+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 İlkİlk 123
58 sonuçtan 41 --- 58 arası gösteriliyor

Konu: İsmailağa cemaatinden özür diliyorum

unable
    Misafir

şu kardeşimize bir cevap

Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster
    burda ve nette sizin gibi yuzlerce kişi tartısıyo suncular böyle buncular söyle benim seyhim senınkını dover en iyi siz degil biziz.vs.vs.efendimiz bizlere siyasal oyunlara düşüp birbirimize düşmemizimi tavsiye etti.yada yuce kuranda rabbimiz,bölük bölük fırka fırka bölünmeyin diilde ;guruplasın parcalanın bölünüp zayıflayın birbirinize iftira atın mı dedi.eger gercekten iman etmişsek kuran,a o bizi kardes ilan etti ve aranızı düzeltin kı kurtulmayı umabilesiniz dedi.siyaset yalansız olmaz yalan soylemiyen siyasetci yoktur.yalancıların hükmüde apacıkbir KİTAP ta yazılıdır.devam edin böyle yapmaya devam edin.cünkü CHP İKDİDARI sizin en muazzam eseriniz olucaktır.busefer diilsede birdahakıne kımbilir.topyekun allahın ipine sarılma vaktı gelmedimi.
    efendi kardeşim,
    söylediklerinde haklısın.Birleşmemiz şart.Lakin abd. de "evagelist" -bush'un tarikatı-ler,Türkiye'deki bazı cemaat liderlerine dağıtılmak üzere 100-150 milyon dolar para toplamışlardı.Bundan bir kaç sene evvel.
    Hadi gel İslam gözlüğümüzü takalım,fıkıh penceresinden çözüm arayalım:
    Bir kimse ortaya çıksa,"ben İslam'a göre liderliğimi ilan ediyorum" niyetiyle,Hanefi mezhebine göre 5-10 kişi biat etse akabinde lider olur.
    İmdi böyle bir kişi 30-40 sene evvel çıktı.Halife-lider- oldu.Çağın silahı olan parti silahını kurdu,insanları bir araya topladı.Mücadele başladı.
    Başka birileri daha çıktı,kendi tarafına çekti.İçinden kaç kişi türedi-sırt çevirdi-partiler kurdular.Yüksek makamlara oynadılar,asıllarını inkar ettiler.vs. vs.
    Şimdi bu insan ne yapsın;
    -şaşırmış kişilerin yanına gitse =hem ateşe düşmesi muhtemel
    hemde fıkıha göre durumunu yalanlamış olur.
    Genede kimseyi kötülemediği halde,kardeşleri olması gerekenler her fırsatta,gayri müslümlere yakınlık ile,bu kişiye zem ile yaklaşmışlar,alay etmişlerdir.
    Onlar bir kaç sene içinde söylediklerinin,tersine davranırlarken;bu kişi 40 yıla yakındır hakkı_değişmeyeni-söylemiş ve sözleri zaman içinde tek tek doğrulanmıştır.
    Ne yapılması gerek?
    -chp var diye doğrularımı terk etsin?
    -bunların onalrdan farkı ne?
    1-biri sol cuları(akp)-diğeri sağcıları(chp9 aday gösterdi
    2-Irak'ı kan gölüne çeviren abd ye açıkça yardım etti
    3-abd askerleri için dua etti
    4-Kur'an öğrenimine 2 yıl cezasını onadı
    5-domuz eti ve zinayı serbest bıraktı
    6-türban sözünde durmadı
    7-Peygamber'imize hakaret eden papayı uçak merdivenlerinde karşıladı
    8-yahudi cemaatlerinden 2 defacesaret madalyası aldı
    9-Kur2an kursu yıktırdı
    10-ayetleri yasakladı
    daha 100 ün üstünde madde sıralarım,kanıtlarıyla birlikte (www.akpgercegi.com).
    şimdi "fark var" mı CHP den bana izah edin.Bunların hiç birini chp yapamazdı.
    NE GÜZEL KANDIRILMIŞIZ DEĞİLMİ?
    Biz konuşmayalımda kim konuşsun.Malum "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır"

.... Ravza AYYILDIZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu Apr 2007
    İletiler
    3,039
    Blogdaki Konular
    3
    burda ve nette sizin gibi yuzlerce kişi tartısıyo suncular böyle buncular söyle benim seyhim senınkını dover en iyi siz degil biziz.vs.vs.efendimiz bizlere siyasal oyunlara düşüp birbirimize düşmemizimi tavsiye etti.yada yuce kuranda rabbimiz,bölük bölük fırka fırka bölünmeyin diilde ;guruplasın parcalanın bölünüp zayıflayın birbirinize iftira atın mı dedi.eger gercekten iman etmişsek kuran,a o bizi kardes ilan etti ve aranızı düzeltin kı kurtulmayı umabilesiniz dedi.siyaset yalansız olmaz yalan soylemiyen siyasetci yoktur.yalancıların hükmüde apacıkbir KİTAP ta yazılıdır.devam edin böyle yapmaya devam edin.cünkü CHP İKDİDARI sizin en muazzam eseriniz olucaktır.busefer diilsede birdahakıne kımbilir.topyekun allahın ipine sarılma vaktı gelmedimi.
    chp iktidara gelsin hiç korkmam! neden mi?
    akpnin yaptıklarının 4/1 ni yapsın o zman türkiye cumhuriyetinde ki tüm sağcılar ayağa kalkar... en çok zoruma giden de tayyibin tavizlerinden sacede bir tanesini erbakan hocam yapsaydı hocamı vatan hayini ilan ederdi bu millet...tayyip babanızın oğlu değil! o bir insan ve nefis taşıyor yani hata yapma oranı çok yüksek her insanda olduğu gibi önemli olan o hatalara kılıf uydurmamk ve o hatalara ortak olmamak....
    AMPÜLLERİ SÖNDÜRÜNÜZ!
    ELEKTRİĞE %65 ZAM!

??? kim dedi bunu sana ?

cemaatinide anlamıyorum.çıkarttığı dergilerinde dinler arası diyalog'a karşıyız büyük ortadoğu projesine karşıyız ab'ye karşıyız diyorlar ab'nin dayatmalarına imza atan medeniyetler ittifakı ve bop eşbaşkanı tayyip'e oy veriyorlar.anlamak mümkün değil
    nerden cikariyorsunuz ismail cemaatinin AKP ye oy verdigini ?

Alıntı Eyüp BAKLACI tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Allah razi olsun kardesim, iste ismail aga cematinin olaya bakisi budur. Allah rizas icin, bos bos yorum yapmak yerine bu videoyu seyredin, efendi Hz. lerininde Cubbeli Ahmed hocaninda olaya bakis acisi budur, ve hep boyle olmustur, ben Cubbeli ahmed hocanin vaazlari sonrasinda, secim zamanlarinda Allahin izniyle, milli gorus iktidara gelsin diye nafile namaz kilinmasini tesvik ettigini cematine kildirdigini cok iyi biliyorum.
    Allah efendi Hazretlerine (k.s) sihhat versin, Allah ondan razi olsun insaallah

İsmailağa cemaati içinde bazı sıkıntıların biat konusunda olduğu doğrudur ama bu konuların bu ortamlarda konuşulması ne kadar doğrudur tartışılır.bazı şeyler aile içinde halledilebilir.ismailağa cemaati bitmedi kimsede bitiremez bazı nasipsiz kimselerin fitneleri fanilik derecesindedir nasipsizler bu pür nurlu cemaatlerde barınamazlar.o nasipsizlerinde biat konusunda imtihanları oldu geçemediler.ama efendi hazretleri hayatta hamd olsun ve ismailağa cemaati yolunda devam ediyor.biat konusunda itaatkarsızlık yapanlar kendi manevi dünyalarını yıkmış insanlardır.

tevfik kardeşimizden ricamız bu gibi cemaat konularının kamu önünde tartışılmasının fitne unsuru olabileceği söylemek isterim.bu yüzden konunun sıhhati bakımından kaldırılması en doğru olanı olacaktır.
    dua ediniz
    Mahmud Efendi:4000'den fazla sünnet var,en fazla 3 tanesine uymadığımı görürseniz bana tabi olmayın

Sessiz DEVRİM! Fatih KANLI kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sun Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1
    Alıntı ismail KAPLAN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    İsmailağa cemaati içinde bazı sıkıntıların biat konusunda olduğu doğrudur ama bu konuların bu ortamlarda konuşulması ne kadar doğrudur tartışılır.bazı şeyler aile içinde halledilebilir.ismailağa cemaati bitmedi kimsede bitiremez bazı nasipsiz kimselerin fitneleri fanilik derecesindedir nasipsizler bu pür nurlu cemaatlerde barınamazlar.o nasipsizlerinde biat konusunda imtihanları oldu geçemediler.ama efendi hazretleri hayatta hamd olsun ve ismailağa cemaati yolunda devam ediyor.biat konusunda itaatkarsızlık yapanlar kendi manevi dünyalarını yıkmış insanlardır.

tevfik kardeşimizden ricamız bu gibi cemaat konularının kamu önünde tartışılmasının fitne unsuru olabileceği söylemek isterim.bu yüzden konunun sıhhati bakımından kaldırılması en doğru olanı olacaktır.
    dua ediniz
    Burası İsmailağaya bağlı bir forum sitesi değildir. Burada herşey konuşulabilir. Herşey derken belgesi ve bilgisi olan insanlar bilgilerini burada paylaşırlar. Bu sizin söylediğiniz İsmailağa cemaatinin şahsi veb sitelerinde söylenebilecek ve yapılabilecek bir şeydir.

Giriş
    Sun Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1
    Alıntı Hakan EREN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    nerden cikariyorsunuz ismail cemaatinin AKP ye oy verdigini ?
    Siz hocalarınıza bir sorun bakalım 2002 3 kasımdandan beri Efendinin Halifelerinden Kemal Efendi ve Hasan Efendi oylerini nereye veriyorlar vede cemaate verdiriyorlar? Bir sorun bakalım siz ne cevap alacaksınız?

Bu arada not: Ben Fatihte Çarşambaya çok yakın bir yerde oturuyorum. İsmailağayı avucumun içi gibi biliyorum. Ve diyorum ki Efendiye sadakatinde şüphe götürmeyen Cübbeli Ahmet Hocamızdan Allah razı olsun. Heralde bu çok şeyi anlatıyordur sizin için...

Alıntı Fatih KANLI tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Siz hocalarınıza bir sorun bakalım 2002 3 kasımdandan beri Efendinin Halifelerinden Kemal Efendi ve Hasan Efendi oylerini nereye veriyorlar vede cemaate verdiriyorlar? Bir sorun bakalım siz ne cevap alacaksınız?

Bu arada not: Ben Fatihte Çarşambaya çok yakın bir yerde oturuyorum. İsmailağayı avucumun içi gibi biliyorum. Ve diyorum ki Efendiye sadakatinde şüphe götürmeyen Cübbeli Ahmet Hocamızdan Allah razı olsun. Heralde bu çok şeyi anlatıyordur sizin için...
    s.a

2003 ten beri demek yanlis olur ama sadece 2003 secimleri icin evet kemal hoca efendi , akp isaret etmistir ama ondan sonra secimlerde son yerel secimler dahil, talebelerini serbest birakmistir.
    ama ne Mahmud efendinin ne cubbeli Ahmed hocanin nede diger hocalarin boyle bir isareti hic bir zaman olmamistir, ve cemaatin cok buyuk bir kismi milli gorus cizgisinden hic bir zaman ayrilmamistir. dolasiyla ismailaga akp ye oy veriyor demek cok ama cok yanlis olur.

Alıntı Fatih KANLI tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Burası İsmailağaya bağlı bir forum sitesi değildir. Burada herşey konuşulabilir. Herşey derken belgesi ve bilgisi olan insanlar bilgilerini burada paylaşırlar. Bu sizin söylediğiniz İsmailağa cemaatinin şahsi veb sitelerinde söylenebilecek ve yapılabilecek bir şeydir.
    eğer milli görüşün bir sitesindeyseniz cemaatler hakkında titiz davranmak zorundasın kardeşim.çünkü milli görüş bu cemaatlerle vardır bunu unutma.normal bir konu değil bu o yüzden hatırlatmamı yaptım.herkes kafasına göre yorum yapamaz çünkü meselelere herkes hakim değil bu konuda.dolayısıyla sağlıklı bir görüşte sunulamaz diyebilirim.en doğrus bu işi bilenlere danışmak merakı olan onlardan bilgi alsın burda paylaşsın.herkes kafasına göre yorum yaparsa burası karman çorman bir çöplüğe döner.dediğiniz gibi bilgisi ve belgesi olanlar yorum yapsa veya konu paylaşsa bu konularda bilhassa daha doğru olur.
    selam milliselam
    Mahmud Efendi:4000'den fazla sünnet var,en fazla 3 tanesine uymadığımı görürseniz bana tabi olmayın

Giriş
    Sun Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1
    Alıntı ismail KAPLAN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    eğer milli görüşün bir sitesindeyseniz cemaatler hakkında titiz davranmak zorundasın kardeşim.çünkü milli görüş bu cemaatlerle vardır bunu unutma.normal bir konu değil bu o yüzden hatırlatmamı yaptım.herkes kafasına göre yorum yapamaz çünkü meselelere herkes hakim değil bu konuda.dolayısıyla sağlıklı bir görüşte sunulamaz diyebilirim.en doğrus bu işi bilenlere danışmak merakı olan onlardan bilgi alsın burda paylaşsın.herkes kafasına göre yorum yaparsa burası karman çorman bir çöplüğe döner.dediğiniz gibi bilgisi ve belgesi olanlar yorum yapsa veya konu paylaşsa bu konularda bilhassa daha doğru olur.
    selam milliselam
    Cemmatler bugün Türkiyede varsa Milli Görüş sayesinde vardır. Yakın tarihi incelemenizi tavsiye ederim.Özellikle şeflik dönemi ve sonrasını dikketle incelemenizi tavsiye ederim.

Cemaatler noktasında tabbiki fazla yeteri bilgiye sahip olmayanlar görüş fikir beyan etmesinler. Lakin bu 2003 ten beri cemaatlerin AKP'NİN yalakası ve şakşakçısı olduğu gerçeğini ortaya konulmasını engellemez. Onun için burası bir cemaatin ortak kullanım alanı değildir burası herkese açık bir forum sitesidir.

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,612
    Blogdaki Konular
    5
    Yıl 2011 değişen pek birşey yok. Sadece bu seçimlerde Çarşamba cemaati olarak bilinen İsmailağa gurubu açık ve net tüm hocaların ittifakı ve Mahmut Efendi'ye dayandırılan emirle zinayı serbest bırakan, domuz etini kasaplık hayvan yapan, ırakta milyonlarca müslümanın katledilmesine destek olan, libya da katliamlara imza atanların koruculuğunu yapan, rüşvet ve ahlaksızlıkları belgelenmiş bir partiye sırf hocalarının emri gereği oy verdiler...
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

Hocaları söylemeden önce de oy verdiler. Yani işlerine geldiği için hocamız böyle dedi dediler. Hocaları akp ye değil de saadet'e oy verin deseydi de saadet'e oy vermezlerdi... Ama en nihayetinde yukarıda Tevfik beyin yazdığı ve yazamadığı bir çok gayri islami uygulamalara rağmen çarşamba cemaati Mahmud efendi hz.'nin söylemiyle (kendi ağzından duymadım ama başka herkesin ağzından duydum) akp ye oy vermiştir... tek gerçek budur...
    Klavye Mücahidi

bırakın şu cemaati kendi hallerinde ne yapıyosalar yapsınlar. kime verdilerse verdiler.
    Gelecek, yorgun insanların değil, Rahatlarına kıyabilenlerindir.

İSMAİLAGALI
    Misafir

Tevfik Yazıcılar ve İrfan Kılıca

Siz hala böyle devam edin...
    Size oy vermeyenleri ötekileştirin, cehenneme biletlerini verin hatta daha ileriye gidin ayaklar kaydı bunlar mühürlü deyin... Yazında yazın, konuşunda konuşun...
    Hatayı hiç kendinizde aramayın, empati yapmayın ama herkese desteksiz saldırın sallayın...

Yıllardır Mahmud Efendi Hz.K.s. ya bağlıyım Elhamdülillah ve haneden gelen birebir haberle oyumuzu AK Partiye verdik Elhamdülillah. Bunda da zerre şüphem yok...
    İtibar Haberden, İhvan Forumdan, müsadesiz açtığınız facebook sayflarınızdan sizlerin oy için yapabileceğiniz herşeye biz hepimiz yakından şahitiz artık...

Siz gerçekten Müridseniz zaten bu konuyu acmaktan bunları yazmaktan haya etmeliydiniz, size kalsa oylar saadete olmazsa Şeyhinizide düşürürsünüz siz...
    Size göre fasık bir saadetli, salih bir müslüman ama başka partiye oy verenden efdaldir değilmi mücahidler..?

Yediğiniz bu İlahi Tokad (YÜZDE BİR) yetmedi sanırım ki hala acınızdan saldıracak iftira atacak yer arıyorsunuz ama adres yanlış...

İSMAİLAĞA Cemaatini bitirmek yazdığın kadar kolay değildir. Edep Ya Huuuu..!

Benim içim Saadetde, dediğiniz görüşte bitmiştir artık... Oynayın kendi kum havuzunuzda...

AHDE VEFA ibrahim DEMİRCİ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Feb 2007
    İletiler
    2,598
    Blogdaki Konular
    11
    sizin bu ilahi tokat dediginiz şeye biz imtihan diyoruz.sahte mürit..
    hoştur bize ondan gelen ,ya gönca gül yahut tiken...
    anldınmı dişi çıkmamış mürit...
    EĞRİ CETVELDEN,DOGRU ÇİZGİ ÇIKMAZ

El Hob Teer
    Misafir
    Cemaat AKP'ye oy vermekle yanlış yapmamıştır sadece, parti işlerine karışmakla en büyük hatayı yapmıştır.

Burada eleştirilmesi gereken nokta budur, Saadete oy vereceğini açıklasaydı iyiydi, Saadetin dışında bir partiye oy verince mi kötü oluyr?

Kötü olan , yanlış olan parti işaret etmektir beyler.....

En sığ dindar da bilir ki; Tarikatta iki şey olmaz: Particilik ve vakıf işi (hangi ad altında olursa olsun para işi)

Kayıtsız
    Misafir

Sen cok Fazla Büyük Konusmussun

Evet bana kesin bir yerlerden bir bilgi geldi !
    İskenderpaşa cemaatine ne olduğunu bilemem ama İsmailağa cemaati bildik cemaatlerden değil !Ben büyük konuşur ve büyük söylerim!
    Zira bu cemaat büyük cemaat!
    Hem sen cemaatlerin bittğini veya bitirildiğini araştırmakla görevliysen veya bu senin tezinse benden 0 üstünden 0 aldın!
    Bu milli görüş sitesinde İsmailağa cemaatinden böyle bahsedilceğini bilseydim bu siteye ne üye olur nede girerdim.
    Bu yazılar benim partiye yeni bir gözle bakmamı sağlıyor lütfen artık bitirin bu konuyu yoksa parti hakkında çalışmalarımdan vaz geçeceğim!
    Bu bir gerçek!
    Bu cemaatten sözlü veya yazılı hiç bir şekilde bahsedilmesini istemiyorum!
    ALLAHIN HIRSIZLIK HAKKINDAKI AYETLERI VE PEYGAMBERIMIZ SAV HADISLERI ACIKCA ORTADADIR .....ISMAIL AGA CEMAATININ 1993 TEN BERI ICINDEYIM ....TAKI KEMAL EFENDI DENEN YOBAZIN ....AKP YE OY VERMEYENLER CEHENNEMLIKTIR....AKP IMANIN YARISIDIR DEDIGI GÜNDEN SONRA O CEMAAT BISEY YARAMAZ AGZIYLA KUS TUTSADA BEN KURAN DAKI AYETE VE PEYGAMBERIN SÖYLEDIGINE BAKARIM.....COKDA ÖNEMLI DEGIL ONLARIN OLMASI ....PEYGAMBERIMIZ VEDA HUTBESINDE NE DEDI....BENDEN SONRA SIZE IKI SEY BIRAKIYORUMKI ONLARA SARILAN ASLA MAHRUM OLMAZ.....KURAN I AZIMÜSAN VE EFENDIMIZIN SÜNNETLERI YETER.....EVLIYA OLABILIR KURAN OKUMUS OLABILIR CEMAATIN SEYHIDE OLABILIR ....LAKIN BIR HIRSIZA OY VERMEDIK DIYE BIZIM DINSIZ OLDUGUMUZU SÖYLUYORSA VARSIN KENDI DÜSÜNSÜN....ALLLAH SON NEFESINDE NE INSANLARI NE SEKILDE DIGER TARAFA ALDI YADA ALIR ....ORASINI ALLAH TAN BASKA KIMSE BILEMEZ.....SONUC ITIBARIYLE BÖYLE ADAMLARA INANMICAKSINIZ MENFAATI UGRUNA HERSEYI YAPARLAR ....KURANI KERIMI KENDIN OKUYACAKSIN HADISLERE KENDIN UYACAKSIN....BU CEMMAAT ISLERI ALLAH GÖSTERMESIN INSANI HABERSIZ DINDEN CIKARTIR....EVET ESKIDEN COK BÜYÜK ALIMLER VE CEMAATLERDE VARDI AMA SUANDA ASLA VE ASLA BUNLARA MEYL ETMEYIN ....KURANI KERIM HADIS KENDI YOLUNUZ OLSUN ACIN BUHARIYI BAKIN HADISE HADISTE HUKUM NEYSE ONA GÖRE GIDIN....ACIN KURANI ESKI COK ESKI TEFSIRLERDEN OKUYON BAKIN ALLAH NE DEMISSE ONA UYUN BIRAKIN BUNLAR IYICE AZITTI....SANKI AKP BENI KURTARCAK YADA CHP YADA MHP ....41 YASIDAYIM HIC OY KULLANMADIM VE OY KULLANMASINIDA BILMEM....HER OY ZAMANI GELDIGINDE BEN RABBIME ALLAHIM BEN OYUMU HAZRETI ÖMERE VERIYORUM SAHIT OL....DEDINMI OLAY BITMISTIR....BENIM BASBAKANIM CUMHUR BASKANIM HALIFEM HZ ÖMERDIR ....GERISIDE TEFERRUATTIr

Kayıtsız
    Misafir
    Tarikatçılar en yakın zamanda gusul abdesti alıp tövbe edip kelimeyi Şaadet getirin ve şimdiye kadarki kıldığınız bütün namazları kaza edin.Eğer siz haklıysanız Allah beni sevdiği bir kula yani şeyhe laf söyledim diye cezalandırır ama ben haklıysam yeriniz ebedi cehennem olur.

+ Konuyu Yanıtla
3 / 3 İlkİlk 123

Yer İmleri

Gönderme Kuralları