+ Konuyu Yanıtla
16 sonuçtan 1 --- 16 arası gösteriliyor

Konu: Hayal Tamircisi

Hayal Tamircisi

Hayal....

Hayalsiz yaşayamaz insan, hayalsiz olmaz insan....

Hayaller beklentileridir, ümitleridir insanların... birçok şeyleridir, hatta bazılarının herşeyleridir....

Hayal;

Üniversiteli gencin iyi bir işidir,

Yeni evlenecek kızın süslü bir çeyizi,

Liderin yeni bir dünyası,

Babanın hayırlı bir evledı,

Annenin mutlu bir yuvası,

Fakirin sıcak bir tas sıcak çorbası,

Hanzalanın Filistini,

Yetimin babası,

Öksüzün annesi,

Mazlumun ahı,

Peygamberin Rabbisine kul olabilmiş ümmetidir..... ve diğerleri.

Benim hayalim ise bu saydıklarım ve o sayamadıklarımdır...

Bir şeyin tamiri için bozulması gerekir. Ahlakın, insanın, medeniyetin, devletin, milletin kısacası herşeyin bozulduğu şu dünyada hayallerin bozulmaması da bir hayaldir.Dünyadaki gidişatın hayırlı hayaller aleyhine, şerli hayaller lehine olması da işin cabasıdır...

Şerrin hüküm sürdüğü şu zamanda hayırlı hayallerin yardımcısının Allah cc olduğu bilinci, bıkmadan usanmadan hayallerimize ulaşmamızda engel tanımaz bir vesiledir. Rabbimizin yardımcısı olduğu hayaller mutlaka gerçekleşecektir.

Gellin kendimizin ve etrafımızdaki insanların hayallerini tamir edelim. Sevgi ve şefkati her daim yanımızda taşıyalım. Kini nefreti prangaya vuralım... Yapılması en zor olanı ama mutlaka yapılması gerekeni yapalım ve mazlumun ahı, yetimin babası, Peygamberin ümmeti olalım. Gönüllerdeki güzel duyguları, beyinlerdeki güzel fikirleri, dillerdeki güzel zikirleri inşa edelim, sevelim, sevilelim, sevdirelim...

Elimizle, dilimizle, malımızla hatta canımızla hayalleri tamir edelim. ...

Varoluş gayemizin güzelliklerini ve gerekliliklerini saçalım etrafımıza, hayal tamiri siteleri oluşturalım sevdiğimiz insanlarla, hayırlı hayalleri hayata geçirmek için halka halka.... Gönül insanına garkedelim toplumları, saygılı sevgiye boğulsun insanlık...

Keşke hayal tamircileri hiç olmasaydı....

keşke hayal tamircilerine hiç ihtiyaç duyulmasaydı... ama artık böyle bir hayal mümkün değil çünkü hayaller bozuldu bile, artık hayaleri tamir etme zamanıdır...

Bozulan hayallerimizi tamir etmek, tamir ettiğimiz hayalleri hayata geçirmek duasıyla.....
    Klavye Mücahidi

Hayal umuttur, ümittir..

Ümit imandır, Allahtan umudu olan, imanı olan ümit eder.....

İman ise canlı olana gerektir, zira can bedenden ayrılıp, perde kalkınca hakkel yakin olacağımızdan imanın manası kalmayacak zira her şey ayan olacaktır..... Bizler içinde gayba iman ederler demiyor mu Yüce Allah !?

Yine İman ise İnsan olana gerektir, cansız bir taş parçasına veya canlı bir nebata yada canlı da olsa bir hayvanata iman gerek değildir, onlar içgüdüsel yaşar ve Yüce Allah'ı kendi dillerince tespih ederler...
    İnsan olmamamız imanımıza, imanımız ise insan olmamıza bağlıdır, yoksa... Yine Yüce Allah'ın dediği gibi hayvandan da aşağı bir mahlukat oluruz....

Yine hayal etmek ihtiyacımıza, olmayana, yokluğa bağlıdır... İnsan elinde olmayanı hayal eder, ümit eder..... Yine elinde olanında da daha iyisine, daha mükemmeline hayal eder, umut eder....

Yine içinde nefis taşıyan bir insan ya nefsine uyup hayal edecektir, yada Yaradan'ın rızasını kazanmak için daha ulvi, yüce ve kamu yararına ayal edecektir... Zira Hz. Peygamberim insanların en hayırlısı insanlara en hayırlı olandır demişti.....

O halde ey hayal tamircisi....

Bak bakalım bizim neyimiz bozulmuş ?

Ben iman sahibimiyim, yoksa değil miyim
    İmanımdamı bir sakatık var da ümit, hayal edemiyorum, yoksa hayal edemediğim içinmi imanım heder oluyor ?

Ben ölümüyüm, canlımıyım ?
    Öldüm demi hayal edemiyorum, yoksa halay edemediğim için mi ölü gibiyim...

Yoksa ben her şeye sahipmiyim de hayal etmeme gerek kalmıyor...
    Hak hakim oldu da benim mi haberim yok, yoksa Allah'ın vaad ettikleri vuku buldu mu? Yoksa vuku bulacağına dair ümidim mi kalmadı ?

Yoksa Ben insan değil miyim ? İnsan olan umud eder, hayal eder, yoksa bende artık gündüz otlak gece yatak diyen çayır çimen gezen merkeplerden mi oldum, reel politik diye takılan zamane münafıklarındanmıyım ki hayal edipde vicdanımı zora sokayım ?

Hiç sordunuzmu bu soruları kendinize?

hakketten hayal tamircisi, biz neden hayaledemiyorum ?

Ne acı ki ufacık hayal bile edemeyen, umudu kalmamış, ümidi kalmamış kişilere... Siyonist AbeDenin ve siyonist ağalarının tanıdığı kadar müslüman, onların yularlarını saldığı kadar özgür olan kişilere, onlar müflisdir, hem bu dünyada hem de öteki dünyada....

Yüce Allah bende ancak imanı olmayan ümidini keser derken, insan olmanın bir işareti de hayal etmek iken, ama bu hayalerini nefsi , işkembesi ve orası burası için değilde, Hayalleri Hz.Peygamberin hayali ise, hayalleri liderim dediği ve biad ettiğini söylediği Muhterem Erbakan Hocasının hayalleri ise,

Hayalleri ;

Yaşanabilir bir Türkiye,
    Yeniden büyük Türkiye,
    Ve Yeni Bir Dünya ise ne mutlu o kişilere, ne mutlu......
    Alemin nakşını hayal görürüm. O hayal içre, bir cemal görürüm.
    Cümle mevcudat ki, mazhar-ı Hak'tır. Anın içün, kamu kemal görürüm.
    Tecelli cilvesi, cümle gölgeler. Her zerresi binbir ismin belgeler.
    Hay varken hayale kanmaz bilgeler. Zat-ı Hak'tan gayrı zeval görürüm.

Vallahi bu gün hayalerimizi bile suç olarak görenler varken vede hatta.

Sümme Haşa beyinlerimizin içindekileri okuyanların oldugunu sandıgımız bu zavallı

Düyada sahiden hayalerin tamir olacagını kime anlatabilirizki en iyisi nefsi emmare

Hesabı kendimize gele bilmek ve ben varsam benim oldugum yerde zaten hayalin

Fesadıda olmaz İnşallah deyip hakka tabi olarak kendi hayalimzle başbaşa kalıp

Kendi hayalimizin tamirini yapıp yola devam edebilmek gelen gelsin işte meydan.
    İnsan bu su misali,kıvrım kıvrım akarya ...

İhtiyar Heyeti Kaşif Ayşe ACAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Mon Jul 2006
    İletiler
    1,078
    Blogdaki Konular
    11
    önce kendimizin ve insanlığın tamire ihtiyacı var. hayallerde kendiliğnden düzelir..
    Susturun içimdeki susmayan beni.

Mâh-rû Mümine AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,720
    Büyüdükçe hayaller neden yok olur ki...
    Çocukluk günlerimin son demlerini yaşıyorum...Tadını çıkarmak istiyorum...

::::OFLU:::: Kadir KURT kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat Jan 2007
    İletiler
    200
    Blogdaki Konular
    2
    Hayal su gibi zorunlu birşey sanki o olmayınca...?
    Sapasağlamken kalp sektesinden ölenler vardır.Kıyamet,bir bakıma,kainatın kalp sektesidir.

Eser GEDİK kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Dec 2006
    İletiler
    2,784
    Blogdaki Konular
    5
    hayalleri amaçlarla karıştırmayın lütfen!
    herkes ne söylediğini, nasıl söylediğini bilse. bu işler olmayacaktı sadri abi.

Alıntı Mümine AYDIN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Büyüdükçe hayaller neden yok olur ki...

Sevgili kardeşim hayaller yok olmaz ama zamanla istirahate çekilir

Bazende nöbet değiştirir yani hayallerin değişmek zorunda kalır.
    İnsan bu su misali,kıvrım kıvrım akarya ...

''Hayal Tamircisi'' çok sevdiğim bi insanın kendisine mahlas olarak seçtiği bi ifade.. Hayallerimin tamircisi güzel insan geldi aklıma :)
    Teşekkür ederim bu güzel yazı için..
    'Sen'e ithaflar bitti...

Muhtazaf M. Salih AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Dec 2007
    İletiler
    622
    Blogdaki Konular
    1
    Medyasıydı, Televızyonuydu, Siyasi gündemdi, Yönlendiren yönlendirene Bu kadar etki makinalarının ardından insan nasıl hayalle uğraşır bilemem. İnsanlar namazı bile devre arası kılıyor kılmaya zamanı varsa. Hala hayali olan ve hayal kurabilen varsa helal olsun vesselam.
    Birliğin kederi, ayrılığın safasından daha hayırlıdır. (Yahya bin Muaz)
    www.aydin-aydin.com

Varoluş gayemizin güzelliklerini ve gerekliliklerini saçalım etrafımıza, hayal tamiri siteleri oluşturalım sevdiğimiz insanlarla, hayırlı hayalleri hayata geçirmek için halka halka.... Gönül insanına garkedelim toplumları, saygılı sevgiye boğulsun insanlık...
    inşaALLAH
    Documents and Settings\casper\Belgelerim\Resimlerim\39db57caa7al0.gif

Her insanin bir hayel tamircisi vardir, diye düsündüm,
    benim var mesela,
    o insanin var olusu , bir umut bir ümit bir isik olarak hayat yolunda ilerliyor gibi icim kipir kipir oldugu anlar geliyor,
    ..Insan kendini toparlamakla kendi düzenini kurmasi bile efendimizin hayatini örnek almamiz bile umut isigi efendimiz ...
    hayal tamircisi demek deilde, Umut ümit tamircisi......
    Allah'in selami üzerinize olsun...

ALLAH kimseyi hayalsiz bırakmaz inşallah..

NE EKMEK NEDE SU SENSİZLİK KORKUSU

"VE BEN EMİNİM TAŞLAR TANKLARI YENECEK"

Peki ya hayal tamircilerinin kendileri bozulmuş ise özüyle sözü ayrı ise o zaman ne olacak ''YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN'' demek lazım sanırım. SELAM VE DUA İLE

hayal kurmyı bilmiyorsa bir insan defoludur...tamiri şart...

Alıntı Rabia Ecem BENDEOĞLU tafarından gönderildi Mesajı Göster
    ''Hayal Tamircisi'' çok sevdiğim bi insanın kendisine mahlas olarak seçtiği bi ifade.. Hayallerimin tamircisi güzel insan geldi aklıma :)
    Teşekkür ederim bu güzel yazı için..
    duydum ki o seçmemiş; ona "yüklenmiş" taşıması hoş bu nadide tamircilik..
    o da tüm benliği ile sahiplenmiş... CÂNları için...
    @--)--

+ Konuyu Yanıtla

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları