6 sonuçtan 1 --- 6 arası gösteriliyor

Konu: başlğını siz ekleyin....

başlğını siz ekleyin....

11.05.09 / 01: 15

Uykusuz bir gece içinde, yatağımda bir sağa bir sola dönüyorum. Tüm gayretim uyuyabilmek yeni bir hayata başlamak için…odamda uyumak için her şey tamam; ama ben uyuyamıyorum..! Aslında şu var uykum var göz kapaklarım oldukça ağırlaştı gözlerim kapalı ama beynim hala çalışıyor; sanki gün boyu hiç çalışmamış gibi… Kulaklık elimde ve takıyorum kulağıma -uyumak için tek reçetemdir- önce dünyadaki telaş, kaygılardan, olumsuzluklardan uzaklaşıyorum sonra; benden uzaklaşanlardan. Şu kadar ki, bu zaman dilinme kadar işe yarayan reçetemdi uyku adına; ama bu kez o da işe yaramadı ve işte kulaklığımdan gelen müziğin sözleri:

“Su verdiğimiz çiçekler küçük bahçemi süsler.
    Şimdi bütün güller susuz ve çaresiz seni beklemekten seni özlemekten bu halimiz…
    İnandığım masallar birer şarkı oldular sana imkânsızlıkları unutturdular…
    Şimdi yarım kaldılar sen gidince unutuldular.”

Diye devam ediyordu. ama ne kadar da unutuldular dese de unutulmadılar, unutulmuyorlar ve unutulmayacaklar bizler istesek de ; hem zaten sildim demeler insanın kendisini kandırmalarından ibaret olan, reeli muhatap almamanın verdiği bir durumdan başka ne olabilirler..?Kaybolmak; unuttukların için kaybolmak, gerek unuttuk sandığımız kimseler için kaybolmak ve işte bunu dediğimiz anda çıkagelen duygular misali tekrar ortaya çıkışlar; aslında hiç kaybolmadılar ve hiç kaybolmadık. Sadece öyle sandık, aslında hep aynı yerde idik, hiç ilerlemedik oysa. Sanki bir rüyaydı dedik ve geçtik umursamadan, hep aynı yerde kaldık tıpkı yolun tükenmediği gibi… Bizim kafamızda da hiç bir şey silinip tükenmedi ve tükenmiyor bizler istiyor olsak da… olsa olsa umursamamadan ibaret sizce de öyle değil mi?Bazen umursamamakta acı veriyormuş insana yoksa umursamamak dediğimiz kendimizi kandırmamızdan ibaret olamaz mı..?Ya da ben mi böyle sanıyorum yahut umursamayı mı bilmiyorum? Aksi acı mı değil mi? belki de neyi umursamamak isteyişimizde bunun sırrı? Gecenin karanlığı misali derin ve karmaşık sorular dizisi sonsuz bir kuyu sanki… Oysa dünya da her şeyin sonu var bir tek sonsuzluk “ hüvelbâki ” Allah C.C ‘undur. Peki neden kuyu sonsuz dedik ki, bizler mi göremiyoruz sahi ille görmeli miyiz her sonu? Ya da gördüğümüzü sandıklarımız ve sonrasında yaptığımız davranış bütünleri yerli yerinde miydi? Gördük mü tanıdık mı gerçekten O’nu, onları ve bugün rahat mıyız; yapılan eylemler kayboluşlar ve yeni bir hayat ile ..? ve işte o hayattan memnun muyuz bugün gidenlerin olmasında kendimizi kandırarak sildi(ğim)klerim dediklerimiz sonrasında..? Aslında hiç silemediğimiz silemeyeceğimiz dönemleri anmaktan vazgeçtiğimiz ve acı çekmiyorum diyerek kendimizi avutmalarımız nereye kadar? İşte geceler ve birbiri ardına sıralanan müteselsil soru yağmuru malum bir kuyu dasın (geceler) içinde. Çırpınmak faydasız birileri için anlamsızlaştıktan sonra…
    (devamı belki yarın… )
    [külli hakkı mahfuzdur =)]

Mehmet Hanifi EREN
    LA YEZAL....

yarın hala olmadı mı?

cevaplanmayan soru işaretleri...
    "BİR ÇİÇEKLE BAHAR OLMAZ AMA.. HER BAHAR BİR ÇİÇEKLE BAŞLAR"
    Prof.Dr. Necmettin ERBAKAN

Erbakanist Esra MERTKAYA kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Mon Apr 2008
    İletiler
    180
    Beyin Karmaşası
    Allah'ım sen bizi başımızdaki deccallardan kurtar.(amin)

Muhtazaf M. Salih AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Dec 2007
    İletiler
    619
    Blogdaki Konular
    1
    Ruhun hislere kapılması!
    Birliğin kederi, ayrılığın safasından daha hayırlıdır. (Yahya bin Muaz)
    www.aydin-aydin.com

... Kübra YILMAZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Jul 2006
    İletiler
    3,129
    Blogdaki Konular
    3
    Gecenin gerçekleri haykırışı...
    Sosyofobi..

Yer İmleri

Gönderme Kuralları