+ Konuyu Yanıtla
2 / 1 12 SonSon
28 sonuçtan 1 --- 20 arası gösteriliyor

Konu: Hadise...!!!

Hadise...!!!

Son günlerde gündemde önemli! bir hadise var... Hadise...!!!

Eurovizyon şarkı yarışmasında Türkiyenin adayı Hadise denen biri... Bütün haber bültenlerinde, yazılı ve görsel basın milleti Hadiseyle yatırıp Hadiseyle kaldırıyorlar. Avrupanın ahlaksızlıkla yoğrulmuş eğlence anlayışının ürünlerinden sadece biri olan eurovizyon şarkı yarışması bu sene de milletimizin başka sorunu yokmuş gibi gündemi ahlaksız bir şekilde işgal etmiş durumdadır.

Ahlaksızlıkla yoğrulmuş kültürün! tohumlarının atıldığı Fransadaki dans gösterisini ''Elçimden aldığım habere göre bildiğim o ki, sizin ülkenizde adı dans olan, kadın ve erkek arasında münasebetsizce oynanan bir oyun ortaya çıkmış. Bu mektup eline geçtiği anda ya bu rezil oyunu hemen yasaklarsınız ya da ben gelir ülkenizi başınıza yıkarım.'' sözleriyle o ahlaksızlığı kaldırtan ecdadın torunları olan bizler, bin yıldır islam ahlakıyla yoğrulan kültürün mensupları olan bizler, dedesi Sütçü İmam olan bizler, Güzel ahlakı tamamlamak üzere gönderilen Peygamber'in sav ümmeti olan bizler, "Kızımın örtüsü batmakta rezilin gözüne acırım tükrüğe billahi tükürsem yüzüne..." diyen Akifin nesli olan bizler... ne oldu da vucutlarının her zerresini sergilemekten zerre kadar rahatsızlık duymayanlara tepkisiz kalabiliyoruz...

Karşıdan baktığında adam sandığın boyu devrilesice deyyusların büyük bir özenle hazırladıkları bu ahlaksızlıkta sınır tanımayan sözde eğlence programlarını zevkle, merakla, şehvetle, ahlaksızca, izleyen ama sadece izleyen müslümanlar...!!!! Bırakın sokaklara çıkıp bu ahlaksızlıkları protesto etmeyi, bırakın bu programları yapanları yayınlayanları tenkit etmeyi bilakis dört gözle takip etmektedirler, şakşak yapmaktadırlar....

Bu tiksinti verici hadiseden dolayı Rabbimizin huzuruna hangi yüzle, hangi imanla, hangi amelle çıkacağımızı hiç düşünmemektedir bu şakşakçılar...

İnsanlığın ahlak temelini dinamitleme operasyonlarına karşı müslümanların islam ahlakı zırhına bürünmeleri gerekmektedir. Aksi takdirde silahla savaşla söküp alamadıkları imandan ve ahlaktan eser kalmayacaktır. Milletimizin yetkilileri (devletimizin yetkilileri demiyorum çünkü; devlet ve yetkilileri bu ahlaksızlığa boğazına kadar batmıştır, bu ahlaksız hadiseleri bizzat organize edip milletimize servis yapmaktadır) en çabuk ve en organize bir şekilde bu milletin yeniden islam ahlakı zırhına bürünebilmesi için gece gündüz var güçleriyle çalışmalıdırlar.

Üzücü olan bir diğer durum da ''sözde islami basının'' bu ahlaksız hadiseye kayıtsız kalmasıdır... (aslında islami basının sözde olması bu açıdan üzülmemizi anlamsızlaştırmaktadır)

Son olarak şunu söyleyebilirim ki, ahlaksızlıkta sınır tanımazlığın tavan yaptığı bu hadisenin tek sevindirici!!! tarafı 4. olmamızdır...
    Klavye Mücahidi

sevgili İbrahim Bakşiş kardeşim,
    seni yazmış olduğun bu yazıdan dolayı kutluyorum.
    Allah razı olsun. aynen katılıyorum
    Maazallah birde kazansaydı herhalde bütün devlet erkanı tebrik ederdi milli duygularımız kabarırdı. hesapta milli görüşçü bülent arınç telfonla başarılar dilediğine göre kazansaydı herhalde şükür namazı kılardı fetullah hocada adına bir okul açardı.
    Allah kimseyi şaşırtmasın
    dediğin gibi neresinden tutsan rezil bir hadise
    cıbıldak bir kadını çıkarıp gavurca şarkı söylet ,
    buna benzer efendim neymiş, filenin sultanları yüzümüzü güldürmüş, bayan haltercimiz şampiyon olmuş, bayan koşucumuz madalya almışmış.....
    hey gidi hey oysaki Rabbimiz;
    siz insanlar içinde gönderilmiş en hayırlı bir ümmetsiniz iyiliği emreder kötülükten men edersiniz buyuruyor.
    Allahın izniyle biz başa geldiğimiz zaman,ecdadımızın dans denen rezil oyunu kaldırdığı gibi,bizde erovizyonu kaldıracağız.

müsaadenle yazını başka formlarda kullanacağım selamlar saygılar
    Milli Görüşün 3 temel özelliği:1. Hakkı üstün tutmak
    2. Maneviyatçılık 3. Nefis terbiyesi

işe yaramayan her konuda ilk sıralardayız

Medeniyetler ittifakı diye ortalıkta can siparene çalışanlara soru

sizin medeniyetten kastınız ortaya kumaşı yetmemiş bir paçavra ile çıkan dansöz müdür?

Hangi medeniyet iddiası ile övünüyorsunuz?

Hadi onuda geçelim günlerdir büyük heycanla yarışmayı bekleyen vatandaş acaba sordunmu kendine Hadise nin söylediği parçanın (astarsız) sözleri neydi?

Nerden bileceksin senin medeniyetin düm tek tekten ibaret belliki.

Neresinden bakarsanız bakın tıpkı dansöz gibi yarı çıplak bir mantıksızlık çıkıyor meydane...

Efendim sizinde ;onlarla yarışacaz diye yapmadığınız maymunluk kalmadı bir şeydende geri kalın rica ederiz:)

Hayırlı olsun yeni medeniyet anlayışınız seneye yine bekleriz...
    "Yarın, elbet bizim, elbet bizimdir! Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir..!"

Sessiz DEVRİM! Fatih KANLI kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1
    Alıntı Hasan MISIRLI tafarından gönderildi Mesajı Göster
    sevgili İbrahim Bakşiş kardeşim,
    seni yazmış olduğun bu yazıdan dolayı kutluyorum.
    Allah razı olsun. aynen katılıyorum
    Maazallah birde kazansaydı herhalde bütün devlet erkanı tebrik ederdi milli duygularımız kabarırdı. hesapta milli görüşçü bülent arınç telfonla başarılar dilediğine göre kazansaydı herhalde şükür namazı kılardı fetullah hocada adına bir okul açardı.
    Allah kimseyi şaşırtmasın
    dediğin gibi neresinden tutsan rezil bir hadise
    cıbıldak bir kadını çıkarıp gavurca şarkı söylet ,
    buna benzer efendim neymiş, filenin sultanları yüzümüzü güldürmüş, bayan haltercimiz şampiyon olmuş, bayan koşucumuz madalya almışmış.....
    hey gidi hey oysaki Rabbimiz;
    siz insanlar içinde gönderilmiş en hayırlı bir ümmetsiniz iyiliği emreder kötülükten men edersiniz buyuruyor.
    Allahın izniyle biz başa geldiğimiz zaman,ecdadımızın dans denen rezil oyunu kaldırdığı gibi,bizde erovizyonu kaldıracağız.

müsaadenle yazını başka formlarda kullanacağım selamlar saygılar
    Öngörülerine hayranım!Hocaefendinin bu durum karşısında nasıl tavır takınacağını hemencicik tahmin ettin bravo!Ayrıca eurovizyonu bizmi kurdukki biz kaldıralım?

Giriş
    Sat Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1
    Alıntı Şüheda YAŞAR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Medeniyetler ittifakı diye ortalıkta can siparene çalışanlara soru

sizin medeniyetten kastınız ortaya kumaşı yetmemiş bir paçavra ile çıkan dansöz müdür?

Hangi medeniyet iddiası ile övünüyorsunuz?

Hadi onuda geçelim günlerdir büyük heycanla yarışmayı bekleyen vatandaş acaba sordunmu kendine Hadise nin söylediği parçanın (astarsız) sözleri neydi?

Nerden bileceksin senin medeniyetin düm tek tekten ibaret belliki.

Neresinden bakarsanız bakın tıpkı dansöz gibi yarı çıplak bir mantıksızlık çıkıyor meydane...

Efendim sizinde ;onlarla yarışacaz diye yapmadığınız maymunluk kalmadı bir şeydende geri kalın rica ederiz:)

Hayırlı olsun yeni medeniyet anlayışınız seneye yine bekleriz...
    Hadise ile medeniyetler ittifakının ne alaksı var açıklarmısınız size zahmet.

Alıntı Fatih KANLI tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Hadise ile medeniyetler ittifakının ne alaksı var açıklarmısınız size zahmet.

Tabiki güzel soru:

Benim penceremden bakarsanız sizin için bir çok alaka kuracağımdan emin olabilirsiniz.

Şöyleki bugün bir çok medeniyetin samimi bir şekilde bilimden tutunda din ,dil vesaire gibi bir çok alanda diyalog çaba içerisinde olunması gerektiği savunan bir kuruluştur bu medeniyetler ittifakı.

Çerçevemiz "diyalog için"

Birşeyden de geri kalın diyalog için:)

Bizde varız bakın bilimde(hani sisli görünmüyor)sağlıkta (daha yolun başı).........

Eee birde böyle şarkı yarışmalarında ;(tam ortadasındayız) görmediniz mi?Büyük bir idda söz konusu ...

Neyse geçelim efendim...

Toplum olarak ulaşmamız gereken bir seviye/siz liği (medeniyetin ev sahibi) gibi lanse ettirilen "batıya" uyum çabasına bir nevi medeniyetler ittifakı gözüyle bakıyorum.

Hiç zahmet olmadı teşekkürler.

Giriş
    Sat Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1

Tabiki güzel soru:

Benim penceremden bakarsanız sizin için bir çok alaka kuracağımdan emin olabilirsiniz.

Şöyleki bugün bir çok medeniyetin samimi bir şekilde bilimden tutunda din ,dil vesaire gibi bir çok alanda diyalog çaba içerisinde olunması gerektiği savunan bir kuruluştur bu medeniyetler ittifakı.

Çerçevemiz "diyalog için"

Birşeyden de geri kalın diyalog için:)

Bizde varız bakın bilimde(hani sisli görünmüyor)sağlıkta (daha yolun başı).........

Eee birde böyle şarkı yarışmalarında ;(tam ortadasındayız) görmediniz mi?Büyük bir idda söz konusu ...

Neyse geçelim efendim...

Toplum olarak ulaşmamız gereken bir seviye/siz liği (medeniyetin ev sahibi) gibi lanse ettirilen "batıya" uyum çabasına bir nevi medeniyetler ittifakı gözüyle bakıyorum.

Hiç zahmet olmadı teşekkürler.
    Bunun medeniyetler ittifakı ile zerre kadar alakası yok. 1956'da başlayan Eurovision macerası, San Remo Şarkı Festivali'nde doğdu. 24 Mayıs 1956'da İsviçre'nin Lugano kentindeki Kursaal Theatre'da gerçekleştirilen ilk gecede Hollanda, İsviçre, Belçika, Almanya, Fransa, Lüksemburg ve İtalya yarıştılar.Gecenin birincisi Lys Assia'nın söylediği "Refrain" şarkısı ile İsviçre oldu.

Türkiye ise ilk 1975 yılında katılmıştır.Katılan sanatçımızda Semiha YANKI'DIR.

Yani bu aynen Türkiye'nın futbol başta olmak üzere bir sürü spor musabakalarında avrupada yarışması gibi bir şey.Yani sizin dediğiniz gibi "Medeniyetler İttifakı" ile uzaktan yakından alakası yok.Yeni bir şey değil senelerdir olan bir vaka.

Onun için konuyu farklı noktalara çekmenin bir anlamı yok.Selametle...

Bunun medeniyetler ittifakı ile zerre kadar alakası yok. 1956'da başlayan Eurovision macerası, San Remo Şarkı Festivali'nde doğdu. 24 Mayıs 1956'da İsviçre'nin Lugano kentindeki Kursaal Theatre'da gerçekleştirilen ilk gecede Hollanda, İsviçre, Belçika, Almanya, Fransa, Lüksemburg ve İtalya yarıştılar.Gecenin birincisi Lys Assia'nın söylediği "Refrain" şarkısı ile İsviçre oldu.

Türkiye ise ilk 1975 yılında katılmıştır.Katılan sanatçımızda Semiha YANKI'DIR.

Yani bu aynen Türkiye'nın futbol başta olmak üzere bir sürü spor musabakalarında avrupada yarışması gibi bir şey.Yani sizin dediğiniz gibi "Medeniyetler İttifakı" ile uzaktan yakından alakası yok.Yeni bir şey değil senelerdir olan bir vaka.

Onun için konuyu farklı noktalara çekmenin bir anlamı yok.Selametle...
    Ve beklenen ansiklopedik bir yanıt ...

Pencere farkı....sizede selametler dilerim.

yakamozaik Samet AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Mar 2007
    İletiler
    2,735
    1980'de Eurovision Şarkı Yarışması'na Türkiye adına Ajda Pekkan katılmıştı. 12 yaşındaydım. Almanya'daydım. Bir Alman çocuğu "Sizin fıstık çok seksiydi" gibi bir laf etti. Beynimden vurulmuşa döndüm. Utançtan yerin dibine battım. Öyle battım ki, duyduğum öfkenin korkunçluğu bile yerin dibinden çıkaramadı beni. Ülkemin ırzı, namusu, şerefi, haysiyeti ayaklar altına alınmıştı sanki. Gâvurlar, Ajda Pekkan'ın seksapeli üzerinden ülkeme ‘sulanmışlardı' sanki. Ama kime ne diyebilirdim? Türkiye'yi Ajda Pekkan'a temsil ettirmek, ülkemin yetkililerinin tasarrufuydu...
    Ajda Pekkan gene iyiymiş! Şimdi, ‘Vücudumu teşhir etmeyi çok seviyorum, erkeklerin bana bakıp heyecanlanması acayip hoşuma gidiyor' gibi laflar eden ‘seksi sanatçı' Hadise'yi gönderiyorlar Eurovision'a. Tam olarak kim gönderiyor? TRT'nin muhafazakâr genel müdürü gönderiyor. Niye gönderiyor? Hadise'nin Avrupalı müzik yapımcılarıyla anlaşmaları var, reklam işi bedavaya gelir diye gönderiyor. Gayet rahat. Utanması-sıkılması yok. Benim 12 yaşında taşıdığım hassasiyetin zerresini taşımıyor. Belki 12 yaşındayken o da o hassasiyeti taşıyordu. En azından 22 yaşındayken muhakkak taşıyordu. Ama şimdi, Türkiye'nin Hadise gibi bir ‘seksi sanatçı'yla temsil edilmesinde, Türkiye denince akla seksi hal ve hareketlerin gelmesinde hiçbir sakınca görmüyor. Ne hazin.
    "Eurovision'dan bize ne?" diyebilirsiniz. "Mevcut şartlar"dan filan dem vurabilirsiniz. "Battı balık yan gider" diye kestirip atmak da mümkün. Gelin görün ki benim hâlâ ‘gururumu' incitiyor böyle şeyler. Eurovision'a ilahi korosu göndersinler demiyorum; ille de hanım şarkıcı göndermek istiyorlarsa ona da karışmam; ama hiç olmazsa giyinik bir hanım göndersinler de "Türkiye" anonsuyla ekrana gelen resim delikanlılığımıza halel getirmesin, Türkiye denince elin gâvurunun şehveti kabarmasın. Ayıptır, günahtır. Bu "ayıp, günah" hassasiyetinin kaybolması büyük bir trajedidir.

Hakan ALBAYRAK
    bir çöl bul kendine
    belki sonra bir Leylâ/n.arıman

sevgili Fatih kanlı kardeşim,
    burada polemiğe girmek istemiyorum,
    eğer islam adına faydalı birşeyler yapıyorsa fetullah hocadan Allah razı olsun derim,
    lakin
    hoca efendi böyle durmlarda tavır takınmaz,
    örneğin bir cami bombalansa , yüzlerce müslüman ölse,
    israil suikastle bir islami lideri şehit etse,
    ülkemizde yada dünyada kitaba peygambere ,islama hakaretler edilse
    mübareğin hiç sesi çıkmaz,
    fakat,
    şimdi ben bu hadise denen mahluku provokatör bir eylemle ses getirecek şekilde protesto etsem,
    yada hırant dirink öldürüldüğü zaman ,
    hsbc bank bombalandığı zaman,
    yada müslümanlar bir yere intihar saldırısı düzenlese
    mübarek ortaya çıkar ve islamda böyle şeylerin olmadığını
    teferruatlı birşekilde ifade eder.
    ecevit öldüğündede adına okul açmış ve şiirli taziyeler bildirmişti
    neyse sevgili kardeşim
    benim fetullah hocayla bir zorum yoktur, kimseyide rencide etmek istemem bu sebeple sözlerimi geri alıyorum,
    İbrahim Bakşiş kardeşimin verdiği tepkiyi Fetullah hocanın vermesini çok isterdim.
    başka bir hususta
    dans denen rezil oyunu bizim ecdadımız mı icad ettide ,ecdadımız kaldırdı..
    Allahın izniyle biz yeniden büyük Türkiyeyi kurduğumuz zaman,
    bütün dünyadaki muzur neşriyatı kaldıracağız.
    biz kurmadığımız halde
    selamlar saygılar.
    Milli Görüşün 3 temel özelliği:1. Hakkı üstün tutmak
    2. Maneviyatçılık 3. Nefis terbiyesi

كلنا غزة Rabia ŞAHİN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri May 2007
    İletiler
    2,721
    Blogdaki Konular
    2
    bir değil
    iki değil
    üç değil böyle giderse daha ne hadiseler olucak kim bilir.....
    "unutmazsan....unutulmazsın..."

Giriş
    Sat Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1
    Ve beklenen ansiklopedik bir yanıt ...

Pencere farkı....sizede selametler dilerim.
    Ansiklopedik bilgiler her zaman için iyidir.Kenarda dursun bir gün lazım olur.Olurya; bir gün konuları olur olmaz şeylerle karıştırmamızı engeller...

Selametle...

Ansiklopedik bilgiler her zaman için iyidir.Kenarda dursun bir gün lazım olur.Olurya; bir gün konuları olur olmaz şeylerle karıştırmamızı engeller...

Selametle...
    Türkiye'yi oryantal dansözle temsil etmek

Bir “Hadise” var, üzerinde düşünmemiz gereken.

Eurovizyon yarışması, her yıl memleket gündemine bir hadise getiriyor, ama bu yılki “Hadise” tam bir hadise...

Adı Hadise, sergilediği görüntü hadise...

Önce soralım, gerçekten hadise olarak nitelemeye değer bir durum var mı?

Yoksa görüp, “Canım sen de! Memlekette başka hadise mi yok?” deyip geçmeli miyiz?

Buna karar vermek için bazı sorular üzerinde düşünmeliyiz.

Bakın nasıl:

-Acaba bu örovizyon denen hadise Türkiye'yi ilgilendirmekte midir?

-Orada sergilenen iyi veya kötü bir şey, Türkiye hakkında dünyaya iyi veya kötü bir izlenim verecek midir?

Bu iki sorunun cevabı da herhalde “Evet” olacaktır.

Öyleyse sorularda ikinci safhaya geçebiliriz.

-Türkiye için iyi olan nedir?

-Türkiye nasıl bir imajla dünyanın önüne çıkmalıdır?

-Türkiye için iyi olana kim karar vermelidir?

Bizde Eurovizyon seçmelerinde bu sorular üzerinde yeterince düşünüldüğünü söylemek kolay değil.

Belki, “Bu şarkı ve onu seslendiren şarkıcı Avrupa kamuoyundan iyi not alır” yaklaşımının, tek belirleyici olduğunu söylemek mümkün.

Birinci olmak ya da dereceye girmek... Bu, ana motif olarak görülüyor.

Bu noktadan sonra, bu yılki şarkı ve şarkıcıya gelirsek...

Ortada “Düm tek tek” diye bir şarkı ve Hadise diye bir şarkıcı var.

Şarkı oryantal dans ritmini taşıyor.

Şarkıcı da, şarkıyı oryantal dansöz formunda seslendiriyor.

Son olarak sahneye çıktığı ve çıkacağı giysi de, oryantal dansöz giysisi tarzında tasarlanmış bulunuyor.

Yani ne oluyor, ne olacak?

Türkiye, Örovizyonda bir oryantal dansöz sunumuyla temsil edilecek.

Hadise, bedenini ne kadar kıvrak ölçülerde sergileyebilirse, o kadar başarılı olduğu düşünülecek.

Hadise'nin etrafında ona eşlik eden kadın ve erkek dansçılar da, onun kadar oryantal dans figürleri oluşturuyorlar.

En temel soru şu:

Bu bir şarkı yarışması mı, bir erotik gösteri mi?

Evet, herkes, dilinde seslendirmese bile, “erotik gösteri mi?” sorusunu içinden soruyor.

Hadise, bedeniyle mi oy alacak, sesiyle mi?

Beden – ses...

Erotizm...

Bunlar içiçe.

Ve bunlar Türkiye'yi temsil edecek!

Biliyorum, Cumhurbaşkanı, Başbakan, Milli Eğitim Bakanı, Kültür Bakanı, bu hadiseye benim üslubumda karşı çıksa, Türkiye'de de cingar çıkar.

Türkiye'nin milli kültürü ne? Türkiye'de bir milli kültürden bahsetmek doğru mudur? Türkiye'nin bir milli kültürü olmalı mıdır? Türkiye, kendini dünyaya sunarken bir milli kültür hassasiyeti göstermeli midir?

Bu soruları sormak caiz midir?

Ve... yukarda sözünü ettiğim makamlar, böyle bir sorgulamayı yapıp, örovizyon ve benzeri platformlarda Türkiye'ye has, daha nitelikli görüntüler sunulmasını talep edebilirler mi?

Bu konulara duyarlı olması gereken muhafazakar bir iktidar döneminde bile Türkiye'yi dünyaya oryantal dansözle sunmak, Türkiye'nin oryantal dansözle algılanagelen imajını beslemek zorunda mıyız?

Hani, bir medeniyetten söz ediyoruz.

Medeniyletler itifakı falan diyoruz.

Türkiye'nin bir medeniyetin sözcüsü olduğundan yola çıkıyoruz.

Sonra Hadise...

Sonra oryantal dansözlük!

Medeniyet iddiamız bu kadar savruk mu?
    “Aman petrol, canım petrol....” Bu kadar sığ mı musıki denen şey?

Neresinden bakarsanız bakın, bu örovizyon işi, Türkiye açısından, tam bir kültür erozyonunun resmini ortaya koyar hale gelmiştir.

Dünyaya takdim ettiğimiz oryantal dansöz görüntüsü, insanımızı resmen utandırıyor.

Türkiye'de bu oryantal dansöz görüntüsü ile kendini bütünleştiren kaç kişi vardır diye sormak gerekmiyor mu?

Siyasileri, devlet yetkililerini bilmem ama, ben, kültür adamlarını, bu çarpık gidişe karşı sesini yükseltmeye çağırıyorum.

Dünyaya daha kişilikli bir imaj sunmak.

Dünya başka yöne aksa bile, Türkiye adına, özgün bir duruş sunmak...

Musıki alanında, edebiyat alanında, sanat alanında.... yozlaşmalara karşı haysiyetli bir duruş sergilemek...

Öykünme, taklid yarışına soyunmak değil, medeniyet derinliğinden süt emerek, yepyeni sesler, sözler, renkler ortaya koymak...

Son olarak şunu söylemek isterim.

Burada, yaptığım, örovizyon için sahneye sürdüğümüz şu veya bu kişiyi yargılamak, aşağılamak değildir.

Süregelen bir anlayışın yanlışlığını ifade etmeye çalışıyorum. Bu yanlışlık, kim veya hangi aktör tarafından temsil edilirse edilsin değişmiyor.

Türkiye'yi dünyaya sunmak için oryantalden ve bir bayan şarkıcının fizik performansından daha başka bir kültür – musıki ürünü olmalıdır.

(Burç FM, 12 mayıs 2009)

Ahmet TAŞGETİREN...

Türkiye'yi (Anadoluyu) temsil için ortaya çıkarılan herşey bizim medeniyetimizle alakalıdır.

Ben şuna inanıyorum ne zaman Osmanlı devleti yıkıldı ve ne zaman biz İSLAM MEDENİYETİ iddamızdan koparılmaya başlandık işte o zaman bu ittifak ortaya çıktı.
    Bende biliyorum medeniyetler ittifakının 2005 yılında ortaya konduğunu ama ben bu tarihten önce bu ittifak için çalışıldığına inanıyorum.Bakın ne zaman batıya hayranlık besledik işte o zaman ona yetişmeye çalıştık ,uyumlu olmak için adımlar attık bu yeni bir şey değil(benim nazarımda)

Kısacası batı bizi bilsin diye ortaya çıkartılan bu dansöz kızda bu oyunun bir parçası...Siz ister karıştırdın deyin ister demeyin ben buna inanıyorum.

Selametle....

kozalak Bilal YILMAZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,315
    Blogdaki Konular
    1
    ben birinci olmasını isterdim..
    "Ey iman edenler..! Zorluklara ve sıkıntılara sabırla katlanın. Şeytan ve uşakları olan kafirlere karşı bu sabırla yarışın, cihad için hazırlıklı ve uyanık bulunun ve yolunuzu Allah'ın kitabıyla bulun ki mutluluğa erebilesiniz.."
    -Ali İmran 200-

SILAYA HASRET Hayriye YILMAZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Tue Feb 2007
    İletiler
    242
    dua etmıstım ınsallah kazanamaz dıye galıba eksık dua ettım 4 uncumu olmus turkıyenın yuz karası dıyorum. Allah yınede hıdayet nasıp etsın.
    ALLAHIM SANA TAM KULLUK YAPAMIYORUM!!!

Giriş
    Sat Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1
    Türkiye'yi oryantal dansözle temsil etmek

Bir “Hadise” var, üzerinde düşünmemiz gereken.

Eurovizyon yarışması, her yıl memleket gündemine bir hadise getiriyor, ama bu yılki “Hadise” tam bir hadise...

Adı Hadise, sergilediği görüntü hadise...

Önce soralım, gerçekten hadise olarak nitelemeye değer bir durum var mı?

Yoksa görüp, “Canım sen de! Memlekette başka hadise mi yok?” deyip geçmeli miyiz?

Buna karar vermek için bazı sorular üzerinde düşünmeliyiz.

Bakın nasıl:

-Acaba bu örovizyon denen hadise Türkiye'yi ilgilendirmekte midir?

-Orada sergilenen iyi veya kötü bir şey, Türkiye hakkında dünyaya iyi veya kötü bir izlenim verecek midir?

Bu iki sorunun cevabı da herhalde “Evet” olacaktır.

Öyleyse sorularda ikinci safhaya geçebiliriz.

-Türkiye için iyi olan nedir?

-Türkiye nasıl bir imajla dünyanın önüne çıkmalıdır?

-Türkiye için iyi olana kim karar vermelidir?

Bizde Eurovizyon seçmelerinde bu sorular üzerinde yeterince düşünüldüğünü söylemek kolay değil.

Belki, “Bu şarkı ve onu seslendiren şarkıcı Avrupa kamuoyundan iyi not alır” yaklaşımının, tek belirleyici olduğunu söylemek mümkün.

Birinci olmak ya da dereceye girmek... Bu, ana motif olarak görülüyor.

Bu noktadan sonra, bu yılki şarkı ve şarkıcıya gelirsek...

Ortada “Düm tek tek” diye bir şarkı ve Hadise diye bir şarkıcı var.

Şarkı oryantal dans ritmini taşıyor.

Şarkıcı da, şarkıyı oryantal dansöz formunda seslendiriyor.

Son olarak sahneye çıktığı ve çıkacağı giysi de, oryantal dansöz giysisi tarzında tasarlanmış bulunuyor.

Yani ne oluyor, ne olacak?

Türkiye, Örovizyonda bir oryantal dansöz sunumuyla temsil edilecek.

Hadise, bedenini ne kadar kıvrak ölçülerde sergileyebilirse, o kadar başarılı olduğu düşünülecek.

Hadise'nin etrafında ona eşlik eden kadın ve erkek dansçılar da, onun kadar oryantal dans figürleri oluşturuyorlar.

En temel soru şu:

Bu bir şarkı yarışması mı, bir erotik gösteri mi?

Evet, herkes, dilinde seslendirmese bile, “erotik gösteri mi?” sorusunu içinden soruyor.

Hadise, bedeniyle mi oy alacak, sesiyle mi?

Beden – ses...

Erotizm...

Bunlar içiçe.

Ve bunlar Türkiye'yi temsil edecek!

Biliyorum, Cumhurbaşkanı, Başbakan, Milli Eğitim Bakanı, Kültür Bakanı, bu hadiseye benim üslubumda karşı çıksa, Türkiye'de de cingar çıkar.

Türkiye'nin milli kültürü ne? Türkiye'de bir milli kültürden bahsetmek doğru mudur? Türkiye'nin bir milli kültürü olmalı mıdır? Türkiye, kendini dünyaya sunarken bir milli kültür hassasiyeti göstermeli midir?

Bu soruları sormak caiz midir?

Ve... yukarda sözünü ettiğim makamlar, böyle bir sorgulamayı yapıp, örovizyon ve benzeri platformlarda Türkiye'ye has, daha nitelikli görüntüler sunulmasını talep edebilirler mi?

Bu konulara duyarlı olması gereken muhafazakar bir iktidar döneminde bile Türkiye'yi dünyaya oryantal dansözle sunmak, Türkiye'nin oryantal dansözle algılanagelen imajını beslemek zorunda mıyız?

Hani, bir medeniyetten söz ediyoruz.

Medeniyletler itifakı falan diyoruz.

Türkiye'nin bir medeniyetin sözcüsü olduğundan yola çıkıyoruz.

Sonra Hadise...

Sonra oryantal dansözlük!

Medeniyet iddiamız bu kadar savruk mu?
    “Aman petrol, canım petrol....” Bu kadar sığ mı musıki denen şey?

Neresinden bakarsanız bakın, bu örovizyon işi, Türkiye açısından, tam bir kültür erozyonunun resmini ortaya koyar hale gelmiştir.

Dünyaya takdim ettiğimiz oryantal dansöz görüntüsü, insanımızı resmen utandırıyor.

Türkiye'de bu oryantal dansöz görüntüsü ile kendini bütünleştiren kaç kişi vardır diye sormak gerekmiyor mu?

Siyasileri, devlet yetkililerini bilmem ama, ben, kültür adamlarını, bu çarpık gidişe karşı sesini yükseltmeye çağırıyorum.

Dünyaya daha kişilikli bir imaj sunmak.

Dünya başka yöne aksa bile, Türkiye adına, özgün bir duruş sunmak...

Musıki alanında, edebiyat alanında, sanat alanında.... yozlaşmalara karşı haysiyetli bir duruş sergilemek...

Öykünme, taklid yarışına soyunmak değil, medeniyet derinliğinden süt emerek, yepyeni sesler, sözler, renkler ortaya koymak...

Son olarak şunu söylemek isterim.

Burada, yaptığım, örovizyon için sahneye sürdüğümüz şu veya bu kişiyi yargılamak, aşağılamak değildir.

Süregelen bir anlayışın yanlışlığını ifade etmeye çalışıyorum. Bu yanlışlık, kim veya hangi aktör tarafından temsil edilirse edilsin değişmiyor.

Türkiye'yi dünyaya sunmak için oryantalden ve bir bayan şarkıcının fizik performansından daha başka bir kültür – musıki ürünü olmalıdır.

(Burç FM, 12 mayıs 2009)

Ahmet TAŞGETİREN...

Türkiye'yi (Anadoluyu) temsil için ortaya çıkarılan herşey bizim medeniyetimizle alakalıdır.

Ben şuna inanıyorum ne zaman Osmanlı devleti yıkıldı ve ne zaman biz İSLAM MEDENİYETİ iddamızdan koparılmaya başlandık işte o zaman bu ittifak ortaya çıktı.
    Bende biliyorum medeniyetler ittifakının 2005 yılında ortaya konduğunu ama ben bu tarihten önce bu ittifak için çalışıldığına inanıyorum.Bakın ne zaman batıya hayranlık besledik işte o zaman ona yetişmeye çalıştık ,uyumlu olmak için adımlar attık bu yeni bir şey değil(benim nazarımda)

Kısacası batı bizi bilsin diye ortaya çıkartılan bu dansöz kızda bu oyunun bir parçası...Siz ister karıştırdın deyin ister demeyin ben buna inanıyorum.

Selametle....
    Benim için sizin neye inandığınızın veya inanmadığınızın bir önemi yok.

Sorun şurada;aktardığınız yazıda belirtildiği üzere ortada bir "kültür erozyonu" sözkonusu...Ayağımızın altınada ki zemin gün be gün kaymakta veya basın ve medya yolu ile kaydırılmakta. Bu yapılmakta olan "hadise" toplumu kendi tarih ve kültüründen uzaklaştırıp bir "başkalaşım" yaşatmak istemenin bir neticesi.Bir "mankurtlaştırma" projesi...

Oysa sizin değindiğiniz konu "Medeniyetler İttifakı" ise bu konunun tamamen uzağında farklı bir içeriği kapsayan ancak yine "altımızı oymak" isteyen siyasi bir proje...

Kıymetli kardeşim size acizane tavsiyem "Medeniyetler İttifakı" denen olayın ne olduğunu, nasıl zuhur ettiğini iyice bir araştırın değerlendirmelerinizi ona göre yapın.

Saygılarımla...

El Hob Teer
    Misafir
    Oryantel yarışması olsaydı Hadise birinci olurdu...

Anti-Siyonist İsmail CENGİZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Mar 2007
    İletiler
    1,972
    Ben Ukraynayı destekliyordum:)))

bütün haysiyetimiz birincilik uğruna feda olsun. az çağdaş olun bea.
    "ey ruhumun ışığı !
    ruhlar bölük bölük ayrılırken senin ruhunu benimkiyle aynı bölüğe yazmışlar" f.o.

+ Konuyu Yanıtla
2 / 1 12 SonSon

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları