesi yazarı Meir Javedanfar İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad’ın ailesinin Yahudilikten İslam dinine döndüğü yönündeki söylentilerinin doğru olmadığını, aksine Ahmedinecadların Şii olmaktan gurur duyan bir aile olduğunu belirtti. Javedanfar, Pazartesi günkü “Ahmadinejad has no Jewish roots” isimli makalesinde, İngiliz The Daily Telegraph gazetesinde yayımlanan İran cumhurbaşkanının ailesinin Yahudi kökenli olduğu yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını yazdı. İddianın ana argümanını Ahmedinecad’ın eski soyadının Farsça’da Musevilerin ibadet ederken kullandıkları atkı anlamına gelen “sabur” kelimesinden türeyen Saburciyan olması oluşturuyor. Ancak “19'uncu Yüzyılda İran Yahudileri” adlı kitabın yazarı Prof. David Yeroshalmi, bu argümanın doğru olmadığını düşünüyor ve şöyle diyor: “Fars Yahudi diyalektiklerinin hiçbirinde ‘sabur’ kelimesinin böyle bir anlamı yok. Bu kelime Farsça’da Musevilerin ibadet ederken kullandıkları atkı anlamına gelmiyor. Ayrıca Saburciyan iyi bilinen bir Yahudi ismi değildir.” İranlı Yahudilerin ibadet sırasında giydikleri atkı için İbranice’den gelen "tzitzit" kelimesini kullandığını belirtildi. Tel Aviv Üniversitesi’nde İran Çalışmaları Merkezinde ders veren Yeroshalmi, soyadlarının “ciyan” ile bitmesinin ailenin Yahudi olduğunu gösterdiğini yazan The Daily Telegraph haberinin bu iddiasının da tutarlı olmadığı düşüncesinde. Yeroshalmi’ye göre, adının bu sonla bitmesi kişinin Yahudi geçmişe sahip olduğunu göstermez. İsmi bu sonla biten çok sayıda Müslüman da var. Daha yakından incelendiğinde "Saburciyan" soyadının Farsçadaki “sabor” yani iplik boyacısı kelimesinden geldiği belirtilen makalede, halı dokumacılığı veya halı ipliği boyacılığının İran Yahudileriyle özdeşleşen bir meslek olmadığının da altı çiziliyor.
    DİNDAR ANNE-BABA
    Makalede ayrıca Ahmedinecad’ın babası Ahmed’in, ailesiyle birlikte Tahran’a taşınmadan önce ve sonra Kuran dersleri veren dindar bir Şii olduğu belirtildi. Yazıda, Mahmud Ahmedinecad'ın annesinin de bir Seyyide olduğu bilgisine yer verildi. Bu unvan, ailesi Hz. Muhammed’in soyundan geldiğine inanılan kadınlara veriliyor. Kişilerin bu unvanı alabilmeleri için Seyyid ailesinden doğmaları gerekiyor. Dönmelerin veya diğer Müslümanların bu unvanı almasına izin verilmiyor. Bu da Ahmedinecad’ın annesinin bir Yahudi olmasını imkansız kılıyor. Yazıda, Ahmedinecad'ın annesinin kökeninden dolayı çok gururlu olduğu ve doğduğu köy olan Aradan’da herkesin ona İslami unvanı olan Seyyide diye hitap ettiği ifade ediliyor. Javedanfar, Ahmedinecad'ın babasının soyadını değiştirmesinin altında yatan nedenin de İran’daki sınıf mücadelesi olduğunu belirtiyor.
    SEBEPAYRIMCILIK
    Makalede birçok insanın soyadı kanunu çıktığında mesleğini temsil eden soyadları aldığı, ancak Tahran’a taşındıktan sonra bu isimlerini başkentte maruz kalabilecekleri ayrımcılık ve züppelikten kaçınmak için değiştirdikleri belirtiliyor.Yazar Saburciyanlar'ın da bu ailelerden biri olduğunu, soyadlarının çalışma şartları kötü işyerlerinin imajını çağrıstıran halı dokumacılığı ile ilintili olduğunun altını çiziyor. Bu yüzden Tahran’daki hayata daha kolay ayak uydurmalarını sağlamak için soyadlarını değiştirdikleri biliniyor. Ayrıca yeni ismin seçiminde Ahmed’in Hz. Muhammed'e verilen isimlerden biri olduğunun da altı çiziliyor. Ahmadinecad'ın akrabalarına göre yeni isim ailenin Allah'a hürmetinin ve kendilerini dinlerine ve Hz. Muhammed’e adadığının da bir göstergesi. Javedanfar makalesini şu sözlerle sonlandırıyor: “Bu Ahmedinecad ile onun Tahran ve Aradan’daki akrabalarının günümüze kadar sürdürdüğü bir şey. Geçmişlerini inkar ettikleri için değil. Ondan gurur duydukları için.”

Not: Muhterem kardeslerim Haberin dogru olup olmadigina bakmadan herkesi yargiliyoruz. Peygamber efendimiz Medine site devletini kurduktan sonra ne yapmistir. Kureyza, Hayber, Mute okuyun inceleyin öyle hep susmakla bu is halledilmez. Tabiki hep konusmaklada halledilmez. Hem islamin siyasetini hem onurunu korumak gerekli.
    Selam ve dua ile.
    Birliğin kederi, ayrılığın safasından daha hayırlıdır. (Yahya bin Muaz)
    www.aydin-aydin.com

Bu haber milli gazetede çıksa bile inanmam...
    İnananlarada zavallı demekten başka birşey gelmiyor içimden...

Yâ eyyuhellezîne âmenû in câekum fâsikun bi nebein fe tebeyyenû en tusîbû kavmen bi cehâletin fe tusbihû alâ mâ fealtum nâdimîn(nâdimîne).

Ey iman edenler! Eğer bir fâsık size bir haber getirirse onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeden bir topluluğa kötülük edersiniz de sonra yaptığınıza pişman olursunuz.

İran da devrimi yapan amarikalılar 10 yıl Irak'la İran'ı savaş'a sokmuş binlerce eğli sünnet olan müslümanların ölümüne sebep olmuştur ve yine eğli sünnete ait ne kadar cami medrese varsa hepsini yerle bir etmiştir .yıllarca 1980 den beri israile her dafasında sözlü hakaret etmiş ama en ufak bir taş bile atmamış .it ürümüş kervan yürümüş zülüm her seferinde daha çok toprak sahibi olmuş binlerce eğli sünnet müslüman yok edilmiştir .kısaca ne olduğunu kendisi bile bilmeyen İran ve onun başındakiler her zaman eğli sünneti yok etmek için var olmuştur .bu tutumlarıda amarikan ve israil için bulunmaz bir fırsattır bu anlaşılmaması için de müslümanlar duygusal bir tavır içine sokulmuştur . ben böyle bakıyorum .başkasının nasıl baktığı beni hiç ilgilendirmiyor ...
    Hak geldi batıl zail oldu
    http://www.milligazete.com.tr/

Merhum Taner PINAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    1,637
    Blogdaki Konular
    6
    ha şia ha yahudi bi farkı yok.

hatta samimi bir yahudiyi şiaya tercih ederim.
    Allah indinde Din İSLAM dır.Kendine başka din ve başka peygamber arayanlara veyl olsun..

Kayıtsız
    Misafir
    bende inanmak istemem ama boyle bisey milli gazatede bile yazsa inanmam demek yanlistir, bu idda da bulanan yalniz yazlniz fasik İngiliz Daily Telegraph gazetesi degil, cok onemli bir idda ve inanmam deyip kestirip atmak yanlistir. gucumuzun yettigi kadar arastirmak ve sonuclarindan muslunmanlari haberdar etmemiz gerek.

bu alinti, www.antisiyonizm.com , dan yapilmistir

Aylar evvel, Hocamız Seyyid Ahmed Turan Hazretleri’nin manevi evlatları olan; Cafer İskenderoğlu ağabeyimle birlikte pilav yapmak (!) üzere taşları pirinçleri ayıklıyorduk!...

Onlarca, mana âlemine ait sır ötesi mevzu arasında konu İran’dan açıldığı bir an; yüzüme derin derin bakarak, “Hakanım; AHMEDİ NEJAT’IN YAHUDİ OLDUĞUNU; O FÜZE ÇALIŞMALARININ DA TÜRKİYE’YE KARŞI YAPILDIĞINI, 20.YÜZYILDA HİTLER’E VERİLEN 2.DÜNYA SAVAŞINI BAŞLATMA VE PAZILDAKİ TAŞLARIN YERİNİ DEĞİŞTİREREK NETİCEDE İSRAİL DEVLETİ’NİN KURULMASI GÖREVİNİN BUGÜN DE AHMEDİ NEJAT’A VERİLDİĞİNİ BİLİYORSUN” değil mi dedi. Ardından da, “NEJAT’IN GÖREVİ 21.YÜZYILIN HİTLER’İ OLARAK; İSLAM ÂLEMİNİ BİTİRMEK…”

Nejad’ın Yahudiliğini bilmiyordum ancak İSRAİL’DEN ALINAN ULTRA GİZLİ SİTİHBARAT yazımızda belirttiğimiz gibi 2006 yılında o dönem için yazdığım internet sitlerinde “İRAN MAKASA GİRECEK TÜRKİYE VURULACAK” başlıklı bir yazı kaleme almış, senaryoyu yazmış ama başfigüranı henüz bilemediğim için yazamamıştım…

Bu fizikötesi bilgiyi; Ankara’da bir milletvekili, dönek bir Yahudi profesör ve bazı danışmanların olduğu bir yemek masasında tanıştırıldığım, herkes kalktıktan sonra da yanına yanaşıp kendisini daha yakından tanıdığım pek değerli bir AZERİ NÜKLEER ENERJİ PROFESÖRÜYLE TEYİD ETTİM!!! ,

Vee bu bilgiyi, mümkün olduğunca NARKOZSUZ VEYA NARKOZUN ETKİSİNDEN KISMEN SIYRILAN VE SIYRILMAYA ÇALIŞAN HALKIMIZA AKTARDIM.

not= bassetmis oldugum sitede resimlerde vardi ama koymayi beceremedim
    sitenin sahipleri, hakan yilmaz cebi ve cafer iskenderoglu hakkinda bilgi sahibi degilim yazdilklari dogrudur gecerli kaynaktir da demiyorum ama arastirmak gerek diyorum. zaten bu haber yalansa hakan yillmaz cebi ve cafer iskenderogluna gecmis olsun derim ancak, cunku hadise serifte buyruldugu uzre , biri musluman kardesine kafir derse ikisinden biri kafir olur.

Sıffın savaşınıda Amerikalılar çıkarmıştı ama pardon o zaman Amerika daha keşfedilmemişti... İyiki keşfedilmemiş, yoksa akıldan yoksun bazı 'kıt' lar, islam dinini Amerika ortaya çıkarıp sonra insanları birbirine düşürdü diyeceklerdi... Nede olsa her şey de Amerikaya pay çıkarmayı ihmal etmeyen, her fırsatta Amerikayı yenilmez tanrısal bir güç gören uşakları, durmaksızın devirden devire flamayı birbirlerine teslim etmektedirler...

Kayıtsız
    Misafir

sialik, siilik ehli sunnetmidir ?

degerli kardesim Huseyin Cil, kardesimin yazisini okuduktan sonra bunu sorma geregi hissetim, siilik ve sialik ehli sunnetmidir ?

Muhtazaf M. Salih AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Dec 2007
    İletiler
    623
    Blogdaki Konular
    1
    Yahudiyi müslümana tercih etmek Akil isimi bu söylentilerle islam aleminin birbirine güvenini kaybettiriyorsunuz ALLAH müslümanlari dogru yoldan ayirmasin islam tarihini okumanizi tavsiye ederim o zamandami amerika vardi hep sucu baskasina at sen hep dogru ol yarin ALLAH mahserde sorar hesabini verebilecek yigit varsa iftiralara devam etsin ha ben ehli sünnet vel cemaatim ama her sahadet getiren mümindir kardesimdir önce kendi eteklerimizden tasi dökelim olayi irkci yaklasimlarla görmiyelim hatamiz varsa özür dilerim hakkim bütün müslümanlara helal olsun selam ve dua ile
    Birliğin kederi, ayrılığın safasından daha hayırlıdır. (Yahya bin Muaz)
    www.aydin-aydin.com

+ Konuyu Yanıtla
4 / 1 1234 SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları