+ Konuyu Yanıtla
2 / 1 12 SonSon
24 sonuçtan 1 --- 20 arası gösteriliyor

Konu: Normalleşiyoruz!

Sessiz DEVRİM! Fatih KANLI kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sun Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1

Normalleşiyoruz!

Perşembe akşamı arkadaşlar gazinoda Kurtlar Vadisini seyrederken ben yukardaydım.Canım sıkkındı seyretmek istemedim.Baktım 15-20 dakika sonra çocuklar yukarı geldi.Sordum: “Ne oldu?” Dediler: “Komutan geldi, GATA da yatmakta olan bir yüzbaşı şehit olmuş onun için herkes koğuşlara çıksın dediler.”

Bu haberi aldığımda yüreğim fazla cız etmedi ne hikmetse! Arkadaşlarımın yüzüne baktım onlarda da bir anormallik yok! Oysa şehit olan bir yüzbaşı, bir komutan, bir cengâver…Hani bir hadis-i Şerif vardır: “Bir müslüman’ın ayağına bir diken battığı zaman diğer Müslüman onun acısını hissetmelidir.” Ne dikeni ne acısı? Sanki rutin bir olay, kimsede tık yok. Artık normalleşiyoruz!

Şehit olan yüzbaşı, bestlerdereler bölgesinde operasyona giderken mayına basmış,bastığını anlayınca da askerlerine etrafından çekilmelerini emretmiş. Askerlerin etrafından çekildiğinden emin olduktan sonrada ayağını kaldır kaldırmaz mayın infilak ediyor. Ağır yaralı olarak GATA ya kaldırılıyor. Yüzbaşı GATA ya getirilirken ben Güney-Batı devriye nöbeti tutuyordum.Siren öyle bir acı çalıyordu ki; sanki getirilenin şehit olacağını sirenler önceden haber veriyordu…Ertesi günün gecesi de zaten şehit olduğu haberi geldi. Ne kadar acı değimli? Ruh yok, hissiyat yok, acı yok, suratımızı en ufak bir ekşitme dahi yok!

Dedim ya Normalleşiyoruz!

Offf Allahım offf!

O kadar kanıksamışız ki artık şehit haberlerini;sanki ölenler insan değil de sıradan sokaktaki bir hayvan.30 senedir alıştırdılar bizi bu haberlere artık normal karşılıyoruz!

Daha önceden tespit edilmişti; askerlerimizin ayaklarının altına serilen mayınlar İtalyan yapımı. Oysa İtalya Devlet başkanı bizim başbakanımızın oğlunun nikah şahidi! Ve yakın dostu: Silvio Berlusconi! Ne kadar normal değimli?

Askerlerimizin kanına giren PKK’YA desteğini alenen gösteren DTP bugün mecliste ve yurt dışına çıktığı zaman Ülkemize adeta kin ve nefret kusuyor! Kimseden ses soluk çıkmıyor. En ufak bir tepki yok. Daha dün sözde Kürdistan haritası önünde dost ve müttefikimiz! İngiltere’de objektiflere ve kameralara poz verdiler. En ufak bir tepki yok!

Dedim ya normalleşiyoruz!

Dönemin başbakanı Bülent ECEVİT, “G.Doğuda kurulacak bir Kürdistan Devleti bizim için bir savaş sebebidir” dedi. Hemen akabinde operasyondan dönen 36 tane, her biri bir orduya bedel olan komandomuz helikopterin düşürülmesi sonucu şehit oldu. Kimse bunu sorgulamadı.

Sözde dost ve müttefikimiz olan ABD, 1.Dünya savaşından beri altımızı oymakta bu zamana kadar en ufak bir yardımını ve iyiliğini görmediğimiz halde, ne zaman isteseler istedikleri yere Mehmetçiğimiz gider. Buna en ufak bir tepki yok! Yine bu ülkede çarşaf çarşaf sözde kürdistan haritaları yayınlanır hemde resmi kurumlarda ama yine en ufak bir tepki söz konusu değil!

Dedim ya normalleşiyoruz!

Artık yeter isyan edesim geliyor…

Eğile eğile kamburlaşan bellere karşı isyan edesim geliyor…Fikirlerini ve özgürlüklerini düşmanlarına kiraya verenler insanlara karşı isyan edesim geliyor…Ruhsuz ve hissiz yüreklere karşı isyan edesim geliyor…Hayata ve olaylara karşı bu kadar tepkisiz kalanlara karşı isyan edesim geliyor…İsyan etmesini beceremeyenlere kerşı da isyan edesim geliyor…

Hayatı bu kadar acımasız hale getirenlere ve normalleştirenlere karşı isyan edesim geliyor.

Fatih KANLI

CUMA, saat:11:02

Allah razı olsun fatih kardeşim çoook güzel bir konuya parmak basmışsın
    Maalesef insanlık duyarlılıgımızı kaybediyoruz benimde gördüğüm bazı olaylar bu yönde
    İnsan bu su misali,kıvrım kıvrım akarya ...

Eser GEDİK kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Dec 2006
    İletiler
    2,784
    Blogdaki Konular
    5
    anormalleşiyoruz desek fatih abi :)
    herkes ne söylediğini, nasıl söylediğini bilse. bu işler olmayacaktı sadri abi.

EfLatuN_KaLeM Seçil NOYAN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Mon Mar 2007
    İletiler
    902
    Blogdaki Konular
    3
    Gün geçtikçe herşey olağanlaşmakta bizim için.gün geçtikçe miğdemiz öyle bir genişliyorki herşeyi yutup olabilir diyebiliyoruz.genişletilip gevşiyoruz..
    yApıM AşAmAsındA...

Anormalleşmenin normalleşme olduğu Türkiyeyi çok güzel ironi etmişsiniz tebrik ederim malesef günümüz Türkiyesi böyle.

Kayıtsız
    Misafir
    Allah razı olsun gercekten tüylerim diken diken olarak okudum.Ne kadar haklısınız.Benim abimde şırnakta asker bize söylemediği söyleyemediği okadar cok şey varki benm bildiklerim sık sık kolu bacagı kopan göznden vurulan parçalamnan yaralı ve şehitlerin oldugu.Duydugumuz an içimizden bişeyler kopuyo dagılıyoruz belki ama çabuk toparlıyoruz unutmakta yine bi o kadar çabuk oluyo.Sizin dediginiz gibi normalleşiyoruz.Artık normal gelmeye başlıyo.NE ACI.. Keşke isyan edebilsek bişeyler yapabilsek ama olmuyo işte.Sadece istemekle olmuyo...Elimizden gelen herkesn yapabilecegi dua belki onu yapan bile cok cok az.Sizin gibi duyarlı insanların bizim gibi aciz geregi kadar tepki gösteremeyen pasif insanları sarsıp kendimize getrmesi çok güzel.Tekrar ALLAH RAZI OLSUN.İNŞALLAH RABBİMİN YARDIMIYLA BİŞEYLERİN ÜSTESİNDEN GELEBİLİRİZ.Göremediğimiz acı gercekleri gösterdgnz ve duyarlı oldugunuz için tekrar teşekkrler..

Evet bu anormal durumları kanıksama durumumuz son yıllarda tavan yaptı.

Çarpık ilişkileri-ahlaksızlığı kanıksıyoruz, soygunu kanıksıyoruz, kapkaçı kanıksıyoruz, anne baba cinayetlerini kanıksıyoruz, Bali-tiner çekenleri kanıksıyoruz, şehitlerimizi kanıksıyoruz...

Ama liste burada bitmiyor, birde şunlara bakın ; Başörtü zulmünü kanıksıyoruz, Ayasofyayı kanıksıyoruz, filistini kanıksıyoruz, Doğu türkistanı, çeçenistanı kanıksıyoruz(Şehit sayısına göre üzüntü katsayımız)...

Bu tablo hepimizin sırtına ağır bir yük bindiriyor. Bunlar dan biz mesul olmadığımızımı düşünüyoruz? Tespit yaptığımıza göre şimdi hareket vaktidir.

Herkez yerden kalkması gereken taşın bir şekilde bir köşesinden bir miktar tutmak zorundadır. Kesinlikle unutulmamalıdırki sadece şikayet edenler taşın üstünde oturanlardır.

Elimizde AGD gibi bir nimet var. Hareketlenip eğitim çalışmalarına, Ahlak ve Maneviyat kalkınmasına destek olmalıyız, yoksa başlaması için biz önder olmalıyız.

Allah yar ve yardımcınız olsun.
    "Söylesem tesiri yok, Sussam gönül razı değil..."

tuarreg
    Misafir

duyarsızmıyız

Allah c.c razı olsun.Dilinden dökülenler ile bizlerin tercümanı oldun uyuşmuş ve uyuşturulmuş beyinlerin gözlerinin önünde cereyan eden olayları göremeyecek kadar kör olan bir toplum.
    Yıllardır Erbakan hocamızın dediği gibi dünyadaki en büyük tehlikenin SİYONIZM tehlikesi olduğunu ve 300 yıllık planlarının uygulandığı 1. aşama Büyük OSMANLI İMPARATORLUĞU nun yıkılması 2. aşama AHLAK ve MANEVİYAT ın çökertilmesi 3. aşama AİLE KAVRAMI nın nikahsız evliliğe tercih edilmesiyle büyük bir tarihi geçmişe sahip olan bu millet ne duruma getirildi hepimiz şahidiz.Erbakan hocamız ALLAH c.c ondan razı olsun büyük mücadeleler verdi ve halende vermeye devam ediyor.1996 - 1997 ALLAH u alem bir çok meselenin dönüm noktasıydı bunun farkına varan Siyonıst güçler MİLLİ GÖRÜŞ ü mutlaka bölmeliyiz dediler.
    İçimizden paraya ve makama en düşkün olanınıda buldular ve sonrası malum yıl 2002 Başbakan R.T.ERDOĞAN

Ya insanlar anormalleşiyor ya da olaylar normalleştiriliyor... Bir seçenek daha var, anormalleşmek normaleştiriliyor... Normal bakana anormal bakılıyor, anormal bakana normal bakılıyor...

Aslında bu normal olana anormal tepki vermek, anormal olana da normal tepki vermek kişinin düşünceleriyle alakalı bi durum olsa gerek...

İslami normlara göre normal olmak duasıyla...
    Klavye Mücahidi

Aslında normalleşen şartlara anormal bir bakışla bakmaya başladık sadece...

Yine kavramlar ve yine kelime oyunları ortada asıl anlatılmak istenen şey insanlığın hızlı bir şekilde kan kaybettiğidir.

İnsanlık diyorum çünki; insan olamayan bir kişi, müslüman olmaya muktedir değildir!
    "Yarın, elbet bizim, elbet bizimdir! Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir..!"

Yuce mevlam razı olsun fatıh kardşim

mdgn2000
    Misafir

şehid

(Allah yolunda öldürülenlere 'ölüler' demeyin. Aksine onlar diridirler ancak siz fark edemiyorsunuz.) kardeşim seninle bu konu hakkında askerden dönünce görüşürüz. umarım.

Kayıtsız
    Misafir

Anormalleşmişiz

"Allah yolunda öldürülenlere (şehitlere) de ölüler demeyin. Hayır, onlar ölü değil diridirler, ama siz bunu hissedemezsiniz, sezemezsiniz."
    BAKARA:154

Sevgili kardeşim gerçekten duygusal yazmış ama bakın neleri kabul eder olmuş? Yukarıdaki ayeti ve yazdıklarını kontrol etmesini tavsiye ederim. Yorum yapmıyorum!

Giriş
    Sun Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1
    Sayın kayıtsıs kardeşim, yazdığım yazıyı tekrar kontrol ettim ancak "neleri kaçırdığımı" farkedemedim. Sizin farkettiklerinizi bize belirtirseniz, acizane sevinirim. Saygılarımla...

slm kardeşim ben çetin yüzbaşının tugayında askerim 3.komando tugayı siirt.malesef şehit verdik onu gerçek şehitlerden olur inşallah şehadet haberinin ardından tugay içtima aldı bu acıyı hep beraber paylaştık.yeni bir halısaha yapıldı adı buraya verildi.yanında olan askerlerden çatışma anını dinledik 8 saat sürmüş.mayın patlamasından sonra tabi.dediğin gibi artık şehit olmanın hükmü bu dünyada değersiz oldu.yardım ve yataklık edenler içimizde askeriyede bile var tavır ve davranışları belli ediyo.bu uzun yolda allah herkese sabır versin.allah bizleri gerçek şehitlerinden eylesin..............ben asi dadaşım şafak...7

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    Alıntı Latif SAGLAM tafarından gönderildi Mesajı Göster
    slm kardeşim ben çetin yüzbaşının tugayında askerim 3.komando tugayı siirt.malesef şehit verdik onu gerçek şehitlerden olur inşallah şehadet haberinin ardından tugay içtima aldı bu acıyı hep beraber paylaştık.yeni bir halısaha yapıldı adı buraya verildi.yanında olan askerlerden çatışma anını dinledik 8 saat sürmüş.mayın patlamasından sonra tabi.dediğin gibi artık şehit olmanın hükmü bu dünyada değersiz oldu.yardım ve yataklık edenler içimizde askeriyede bile var tavır ve davranışları belli ediyo.bu uzun yolda allah herkese sabır versin.allah bizleri gerçek şehitlerinden eylesin..............ben asi dadaşım şafak...7
    amin. Rabbim rahmet eylesin...
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

Kayıtsız
    Misafir

Fatih kanlı'ya

Alıntı Fatih KANLI tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Oysa şehit olan bir yüzbaşı, bir komutan, bir cengâver…her biri bir orduya bedel olan komandomuz helikopterin düşürülmesi sonucu şehit oldu.
    ALLAH YOLUNDA! öldürenler'e ölü demeyin, onlar diridirler (şehittirler) siz farkına varamazsınız..

Her şey yazılamıyor be kardeşim bu satırlara! Yoksa çoook şeyler var söylenecek. Öyle müslümanlar olmuşuz ki bazı değerleri öyle bir yüceltmişiz ki İslam'ın önüne geçmiş, o değerlerimizi İslamla bağdaştırma hastalığına yakalanmışız.. Ne İslamdan vaz geçmişiz, ne de o değerlerden; isterse birbiriyle çatışsın...

Bir hükümet gelmiş adil düzeni kurmak, hakkı hakim kılmak için, batıl zail olsun diye; ama bu hükümet 4 kez indirilmiş birileri tarafından!

Başörtülü kızlarımıza, kadınlarımıza, kardeşlerimize öyle hakaretler etmişlerki, biz yine de onları baştacı etme gayretine girmişiz.

Tankları sürmüşler sokaklara, ortada hiç bir şey yok iken.

Namazı yasaklamışlar.

Adını Peygamber Ocağı kurmuşlar, Peygamberi yasaklamışlar.

"Burada Allah yok (haşa), Peygamber izine ayrıldı (haşa)" demişler.

İslama "çağdışı", müslümana "örümcek kafalı" demişler.

................

Bu gün bunlara olan taraflılığımızın sebebini sen yorum yap da düşün be kardeşim. Bu kadarını yazmak bile fazla olmalı...

Kayıtsız
    Misafir
    Allah hepimize sizin gibi bir hassasiyet nasib etsin...

Giriş
    Sun Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1
    Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster
    ALLAH YOLUNDA! öldürenler'e ölü demeyin, onlar diridirler (şehittirler) siz farkına varamazsınız..

Her şey yazılamıyor be kardeşim bu satırlara! Yoksa çoook şeyler var söylenecek. Öyle müslümanlar olmuşuz ki bazı değerleri öyle bir yüceltmişiz ki İslam'ın önüne geçmiş, o değerlerimizi İslamla bağdaştırma hastalığına yakalanmışız.. Ne İslamdan vaz geçmişiz, ne de o değerlerden; isterse birbiriyle çatışsın...

Bir hükümet gelmiş adil düzeni kurmak, hakkı hakim kılmak için, batıl zail olsun diye; ama bu hükümet 4 kez indirilmiş birileri tarafından!

Başörtülü kızlarımıza, kadınlarımıza, kardeşlerimize öyle hakaretler etmişlerki, biz yine de onları baştacı etme gayretine girmişiz.

Tankları sürmüşler sokaklara, ortada hiç bir şey yok iken.

Namazı yasaklamışlar.

Adını Peygamber Ocağı kurmuşlar, Peygamberi yasaklamışlar.

"Burada Allah yok (haşa), Peygamber izine ayrıldı (haşa)" demişler.

İslama "çağdışı", müslümana "örümcek kafalı" demişler.

................

Bu gün bunlara olan taraflılığımızın sebebini sen yorum yap da düşün be kardeşim. Bu kadarını yazmak bile fazla olmalı...
    Sayın kayıtsız, ben burada bir yüzbaşıdan bir bölük komutanından bahsediyorum. Masa başında alınan kararları uygulayanlardan bahsetmiyorum. Bahsettiğim şahıs vatan uğruna canını veriyor. Tabiiki biz buna akidemiz gereği şehit diyeceğiz...Size daha kapsamlı daha ikna edici bir cevap yazardım lakin şuan buna müsait değilim.Saygılarımla...

Aminnnn!!!

Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Allah hepimize sizin gibi bir hassasiyet nasib etsin...
    Aminnnnnn!!!

+ Konuyu Yanıtla
2 / 1 12 SonSon

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları