+ Konuyu Yanıtla
5 / 3 İlkİlk 12345 SonSon
91 sonuçtan 41 --- 60 arası gösteriliyor

Konu: Günlük Notları

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    Fethullah Gülen'den Cübbeli Ahmet Efendi açılımı geldi. Saadet Partisi Gençlik Kolları Cübbeli savunuculuğu yaparken Cübbeli'nin Fethullah bey hakkındaki bu açıklamalarını nasıl değerlendirecek merak etmiyor değilim doğrusu. Siyaset yapanlar, cemaatlerle olan yakınlıklarını belli bir cizgiye oturtmaları gerektiğini ne zaman anlayacak, ne zaman Saadet partiliyim diyenler Erbakan Hocamızın cemaatlere yaklaşımını örnek alacak bir anlayabilsem....

Tevfik YAZICILAR
    12 Eylül 2012

http://www.haberturk.com/gundem/habe...i-hazretlerine
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    AMK adlı gazete geçen hafta 48.978 adet satılmış, Milli Görüşün yayın organı olan Milli Gazetemiz ise 30.195 adet. Ne acı değil mi. Hatta YURT diye bir gazete varmış o da 57.068 adet satılmış. Hata nerede acaba ?....

Tevfik YAZICILAR
    12 Eylül 2012

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    İşte size günün başlıklarından biri: "Coca-Cola Şirketi, 60 yılı aşkın bir süreden sonra ilk defa Myanmar’a Coca-Cola ürünleri sunuyor." Peki bu Myanmarneresi bilen var mı? Evet evet duyar gibi oluyorum Myanmar denilen yer ARAKAN'ın ta kendisi. Hani şu budist sapıkların katliam yaptığı ve müslüman kamuoyunun yardımlar organize ettiği, hatta Türk bakanların gidipte bu yardımları budistlere teslim ettiği ARAKAN. Peki şimdi ne olmuş o topraklarda; Coco Cola 60 yıl aradan sonra bölgeye girmiş. Hemde kimin eliyle The Coca-Cola Company Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Muhtar Kent, kısacası bir Türkün hizmetiyle kan ağlayan Arakan'a emperyalizmin en büyük silahı olan Coca Cola giriş yapmış. Şimdi daha iyi anlaşılıyor mu bu budist rahiplerin kimin hizmetinde olduğu.....

Tevfik YAZICILAR
    12 Eylül 2012

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    TUİK nedir bilir misiniz? Hani şu Türkiye İstatistik kurumu varya işte o. Başbakan ballandıra ballandıra TUİK verileri ile şow yapar hani. Öyle verileri vardır ki şaşar kalırısınız. Bu gün okuduğum bir habere göre TUİK verilerini hazırlayanlar bile bu verilerin gerçekliğine inanmıyormuş. Komik değil mi. Haberde " Büro Çalışanları Hak Sendikası'nın (Büro Hak-Sen), Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) personeli ile yaptığı ankete göre çalışanların yüzde 36'sı verilerin doğruluğuna inanıyor." deniliyor. Geri kalan çalışanların % 64 bile hazırladıkları çalışmaların gerçekliğine inanmadığına göre Başbakan artık boş övünmelerinden vazgeçmelidir diyecek oluyorum ama başbakan sever böyle verileri kendi istediği gibi kullanmayı, iyisi mi karışmayayın değil mi.

Tevfik YAZICILAR
    13 Eylül 2012

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    İlginç yaaaa. Son 1 haftada vereceği muhteşem kitap dolayısı ile satış rakkamlarının artacağını düşündüğüm Milli Gazete düşüş yaşıyor. Geçen hafta 30.195 adet satılan gazete bu hafta 30.141 e gerilemiş. aynı zaman diliminde Cumhuriyet Gazetesi ile 50.836 adet satılmış. İşci Partisinin Aydınlık Gazetesi de 58.376 adet satılıyor. Hadi gelde çık işin içinden....

Tevfik YAZICILAR
    18 Eylül 2012

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    Milli Gazeteden bir habercilik başarısı daha.
    Daha önce de birçok başarılı habere imza atan değerli Mustafa Kılıç'ı bir kez daha tebrik ediyorum.
    Rabbim yar ve yardımcısı olsun...

Adı: milligazete.jpg Görüntülenme: 246 Boyut: 62.8 KB

Kayıtsız
    Misafir

Herşey Allah'dan

Alıntı Tevfik YAZICILAR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    İlginç yaaaa. Son 1 haftada vereceği muhteşem kitap dolayısı ile satış rakkamlarının artacağını düşündüğüm Milli Gazete düşüş yaşıyor. Geçen hafta 30.195 adet satılan gazete bu hafta 30.141 e gerilemiş. aynı zaman diliminde Cumhuriyet Gazetesi ile 50.836 adet satılmış. İşci Partisinin Aydınlık Gazetesi de 58.376 adet satılıyor. Hadi gelde çık işin içinden....

Tevfik YAZICILAR
    18 Eylül 2012
    Milli Gazete Dr Fatih Erbakan'a Allah (cc) da Milli Gazete'ye ambargo uyguluyor.

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    Bana biri Hamas'ı El Fetih'i ve Halid Meşal'i açıklayabilir mi?

Bu Mahmut Abbas'ı bu güne kadar hep Türkiye'nin Demirel'i gibi görmüştüm. peki şimdi Abbas'ın el fetih hareketi Halit Meşal'in görevde kalmasına neden yeşil ışık yakıyor. Bu gün Milli gazetede okuduğuma göre abbas'ın adamları Meşal görevini bırakmasın demektelermiş.

ben bu güne kadar hep İsmail Heniye'yi de Filistin'in Erbakanı olarak görmüştüm. Şimdi 2009 Şubatında "Gazze Zaferi Konferansı"na gelmek isteyen Halid Meşal'e Türkiyeye gelme diyen AKP Hükümeti, kongrelerine Meşal'i davet ederek İsmail heniye'nin karşısına Meşal'i mi kullanmaya çalışmaktadırlar.

Yoksa Halid Meşal Filistinin Tayyip Erdoğan'ı olma yolunda mı ilerlemektedir. Belkide 2011 de yazığı köşe yazısında "HAMAS’ın işini bitirmeye az kaldı!" sözleriyle bizi uyarmaya çalışan Nihat TOPÇU üstadın sözlerini iyi okumamız gerekiyordu da bizim atladığımız yerler oldu.

Evet bana şu El fetih'in Halid Meşal aşkını, Halid Meşal'in İsmail Heniye karşısındaki duruşunu, israil meselesinin önce Filistin Meselesi olarak adlandırılmasına ardından da Gazze Meselesine dönüşmesini açıklayabilecek birisi var mı ?

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    Merak ediyorum da IGMG bir Milli Görüş kuruluşu değil mi acaba. Ya da Milli Görüş kurumları arasında bir birliktelik mi kalmadı.

IGMG nin yardım kuruluşu Hasene derneği gelmiş Esenler de bir şube açmış. Türkiyedeki ilk şubesini hemde. Gel gör ki bir tek Saadet Partili yada AGD li açılışta yok. Hayırdır IGMG bir Milli Görüş kurumu değil mi yoksa. Ya da neden Esenlerin Milli Görüş kurumları bu açılışta yoktu?

Neyse ben sormamış olayım bu soruları. Yine fitneci neyim ben olurum.

16.12.2012
    Tevfik YAZICILAR

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    Tevfik Yazicilar İşte bu da ilgili haberhttp://www.ajansesenler.com/index.php/stk-haberleri-miz/884-hasene-dernegi-tuerkiyede-ilk-subesini-esenlerde-act.htmlHasene Derneği Türkiye'de İlk Şubesini Esenler'de Açtı
    Halit Kök bizede hep diyorlarda napalım doğruyu biz söyleyelimde varsın bize fitneci desinler.
    İsmail Acar Efendim orta da yanlış anlaşılma var heralde hasene nin bir ayağıda türkiyede açılmayı planlanıyordu. Avrupa üzerinden veya bizim üzerimizden gidecek hizmetlerin daha sağlıklı olabilmesi için o yüzden birileri neden sorusuna gerek yok birileri eğitimlerde eğer takip ediyorsanız su akar yolunu bulur siz endişelenmeyin EFENDİM...
    Tevfik Yazicilar İsmail ne demek istediğini anlamadım. Hasene Milli Görüşcü değil mi? Milli Görüşcü kurumda neden Milli Görüşcü kurumlar bu açılışta yoktu ?
    İsmail Acar Kıymetli abim Hasene milli görüştür. Niçin açılışında milli görüş kurumları yoktu konusunda ise genel merkez milko kuruluşlardan özel bilgi alabilirsin burada yazmanın anlamı yok.
    Muammer Sadan Memleketimizde cansuyu dermegimiz varken hasene derneginin Turkiyede sube acnasina bir anlam veremiyorum. Acilisda Saadet partisi yoneticileri ve Agd yoneticilerinin olmamasi ayri bir sorun igmg yavas yavas milli gorus davasindan uzaklasiyormu?
    İsmail Acar Sorular sanal medyada değil direk genel merkez muhataplı olmalı
    İsmail Acar sebep sanal medyadaki tahrip hiç bir şeye benzemez fitne fucurun hızlıca yayılmasına sebep olur o yüzden direk genel merkezle iletişime geçilmelidir. Eğer bu durum bir rahatsızlık oluşturmuşsa...
    Tevfik Yazicilar İsmail şu genel merkez milko kuruluşlardan özel bilgi almayı bir dene de alabilirsen bana ilet söz bu yazıklarımı verilen cevaba göre yenileyeceğim. Ama hadi bir dene de bir cevap al görelim. Bu aman sus bunu konuşmayalım, sanal da değilde direk olayları çözelim hikayesi de pek aldı başını gidiyor. Madem öyle şu özel bilgi veren merkezler neden bölesine bir açılışa bir tek Milli Görüş kurum yetkilisini göndermezlerde böyle fitne çıkarırlar merak ediyorum. Şu genel merkezdeki bahsettiğin özel bilgi merkezleri fitnecimidir nedir anlamadım ki.
    Tevfik Yazicilar Hadi İsmail hemen temasa geç de bu yaptıkları fitne yayılmadan önleyelim. Elini çabuk tut.
    İsmail Acar http://milko.kaledizayn.com/ kiymetli abim ben bir reklam ergümanı olmak için onları yazmadım bu gibi olaylar ne gibi sonuçlara gebe kaldığını sen benden iyi bilirsin sadece onu söylemek istedim...
    Tevfik Yazicilar Bende onu söyledim zaten. Hadi laf değil iş yapalım. Görüş şu merkezle de bir cevap al. Hadi bekliyoruz.
    İsmail Acar AGD Genel Başkanı izmir'de direk sormaya çalışacağım bu konuyu merak buyurma sen abi
    Tevfik Yazicilar Anlamadım Genel Merkezin Milko merkezi şu özel bilgi merkezi AGD Başkanı mı ? Neyse kafamı karıştırmayayım ben. Sen bir cevap al da bekliyorum.
    İsmail Acar Hayır tabikide AGD'de bir milko kuruluş olduğundan direk bir milko kuruluş başkanına sormak daha mantıklı telefondan birileriyle görüşüp bilgi almaktan...
    Tevfik Yazicilar Hımmm diyorsun ki; Bir Milli görüş Kurumu Türkiyedeki ilk temsilciliğini açıyor ve başka bir Milli Görüş Kuruluşundan o ilçede ve ilde bulunan kimse o açılışa katılmıyor. Sende bunun nedenini o Milli Görüş Kurumunun Genel Başkanına sorup öğreneceksin. İyiymiş. Bekliyorum İsmail. Merakla hemde. Bakalım nedenmiş...
    İsmail Acar Açıkça söylemesi gerekirse abi "Siz üzüm yemek mi istiyorsunuz yoksa, bağcıyı mı dövmek mi" onu anlamış değilim bende üzümse dert ben bir yandan öğrenmeye çalışırken sizin öğrenme gayretinizi de görmek isterim bakalım sonuç ne çıkar haa... siz yok ben bir yer buldum bağcıyı da döverim üzümü de yerim diyorsanız elinizi kolunuzu kıpırdatmayın ben öğrenir size iletirim vesselam...
    Tevfik Yazicilar Bu arada twittirda bu mesajıma Osman Orman şu cevabı vermiş: Benzer olay Osmaniye'de kurban bayramında oldu. Bir tır dolusu kurbanlık geldi. Dağıtılacaklar arasında MGlü yok.Milko kuruluşlarının hiç birine haber verilmemiş. Etlerin muhafaza edilmesi için tutulan yer ise: F.Gülen okullarından bir
    Tevfik Yazicilar İsmail dediğim gibi şu Milko merkezi bir fitne çıkarmış. Bir Milli Görüşcü kurum Türkiyede ilk temsilciliğini açarken diğer Milli Görüşcü kurumlara ya bilgi vermemiş ya da onlar muhatap alıp katılmamış. Bu da basına yansımış. Bu fitneyi ortadan kaldırmak için gerçeğin ne olduğunu bulalım da paylaşalım. Hadi bağcıyı üzümü boşverde şu merkezden bir cevap alıp bizle paylaş.
    İsmail Acar Allah ne hikmetsi umumu görmeksizin, tek bir olayı ortaya koymak hangi mantığa sığıyor anlamış değilim hasenenin türkiye sorumlusu bizzat egebölgesine geldi ve buradaki Milli görüş kuruluşlarına teslim etti ben neden bir olay görmedim acaba orası istanbulda bazılarının ferdi yanlışları genele vuruluyor
    Tevfik Yazicilar Bu arada twittirda bu mesajıma Fatih Bulut şu cevabı vermiş: Geçen günlerde Yeni Şafak yazarı Akif Emre'yi davet etmişler.Akif Emre Arap Baharı konusunda konferans vermiş.Enteresan gelmişti.
    Tevfik Yazicilar İsmail diyorsun ki İstanbul'daki Milli Görüş kurumları bir Milli Görüş kurumunu görmezden gelmiş. Bu İstanbuldaki kurumların başkanlıklarının bir pasifliği öyle mi ?
    İsmail Acar Bir yargı ve bir karar vermek veya oluşturmak bize düşmez efendim siz eğer bu konularda bu kadar dertliyseniz istanbul'da bu olayların niçin meydana geldiklerini araştırın çözüme ulaştırın. Herkez ilk önce kendi bölgesinden ve ailesinen sorumludur. Negüzel bir dertlenme sergiliyorsunuz çözümü noktasında neler yapabilirim mi araştırın vesselam yukarıdaki konu hakkında bir bilgi edinirsem bu duvardan değil direk mesaj olarak yollayacağım selam ve dua ile... Rabbim istikameti bozdurmasın vesselam..
    .

Tevfik Yazicilar Tamda bunu bekliyorum inşallah. Araştırıyorum ve bu genel merkezdeki fitne çıkartan noktalara ulaşmaya çalışıyorum.Çözüm noktasında uğraş veriyorum. İlgi ve alakana teşekkür ederim. Bir çözüm için ulaşacağın bir bilgi olursa acil paylaşmanı bekliyor olacağım. Eyvallah.
    Mustafa Doğan Bende face'de bir kişiden öğrenmiştim, Hasene'nin Van depremi yardımlarını Milli Görüş kurumlarını dahil etmeden direkt AKP kurumlarına teslim ettiğini. Yalnız, şu bir gerçek, nasılki Türkiye'de eski Milli Görüşlüler büyük bir kısmı saf değiştirdi ise,avrupa IGMG'nin de aynı oranda saf değiştirmiş olması muhtemeldir. Artı, almanyadaki IGMG kurumları alman devletine bağlı "anayasayı koruma örgütü" tarafından sürekli kontrol edilmekte, örgütün raporlarında IGMG'nin gayesinin anayasal düzeni yıkıp yerine şeriat getirmek olduğu ve rahmetli Erbakan hocanın ilkelerini savundukları geçiyor. IGMG'nin kapatılmasından endişe edenler mümkün mertebe Türkiye Milli Görüş kurumlarından ayrı hareket etmek istemiş olabilirler. Bu ne kadar samimi bir duruş, o da tartışılır.
    Havva Koc Simdi bu haberi alip profilimde paylassam ne olur aceba? Sanirim sogukkanli davranip olayi birinci sahislardan direk ögrenmek gerek. sayet olay böyle görüldügü gibi ise üzücü...

Mustafa Doğan Bu arada ortada ki Ekrem Kızıltaş mı?

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    Saadet Partisi seçimlere 1 yıldan fazla bir zaman varken Belediye Başkan adaylarını açıklamaya başlamış. Ankara Keçiören Belediye Başkan adayımız olarak İbrahim Halil Er gösterilmiş.

Bu çok güzel bir haber. Böylece Numanistler tarafından bünyemize sokulan ve ardılları tarafından hala uygulanmak istenen, son ana kadar beklenilen ve pazarlıklar yapılan adaylık koltukları olmayacaktır inşallah.

Umarım bu açıklamalar sadece 1-2 yerle kalmaz ve tüm Türkiye'de belediye başkan adaylarımız bir an önce açıklanır ve çalışmalara hız veririlir.

Koltuk derdi olmayan Milli Görüşcüler adaylıkların açıklanması ile daha bir şevkle çalışacaktır.

21 Aralık 2012
    Tevfik YAZICILAR

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    Milli Gazete'de Necip Fazıl Kısakürek olayında taraf olmayı tercih etmiş. Yazık. Kültür Sanat sayfasını bugün tamamen Necip Fazıl olayına ayıran Milli Gazete Milli Görüş Lideri Merhum Necmettin Erbakan'a düşmanlığı ile bilinen ve hayatının sonuna kadar Hocamıza karşı yazdıklarının arkasında duran bir insanı savunmak için kılıktan kılığa girmiş. Necip Fazılı aklamak için Menderes'i bile dava derdinde olan biri haline getiren Milli Gazete Kültür Sanat sayfası milletvekili olabilmek için Hocamıza dediğini bırakmayan Kısaküreği milletvekilliğine kendini satmayan adam olarak lanse etmektende beis görmemiş. Yahu bize bu güne kadar öğretilenler mi yanlış yoksa bu sayfalarda kalem oynatanların yeni görüşleri mi anlayamıyorum. Sahi Milli Gazetenin Kültür Sanat sayfasının bu derece sahiplenmeye çıktığı Kısakürek Milli Görüşcüler için ne ifade ediyor ?

Tevfik YAZICILAR
    05 Ocak 2013

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    Kamalak Bozdağ Kucaklaşması ?

Ben şu Kamalak ve Bozdağ kucaklaşmasından hiç birşey anlamadım.

IGMG'de mi Saadet partisi Genel Merkezine baş kaldırdı yoksa Balgat Sultası'nın emriyle Kamalak'a mı gözdağı verildi veya Milli görüş IGMG eliyle yeniden AKP nin kucağına mı oturtulmak isteniyor bilemedim doğrusu.

Ama tek bildiğim birileri çıktı "Bozdağ alkış kıyameti Milli Görüşcü İGMG'de konuştu" dedi, birileri de çıkıp " Yok öle bişey Kamalak daha çok alkış aldı Bozdağ'a ses çıkmadı" geyikleri yaptı.

Sonuç olarak IGMG, Kamalak şakşakçılarına kendi resmi sitesinden kapak yaptı.

Tartışılan kardeşlik ve Dayanışma gününü haberleştiren IGMG Sayın Kamalak'a sitesinde ancak 10 satırlık yer ayırırken AKP li Bozdağ'a 70 satırlık yer ayırarak 1'e 7'lik özeni AKP'lilere gösterdi.

Sitedeki habere göre IGMG, Kamalak bu günde konuşacak bişey bulamadı görüntüsü vererek Erbakan hocamızı anlatmayı bile Bozdağ'a uygun gördü. Sitedeki haber açıkca "En çok Kamalak alkışlandı" edebiyatı yapanlara bir nispet olsun diyerek "Biz IGMG olarak AKP yi bağrımıza baştık, onlarda Milli Görüşcü" imajını vermiş.

Bir Milli Görüş kurumu olan IGMG'nin, Kurban Kampanyası nedeniyle yolsuzluk iddiaları ile boğuştuğu şu günlerde AKP'li Başbakan yardımcısına sarılmalarını ibretle izliyorum. Kendilerini kurtarmak için taklalar atan ve Milli Görüş kurumlarını AKP'ye peşkeş çeken bir zihniyeti anlamam mümkün olmasa da " Biz bilmeyiz, büyüklerimiz bilir" diyerek susmaya devam ediyorum. Ne de olsa genel başkanımız veya kendini lider ilan edenler bu rezalete bir açıklama yapacaktır. İyisi mi ben susayım onları dinleyeyim....

24 Mayıs 2013

İşte o haber: http://www.igmg.org/tr/haberler/yazi/2013/05/21/kardeslik-ve-dayanisma-guenuende-25-bin-kisi-bulustu.html?utm_source=feedburner&utm_medium=email&utm_camp aign=Feed%3A+IGMG-TR+%28IGMG.de+-+islam+portalı%29

Igmg de son yillarda bir eksen kaymasi oldugunun en net göstergesi 19 mayista yapilan Kardeşlik ve Dayanışma Günü oldu. Bozdagin konusmasina hem alkis Hemde tepki vardi salonda sunuda net olarak belirtmek gerkiyorki Fatih Erbakana Mesafe koyan görmezden gelen igmg yönetimi kendisine akp ye hos görünmeye calisiyor.
    Ben Beni Biraktigim Zaman Sen Beni Birakma YA RAB

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    Nasıl bir Türkiye'de yaşıyoruz yaaa. Milli Görüş gömleğinin Recep Tayyip Erdoğan'a dar geldiğini söylemek Ahmet Hakan gibi bir adama kalmış .

Baksanıza yazdıklarını okursanız zannedeceksiniz ki ahmet Hakan Milli Görüşcü oldu.

Yahu ne günlere kaldık. Adam Milli Görüşle adının birlikte anılmaması için kırk takla atıyor, ABD ye selam çakıp yoluna devam ediyor sonrada kalkıp Tayyip Erdoğanın ABD ile yakınlığını haber yapıyor.

Tayyip'in Obama ile kankalığını bu ülkede bilmeyen yok. Hele ki mücahitliği bırakan kesmin mütaahhitlik için AKP de kümelendiğini görmeyen yok. faiz lobisine en büyük desteğin Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildiğini anlamayan yok. ama unutma Ahmet Hakan senin RTE'den bir farkın olmadığını da bilmeyen yok. Hiç boşuna kendini temizlemek için başkalarına çamur atmaya kalkma. Milli Görüşe ve Milli Görüşcülere iftira atan savaş açan en büyük kaypaklardan biri sensin...

24/06/2012
    Tevfik YAZICILAR

Adı: ahmethakan.jpeg Görüntülenme: 103 Boyut: 55.6 KB

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    Diyarbakırlı çöplerini 6. katın 7. katın balkonundan sokaklara atıyormuş. Belediye başkanı Osman Baydemir bile illallah demiş ve Diyarbakırlılara çağrıda bulunmuş.

Baydemir "Uzaylılar gelip bu kenti kirletmiyor. Artık apartmanların 5. veya 7. katlarından çöp atmaktan vazgeçin. Bu Diyarbakırlıya yakışmaz" demiş ve ardından ekiplere bu sözünü çerçeveletip sokaklara asılmasının emrini vermiş.

Yahu bu ülke hakkatten çok garip.

Adamlar Kürtçe ile türkçe ile uğraşırlarken Büyükşehir belediye başkanları uzaylılarla, şovalyelerle, sihirbazlarla Türkçesi neredeyse olmayan bir halka eğitim vermeye çalışıyor.

Bir kısım aklı evvelde çıkmış Baydemir'in bu afişlerini ve Diyarbakırlıyı çöplerini çöp tenekelerine atma davetlerini "Kürt Açılımı" ile işkillendirip hükümetin büyük başarısı olarak göstermeye kalkmış. Neymiş efendim terör bitince çöp tenekeleri konmuşta halk çöp tenekesiyle yeni tanıştığından çöpü tenekeye atmayı bilmiyormuş. Ama terör çözüldü ya, bu başarı çöplerin çöpe atılmasını sağlamış. Komedi ülkesine döndük maşallah...

Ama şurası bir gerçek ki; Diyarbakır pislikten geçilmediği için belediye başkanı bile isyan etmiş ve halkına kendinize gelin demiş..

Birileri Diyarbakırlılara temizliğin imanın yarısı olduğunu öğretmeli artık....

Tevfik YAZICILAR
    30-Haziran-2013

http://www.altsayfa.com/siyaset/turk...akirin-copleri

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    Sabah sabah iki ayrı haber okudum ve dedim ki Lider Olmak gerçekten başka birşeymiş.

Milli Görüşün siyasi kanadını temsil eden Saadet Partisinin iki temsilcisine gazeteciler ayrı ayrı mekanlarda aynı soruyu sormuşlar. Liderlik iddiasında bulunan oğuzhan beye demişler ki " Fatih Erbakan partinizin İstanbul Belediya Başkan adayı olacak mı?, aynı zamanda bir başka yayın organı temsilcisi de Milli Görüşte bir nefer olan Fatih Erbakan'a " Adınız, partinizin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için geçiyor bu konuda sen söyleyeceksiniz?" denmiş.

İşte size iki cevap.

Saadet Partisi'nin köklü bir parti olduğunu ifade eden Asiltürk, ''Bu partiye bağlı olarak çalışmak lazım. Şimdilik adayımız belli değil ve Fatih Erbakan'ın da aday olma ihtimali çok zayıf. Biri çıkar da kendi başına iş yapar, toplantı yapar ise bu yapılanlar da aramızda ihtilaf var görüntüsü çıkarırsa biz niye aday gösterelim?'' diye konuştu.

Öte yandan bir gazetecinin "Adınız, partinizin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için geçiyor bu konuda sen söyleyeceksiniz?" şeklindeki sorusuna Fatih Erbakan, "Biz de gazetelerden duyduk. Bu konuda partimizin yetkili kurullarından bununla ilgili bir görüşme veya teklif olmadı henüz. Ancak bu seçimde partimizden adaylığın çok uygun olmayacağını düşünmüyorum. Bu seçimlerde de inşallah partimizin bir neferi olarak, çalışmaya hizmet etmeye devam edersek daha uygun olacağını düşünüyorum. İnşallah hayırlısı olur" şeklinde yanıt verdi.
    İşte bu iki cevap gerçektende Lider olmakla Liderlik iddiasında olmak arasındaki farkı en güzel ortaya koyan delillerdir bence. Basın karşısında kendi partisinin Genel Başkan Baş Danışmanını suçlayan, küçük gören, teşkilat içinde fitne çıkaracak beyanlar veren bir Liderlik iddasındaki oğuzhan beyin açıklamalarına karşı koltuk derdi olmadığını ortaya koyan, bu teşkilatta bir nefer olmaktan, çalışmaktan ve hizmetten bahseden bir Lider profili. İşte ben bu nedenle Fatih Erbakan'ı seviyorum. Aynı babası gibi, karalama, hakaret etme, küçük düşürmeye çalışma gibi kaygıları olmayan, çalışan, koşturan, çırpınan, gerçektende bir nefer olarak hizmet eden adam gibi bir adam.

Yolun açık olsun güzel insan...

Tevfik YAZICILAR
    22- Ekim -2013

Not: belkide röportajları benim uydurduğumu düşünenler olur diye ben yine de haberleri okuğum yerleri vereyim:
    Asiltürkün yorumu: http://www2.cafesiyaset.com/saadet-p...al_387674.html
    Erbakan'ın yorumu: http://www.ozelhaberler.com/haber/55...dayi-olacak-mi
    Siz kıyaslayın

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    Bu akşam Muammer Başaran abimle biraz muhabbet ettik. Güzel bir hadiseyi aktardı. Yazmazsan unuturum diye buraya not düşeyim dedim. Mesut Yılmazın kardeşi bir ortamda " Ben politikacılardan uzak duruyorum" demiş. Nedenini soranlara da " Politikacılar fizik kurallarına aykırıdır. Bir nesneye uzaktan bakarsan küçük görünürler, yaklaştıkça büyürler. Ama politikacılara uzaktan baktığınızda büyük görürsünüz, yaklaştığınızda ufalırlar" demiş. Heyhat ne dogru söylemiş. Bu gün nice büyük gördüklerimiz yaklaştıkça küçülüyorlar...

Tevfik YAZICILAR
    21 Kasım 2013

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    Bu günlerde gazetecilik bir çok kişiye kolay geliyor. Sanal ortamın hayatımızın içerisine kadar girmesi galiba gazeteciliğin kolay olduğunu düşündürmeye başladı. ama emin olun iş o kadar kolay değil. büyük gazetecileri büyük yapan algılarındaki farklılıkları. yani haber okuma dilleridir. Herkesin normal baktığına -neden ? diyerek sorgulayıcı bir yaklaşımla yaklaşanlar büyük oluyorlar. Bunun güzel bir örneğini geçenlerde gittigidiyor.com sitesinden 1 TL ye aldığım bir kitabın sayfalarında rastladım.

Emin ÇÖLAŞAN tarafından Milliyet Yayınlarında Ocak 1985 tarihinde yazılan "24 Ocak Bir Dönemin Perde Arkası" adlı kitabın 150. sayfasında gerçekten de büyük gazeteci nasıl olunurun dersi vardı. Kendisi de gazetecilikte büyükler arasına girmiş olan Çölaşan bir başka gazeteci olan Cüneyt Arcayürek'in gazetecilikteki başarını ortaya koymuş kitabın şu bölümümde.

İşte o satırlar:

"Genelkurmay Başkanı ile uyarı mektubunu imzalayan Kuvvet Komutanları, 1 Ocak günü, herkes yılbaşı gecesinin mahmurluğunu yaşarken yeniden Çankaya Köşkü’ne çıktılar ve Korutürk’ten Demirel ve Ecevit’i çağırarak mektubu kendilerine tebliğ etmesini istirham ettiler.

Yılın ilk günü yapılan bu ziyareti ve bundan önceki gelişmeleri hiç kimse bilmiyordu. Türkiye Radyolarının saat 19’ da ki haber bülteninde bu konuyla ilgili bir tek protokol cümlesi okundu.

“Genelkurmay Başkanı Orgeneral Kenan Evren ve Kuvvet Komutanları, Cumhurbaşkanı Korutürk’ü ziyaret ederek bir süre görüştüler.” Haber bu kadardı.

Yılların gazetecisi Cüneyt Arcayürek, evinde radyodan dinlediği bu haberden kuşkulandı ve sağı solu aramaya başladı. Yılın ilk günü resmi tatildi. Bu ziyaret niçin yapılmıştı? Bunun bir anlamı olmalıydı? Genelkurmay Başkanının Çankaya Köşkü’ne, beraberinde Kuvvet komutanlarını da alarak gitmesini gerektiren bir durum yoktu. “kokuyu alan”, ancak sivil kesimde hiç kimseden bu konuda bilgi sağlayamayan Arcayürek, en sonunda iki komutanla görüşmeyi başardı.

.....
    ………

2 Ocak 1980 Çarşamba günü, Arcayürek’in haberi Hürriyet Gazetesinde “Ordu Uyarı Mektubu Verdi” başlığı altında patladı. Demirel ve Ecevit’te dahil olmak üzere bütün Türkiye bu haberi o gün Cüneyt Arcayürek’in kaleminden duymuş oldu. Sy: 105"

Gördünüz mü gazeteci olmanın ne demek olduğunu. Hadi şimdi hergün üzerimize pompalanan haberleri bir de bu filtreyle takip edelim. bakalım neler yakalayacağız.. ne dersiniz ?

Tevfik YAZICILAR
    22/11/2013

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    70 cent'e muhtacız

Çocukluğumda çok sık duyardım bu sözü büyüklerimden. Hani şu gazetelerin ekonomi haberlerini 3.sayfa haberlerinin arasına bir iki kuple ile sıkıştırdığı zamanlarda. çevremdeki esnaf, muhabbet eden yaşlılar, n zaman daralsalar dudaklarından bu cümle dökülürdü "70 cent'e muhtacız". O gün ne demek istediklerini anlamak okuduğum 24 Ocak Kararları kitabında geçen bir paragrafla nasip oldu. Emin Çölaşan kitabının 74. sayfasında bu olayı şöyle nakletmiş:

" • 1977 yılında ikinci MC hükümetinin Başbakanı Demirel, Türkiye’nin 70 cent’e muhtaç olduğunu daha o zaman açıklamış, ancak işin üstesinden gelememiş ve daha sonra hükümeti bırakmak zorunda kalmıştı. ( Demirel’in 1977 yılında söylediği “70 cent’e muhtacız” sözü şuradan geliyordu:

Hacı adayları için döviz aranırken, bunlara devlet ancak 35 – 40 milyon dolar verebildi. Ancak döviz alamayan ve bu yüzden hacca gidemeyecek olan hacı adayları Merkez Bankası’nı bastılar ve Ankara’da hükümeti protesto yürüyüşü düzenlediler.

Aynı günlerde Merkez Bankası tarafından yabancı bir bankaya verilen 70 cent tutarındaki bir ödeme emri, karşılığı olmadığı gerekçesi ile geriye çevrildi. Durum çok gizli tutuldu ve sadece Başbakana, işin ciddiyetini anlatmak için duyuruldu.

Hacı adaylarının davranışını kınayan Demirel o zaman bir hatırlatma yaptı ve Türkiye’nin 70 cent’e muhtaç olduğu bir dönemde hacılara milyonlarca dolar döviz verilmesinin çok önemli bir olay olduğu vurgulandı ".

Vay be ne günler yaşanmış değil mi? Tıpkı bugün gibi o zamanda insanlar yokluk çekiyorlardı. Bu gün memuruna %2 zammı çok gören anlayışla o gün ülkeyi 70 cent'e muhtaç eden anlayış arasında temelde hiçbir fark yok.

Tevfik YAZICILAR
    25 Kasım 2013

+ Konuyu Yanıtla
5 / 3 İlkİlk 12345 SonSon

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları