+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 İlkİlk 12
33 sonuçtan 21 --- 33 arası gösteriliyor

Konu: Dernek ismi konusunda yardım edin

Alıntı Nihat TOPCU tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Aslında benim kurmayı planladığım ama sağlık durumum müsade etmediği için kendimi geri çektiğim kapsamlı bir poje vardı. İsmi: MERHAMET

Yaşar Bey'in bu hayırlı çalışması için aylardır yorum yazmadığım portala bir giriş yapmak istedim.

Benim önerim "MERHAMET"

Eminim kardeşlerimiz el birlği ile güzel bir isme imza atacaklardır.

Selam ile.
    Nihat Hocam ''www.merhamet.org.tr'' projen ankarada filizleniyor

Kayıtsız
    Misafir

merhamet

Alıntı Sıddık DEMİRCİ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    nihat topcu kardeşimizn önerdigi isim (MERHAMET) oldukca güzel

Bende merhamet ismini güzel buldum.

danisments
    Misafir

istişare

Slm ile...
    Kardeşler merhaba!
    Biliyorsunuzki bir işe Allah Rızası düşünülerek girilmiş ise o işin sonu güdük değildir;daimidir.
    Neden gücümüzü parçalıyoruz ki?
    Cansuyu ve AGD zaten dünya çapında kurulmuş, amacı kültürel eğitim sosyal ve insani alanda insanlığın önündeki engelleri kaldırmak değil mi?
    Affınıza sığınıyorum Yaşar Birgül Kardeş amacım fikrinizi eleştirmek değil sadece gücümüzü birleştirmeyi hatırlatmak.Ama yine de büyüklerimizle istişare yaptık böyle bir derneğe ihtiyaç var diyorsanız söyleyecek bir sözüm yok.

İnsan üç beş damla kan;ırmak üç beş damla su
    Bir hayata çattık ki hayata kurmuş pusu.........

danisments
    Misafir

merhamet

merhamet.org.tr zaten var

ANTİ-SİYONİST Cihat UÇAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Tue Jul 2006
    İletiler
    2,030
    Blogdaki Konular
    1
    Alıntı danisments tafarından gönderildi Mesajı Göster
    merhamet.org.tr zaten var

sayın danisments,
    www.merhamet.org.tr derneğinin sitesi yaşar birgül tarafından açılmıştır.
    yani daha önceden açılmış bir site değildir.
    ZzZzZzZzZzZ ! ! !

Alıntı Yaşar BİRGÜL tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Nihat Hocam ''www.merhamet.org.tr'' projen ankarada filizleniyor
    Selam ile.

Yaşar Bey, ümit ederim umduklarınıza nail olurusnuz. Merhamet denince kafamda "Reis Bey" filminden kareler canlanır oldu...

Neyse...

Hayırlı olsun...

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,606
    Blogdaki Konular
    5
    Alıntı Cihat UÇAR tafarından gönderildi Mesajı Göster

sayın danisments,
    www.merhamet.org.tr derneğinin sitesi yaşar birgül tarafından açılmıştır.
    yani daha önceden açılmış bir site değildir.

Bir düzeltme. www.merhamet.org sitesi ile Yaşar BİRGÜL'ün hiçbir bağlantısı yoktur. Nihat Üstadımın önerdiği ismin var olduğunu ve kullanıldığını belirtmiştir Yaşar kardeşim.

Dernek ismi ile ilgili araştırmalar devam etmektedir. Önerilere devam inşallah.
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

ANTİ-SİYONİST Cihat UÇAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Tue Jul 2006
    İletiler
    2,030
    Blogdaki Konular
    1
    yanlış bilgi vermişim kusura bakmayın
    ZzZzZzZzZzZ ! ! !

Kayıtsız
    Misafir
    ben ce gerek yok
    zaten yardım yapacak bir kuruluşumuz var
    oda can suyuuuuu.

yardımlaşmak için bile bir isim bulup dernek kurmak gerekiyor
    kimin ne kadar yardın ettiğini bilmek içinmi
    yoksa kimin ne kadar yardım aldığını öğrenmek içinmi
    her mahalleye kadar inen milligörüş teşkilatları ,
    kendi aralarında safları sıklaştırsa sıkışan mahalleler, beldeye, beldeler ilçeye ,ilçeler illere ,iller de ülkelere ,ülkelerde kıtalara ulaşır ...
    ama yinede bir isim olmasında fayda olabilir
    milligörüş yardımlaşma derneği olsa forumu olduğu gibi mesela ...
    Hak geldi batıl zail oldu
    http://www.milligazete.com.tr/

Kayıtsız
    Misafir

Rabbim şuur versin

Değerli kardeşlerim msjların geneline bir göz attım.ben sadece bir misafirim ama aynı zamanda müslümanım elhamdulillah.müslüman kardeşime yardım etmek elbette Rabbimin emri ve benim görevim.kardeşlerim akıl vermek veye nesihat etmek gibi algılamayın sadece kendi düşüncelerimi paylaşmak istedim yanlış da olabilirim.
    müslümanların birlik ve beraberliğini istemeyen kafir ve yahudiler müslümanları bölme çabasına girdiler. böle bilmek için de en isabetli kararı verdiler. Kuranı kerimi müslümanların elinden almak dediler vede aldılar.nasıl olur derseniz şöyle:her evde, iş yerinde muhakkak Kuranı kerim vardır belki bir kaç tane, ama hayatımızda varmıdır bir bakalım ve soralım. evet ne yazık ki kafir ve yahudii, müslümanların en zayıf noktasından vurdu ve başarılıda oldu.
    kardeşlerim türkiyemize baktığımızda o kadar çok cemaat, cemiyet, grup, dernek, vakıf varki ;kafamız karışıyor ne yapalım hangisine gidelim, hangisi hak bilmiyoruz.İşin daha acı tarafı ise bu cemaat ve cemiyetlerin çok azı hariç onları tenzih ederim, büyük çoğunluğu islama ve müslümanlara hizmet etme niyetiyle girdikleri bu yolda kurdukları gruplarla hizmet ettiklerini zannedip kendilerini tatmin ediyorlar. SÖYLERMİSİNİZ DERDİ TASASI CEMAATIM ÇOĞALSIN,SAYIMIZ ARTSIN, BİZİM DERNEK, BİZİM EKİP DİYE DİDİNSİN. BİZ HAKIZ DİĞERLERİ BATIL, DOĞRU OLAN BİZİZ DİĞERLERİ YANLIŞ VS GİBİ DÜŞÜNCELERE SAHİP OLAN BİR ZİHNİYET NASIL OLURDA MÜSLÜMANLARI TEMSİL EDER VE KAFİRİN TUZAĞINA DÜŞMEMİŞ OLUR.
    EL HASIL :NE YAZIKKİ ŞİMDİKİ İSLAMA GÜYA HİZMET EDEN GRUPLARIN ÇOĞU BU ZİHNİYETE SAHİP.VE KİMSE ÜMMETİ MUHAMMED SAV ÇOĞALSIN, ÜMMETİ MUHAMMED'İN SAV GENÇLERİ ŞEYTANA ESİR OLMASIN DÜŞÜNCESİNDE DEĞİL.HANGİ ZİHNİYETE SAHİPSE ONU AŞILAMAYA ŞALIŞIYOR.HOCALARININ, PİRLERİNİN, LİDERLERİNİN DÜŞÜNCELERİNİ HAK VE HAKİKAT BİLİP ONUNLA AMEL EDİYOR. ALLAH CC VE PEYGAMBER EFENDİMİZ SAV AYET VE HADİSLERİ DUYGU VE DÜŞÜNCELERİ ÇOKTA UMRUMUZDA DEĞİL ARTIK.İŞİMİZE GELENİ ELIRIZ İŞİMİZE GELMİYENLE ÇOKTA İLGİLENMEYİZ. DEDİM YA KARDEŞLERİM KAFİR VE YAHUDİ BİZİ BÖLMEK İSTİYOR YA EMELİNE ULAŞTI ÇOKTA GÜZEL BÖLDÜ.

YENİ DERNEK AÇMAK İSTİYEN KARDEŞİM ON DÜŞÜN BİR KARAR VER DEMİYORUM. GEREKİRSE YÜZ DÜŞÜN ÖYLE KARAR VER DİYORUM. EĞER AMACIN ALLAH'A CC VE RESULULLAHA SAV HİZMET İSE RABBİM MUVAFFAK ETSİN GİT GİDEBİLDİĞİN SÜRECE BU RUH BU BEDENDE OLDUĞU SÜRECE ARKANDAYIZ DUACINIZ. YOK EĞER NEFSİ DUYGULARINI TATMİN ETMEK AMACIYLA KİŞİLERE, KURUM VE KURULUŞLARA ,CEMİYET VE CEMAATLERE HELE BİDE ÇIKAR BEKLERSİZİN MENFAAT ARAYIP HİZMEK ETMEKSE SAKIN AMA SAKIN KALKIŞMA KARDEŞİM NE BU DÜNYANI NEDE AHİRETİNİ HEBA ETMEYE DEĞMEZ.ALLAHIN CC İNAYETİNE HIFZINA VE YARDIMINA EMANET OLMANIZ DİLEĞİYLE VESSELAM.

Kayıtsız
    Misafir

Dernekler Müdürlüğüne göre, vereceğiniz isim öncelikle Türkçe olması gerekiyor.

Dernekler Müdürlüğüne göre, vereceğiniz isim öncelikle Türkçe olması gerekiyor. Arapça yada başka dil kökenli isimleri Dernekler Müdürlüğü kabul etmiyor.

Kayıtsız
    Misafir

Türkiye Çapında Bir Stk Derneği kurmak İstiyorum Gençlere hitaben isim Arayış içinde

Üzerine Alınan Herkese Selam olsun Arkadaşlar Dernek Kurmak İstiyorum İsim Arıyorum Gençlere itap Edecek Bir İsim Arıyorum Şimdiden Teşekkürler Arkadaşlar Anlayışınız için..

+ Konuyu Yanıtla
2 / 2 İlkİlk 12

Yer İmleri

Gönderme Kuralları