6 sonuçtan 1 --- 6 arası gösteriliyor

Konu: İşte ünlü siyasetçinin yasak aşkı!

 1. #1
  _ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Thu May 2006
  Konum
  İstanbul
  İletiler
  8,620
  Blogdaki Konular
  5

  İşte ünlü siyasetçinin yasak aşkı!

  İşte ünlü siyasetçinin yasak aşkı!

  BİR gazeteci arkadaşımızın hazırladığı haber çok ilgimi çekince bu bilgileri köşeme alıp tarihe not düşmek istedim.

  Tarih boyunca en çok konuşulanlar ve tartışılan tek bir konu vardır, o da yasak aşklar. Son dönemde yine gündemimizi meşgul etti, yasak aşklar. Hele hele tanınmış isimler ve siyaset dünyasında olanlar tarih sayfalarında yerlerini çoktan aldılar.

  Gelin bugün Türk siyasi tarihinin yasak aşklarını hatırlayalım.

  1950
  Siyasetçi kimliği kadar, çapkınlığı ile de çok konuşulan Adnan Menderes
  Demokrat Parti milletvekili olan Menderes’in ilk yasak ilişkisi 40’lı yıllarda tanıştığı Mukaddes hanımdır. 50’li yıllarda başbakan olan Menderes, bir arkadaş toplantısında tanıştığı Ayhan Aydan’a aşık olur. 50 yaşında olan Menderes, Aydan hanımdan tam 25 yaş büyüktür.

  Evli ve çocukları olan Menderes’in yasak ilişkisi, hem muhalefetin, hem de basının ilgisinden kaçmaz. 27 Mayıs İhtilali’ne kadar süren bu aşk, yönetimin açtığı siyasi davalara, Ayhan Aydan aşkını da ekler. Tarihe ‘Bebek davası’ diye geçen olayın kahramanı Ayhan Aydan, yaşadığı bu yasak aşka, en kötü günde bile sahip çıkmış, yaşadıklarını korkusuzca paylaşmıştı. Adnan Menderes için açılan davalarda yalnızca ’Bebek davası’ düşmüştü.

  1978
  CHP Gümrük ve Tekel Bakanı Tuncay Mataracı
  Işık Y. Hanım’la yaşadığı yasak aşk, iddiaları gündeme bomba gibi düşmüş, söylentiler bir süre sonra da unutulup gider.

  1979
  CHP İçişleri eski Bakanı Hasan Fehmi Güneş
  Tarih sayfasında ‘Bakan düşüren kadın’ olarak nam salan Aynur Aydan aşkı. Evli bakan, aşk yaşadığı şarkıcı Aynur Aydan’ın Beşiktaş’taki evine girerken gazetecilere yakalanır. Ertesi gün gazete manşetlerine çıkan yasak aşk, gündemi alt üst eder. Aynur Aydan, gazetelere röportaj verir, yaşadıklarını anlatır. Hatta Adalet Partili olduğunu açıklar.
  Bakan, olayın daha fazla büyümemesi için, “Türk halkından özür diliyorum” diyerek istifa eder.

  1980
  Adalet Partisi Bakanı Metin Musaoğlu
  Musaoğlu gönlünü bir öğretmene kaptırır. Evli vekilin aşk söylentileri basına yansır. Söylentilerin artması üzerine öğretmen sevgilisi Sevil Vural evine kuma olarak getirir. Eşi Nurşin Hanım ve Sevil Vural İle birlikte yaşamaya başlarlar. Her nedense olay basında fazla yer almaz, unutulup gider.

  1993
  SHP döneminin İSKİ Genel Müdürü Ergun Göknel
  Evli olan başkan, gönlünü kendisinden 29 yaş küçük olan sekreteri Feray Karvar’a kaptırır. Eşine boşanmak için yüklüce bir tazminat veren Göknel, Feray Karvar Hanım’la evlenir. Olayı içine sindiremeyen eski eşi Nurdan Erbuğ, doğru mahkemeye gider. Göknel’in Genel Müdürlüğü görevindeyken ihalelerin, hak edişlerin ödenmesi için rüşvet aldığını ihbar eder. Olayın basına yansımasından sonra ’Nerden buldun’ soruşturması geçiren Göknel, usulsüz klor alımı nedeniyle 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Cezasını çekerken, uğruna hapislere düştüğü Feray Hanım’dan da boşanan Göknel, Müjgan Doğan’la evlendi.

  1995
  DYP Samsun Milletvekili İlyas Aktaş
  Olay önceleri basına ‘Sekreteri tarafından bacağından vurulan milletvekili’ diye geçti. Daha sonra sekreterinin de kolundan yaralanması olayı içinden çıkılmaz hale getirdi. İddialara göre sekreteri Fatma A. ile aşk yasayan Aktaş, verdiği sözleri tutmamış, sekreteri de onu vurmuştu. Ancak, Aktaş ve sekreteri Fatma A. aşkı, çelişkili ifadeler yüzünden hâlâ anlaşılamamıştır. Olay bir türlü anlaşılmadı ama, İlyas Aktaş’ın siyasi hayatı, bu serüven yüzünden bitti.

  1996
  DYP’li Bakan Hamdi Üçpınarlar ve Ayla Karaduman aşkı
  Bir döneme adını altın harflerle yazdıran bu aşkı, unutulmaz yapan, Bakanla sevgilisinin sevişme kasetinin ortalarda dolaşmasıdır. Hayli zor günler geçiren Üçpınarlar, durumu kabullenmiş, ama kasetleri kimin, nerede, nasıl ve neden çektiği bir türlü ortaya çıkmadan, tarihin tozlu raflarında yerini aldı.

  2001
  DSP’li Şükrü Sina Gürel
  Evli Bakan kendisinden 20 yaş küçük olan Zeliha Sapmaz’a aşık olur. Sapmaz, Fransız Büyükelçiliği’nde çalışmaktadır. Bakan, eşi Fulya Gürel’i terk edip Zeliha Sapmaz’la birlikte yaşamaya, basında dedikodular dolaşmaya, tehlike canları çalmaya başlamıştır. Sonunda Gürel basının karşısına geçer ve ‘Evet adı aşk ilişkisine karışan siyasetçi benim’ diye açıklama yapar. Bir süre sonra Bakan, eşinden ayrılarak, Sapmaz’la evlenir. Gürel’in bu davranışı bazı çevrelerde ‘Helal olsun, aşkına sonuna kadar destek çıktı’ ile tarihteki yerini aldı.

  2006
  BELBİM A.Ş Genel Müdürü Adnan Şahin
  Adnan Şahin’in sevgilisi olduğu iddia edilen Hatice Ş. ile çekilen samimi pozları gündeme bomba gibi düşmüş, Şahin’de eşi Nezahat Şahin’i ve Hatice Ş’yi alarak basının karşısına geçmiş, resimleri açıklama çalışmıştı. Açıklamasında Hatice Ş’yi kucağında gösteren resim için de ‘Aile dostumdur, Antalya’da çaydan geçiriyordum’ diyordu. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ise olayın daha fazla büyümemesi için Adnan Şahin’i görevden alıyordu. Tarihin sayfalarındaki yerini ise şöyle alıyordu: ’BELBİM’in genel müdürü çayı geçerken boğuldu.’

  Bir de gerçekten kaçamak mı, aşk mı, yoksa aynı karede görünmenin vermiş olduğu bir durum mu pek anlaşılamayan ama tarihte yerini alan skandallar var.

  1987
  ANAP Kütahya milletvekili Mustafa Uğur Ener
  Uğur Ener ve şarkıcı Nihal Arsoy arkadaşlığı…

  1990
  CHP’li Ali Topuz
  Ali Topuz ve şarkıcı Nil Burak arkadaşlığı.

  1992
  ANAP’lı Adnan Kahveci
  Siyasetin altın çocuğu rahmetli Adnan Kahveci ve Dr. Alev Karaca arkadaşlığı.

  2007
  Kamer Genç
  Ve birde tarihe ‘Çiçek sulama’ ustası olarak geçen, TBMM eski Başkanvekili Kamer Genç vakası var.

  Yasak olmayan, siyaset ve sanatçı aşklarımızda var
  1995-Ercan Karakaş ve sanatçı Müjde Ar.
  1997-Gökberk Ergenekon vesanatçı Nilüfer
  1998-Yıldırım Aktuna vesanatçı Ajda Pekkan.
  1997-Rahmetli Aydın Güven Gürkan vesanatçı Serap Aksoy.

  Yener Atlı
  diplomathaber.com
  Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

 2. #2
  Allah çok verip azdırmasın (amin)

  1993
  SHP döneminin İSKİ Genel Müdürü Ergun Göknel
  Evli olan başkan, gönlünü kendisinden 29 yaş küçük olan sekreteri Feray Karvar’a kaptırır. Eşine boşanmak için yüklüce bir tazminat veren Göknel, Feray Karvar Hanım’la evlenir. Olayı içine sindiremeyen eski eşi Nurdan Erbuğ, doğru mahkemeye gider. Göknel’in Genel Müdürlüğü görevindeyken ihalelerin, hak edişlerin ödenmesi için rüşvet aldığını ihbar eder. Olayın basına yansımasından sonra ’Nerden buldun’ soruşturması geçiren Göknel, usulsüz klor alımı nedeniyle 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Cezasını çekerken, uğruna hapislere düştüğü Feray Hanım’dan da boşanan Göknel, Müjgan Doğan’la evlendi.
  Bu olay çok ilgimi çekti.Makam gitti aşk bitti.Allah akıl fikir versin böyle adamlara.Nurdan Hanımada helal olsun
  "Yarın, elbet bizim, elbet bizimdir! Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir..!"

 3. #3
  toplumda ya da etrafımızda yok mu sanki..Allah aşkına bırakın bunları..bilinmeyen daha neler var..öğrenmeye de gerek yok aslında...DUA İLE...
  MANA KAPLAN HUYLUDUR DIŞARI ÇIKMAZ...

 4. #4
  Sessiz DEVRİM! Fatih KANLI kullanıcısının Görüntü Resmi
  Giriş
  Sun Feb 2008
  Konum
  istanbul
  Yaş
  38
  İletiler
  3,669
  Blogdaki Konular
  1
  Tevfik Bey boşu boşuna böyle bir konu açmaz...Var bunun altında bir yeniği ama hadi hayırlısı...

 5. #5
  belkide yasak bir aşk daha vardır kım bilir ama bencede boş bır konu degıl

 6. #6
  Bi' tane yasak aşk ya da olay bizim GNG bld.'de gerçekleşti ama burada anlatmayım...

Yer İmleri

Gönderme Kuralları

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •