+ Konuyu Yanıtla
2 / 1 12 SonSon
27 sonuçtan 1 --- 20 arası gösteriliyor

Konu: Ak gösterip kara vurmak

Ak gösterip kara vurmak

Sağ gösterip sol vurmak deyiminden devşirme bir başlık buldum kendime. Fiziken ve manen olmayan bir şeyin fiziken ve manen bulunması söz konusu olamaz. Şayet ben böyle bir başlık bulmuşsam olan bir şeyi bulmuş oluyorum. Yani var olan bulunmuştur.

İlk bakışta pek çok şey anlatmayan, ama pek çok şey anlatan bu girişten sonra gelelim bulduğumuz başlığımızın altını doldurmaya….

Deyim herkesin malumu; Muhatabını aldatarak, şaşırtarak hatta deyim yerindeyse aptal yerine koyarak hedefe ulaşmayı ifade eder. Tersten söylersek hedefine ulaşmak isteyen kişinin hedefi ile kendisi arasındaki engelleri diskalifiye etmek, manipüle etmek, pasifize etmek anlamına gelir.

Bu deyimin en çok işe yaradığı! alanlardan biri de siyasettir. Günümüz siyaset arenasının oyuncularından biri de ak partidir (eskiden akp yazıyordum ama artık ak parti yazıyorum çünkü sayın başbakandan çok korktum, benim için akp ile ak parti arasında bir fark yok ama sayın başbakan akp’nin artık kirlendiğini düşünüyor olmalı ki ak parti diya yazılması ve söylenmesi konusunda hassas davranıyor. Saygı duyuyorum ve bu çırpınışını çok manidar buluyorum.).

2002 de milletin ve devletin değerlerine sahip çıkma vaadiyle oy toplayan ak parti şartların ve kandırılmış (sağ gösterip sol vurulmuş) milletin yardımıyla ezici (ezici; milletin oylarıyla millete sırt dönmek) bir çoğunlukla (anayasayı değiştirme kuvveti) iktidar oldu (muktedir olması hala dört gözle beklenmektedir). Hükümet kurulduktan sonra milletin karşısına geçip yaptıkları ilk açıklama ‘’ Ey milletim, bize üç sene müsaade edin, bizden üç sene bir şey istemeyin’’ dır. Bu açıklamayla daha yolun başında acizliğin, basiretsizliğin, beceriksizliğin, ihanetin itirafını dile getirmiştir. Millet ise bu durumda beklemeye koyulmuştur hatta üçüncü üç yıl olmasına rağmen beklemeye devam etmektedir (öyle başa böyle tarak).

Hükümet iktidarlarının ilk üç senesini milletinin ve devletinin hizmetkarı olmak yerine avrupaya (ab) kul köle olmaya adadılar. Avrupanın kokuşmış kültürüne, kapitalist düzenine yaranmak ve yamanmak için atılmadık takla, söylenmedik bakla bırakmadılar. Büyük umutlarla kendilerinden sandıklarını tek başına iktidara taşıyan millet, kendisini açlıktan nefesi kokar vaziyette avrupanın kapısında zincirlenmiş vaziyette buldu. Bu milletin yarısını daha önce kapısına zincirleyen avrupa, diğer yarısını da ak parti devşirmesiyle zincirlemiş oldu.

Milletimizin karakteristik özelliği olarak, bağlı bulunduğu siyasi, sosyal, dini şahsiyetlere- kurumlara şeksiz şüphesiz inanması ve teslim olması, aklını ve dinini bi tarafa bırakması neticesinde her zaman sağ görüp sol yemiştir. Bu durum geçmişte anap’la yaşanmıştır, dyp ile yaşanmıştır ve şu anda da ak parti ile yaşanmaktadır.

Ak parti milletin ve devletin değerlerini ihya vaadiyle oy toplayıp millete ve devlete sırt çevirmiştir (yüzünü abd, ab ve israil’e dönmüştür). Her konuda devlet ve millet yanlısı görünüp reel politik safsatası adı altında yemediği halt kalmamıştır (bu durumda milletinde yemediği sol kalmamıştır). Kısacası ak gösterip kara vurmaktadır.

Yediği karalardan sonra ak ile karayı ayırt edemeyen bu aziz! millete gerçek manada ak vuracak birilerine acil ihtiyaç vardır.

Milletimize otuz sene tek parti dayatanlardan, geçmişte bir koyup üç alanlardan, hacca gidip etrafa nur saçanlardan, hanımı mesture cumhurbaşkanlarından, imam hatipli başbakanlardan kurtaracak olan yine miletimizin kendisidir…

Bu millet kendisine sağ gösterip sol vuranlara verdiği emaneti asıl sahiplerine vermedikçe daha çok sol yiyecektir…

Rabbim bu millete sağdan ve soldan gelenleri ekarte etme şuuru versin…
    Klavye Mücahidi

كلنا غزة Rabia ŞAHİN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri May 2007
    İletiler
    2,721
    Blogdaki Konular
    2
    Alıntı İbrahim BAKŞİŞ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Bu millet kendisine sağ gösterip sol vuranlara verdiği emaneti asıl sahiplerine vermedikçe daha çok sol yiyecektir…

millet yediği herşeyden gayet memnun.... hatta okadar memnunki allah'ın haram kıldığı herşeyi helal olarak göre biliyorlar ak parti vesilesiyle..bundanda hiç rahatsız olmuyorlar...Soldan Soldan yola devam....

(ölmeden önce Allah uyandırsın inş.uyuyan milleti)
    "unutmazsan....unutulmazsın..."

amin amin amin yazdıklarınıza katılıyor ve sizi tebrik ediyorum duygu ve düşüncelerime tercüman olan bu yazı için.

Yine her zamanki "En tehlikeli yanlış, doğruya en yakın olan yanlıştır" sözünü kullancam. Bir de bazılarının AKP'nin aldığı %47 oyu iyi hizmet ettiği için aldığını düşünen(AKP'yi nasıl savunacağını bilmeyen kişilerdir bunlar) var. AKP % 47 yi cumhurbaşkanı ve anayasa değişimi için aldı. Seçim zamanı küçük kardeşimi okuldan almaya gittim. Akşam saat 5 di. İster istemez iki bayanın sohbetine kulak misafiri oldum. Konu seçimlerdi. Kadının biri dedi ki benim eşim 6 aydır işsiz. Parasını da alamadı işinden. Karşısında ki sordu oyunu hangi partiye vereceksin diye. Kadın AKP dedi... cık cık cık

gullu_331453@hotmail.com
    Misafir

fatihin torunları

tebrikler tek cümle.

Kayıtsız
    Misafir
    Bahsettiğin olayda kadını küçümsediğinin ve cahil olarak nitelediğinin farkındamısın ? . Artık milleti böyle görmeyi bırakın artık millete saygınız olmadan milletin partisi olamazsınız ( Akparti gibi)..Millet ne isterse o olur.. Ayrıca o anlattığınız kadında herşeyin farkında olmalı ki En iyi partinin Akparti olduğunu biliyor ve oyunu vereceğini söylemiş.yani o kadar küçümsüyosunuz ki %47'ide ,, yok cumhurbaşkanlığından yok dp den yok anapdan,, hatta aslında akpartinin oyu %15 falan olmalı :):) ... hiç boşa uğraşmayın %47e öle kılıf uydurmayla bitmez...Bu cumhuriyet tarihinde bir rekordur.Kıskananlar çatlıyor...

Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Bahsettiğin olayda kadını küçümsediğinin ve cahil olarak nitelediğinin farkındamısın ? . Artık milleti böyle görmeyi bırakın artık millete saygınız olmadan milletin partisi olamazsınız ( Akparti gibi)..Millet ne isterse o olur.. Ayrıca o anlattığınız kadında herşeyin farkında olmalı ki En iyi partinin Akparti olduğunu biliyor ve oyunu vereceğini söylemiş.yani o kadar küçümsüyosunuz ki %47'ide ,, yok cumhurbaşkanlığından yok dp den yok anapdan,, hatta aslında akpartinin oyu %15 falan olmalı :):) ... hiç boşa uğraşmayın %47e öle kılıf uydurmayla bitmez...Bu cumhuriyet tarihinde bir rekordur.Kıskananlar çatlıyor...
    Karar milletindir, doğru. Ama karar sadece sandıkta milletindir.Gömlekli RTE zamanında ne demişti bilmem biliyor musun? Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir sözünü eleştirerek; "Bu da ne demek oluyor. Egemenlik kayıtsız şartsız Allah'ındır." demişti. Kadına cahil dediğimi kabul etmiyorum. İstersen yazıya tekrar tekrar bak. Ama ben sadece şu acınacak durumu ve milletin iradesiyle nasıl oynandığını anlatmak istedim. Yok bize oy vermesseniz CHP yelirmiş. Bu hikayeler bırakılacak. Benim için AKP ile CHP arasında hiç bir fark yok. Zamanında demirelde demiş "Amanın bana oy vermesseniz kommonüstler gelir" diye...

AKP ile CHP Arasında Benim İçin Neden Fark Yok?
    Doğrudur. CHP hükümete gelirse belediyede başörtülü çalıştırmaz, namaz kıldırmaya izin vermez, cuma namazlarına gitmeye izin vermez, oruç tutmaya izin vermez. AKP özelleştirme yapıyor. Mesela İDO'da yapıyor. İDO gibi bir devi Türkiye'de alabilecek kişiler belli, isim vermiyim. Bu kişilerde başörtülü çalıştırmaz, namaz kıldırmaya izin vermez, cuma namazlarına gitmeye izin vermez, oruç tutmaya izin vermez. Yani AKP alsa noolacahh??? CHP alsa noolacahh???

Kayıtsız
    Misafir
    Benim içinde Saadet partisi ile cumhuriyet halk partisi arasında bir fark yok. En basitinden bi ergenekon davasına bakışları bile aynı.

Sessiz DEVRİM! Fatih KANLI kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sun Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1
    Benim içinde Saadet partisi ile cumhuriyet halk partisi arasında bir fark yok. En basitinden bi ergenekon davasına bakışları bile aynı.
    Vay be dünya ya bu açıdan da bakılıyormuş! Bak bunu da yeni öğrendim...

İnsanoğlu gün geçtikçe neler öğrenmiyorki....

Milli Görüş zihniyeti ve CHP zihniyeti ve indirgenen ERGENEKON anlayışı, daha doğrusu bir siyasi partinin bu ERGENEKONA nasıl baktığını bile bilmeden kabul edilen bir anlayışla bir kıyaslama!!!!

Gerçekten enteresan, farklı bir bakış açısı...

arkadaşım ne guzel bır degenlerdırmede bulunmuşun. ıslam duşmanları islama dırek saldırdıklarında muslumanların daha cok arttıgını anladılar ve şimdi strateji degıştırerek islamı ILIMLI İSLAM adı altında tahrıf etmeye çalısıyorlar.

ne yazıkkı bunuda turkıyedekı oncu kışılerı kullanmalarıdır. bunlar fethullah gulen,tayyıp erdogan,abdullah gul, gıbı bunlar herkes tarafından tanınan ve onemlı kısılerdır. kımi çevre cok sever kımı sevme. ama kıtlesı olan kısılerdır. zatende onemlı olan kıtlesı cok olan kısılerdır.
    ALIP KIRSALAR KALEMIMIKANIMLA YAZARIM ISMINI YARESULALLAH
    ..MEN ARAFE NEFSEHU,FAKAD ARAFE RABBEHU..

Giriş
    Fri May 2007
    İletiler
    2,721
    Blogdaki Konular
    2

eski oranlara göre bi yanda %47 diğer yanda %2,5 sizin gibi küçük düşünür insanlar %47 ulaşılamaz çok büyük bişey sanıyorlar...halbuki bilmiyorlarki Rabbim dilediği zaman o çok büyük ulaşılmaz sanılan %47lik olan bi partiyi bi gecede değil bir saatle değil bi saniyede yok edebilir... tarihte hep çoğunluklar kaybetmiştir azınlık sanılarlar ise Zefere ulaşmışlardır.... Saadet partisindeki şu %2,5 içinde kıskanmak çatlamak gibi bi niyet olaydı hala Saadet partisinin içerisinde yer almazlardı....lakin bunu göremeniz için öncelikle herkezi kendiniz gibi kıskanç ve çatlıyor görmemelisiniz....

(ölmeden önce Allah uyandırsın inş.uyuyan milleti)

türkiye iki parti var

bir Saadet partisi Milligörüş

iki Diğerli.......

bizi bu hale kim getirdi acaba..
    evet bazı konularda chp ile aynı fikirleri savunuyor olabiliriz..ama chp bunu sırf muhalif olma adına yaparken biz ise doğruları bulmak adına yapıyoruz..Allah önce bu farkı anlamayı nasip etsin size..DUA İLE...
    MANA KAPLAN HUYLUDUR DIŞARI ÇIKMAZ...

biz bu hale nasıl geldik acaba..
    evet chp ile bazı konularda aynı fikirleri paylaşıyor olabiliriz ama chp bunu muhalif olma adına yaparken biz doğrudan yana olma adına yapıyoruz..Allah bu FARKI farketmeyi nasip etsin size..DUA İLE...
    MANA KAPLAN HUYLUDUR DIŞARI ÇIKMAZ...

.... Ravza AYYILDIZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu Apr 2007
    İletiler
    3,039
    Blogdaki Konular
    3
    umutsuz vakasınız...
    AMPÜLLERİ SÖNDÜRÜNÜZ!
    ELEKTRİĞE %65 ZAM!

Alıntı Hümeyra KARCI tafarından gönderildi Mesajı Göster
    biz bu hale nasıl geldik acaba..
    evet chp ile bazı konularda aynı fikirleri paylaşıyor olabiliriz ama chp bunu muhalif olma adına yaparken biz doğrudan yana olma adına yapıyoruz..Allah bu FARKI farketmeyi nasip etsin size..DUA İLE...
    anlama gıtlıgı olmayan ıcın guzel bır cevap verdın kardesım. eger bunuda anlamazsa ozurlu sanırım.....
    ALIP KIRSALAR KALEMIMIKANIMLA YAZARIM ISMINI YARESULALLAH
    ..MEN ARAFE NEFSEHU,FAKAD ARAFE RABBEHU..

Kayıtsız
    Misafir
    %47...oy alıyoruz kimi niye kıskanalım ki :):)

Kayıtsız
    Misafir
    Allah bi günde tabi %100 oyu bile değiştirir ... Ama niye bunu saadet partisine yontuyosunuz ki hemen :) Allah'ın partisiymiş gibi laflarınız var,o yüzden zaten 28 şubatta da Allah yardım etti dimi size :)

Giriş
    Fri May 2007
    İletiler
    2,721
    Blogdaki Konular
    2
    %47...oy alıyoruz kimi niye kıskanalım ki :):)

bilemiyoruz artık... kıskançlık kelimesi %47nin başının altından çıktı....

Allah bi günde tabi %100 oyu bile değiştirir ... Ama niye bunu saadet partisine yontuyosunuz ki hemen :) Allah'ın partisiymiş gibi laflarınız var,o yüzden zaten 28 şubatta da Allah yardım etti dimi size :)
    algılama sonunu yaşıyor olmalısınız...bence sözlerinize dikkat edin!saadet partisi için kimse Allah'ın partisi falan demedi....

Allah yardım etti dimi size :)
    aryıca Mü’minler ancak Allah'a güvenip dayanmalıdırlar.

(Biz inanıyoruzki Allah bize yardım eder Allah bize yardım ettiğinde
    ancak biz galip geliriz kimse bize galip gelemez....
    )

Kayıtsız
    Misafir

Siyah-beyaz

Allah (c.c.) 'ın Selamı,inan ve hayırlı işler yapanların üzerine olsun,
    öncelikle ben emr-i bilmaruf niyetiyle,"akpforum" sitelerine girdim ve buradakilerden daha yumuşak bir üslup ile eleştri yaptığım halde;yasaklandım sonrada kaydım silindi.
    Bu forumda ise adil bir davranış görüyorum,takdirlerimi sunarım,teşekkür ederim.
    Orada "misafir" diye bir kavramda yok üstelik.Kayıt şartı getirilmiş.
    İmdi soru-cevap arasında yazılanları okudum.
    BURADA HERKESİN "İSLAM" GÖZLÜĞÜ TAKTIĞI ZANNI İLE SÖZÜME GEÇİYORUM;
    ALLAH (C.C.) için söyleyin :
    -Erbakan Hoca ; yahudi teşkilatlarından,2 defa cesaret madalyası alsa idi,
    -Erbakan Hoca ; Irak'taki müslümanların öldürülmesini onaylasa ve yardım etse idi,
    -Erbakan Hoca ; domuz etini ve zinayı serbest bıraksa idi,
    -Erbakan Hoca ; "Irak'ta ölen,abd. askerleri için dua" etse idi,
    -Erbakan Hoca ; İslam'a hakaret eden papayı uçak merdivenlerinde karşılasa idi,
    -Erbakan Hoca ; "başörtüsü namus borcumuzdur" deyip,çözmese idi,
    -Erbakan Hoca ; havaalanlarını-limanları abd. nin emrine verse idi,
    -Erbakan Hoca ; Çeçen Kardeşlerimizi,Rusya'ya iade etse idi,
    -Erbakan Hoca ; G.Antep,islahiye'de dp. li bayanın "başörtülü olmasına" itiraz etse idi,
    -Erbakan Hoca ; ayetleri hutbelerden kaldırtsa idi,
    -Erbakan Hoca ; "abd evlatlarını barışa feda etmiştir-İslam medeniyeti (haşa) mağlup olmuştur-abd ile birlikte hareket ediyoruz" dese idi,
    -Erbakan Hoca ; evlerde Kur'an öğrenimine 2 yıl hapis cezası verse idi,
    vs. vs. vs.
    BİZİM DIŞIMIZDA OLANLAR ; AKP-AMERIKALI ŞEYH EFENDİ CEMAATİ VE DİĞERLERİ DÜŞÜNÜN NELER DERDİ DEMİYORUM,NELER DEMEZLERDİ.
    "İnandığı gibi yaşamayanlar,yaşadıkları gibi inanırlar"
    "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır"
    "..Allah (c.c.) kanunları ile hükmetmeyenler,işte onlar kafirlerin ta kendileridir"
    "münafılklığın alameti üçtür"
    gibi hadis ve ayetleri bizlere sıralamazlarmıydı?
    ---AKP li lere sormak isterim;Erdoğan ölünce ne yapacaksınız?size bıraktığı,adını koyabileceğiniz bir davanızmı var?
    ---www.akpgercegi.com sitesini bir dolaşın,yalan haber var ise bakın.Sonra Peygamber Efendimizin karşınıza geldiğini ve bütün bunlara rağmen hala bu insanların peşinde olduğunuzu O'na izah ettiğinizi hayal edin.
    ---bir yerde iki doğru olmaz,söz konusu İslam ise ;bir tarafın çok ağır vebal ve hesap vereceğini unutmayın.

Nasıl bir mantık ki bu? 28 Şubat'ı yapanlar pişman olmuşken, 28 Şubat hakkında nasıl böyle konuşuyorsun? 28 Şubattaki adi oyunları görüpte nasıl böyle konuşuyorsun? Bu günkü Ergenekon'a karşı çıkıp, o günkü Ergenekon'u nasıl savunuyorsun? Birde bize diyorsun ki Egenekon'a bakış açınız CHP'ninkiyle aynı... Seninde 28 Şubat'a bakış açın kimlerle aynı acaba?

Allah'ın yardımına gelince;
    Biz ELHAMDÜLİLLAH inançlı insanlarız...
    Biz inanıyoruz ki Allah bize yardım eder...
    Allah bize yardım ettimi, ancak biz galip geliriz...
    Kimse bize galip gelemez...

* "Allah bi günde tabi %100 oyu bile değiştirir ... Ama niye bunu saadet partisine yontuyosunuz ki hemen :)"

Bu sözü Allah'tan umudunu kesenler söylüyor. Sende öyle misin?

+ Konuyu Yanıtla
2 / 1 12 SonSon

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları