+ Konuyu Yanıtla
3 / 2 İlkİlk 123 SonSon
58 sonuçtan 21 --- 40 arası gösteriliyor

Konu: İsmailağa cemaatinden özür diliyorum

Kayıtsıznene hatun
    Misafir

erdoğana kadar böyleydi

siz meraklanmayın çok yakın tanıdıklarımdan biikilerim sizler istisnasınız bunu iyi bilen biriyim o kasetlerle gezdik arkadaşları amadepkiler muhatabımız o deyilleri duyduk bize cevap verme sıkıntısı yaşamayın lütfen destekde eksikler olduğunu kabul edelim lütfen bu konuyla alakalı cevap yazmayın müslümanların akıbetini konuşalım sorun üretelim hem teşkilatları canlandıralım hemmaddi destekler olalı son seferi biz hiç unutmuyoruz benim hisseden kıssalar dediğim tebük seferini her ay nefsime hatırlatıyorum bu konuyla alakalı cevap yazmayacağım Allaha emanet olunuz kardeşim

Alıntı Tevfik YAZICILAR tafarından gönderildi Mesajı Göster

Sanırım yazımı okumadanız , yada anlatmak istediğimi aktaramadım. Benim bir cemaate kastım yok. Cemaatcilik kavramının bitirilişini açıklamaya çalışmaktayım. Hızır Hocamızı, Bayram Hocamızı şehit eden zihniyetin 22 Temmuz başarısından söz ediyorum. Biten bir cemaat değil bir kavramdır. Biat kavramının bitirilişidir. Efendi hayattayken ona itaat etmeyen hocalarıdır. Ve o hocalara müritlik edecek olanların ortaya koyacakları biat kavramıdır biten.

Şimdi siz diyebilirmisiniz biz biat etmiş bir Mahmut efendinin talebesiyiz ve hocalarımız onun adına bize AKP ye oy vermemizi iletti ancak biz hocamıza itaat etmedik gidip SP ye oy verdik. Yada hocamız Mahmut Efendiye rağmen bize AKP ye oy verin dedi ama biz gidip SP ye oy kullandık. Hangisini derseniz deyin bir biat sorununuz olmayacak mı ? Biten işte budur. Cemaatten siyaseti ayırıp fertlere haklar kazandırmak cemaatcilige aykırıdır. En azından eskiden böyleydi...

Birde siz kimsenin oyundan mesul olmayacağınızı ve sadece kendi oyunuzdan mesul sayılacağınızı sanıryorsanız yanılıyorsunuz. nil nehrinin kenarındaki kuzunun hesabını düşünenlerin devamı olan bizler kendi oyumuz kadar çevremizdeki tüm oylardan mesul tutulacağımızdan emin olmalıyız. Öyle kolay değil kenarda durmak.Gerekirse çeke çeke gerekirse anlata anlata onlarında uçurumdan atlamaması için çalışacağız.

Şimdi sizden istirham ediyorum fikirlerini okumadığınız insanları başkalarını kötülemekle itham etmeye kalkmayınız. Bizler iyi ile kötüyü ayırt edebilecek meziyette insanlarız, çünkü bizler Milli Görüşcüyüz, unutmayınız.

Diğer bir misafir arkadaşın da yazdığı gibi siz cemaat kavramını bilmiyorsunuz!
    Bir mürid içtenlikle mürşidine bağlandıysa bu mürid mürşidinin hangi partiye oy vereceğini bilir!
    Bunu hangi partiye oy verelim diyerek ayyuka çıkan bir diyaloğa ihtiyaç duymadan yapar!
    Kalp kalbe karşıdır sözünüde buna uyarlayabiliriz!
    Ve bizim mürşidimiz şu partiye oy vereceksiniz diyerek kimseye bir şey söylemez!Söyledi diyenler yalancıdır!Böyle söyleyenlere
    Ahirette hesabı Allah cc tarafından sorulacaktır!
    Bizim mürşidimiz inanır ki müridleri doğrusuna kendileri gönüllerini dinleyerek karar verirler!
    Mürşidlerini gerçekten tanıyanlar bu hataya düşmezler ama yanlış karar verenlerin hesaplarını kendileri vereceklerdir bu zamana kadar eğriyi ve doğruyu anlayamamış oldukları zaten boylarını aşan bir hatanın delilidir!
    Derseniz ki mürşid mürdlerini yönlendirmesi lazım bu zamanda bunun olamayacağını Hızır ve Bayram hocalarımızın şehadetleriyle anlayabiliriz!
    Bırakın cemaatler kendi kendilerine ayakta kalma savaşı versinler!

Ve artık istirham ediyorum bu konuyu kapatıp biraz daha oy nasıl kazanabiliriz diyerek müzakerelere başlayın zira bu davos krizinden sonra bunu daha sık düşünmemizin lazım geldiğini daha iyi biliyoruz!

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,607
    Blogdaki Konular
    5
    Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Sayın Yazıcılar sen bir kere cemaat kavramını bilmiyorsun.Sosyolıjik olarak cemaat farklı şeydir tarikat farklı şey.Tarikatta şeyh olur cemaat şeyh olmaz.taikatta mürid olur cemaat te talebeler vardır.Biat kültürü tarikatlededir.cemaatte kanaat önderleri ortak karar alır.Bilmeden yorum yapmayın kardeşim insanları yanlış yönlendiriyorsunuz.Lütfen bildiğiniz , doğruluğundan emin olduğunuz şeyi yazın.Son olarak şunu da belirteyim:Tarikat kavramı da 28 şubatta sizin yanlış siyasetiniz nedeniyle bitti vebali sizin boynunuza tabi taşıyabilirseniz.Bir daha ki sefere ismailağa cemaati hakkındaki yorumlarınızı siyaset üstü tutarak yapmanızı tavsiye ederim.kendi oy kapma yarışınız uğruna burda cemaatler üzerinden oynamayı zira kaybedersiniz.
    Sayın kayıtsız ; Eğer ben bahsettiğiniz gibi yanılıyorsam öncelikle sizin çelişkinizi çözmemiz gerekir. "Tarikatta şeyh olur cemaat şeyh olmaz." sözü ile başladığınız yazınızı "Bir daha ki sefere ismailağa cemaati hakkındaki yorumlarınızı " diyerek sonlandırıken siz burada "cemaatte kanaat önderleri ortak karar alır." diyerek Mahmut Efendi Hazretlerinin bir şeyh olmadığını ve sadece bir kanaat önderi olduğunu idda etmekte olmaktasınız.

Kusura bakmayın Efendi Hazretleri bizim şeyhimizdir ve bizler müritleriz. Asla kendisini bir kanaat önderi olarak görerek cemaatimizi sosyolojik bir kavram olarak göremeyiz.

Önce cemaat ve tarikat kavramlarında oluşturmaya çalıştığınız ayrımı mantıklı bir zemine oturtunuz ve bir şeyhi, kanaat önderi durumunu düşürmeye çalışan bakış açınızı değiştirin isterseniz.

Sayın ÖZDEMİR ;" Diğer bir misafir arkadaşın da yazdığı gibi siz cemaat kavramını bilmiyorsunuz! Bir mürid içtenlikle mürşidine bağlandıysa bu mürid mürşidinin hangi partiye oy vereceğini bilir!" Eminim sizde misafir arkadaş gibi şeyhimizi bir kanaat önderi olarak görmüyorsunuz. Ancak şu sözünüzde merak ettiğim bir soru var. Cevap verirseniz memnun olurum. Cemaatimizin en büyük hocalarından ve Efendi Hazretlerinin en büyük mürşitlerinden Kemal Hocamız açık ve net kameralar karşısında 22 Temmuzda AKP ye destek vereceğini ifade etti. Siz bu sözünüzle mürid mürşidin hangi partiye oy vereceğini bilir diyerek Efendi hazretlerinin de AKP ye oy vereceğini mi ifade ediyorsunuz. Yoksa cemaatin önde gelen hocalarının, vakıf başkanlarının Efendi Hazretlerinin müridi olmadığını mı söyleyeceksiniz.

Bir diğer ifadenizle de bana verdiğiniz desteğe teşekkür ederim. " Derseniz ki mürşid mürdlerini yönlendirmesi lazım bu zamanda bunun olamayacağını " sözü ile sizde aynı benim gibi Türkiyede Cemaat kavramının sona erdirildiğini açık ifade ediyorsun. Gerçektende artık mürşidleri sadece sembolik olrak gören din ve devlet işlerini birbirinden ayırak bir mürid topluluğu oluşturulmaya başlanmıştır. İsmailağa cemaatini hedef alan bu yapılanma neticesinde Hızır ve Bayram hocalarımız şehid edilmiştir. Artık mürid bağımsızlığını kazanmakta ve şeyhine ragmen kararlar verebilmekte ve/veya şeyhinin beğenmediği kararına alternatif şeyh kararları bularak ona göre hükümleri uygulamaktadır.

Ne yazık ki 22 Temmuzda Siyasi yelpazedeki kırılma Türkiyede Cemaat kavramında yara açan en büyük kırılma olmuş ve Cemaatciliğin sona ermesine doğru yola girilmiştir. Umarım bu yoldan çabuk dönülür.

Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

Kayıtsız
    Misafir
    Sayın yazıcılar üzülerek belirtmek isterimki gerçek sizin zihninizden geçenler değil.Siz öyle düşünüyorsunuz diye gerçek gerçekliğini yitirmez."Tarikatta şeyh olur cemaat şeyh olmaz." sözümün yine arkasındayım.ve yine belirtiyorum cemaate kanaat önderleri olur.Ancak sizin zannettiğiniz gibi şeyhle , kanaat önderi arasında bir hiyerarşi yoktur.Yani biri diğerinden daha yüce değildir.Manevi alemde eşittir allahın izniyle.Ancak tarikat ve cemaatin içsel mekanizmaları örgütlenişleri işleyişleri farklıdır sosyolojik olarak.Kavram karmaşası yaparak kendisinizi haklı göstermeye çalışmayın.

samsunlu mücahid
    Misafir

selamün aleykum

Ne İsmailağa cemati, ne iskenderpaşa, ne süleyman efendi cemati, ne Fetullah hoca cemaati nede menzil cemaati, hiç bir cemaat Saadet partisini desteklemiyor.

Bunun tek sebebi saadet partisinin yönetimini samimi bulmadığıdır.
    Erbakan hocam gitti parti bitti. çünkü cematler desteğini bizden çekti. Bunu ben değil bütün partililer söylüyor.
    Numan Kurtulmuş partinin başına cebri olarak geldiğinden çok büyük sıkıntı var.
    seçimlerde bunu çok açık bir şekilde göreceğiz

Selam ve sonsuz muhabbetlerimle

Ahmet öksüz
    SAMSUN

Kayıtsız
    Misafir
    biz balıkesir ismailağa olarak saadet diyoruz ve kimse işte bize oy atmadılar demesin biz sonuna kadar milli görüş davasının arkasındayız gerçi 150-200 kişiyiz ama olsun buda iyi allaha emanet olun

AK ' lı karışıklara dönmeyelim beyler varmıydı dava da sen ocusun yok bucusun muhabbeti..
    Şehadeti İstemek Güzelde Önce Şehit Gibi Yaşamayı Öğrenmek Gerek..

Alıntı Tevfik YAZICILAR tafarından gönderildi Mesajı Göster

Sayın kayıtsız ; Eğer ben bahsettiğiniz gibi yanılıyorsam öncelikle sizin çelişkinizi çözmemiz gerekir. "Tarikatta şeyh olur cemaat şeyh olmaz." sözü ile başladığınız yazınızı "Bir daha ki sefere ismailağa cemaati hakkındaki yorumlarınızı " diyerek sonlandırıken siz burada "cemaatte kanaat önderleri ortak karar alır." diyerek Mahmut Efendi Hazretlerinin bir şeyh olmadığını ve sadece bir kanaat önderi olduğunu idda etmekte olmaktasınız.

Kusura bakmayın Efendi Hazretleri bizim şeyhimizdir ve bizler müritleriz. Asla kendisini bir kanaat önderi olarak görerek cemaatimizi sosyolojik bir kavram olarak göremeyiz.

Önce cemaat ve tarikat kavramlarında oluşturmaya çalıştığınız ayrımı mantıklı bir zemine oturtunuz ve bir şeyhi, kanaat önderi durumunu düşürmeye çalışan bakış açınızı değiştirin isterseniz.

Sayın ÖZDEMİR ;" Diğer bir misafir arkadaşın da yazdığı gibi siz cemaat kavramını bilmiyorsunuz! Bir mürid içtenlikle mürşidine bağlandıysa bu mürid mürşidinin hangi partiye oy vereceğini bilir!" Eminim sizde misafir arkadaş gibi şeyhimizi bir kanaat önderi olarak görmüyorsunuz. Ancak şu sözünüzde merak ettiğim bir soru var. Cevap verirseniz memnun olurum. Cemaatimizin en büyük hocalarından ve Efendi Hazretlerinin en büyük mürşitlerinden Kemal Hocamız açık ve net kameralar karşısında 22 Temmuzda AKP ye destek vereceğini ifade etti. Siz bu sözünüzle mürid mürşidin hangi partiye oy vereceğini bilir diyerek Efendi hazretlerinin de AKP ye oy vereceğini mi ifade ediyorsunuz. Yoksa cemaatin önde gelen hocalarının, vakıf başkanlarının Efendi Hazretlerinin müridi olmadığını mı söyleyeceksiniz.

Bir diğer ifadenizle de bana verdiğiniz desteğe teşekkür ederim. " Derseniz ki mürşid mürdlerini yönlendirmesi lazım bu zamanda bunun olamayacağını " sözü ile sizde aynı benim gibi Türkiyede Cemaat kavramının sona erdirildiğini açık ifade ediyorsun. Gerçektende artık mürşidleri sadece sembolik olrak gören din ve devlet işlerini birbirinden ayırak bir mürid topluluğu oluşturulmaya başlanmıştır. İsmailağa cemaatini hedef alan bu yapılanma neticesinde Hızır ve Bayram hocalarımız şehid edilmiştir. Artık mürid bağımsızlığını kazanmakta ve şeyhine ragmen kararlar verebilmekte ve/veya şeyhinin beğenmediği kararına alternatif şeyh kararları bularak ona göre hükümleri uygulamaktadır.

Ne yazık ki 22 Temmuzda Siyasi yelpazedeki kırılma Türkiyede Cemaat kavramında yara açan en büyük kırılma olmuş ve Cemaatciliğin sona ermesine doğru yola girilmiştir. Umarım bu yoldan çabuk dönülür.

Sayın Yazılar siz eğer bu cemaatin bir ferdiyseniz ki hiç zannetmiyorum!
    Cemaatin bittiğini nasıl söylersiniz!
    Her kul hata yapabilir insan hata ile yoğrulmuştur!
    Bir kaç kişi hata yaptığı için bu cemaat bitmiştir bunlar mürşidini dinlemediği için mi demek istiyorsunuz bu ne tezat!
    Siz eğer o cemaatin içinde olsaydınız cemaat bitmiştir kelimesini kullanacağınıza ölmeyi yeğlerdiniz!
    Adem as. Rabbimiz yasak meyveyi yeme dediği halde şeytan kanına kadar nüfuz ederek o hatayı yaptırmıştır!
    Ama sonunda tevbe ederek kendisini affettirmiştir!O bir peygamberdir!
    Biz şeytanın ve nefsimizin karşısında ne kadar direnebiliriz!
    Biz aciz bir kuluz.Bizim en ufak bir hatamızda Rabbimiz bizi kulluktan atmıyor affediyorda biz hemen akp ye oy verdiler diyerek insanları suçlayarak şu hoca bu hoca akp ye oy verin dedi diyerek onları sorguluyoruz!
    Eğer günah keçisi arıyorsanız Bunu partilerinin bünyesinde büyüyüp gömleğini çıkaranları ve insanları yalanlar ile aldatanları seçin!
    Her insan sağlıklı düşünemez etrafın nabzına göre hareket eder sağlıklı düşünen bir insan yalnızca kalbini dinler ve doğruyla yalnışı ayırır!
    Bu birazda yapı meselesidir!
    Siz en iyisi artık bu Cemaati rahat bırakın ve işinize bakın lütfen!
    Zira ben size destek vermedim benim yazdıklarımı yalnış yorumlamayınız!
    Bu konuda anlaşamayacağımız kesin!
    Siz biraz aynaya bakıp empati yapsanız insanları suçlamayı bırakacağınızı umuyor yazılarımı okuyup cevap verdiğiniz için teşekkür ediyorum!
    Ve artık cevap istemiyorum lütfen!

Kayıtsız
    Misafir

hay ağzına yüreğine kalemine sağlık

tevfik ağabeyin sözlerinin her satırına yok yok her harfine katılıyorum.

hani tayyip bey bana harşey sizi hatırlatıyor diyor ya.bana da bu olan biten her şey mehdi (as) ı hatırlatıyor.bana hocalarımın hakkında söz demek asla düşmez ama.eğer yanlışsam büyüklerim lütfen düzeltsin mehdi (as)geldiği zaman pirnçten taşı ayıracak.??????
    herkes BAYRAM ALİ HOCAM GİBİ OLAMAZ...içimde söylenecek dahaa çook sözüm var ama olurda yanlış söylerim diye saklıyorum.RABBİM SEN BİZİ AFFET..VE BİZİ UHUT DAĞININ OKÇULARI DURUMUNA DÜŞÜRME..

yazici kardesim dogru soyluyor..

Alıntı Hilal ÖZDEMİR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Sayın Yazılar siz eğer bu cemaatin bir ferdiyseniz ki hiç zannetmiyorum!
    Cemaatin bittiğini nasıl söylersiniz!
    Her kul hata yapabilir insan hata ile yoğrulmuştur!
    Bir kaç kişi hata yaptığı için bu cemaat bitmiştir bunlar mürşidini dinlemediği için mi demek istiyorsunuz bu ne tezat!
    Siz eğer o cemaatin içinde olsaydınız cemaat bitmiştir kelimesini kullanacağınıza ölmeyi yeğlerdiniz!
    Adem as. Rabbimiz yasak meyveyi yeme dediği halde şeytan kanına kadar nüfuz ederek o hatayı yaptırmıştır!
    Ama sonunda tevbe ederek kendisini affettirmiştir!O bir peygamberdir!
    Biz şeytanın ve nefsimizin karşısında ne kadar direnebiliriz!
    Biz aciz bir kuluz.Bizim en ufak bir hatamızda Rabbimiz bizi kulluktan atmıyor affediyorda biz hemen akp ye oy verdiler diyerek insanları suçlayarak şu hoca bu hoca akp ye oy verin dedi diyerek onları sorguluyoruz!
    Eğer günah keçisi arıyorsanız Bunu partilerinin bünyesinde büyüyüp gömleğini çıkaranları ve insanları yalanlar ile aldatanları seçin!
    Her insan sağlıklı düşünemez etrafın nabzına göre hareket eder sağlıklı düşünen bir insan yalnızca kalbini dinler ve doğruyla yalnışı ayırır!
    Bu birazda yapı meselesidir!
    Siz en iyisi artık bu Cemaati rahat bırakın ve işinize bakın lütfen!
    Zira ben size destek vermedim benim yazdıklarımı yalnış yorumlamayınız!
    Bu konuda anlaşamayacağımız kesin!
    Siz biraz aynaya bakıp empati yapsanız insanları suçlamayı bırakacağınızı umuyor yazılarımı okuyup cevap verdiğiniz için teşekkür ediyorum!
    Ve artık cevap istemiyorum lütfen!
    GUZEL insan eger ismail aga cemaatinin oncesi ve su durumunu iyi bilen biri cemaatin ne duruma geldigi bilir.

eger emirer mumin olayini kavrayan gozuyle baksaydiniz olaya tarikat sehy i oldugunu zanneden zavallilarin ilimsiz lik leri ni gorurdunuz.

bizim ismail aga denen cemaatinde efendi babamiz olan HACI MAHMUD EFENDI HZ. nin sagliginin bozulduktan sonra alimim diyen lerin ayaklarinin nasil kaydigi ortada.

su an ahmet mahmut unlu hoca efendi gecen hafta sohbet verdigi mescit ten sp sinin adayini tanitip efendi hz. in emri oldugunu binlerce kisin´in gozu onunde ilan etmistir,,

efendi hz. ilim agirlik li bir metod islediginden ogrencileri olan biz ler cuzzi irademizi kullanip ya hakki seceriz yada batili..

buda efendi hz. baglamaz AMA UZULUR:::

Kayıtsız Milli Görüşçü
    Misafir
    Alıntı samsunlu mücahid tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Ne İsmailağa cemati, ne iskenderpaşa, ne süleyman efendi cemati, ne Fetullah hoca cemaati nede menzil cemaati, hiç bir cemaat Saadet partisini desteklemiyor.

Bunun tek sebebi saadet partisinin yönetimini samimi bulmadığıdır.
    Erbakan hocam gitti parti bitti. çünkü cematler desteğini bizden çekti. Bunu ben değil bütün partililer söylüyor.
    Numan Kurtulmuş partinin başına cebri olarak geldiğinden çok büyük sıkıntı var.
    seçimlerde bunu çok açık bir şekilde göreceğiz

Selam ve sonsuz muhabbetlerimle

Ahmet öksüz
    SAMSUN
    Bir defa sözlerini ispatlayacak delile sahipmisin?
    Eğer değilsen burada böyle büyük laflar ortaya atmayalım fitne çıkmasın!
    Resulüllah (s.a.v) Efendimiz :
    (Fitne uykudadır. Fitneyi uyandırana Allah lanet etsin!) [İ.Rafii]
    Bu uyarıya binaeyn seni uyarıyorum aziz kardeşim!
    Hiçbir cemaat Milli Görüşü desteklemiyor dersen büyük bir yanılgıya düşersin.
    Çünkü birçok cemaat Milli Görüşü alanen desteklemektedir!
    Şuanda desteklemeyen cemaatlerde var bunu biliyoruz sebebi ise Sp'yi samimi bulup bulmamakla alakalı değil çünkü hidayet herkese nasip olamaz şeyh denilen adama bile nasip olmayabilir! Hidayet kavramını iyi öğrenmeniz için size kısa video linki veriyorum:
    http://video.google.com/videoplay?do...41237778137252

Bunu izledikten sonra şu yorumuda yapayım biz kemal hocaymış bilmem ne akpci hocaymış tanımayız biz sadece Mahmud efendi hz'lerini biliriz biz fitne çıkaranlarıda iyi biliriz zira Mahmud efendi hz'leri direk olarak SP'yi işaret ettiğini avukatı İsmail Müftüoğlu tvden belirtmiştir ve herzaman bunu dilede getirmiştir!
    İsmailağada fitne çıkaran biatsız bidat ehline yazıklar olsun!
    Akp eğer samimi olsaydı bugün chp denilen parti kur'an kursu ve çarşaf açılımı yaptığında fırsat bilip mecliste 15yaşından altında olan çocukların yine akp hükümeti tarafından yasaklanan kur'an öğrenme eğitimini değiştirip yasak olmaktan çıkarabilirdi!
    Kim samimi açıkça görülüyor.
    zinayı suç olmaktan çıkaran akp hükümetidir, kur'an kurslarına 15 yaş altındaki çocukların kur'an öğrenmesini yasaklayan hükümettir akp hükümeti, ırak savaşında hava üslerini abdye açıp savaş uçaklarınca ıraka binlerce sorti yaptırıp 1milyon müslümanın kanına ortak olan hükümettir akp hükümeti ve bunca sayamayacağımız kadar zulme ortak olan bu hükümeti hangi kafayla hangi cemaat destek veriyorsa bu hükümete o destek veren cemaatlerin başındakiler ancak maddeciler menfaatçilerden oluşmakta yada hidayetsizliklerine esir olmaktadırlar yazık doğrusu çünkü akpye destek vermek ıraktaki zulmede ortak olmak demektir!
    inşaallah akp hükümeti bu yanlışlarından döner ve milletin özlediği milli görüş anlayışı ile hükmeder tüm islam alemine diye dua ediyoruz.
    son olarak samsunlu mücahide şunu diyorum Erbakan hocamız olduğundada f.gülen cemaati bize destek vermiyordu çok şey bilmediğiniz ortada o yüzden yorumları yazarken birşeyler öğrenip yazarsanız vebalden kurtulursunuz Allah razı olsun ve ismailağa cemaatinin milli görüş düşüncesi şöyledir buyrun izleyin:
    http://video.google.com/videoplay?do...58577203615622

Kayıtsız
    Misafir

anlayabilmek

ewet s.a. bizde bu türkiyede 20 yıldır siyaseti takip ediyoruz soru su bircok islam alimi erbakan hocayı görevlendirdimi görevlendirmedimi cewap ewet erbakan hoca bu yola birço alimin görüşünü ve emrini uyarak girdi peki suanda ve geçmişte bu erbakan hocamız ne yaptı cevap islamiyete hizmet aşamasında sizin tasavvur edemeyeceginiz büyük hizmetler yaptı allah ondan razı olsun bir soru daha peki erbakan hocamızı bu islami cemaatler yeteri kadar destekledimi cevap maalesef sokakta erbakanın milli görüş tezini duyan icabet eden gariban halkım cemaatlerden cok ragbet gösterdi gercekler acıdır ve gerçekler maalesef acıtır erbakan neredeyse cemaatlerin elinin tersiyle itildi bir örnek süleymancılar bir örnek fetullah gülen cemaatı nurcular ve en acısı 83den sonra özala acaba hangi cemaat destek verdi bizi sewmediler sewemediler özla verdigi destek ve hürmetleri ERBAKAN hocamdadan esirgediler yanar döner olmayalım birisi bu işe kalkıştıysa yarı yolda bırakamssınız. dsp dyp anap ve biçok partiye oy verdiniz bunun vebalini ödeyemessiniz (islami cemaatlerden söz ediyorum genelleme) biz cok günahkarız sizdende cok olabilir ama erbakanı 83den sonra hakettigi destegi vermediniz veremediniz içinizde destek veren var ama hiç unutmuyorum SAADETTİN TANTANA belediye seçimlerinde verdiginiz destekde ortada simdi kardeşim bu dava benim deil hakkın davası ister oyunu ver ister verme beni bağlamaz ben sokakta cok günahkar biriyim ama yürürken kalbimde milli görüş ateşi yanıyor VE BİLİYORUM MİLLİ GÖRÜŞ İSLAMIN TA KENDİSİDİR
    benden bu kadar hadin allaha emanet bu yazdıklarım inşaallah fitneye fesata yol açmaz bizimki kalbimizden gecen halisane niyetler ey ismail ağa cemaatimiz seni sewiyoruz allah için mahmud efendiyide cübbeli ahmet hocamızı ve ismini bilmedigimiz degerli hocalarımız saygılarımı sunuyorum hürmetlerimi belirtirim bilmeden kusur ettikse affola

Kayıtsız
    Misafir

sizi sewiyoruz

burda ismail ağa cemati olsun gerek diger cemaatlerden olsun milli görüşü benimseyen kalbinde sewgi besleyen arkadaşlarımıza sewgilerimi saygılarımı sunarım bu milli görüş sizindir bunu unutmayın mahmud efendinin eger işareti milli görüş se çok sewindim saygılarımı sunuyorum tekrar bilmeyerek konustugumuz sözlerden dolayı allaha sıgınırım ama şuda var cemaatden akp ye oy verdiklerini destekledigini cemaatten arkadaşlarımızı üzülerek söylüyor bizde bu güzide cemaatimizi sewdigimizi söylüyoruz hadin allaha emanet

Kayıtsız
    Misafir

Yıkılmak Yok Öyle Hemen Arkadaş

Sayın kayıtsız yaptığın doğru mu yani? Hem milli görüşçüsün, hem de bir kalemde davanın yolcularını yarıda bırakıyorsun. Sayın Numan Kurtulmuş çok güzel bir lider. Saadetin genel başkanı olduktan sonraki bütün konuşmalarını hemen hemen dinledim. Sence var mı bir yanlışlık? Önceki olaylar için de yapılan açıklamalar tutarlı. Sonra bir düşünsene Numan Kurtulmuştan önce SAADET PARTİSİ bu islami cemaatlerden ne kadar oy aldıki? İslami cemaatler Numan Kurtulmuş için mi SAADET'e oy vermediler? Sen de biliyorsun ki durum böyle değil.

İslami cemaatler hususunda size tam anlamıyla katılıyorum. Maalesef cemaatlerimiz (Çok az bir kısmını tenzih ederim) İslamilikten çıkmış, menfaatliğe sapmıştır. Düşünün bir kere memleketimizdeki islami cemaatleri toplarsak, Türkiye'nin nüfusunun ne kadar büyük bir payını oluşturuyorlar görürüz. Yine de SAADET PARTİSİ %2lerde oy alıyorsa ya Saadet Partisi'nin İslamdan haberi yok ya da İslami cemaatelrin İslamdan haberi yok. İslami cemaatlerin İslamdan haberi var sayalım, oy verdikleri yer bes belli AKP. AKP resmen Avrupa Birliği sevdalısı, resmen BOP'çu, resmen ABD'nin en büyük müttefiki olduklarını düşünüyorlar, resmen İsrail ile dostluk Gruplarında, resmen islam medeniyetini bırakıp batı medeniyetine bürünüyorlar, resmen diktatörler, resmen milleti parayla satın alıyorlar, resmen müslüman halkı başörtüsü ve imam hatip katsayısı zulümleri konusunda oyalıyorlar, resmen Irak'ın katledilmesinde zulme ortak oldular, resmen 22 gün boyunca bombalanan Filistin karşısında fiili hiç bir harekette bulunmadılar, resmen milleti işsiz bıraktılar, resmen asgari ücretlileri süründürüyorlar, resmen memeleketi karış karış sattılar. Bu durum karşısında kendisini islami cemaat görenler ve bu cemaatlerde duranlar tek sözüm var size ALLAH'TAN KORKUN, HESAP GÜNÜ GELECEK VE HESAP VERMEYECEKSİNİZ!...

Kayıtsız
    Misafir

hepinizi alkışlıyorum

burda ve nette sizin gibi yuzlerce kişi tartısıyo suncular böyle buncular söyle benim seyhim senınkını dover en iyi siz degil biziz.vs.vs.efendimiz bizlere siyasal oyunlara düşüp birbirimize düşmemizimi tavsiye etti.yada yuce kuranda rabbimiz,bölük bölük fırka fırka bölünmeyin diilde ;guruplasın parcalanın bölünüp zayıflayın birbirinize iftira atın mı dedi.eger gercekten iman etmişsek kuran,a o bizi kardes ilan etti ve aranızı düzeltin kı kurtulmayı umabilesiniz dedi.siyaset yalansız olmaz yalan soylemiyen siyasetci yoktur.yalancıların hükmüde apacıkbir KİTAP ta yazılıdır.devam edin böyle yapmaya devam edin.cünkü CHP İKDİDARI sizin en muazzam eseriniz olucaktır.busefer diilsede birdahakıne kımbilir.topyekun allahın ipine sarılma vaktı gelmedimi.

Kayıtsız
    Misafir

Hiç boşuna akape sevimesin

Arkadaşlar bırakın allah aşkına ismail ağa sonuna kadar saadet diyor ama bazı fitneciler akapeyi destekliyoruz diyor ama uslübunuz çok sert olmaz bu şekildei insan ikna edemeyiz sakin olun ve güzelce anlatalım oylar artıyor inşallah

Kayıtsız
    Misafir
    Alıntı Kayıtsız Milli Görüşçü tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Bir defa sözlerini ispatlayacak delile sahipmisin?
    Eğer değilsen burada böyle büyük laflar ortaya atmayalım fitne çıkmasın!
    Resulüllah (s.a.v) Efendimiz :
    (Fitne uykudadır. Fitneyi uyandırana Allah lanet etsin!) [İ.Rafii]
    Bu uyarıya binaeyn seni uyarıyorum aziz kardeşim!
    Hiçbir cemaat Milli Görüşü desteklemiyor dersen büyük bir yanılgıya düşersin.
    Çünkü birçok cemaat Milli Görüşü alanen desteklemektedir!
    Şuanda desteklemeyen cemaatlerde var bunu biliyoruz sebebi ise Sp'yi samimi bulup bulmamakla alakalı değil çünkü hidayet herkese nasip olamaz şeyh denilen adama bile nasip olmayabilir! Hidayet kavramını iyi öğrenmeniz için size kısa video linki veriyorum:
    http://video.google.com/videoplay?do...41237778137252

Bunu izledikten sonra şu yorumuda yapayım biz kemal hocaymış bilmem ne akpci hocaymış tanımayız biz sadece Mahmud efendi hz'lerini biliriz biz fitne çıkaranlarıda iyi biliriz zira Mahmud efendi hz'leri direk olarak SP'yi işaret ettiğini avukatı İsmail Müftüoğlu tvden belirtmiştir ve herzaman bunu dilede getirmiştir!
    İsmailağada fitne çıkaran biatsız bidat ehline yazıklar olsun!
    Akp eğer samimi olsaydı bugün chp denilen parti kur'an kursu ve çarşaf açılımı yaptığında fırsat bilip mecliste 15yaşından altında olan çocukların yine akp hükümeti tarafından yasaklanan kur'an öğrenme eğitimini değiştirip yasak olmaktan çıkarabilirdi!
    Kim samimi açıkça görülüyor.
    zinayı suç olmaktan çıkaran akp hükümetidir, kur'an kurslarına 15 yaş altındaki çocukların kur'an öğrenmesini yasaklayan hükümettir akp hükümeti, ırak savaşında hava üslerini abdye açıp savaş uçaklarınca ıraka binlerce sorti yaptırıp 1milyon müslümanın kanına ortak olan hükümettir akp hükümeti ve bunca sayamayacağımız kadar zulme ortak olan bu hükümeti hangi kafayla hangi cemaat destek veriyorsa bu hükümete o destek veren cemaatlerin başındakiler ancak maddeciler menfaatçilerden oluşmakta yada hidayetsizliklerine esir olmaktadırlar yazık doğrusu çünkü akpye destek vermek ıraktaki zulmede ortak olmak demektir!
    inşaallah akp hükümeti bu yanlışlarından döner ve milletin özlediği milli görüş anlayışı ile hükmeder tüm islam alemine diye dua ediyoruz.
    son olarak samsunlu mücahide şunu diyorum Erbakan hocamız olduğundada f.gülen cemaati bize destek vermiyordu çok şey bilmediğiniz ortada o yüzden yorumları yazarken birşeyler öğrenip yazarsanız vebalden kurtulursunuz Allah razı olsun ve ismailağa cemaatinin milli görüş düşüncesi şöyledir buyrun izleyin:
    http://video.google.com/videoplay?do...58577203615622

sevgili kardeşim, sizin hesaptan yola çıkacak olursak, halkımızın çok azı cemaat mensubu anlamına gelir.
    halbuki halkın büyük bir kısmıki bu % 70 falandır cemaat mensubudur
    ama saadet partisine gereken alakayı göstermiyor. bu açık

bütün cemaatler sp den desteği çekti..bunu saklamanın bir mantığı yok. gerçi yakında seçim var göreceğiz..

alisam53
    Misafir
    yukarıda bırcok mesajı okudum asıl yapılmak ıstenen İsmailaga cematı bıtırılmek degıl fatıhten cıkarılmak ıstenıyor. bunu ıcın halk onundekı ıtıbarının zayıflatılması gerekmektedır. avrupa toplulugu fonları ıle balattan baslayan kentsel donusum projesı ıle rum patrıkanesının etrafı kı carsamba da dahıl yenılenıyor.vatıkan tıpı getto olusturulmaya calısılıyor. bundan sonra Ismaılaga cemaatı bırcok provakasyonlara hedef olacak.

Kayıtsız
    Misafir

Yanlış

Alıntı Hilal ÖZDEMİR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Allah-ın selamı inananların üzerine olsun!

İsmail Ağa cemaati asla bitirilemez!
    O cemaat bitti diyenler son ferdinin de ölüp toprağa gömüldüğünü mü görmüştür?
    Bütün azgın şeytanların çevrelediği bir cemaat ne kadar ayakta kalabilirse, o kadar ayaktayız işte dimdik...
    Ve son ferdimiz ölene kadar da o cemaate müdavimiz!
    Kem söz söyleyeni Rabbim affetmez emin olasınız!
    Kimin akp oy verdiği beni ilgilendirmez ben kendi oyumdan mesulüm!
    İnsanları çeke çeke inançlarından vaz geçiremezsiniz!
    Dayatarak ta!
    Yalnızca hakikati söylersiniz gönlünüzün el verdiğince Erbakan Hocam gibi!
    Sonra gerisi o şahsın kendisine kalmıştır!
    Cemaatin içinden bazı kimseler akp oy verdiler diye bütün cemaati kötüleyemezsiniz!
    Oy veren insanların içinde nezih bir ruh yoksa bunun suçu İsmail Ağa cemaati şöyle veya böyle diye halis bir kalple bağlanan cemaate yüklenemez!
    Şimdi o cemaatten bahsedenler lütfen kendilerine konuşacak başka uğraşlar ve konular bulsunlar lütfen istirham ediyorum!

Hanım efendi şimdi demişsin ki ben kendi oyumdan mesulüm bu çok yanlış bir düşünce sende Allah razı olsun Milli Görüşün o şanlı çizgisinde yürüyen bir kaderdaşımızsın eğerki çevrende bir yanlış varsa ve sen işte benim yaptığım doğru deyip gerisini boşlarsan bu büyük bir vebaldir. Bir kıssa vardır bilirsin eski zamanlarda bir diyar varmış ve o diyarda halk azmış Allah'ı unutmuş bütün haram yollara gitmiş ama o diyarda birde alimler topluluğu varmış ve bunlar bütün gün Allah'a ibadet eder gecede Teheccüd namazına kalkarlarmış Allah (c.c) Cebrail (a.s) 'a git bu kavmi helak et der Cebrail (a.s) da ya Rabbi bu kavim içinde sana gece gündüz ibadet eden alimler veliler var der Allah(c.c) de der ki onlar diğerlerini uyarmadılar sapkınlık yaptıklarında tekrar hakka çağırmadılar der. İşte ablacığım bizim dinimiz her koyun kendi bacağından asılır mantığında bir din değildir biz hepimiz bir birimizden mesulüz ve ismailağa cematinin akp ye o verdiğini şeyh hazretlerinin sözünü çiğneyip oy verdiklerini duymuştum bölesi insaları savunmak yersiz ama dışlamak daha kötü onların yanlışlarını anlatmak lazım eğer akpden bir menfaat umuyorlarsa onlarla zaten uğraşmamak lazım ve cemaatten de dışlamak lazımdır bana göre

Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Hanım efendi şimdi demişsin ki ben kendi oyumdan mesulüm bu çok yanlış bir düşünce sende Allah razı olsun Milli Görüşün o şanlı çizgisinde yürüyen bir kaderdaşımızsın eğerki çevrende bir yanlış varsa ve sen işte benim yaptığım doğru deyip gerisini boşlarsan bu büyük bir vebaldir. Bir kıssa vardır bilirsin eski zamanlarda bir diyar varmış ve o diyarda halk azmış Allah'ı unutmuş bütün haram yollara gitmiş ama o diyarda birde alimler topluluğu varmış ve bunlar bütün gün Allah'a ibadet eder gecede Teheccüd namazına kalkarlarmış Allah (c.c) Cebrail (a.s) 'a git bu kavmi helak et der Cebrail (a.s) da ya Rabbi bu kavim içinde sana gece gündüz ibadet eden alimler veliler var der Allah(c.c) de der ki onlar diğerlerini uyarmadılar sapkınlık yaptıklarında tekrar hakka çağırmadılar der. İşte ablacığım bizim dinimiz her koyun kendi bacağından asılır mantığında bir din değildir biz hepimiz bir birimizden mesulüz ve ismailağa cematinin akp ye o verdiğini şeyh hazretlerinin sözünü çiğneyip oy verdiklerini duymuştum bölesi insaları savunmak yersiz ama dışlamak daha kötü onların yanlışlarını anlatmak lazım eğer akpden bir menfaat umuyorlarsa onlarla zaten uğraşmamak lazım ve cemaatten de dışlamak lazımdır bana göre

Tamam bütün taşlar bana kafam yarıldı zaten ama neden!
    Benim anlatmak istediğimi siz anlamak mı istemiyorsunuz ben mi anlatamıyorum!
    Bir daha deneyeceğim !
    Bel ki bu sefer meramımı anlatabilirim!

İsmail ağa cemaatinden bitiyor bitiriliyor diye bahsedemezsiniz!
    Bu bir!!
    Arasından benim yakınen tanıdığım arkadaşlarım ki;Milli görüşe beraber gönül vermişiz Refah mitinglerine beraber gider hiç birini kaçırmazdık akp ye oy verdiler ben hepsiyle ayrı ayrı tartıştım ama öyle şartlanmışlar ki vazgeçmediler!
    Ben görevimi yaptım onlara hakikati defalarca tartıştım anlattım ama kabul etmediler!
    Ben onları bu yalnışlarından vazgeçiremedim çünkü şeytan yakalarını bırakmadı hemen cemaati mi kötüleyeceğim onlar bir hata yapmışlarsa bu cemaate atfedilemez!
    Bu iki!!
    Allah cc. onların yalnışlarını tabi ki vakti gelince karşılarına çıkartacak!
    Bir kişi eğer cemaat kavramını bilir ve ona gönülden inanır bağlanır o yolda can mal gözüne gözükmezse o zaten hata yapmaz!İyi bir mürid olur!
    Ama insan nefsine uyupta cemaatinin menfaatlerini gözetmez ve ona yakışmayan şeyler yaparsa zaten ondan mürid olmaz ki yalnızca kendisini kandırır!
    Sizde böyle nefsine uyan insanlar yüzünden cemaate laf atamazsınız!
    Bu üç!!
    Büyük hoca olabilir onunda şeytanı var yalnış yapabilir akp ye oy verin dediyse veya kendisi de oy verdiyse ona acıyıp hakikati görmesi için Dua etmekten başka bir şey yapamayız!
    Onlarla yakınen tanışan Milli Görüşçüler eminim konuşmuşlar yanlış yaptıklarını söylemişlerdir!
    Gerisi onlara kalmıştır şimdi onu kolundan tutupta hadi gel oyunu SP ye atacaksın diye kimseyi zorlamayız öyle ki akp bütün aileleri bile dağıttı zaten!
    Aileler ikiye bölündü SP ve akp olarak bu halde siz durmuş İsmail ağa cemaati şöyle böyle diye konuşup duruyorsunuz!
    Lafla peynir gemisi yürümez şimdi siz artık bu konudan bahsetmeyi bırakıp Erbakan Hocamızın Abdi ipekçi spor salonunda bahsettiği gibi insanları uyandırmak onlara siyonizmin başlangıcını ve geldiği noktayı anlatmak!
    BU dört!!
    Bu cemaatin büyük hocası ayağı kaydı diye küçümsersek Allah cc. bu büyük konuşmamızdan dolayı bize kızar ve aynısı bizimde başımıza gelebilir!
    Bu beş!!
    Rabbim ayaklarımızı bu yolda sabit kılsın!

(İsmail Ağa Cemaatine gelince onun gerçek gönül dostları kıyamet kopana kadar yeryüzünde kaim olacaklardır!)

Görüşlerinizi paylaştığınız için Teşekkür ederim!

+ Konuyu Yanıtla
3 / 2 İlkİlk 123 SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları