+ Konuyu Yanıtla
3 / 1 123 SonSon
58 sonuçtan 1 --- 20 arası gösteriliyor

Konu: İsmailağa cemaatinden özür diliyorum

İsmailağa cemaatinden özür diliyorum

Bir dönemin kilit ismi Kasım Zengin ilk kez Milli Gazete'ye konuştu. Zengin, kamuoyunu sarsacak şok açıklamalarda bulundu...

Tarih 15 Şubat 2006'yı gösteriyordu. Türkiye şok bir operasyonla sarsıldı; Sauna Çetesi! Bu olay, içinde yer alan isimler nedeniyle İkinci Susurluk olarak değerlendirildi. İddiaya göre Sauna çetesi, iş ve sanat dünyasının ünlü isimlerinin yanı sıra, milletvekili, bakanları fişlemiş, darbe için altyapı oluşturmaya çalışmıştı. Gazetelere yansıyan iddialara göre Sauna Çetesi'nin lideri esrarengiz bir isimdi. Kasım Zengin. Sıfıra vurulmuş saç traşı ve Ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses'le yan yana çekilmiş fotoğrafı ile günlerce gazetelerin birinci sayfalarında yer aldı.

Suskunluğunu neden bozuyor

Ben ilk defa konuşuyorum. Daha önce konuşmadım. Tek amacım bir konunun aydınlanmasıdır. Benim için bu çok önemli. Büyük bir yükten kurtulmuş olacağım. Çünkü vicdan azabı çekiyorum. Benim ismim üzerinden başta İsmailağa cemaati olmak üzere Müslümanlara yönelik bir komplo kurulmaya çalışıldı. Bazı perde arkası güçler, Müslümanları zan altında bırakmak, onları öcü gibi göstermek için savaş açmaya çalıştı. Bu konu gündeme geldiğinde, öyle ya da böyle benim ismim ve benim konumumla alakalı olarak İsmailağa kamuoyunda sıkıntıya girdiği için, o dönemde sıkıntıya giren herkesten ayrı ayrı haklarını helal etmelerini talep ediyorum. Bu olayın gerçek boyutunu anlatmak için konuşuyorum. Bir sürü televizyon ve gazete peşimde. Tekliflerini kabul etsem dünyanın zengini olurum. Ama onların ne istediğini biliyorum. Ne yapmak istediklerini de. O yüzden benim söylediklerimi anlayacağınızı bildiğim için size konuşuyorum.

Teklifi reddettim bir hafta sonra bu olay patladı!
    Ben yetimim. Çocukluğumda parklarda yatıyordum. Sokakta yaşayan bir kişi olarak hırsızlık yapacak noktaya gelmiştim. Ama maalesef benim gibi insanlar, kullanılmaya müsait oluyor. Benim başıma gelenler yapılan bir teklifi kabul etmememden kaynaklandı. Sadece bir kişinin zaafı yüzünden, çenemi tutamayıp 'sen yanlış yapıyorsun" dememden gelmiştir. Burada ismini vermeyeceğim. Onunla yaptığımız bir toplantıda bazı teklifler oldu. Onun yaptığı teklif, ne İslam'a, ne insanlığa, hayvanlığa bile yakışmayan bir teklif. Ben de dedim ki, "Böyle bir koltukta oturan bir böyle bir teklifte bulunabiliyorsa, bu ülkenin sonudur, vahşileşmesidir. Sen o koltuğun gereğini yerine getiremiyorsun. Ben seni o koltuktan kaldıracağım. O tekliften sonra ben patladım bunu söyledim. O da dedi ki, "Ben de seni dünyanın en rezil adamı yapıp içeriye attırmazsam bu isim de, bu makam da bana haram olsun" dedi. Bir hafta sonra ben hayatım boyunca harama uçkur çözmediğim halde "saunacı!" olarak cezaevine girdim. Bahsedilen saunanın ben adresini bile bilmem. Yani saunayı çalıştıran kişi, aynı ekibin bir adamı. O bayan aynı ekibin adamı. Gizli kamera koymuşlar. Benim bir tane görüntüm var mı? Bir tane telefon teması var mı? Yok.

"Kadı Mahkemesi" komploydu

Benim üzerimden komplo kurulmaya çalışıldı. Kadı Mahkemesi bunun örneğidir. Ben buradaki yanlışlığın düzeltilmesini istiyorum. Şimdi ben o komployu bozmak istiyorum. Çok yazıldı, çok çizildi. Orada kesinlikle kadı mahkemesi diye bir şey olmadı. Kadı mahkemesi diye bir olay kesinlikle yoktur. Yargılanma diye bir şey yoktur. Ben şizofren hastasıyım. Benim kullandığım ilaçları kestiler. Bir de Türkiye gündemine öyle bir oturduk ki, nerden geldiğimizi şaşırdık. O havada, önüme 7 bine yakın sayfa koydular. Hepsini imzalayacaksın diye. Bunlar senin ifaden, diye. Ben o ifadeleri cezaevine girdikten sonra istettim, inceleyeceğim diye. İfadeler geldi, 7 bin sayfa ifade. Ancak çıkmaya yakın okumayı bitirebildim. Söylediklerimin yarısından çoğu yok. Benim söylemediğim birçok şey altına imza atmışım. 4 gün içinde binlerce sayfayı yazdılar. Ben de saatlerce imzaladım. Avukat inceledi diye hiç bakmadım. Avukatım sadece şerh koydu. Mütevekkilim Şizofren hastasıdır, söyledikleri doğru olmayabilir diye. Kabul etmiyoruz diye. Bana da öyle imzalattı. Onun rahatlığı ile imzaladık.

Yeni bir '28 Şubat' başlatılacaktı!

Ali Kalkancı, Fadime Şahin,... Hepsini tanıyorum. Ne amaçla tarikat kurduklarını, neyi amaçladıklarını da biliyorum. İslam ile yakından uzaktan bir alakaları yoktu. O dönemden tanıyorum. Kalkancı Fatih'e bilerek sokuldu. Sokulduğu gün de yanındaydık. Nasıl adam topladığını, adam toplama tekniğini de biliyoruz. Tarikata kimleri getirdiğini de biliyoruz. Tarikat süsü verilecekti, sonra operasyon olacaktı. İşte İslam'a zarar verilecekti. Bunlar bilerek yapıldı. Sonra olanları biliyorsunuz. Ben de kullanıldım. Beni rahatsız eden konu da budur.

İsmailağa Peygamber Efendimizin sünnetinden ayrılmayan bir cemaattir. Benim üzerimden, bana ait olmayan ifadelerin malzeme yapılarak, Müslümanlara zarar verilmesi beni aşırı derece yıpratmıştır. 2 yıllık cezaevi hayatımda sürekli yazdım. Şeytan'ın Oyunu diye! Bunun 300 sayfasını mahkemeye savunma olarak gönderdik. Bu oyunların hepsini yazdık. Fakat İsmailağa'daki "Kadı Mahkemesi" gündeme geldiği zaman, böyle olmadığına ilişkin bir çok yazı gönderdim. Bunların doğru olmadığını yazdım. Ama onlara hiç yer vermediler. Benim yargılama sürecimde İsmailağa cemaatine karşı bir savaş açılmıştır. Orada kadı mahkemesinde yargılandı diye yazıldı. Amaç Müslümanları zan altında bırakmak, tarikatları öcü yuvası, şer odağı gibi göstermek. Böylece Müslümanlar zor duruma düşürülecekti.
    milli gazete
    "Yarın, elbet bizim, elbet bizimdir! Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir..!"

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,606
    Blogdaki Konular
    5
    İsmailağa cemaati son seçimlerde bitirilmiştir. Yıllardır uğraşılan ve içten içe yıpratılan cemaat ve Türkiyedeki cemaatcilik kavramı 2007 seçimleri ile son bulmuştur.

Şeylerine itaat etmeyen 1 ve 2 numaralı adamlar , onlara itaat etmeyen uzak şehirlerin temsilcileri ve sonuçta biat kavramını yitiren müritler.

İsmailağa da şehid edilen hocalarımız bu oyunu bozabileceklerinden şehid edildiler. Biat kavramını bildiklerinden şehid edildiler. Ve artık ismailağa da biat kavramı konuşulmaz oldu.

Şimdi kim diyebilir ki mahmut Efendi Hazretleri seçimde bu işbirlikçi AKP ye oy verilmesini emretti. Yada kim diyebilir ki Kemal Efendi hocanımızın sağ kolu olduğu halde onu dinlemedi ona muhalefet ederek oylarınızı AKP ye verin dedi. Ya da kim diyebilir ki müditler biatlerinde kendilerine bir kamusal alan oluşturarak siyasi hayatıma şeyhim karışamaz dedi.

Yazık ki bu ülkenin en temel taşlarından biri olan cemaat kavramı ve özelliklede İsmail ağa cemaati bitirilmiştir.
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

İsmailağa cemaatini içinde bulunan laf anlamaz ,söz dinlemez bir kaç adam yüzünden mi bitirdiniz?

Bu çok yanlış bir yöne sapar.Ben cemaatten değilim ama birkaç itaatsiz yüzünden cemaatçilik bitmiştir gibi bir ithamda bulunmanız doğru değil.

Kaldı ki İsmailağa cemaati bugün aynı otoritesiyle yoluna devam eden Türkiye'nin önde gelen cemaatlerindendir...

Bugün cematin bittiğine dair büyük bir iddiada bulunmuşsunuz ama birşeyi atlamışsınız eğer bugün cemaatin yerinde yeller esseydi dün bu cemaati karalamak isteyen Kasım Zengin adlı şahıs çıkpta bu cemaatten özür dileme gereği duyar mıydı?

Demek ki hala aynı kararlıkta yoluna devam ediyor ve demek ki birilerinin geçmişte yaptıkları yüzünden vicdan azabı duymasına sebep oluyor.
    "Yarın, elbet bizim, elbet bizimdir! Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir..!"

Kayıtsız
    Misafir

ben ismail ağa

cemaatinide anlamıyorum.çıkarttığı dergilerinde dinler arası diyalog'a karşıyız büyük ortadoğu projesine karşıyız ab'ye karşıyız diyorlar ab'nin dayatmalarına imza atan medeniyetler ittifakı ve bop eşbaşkanı tayyip'e oy veriyorlar.anlamak mümkün değil

Alıntı Tevfik YAZICILAR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    İsmailağa cemaati son seçimlerde bitirilmiştir. Yıllardır uğraşılan ve içten içe yıpratılan cemaat ve Türkiyedeki cemaatcilik kavramı 2007 seçimleri ile son bulmuştur.

Şeylerine itaat etmeyen 1 ve 2 numaralı adamlar , onlara itaat etmeyen uzak şehirlerin temsilcileri ve sonuçta biat kavramını yitiren müritler.

İsmailağa da şehid edilen hocalarımız bu oyunu bozabileceklerinden şehid edildiler. Biat kavramını bildiklerinden şehid edildiler. Ve artık ismailağa da biat kavramı konuşulmaz oldu.

Şimdi kim diyebilir ki mahmut Efendi Hazretleri seçimde bu işbirlikçi AKP ye oy verilmesini emretti. Yada kim diyebilir ki Kemal Efendi hocanımızın sağ kolu olduğu halde onu dinlemedi ona muhalefet ederek oylarınızı AKP ye verin dedi. Ya da kim diyebilir ki müditler biatlerinde kendilerine bir kamusal alan oluşturarak siyasi hayatıma şeyhim karışamaz dedi.

Yazık ki bu ülkenin en temel taşlarından biri olan cemaat kavramı ve özelliklede İsmail ağa cemaati bitirilmiştir.

kırmızı yazılı yere 'ben' demek istemezdim ama....
    Klavye Mücahidi

Kayıtsız
    Misafir
    cemaatlerin samimiyetlerine inanmıyorum. mensup olanlardan elbetteki temiz niyetli salih müslümanlar vardıR ama ben müslümanların bölünmesindeki bir nedeninde bu olduğunu düşünüyorum..fitne fesat her yerde olduğu gibi cemaatlerinde içine girmiş malesef.. kendi cemaatinden olmayanları bizden değilsin diye bilen kişiler çoğunlukta.. herkes kendi yolunun cennete gittiini düşünmekte...
    malesefki çok cahiliz araştırmayı sevmediğimizden biri bişey söylese hemen körü körüne kabullenmek gibi alışkanlıklarımız var..Allah sonumuzu hayr etsin...

Alıntı Tevfik YAZICILAR tafarından gönderildi Mesajı Göster

Allah-ın selamı inananların üzerine olsun!

İsmail Ağa cemaati asla bitirilemez!
    O cemaat bitti diyenler son ferdinin de ölüp toprağa gömüldüğünü mü görmüştür?
    Bütün azgın şeytanların çevrelediği bir cemaat ne kadar ayakta kalabilirse, o kadar ayaktayız işte dimdik...
    Ve son ferdimiz ölene kadar da o cemaate müdavimiz!
    Kem söz söyleyeni Rabbim affetmez emin olasınız!
    Kimin akp oy verdiği beni ilgilendirmez ben kendi oyumdan mesulüm!
    İnsanları çeke çeke inançlarından vaz geçiremezsiniz!
    Dayatarak ta!
    Yalnızca hakikati söylersiniz gönlünüzün el verdiğince Erbakan Hocam gibi!
    Sonra gerisi o şahsın kendisine kalmıştır!
    Cemaatin içinden bazı kimseler akp oy verdiler diye bütün cemaati kötüleyemezsiniz!
    Oy veren insanların içinde nezih bir ruh yoksa bunun suçu İsmail Ağa cemaati şöyle veya böyle diye halis bir kalple bağlanan cemaate yüklenemez!
    Şimdi o cemaatten bahsedenler lütfen kendilerine konuşacak başka uğraşlar ve konular bulsunlar lütfen istirham ediyorum!

Kayıtsız
    Misafir

Ahir zaman azizim.

şaşırtmaca soru gibi işte ,
    en tehlikeli yanlışda doğruya en yakın olandır.
    bu ülkede, türkçülük için siyaset yapabilirsiniz.
    bu ülkede kürdistan için siyaset yapabilirsiniz.
    bu ülkede menfaat ve çıkarınız için siyaset yapabilirsiniz
    AMA ALLAH için siyaset yapamazsınız ÖYLEMİ?

sayın abdullah gül ilk olarak; fazilet partisi genel kurultayında.
    ilk başkaldırışla genel başkan adayı olunca yaptığı konuşmasında
    ''Kabbul etmeliyiz ki biz yenik bir medeniyetin temsilcileriyiz'' diyerek islam medeniyetini küçük görmesiyle başladı bu ayrılık hareketi.
    -Hoca bizi masallarla oyaladı dediler. 40 yıldır anlattığı siyonizm gerçeğini masal olarak gördüler, Ama şimdi anlıyoruz ki, bunlar masal değil Büyük israil için Siyonist Yahudilerin İmanıdır. Gazze saldırılarını hep beraber gördük.
    -Faizsiz ekonomi olmaz dediler. tüyü bitmedik yetimin hakını faizciye hortumcuya verdiler. düşük faizli dış borcu, Yüksek faizli iç borç alarak ödediler, içerdeki bankalarda yapancılara satıldığı için, düşük faizli borcu , yüksek faizli borca çevirmiş olduk. dünyada en yüksek faiz oranı uygulayan ülke olarak Aç gözlü faizci sermayeyi ülkemize çekip geçici bir ekonomik rahatlama sağladık.
    -IMF siz ekonomi hayaldir dediler. her IMF anlaşması yaklaştığında efelendiler ama yine gidip paşa paşa imzaladılar. güya bizim istediğimiz şartlarda imzaladık demeye getirdiler ama. zam isteyen sendikalarada gidin IMF yi razı edin demektende utanmadaılar.
    - ABD Irak'ı vurmak isteyince Buyur bizim ülkemizde Üs kur dediler. Mart teskeresini geçiremeyince sayın Gül istifa etmekle tehdit etti. sayın Bakan memurun maaşını nasıl ödeyeceğim diye düşünüyorum dedi. ve hemen özel bir karaname ile ABD için hava , kara, deniz limanlarımızı transit geçişe açtılar.
    İnçirlikten 3400 sorti yapılmış her sortide kaç bomba atılır, her bombada kaç kişi ölür acaba. Afganistan bombalanırkende incirlik kullanıldı. Bunca masumun ahı Çıkmazmı?
    - domuz Kasaplık hayvan sınıfına sokuldu. üretenlerede kredi imkanı sağlandı.

daha saymakla bitmez .
    Allah için siyaset yapan birisi bunları yaparmı?
    yada Allah için bunlara oy verilir mi?
    çıkar için, menfaat için oy verenleri anlarım ama, Allah Aşkına UYANIN.
    Ebakan hoca Bu tavizleri verse Şimdiye kadar Cumhurbaşkanıda olurdu, ama DAVA demek HAk için müdalede demek sadece o koltuğu ele gçirmek değil.
    o koltuğu oturamasan da idealinden dönmeden zaferi Allahten bekleyerek mücadeleye devem edebilmektir.
    BİZ ZAFERDEN DEĞİL; SEFERDEN SORUMLUYUZ.

ben şeyhimi dinlemedim ve SAADET e oy verdim,
    HZ Ebubekir efendimiz bu yolun başı.
    ne diyor ''ben yoldan çıkarsam kılıcınızla düzeltin '' diyor.
    herkes hata yapabilir,
    ben insanların kalbini göremem sadece gördüğümle amel ederim.
    Allah için HAK için mücadele edttiğini kim söylüyorsa. geçmişine bakar onu desteklerim.

Haydar ALUÇ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sat May 2008
    İletiler
    27
    Blogdaki Konular
    1

Bu zamanda neden böyle bi konu.....

Sevgili arkadaşlar
    zaman birlik olma zamanı...
    Böle nifak kokan yazılarla birbirinizi üzmeyin...
    Isim verip insanların günahını almayın...
    Cemaat ve cemaatçilik bitmiştir sözüde çok saçma geldi bana, her sepet içince çatlak hatta kırık yumurta bulunabilir..bunu genelleme konusu yapmak akıllıca bi davranış olmaz....
    Milli görüş camiası içinde herkes dört dörtlük diyebilirmiyiz..
    El-cevap , tabiki hayır... Ama hepimiz milli görüş cemaatindeyiz...:)
    selametle

Musavi Alaaddin KIYAĞAN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Mon Jun 2007
    istanbul/fatih/ karagümrük/zeytinburnu_A.İ.H.L
    İletiler
    247
    Blogdaki Konular
    1

bunlar çok büyük sözler

Alıntı Hilal ÖZDEMİR tafarından gönderildi Mesajı Göster

Bütün azgın şeytanların çevrelediği bir cemaat ne kadar ayakta kalabilirse, o kadar ayaktayız işte dimdik...
    Dayatarak ta!
    Cemaatin içinden bazı kimseler akp oy verdiler diye bütün cemaati kötüleyemezsiniz!
    Oy veren insanların içinde nezih bir ruh yoksa bunun suçu İsmail Ağa cemaati şöyle veya böyle diye halis bir kalple bağlanan cemaate yüklenemez!
    Şimdi o cemaatten bahsedenler lütfen kendilerine konuşacak başka uğraşlar ve konular bulsunlar lütfen istirham ediyorum!
    size bir yerden kesin bir bilgimi geldiki asla bitirilemez diyorsunuz çok büyük söz konuşuyorsunuz iskenderpaşa cemaatinede bir zamanlar dağılmaz gözüyle bakılıyordu ama bak ne oldu ya
    . . . . ALLAH (C.C) EN GÜZELİNİ YAPAR. . . . .
    Prof.dr.Necmeddin Erbakan(r.a)

Mâh-rû Mümine AYDIN kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,720
    Ve Tarih yine tekerrür etmekte...
    Çocukluk günlerimin son demlerini yaşıyorum...Tadını çıkarmak istiyorum...

Kayıtsız
    Misafir
    Alıntı Alaaddin KIYAĞAN tafarından gönderildi Mesajı Göster
    size bir yerden kesin bir bilgimi geldiki asla bitirilemez diyorsunuz çok büyük söz konuşuyorsunuz iskenderpaşa cemaatinede bir zamanlar dağılmaz gözüyle bakılıyordu ama bak ne oldu ya
    Evet bana kesin bir yerlerden bir bilgi geldi !
    İskenderpaşa cemaatine ne olduğunu bilemem ama İsmailağa cemaati bildik cemaatlerden değil !Ben büyük konuşur ve büyük söylerim!
    Zira bu cemaat büyük cemaat!
    Hem sen cemaatlerin bittğini veya bitirildiğini araştırmakla görevliysen veya bu senin tezinse benden 0 üstünden 0 aldın!
    Bu milli görüş sitesinde İsmailağa cemaatinden böyle bahsedilceğini bilseydim bu siteye ne üye olur nede girerdim.
    Bu yazılar benim partiye yeni bir gözle bakmamı sağlıyor lütfen artık bitirin bu konuyu yoksa parti hakkında çalışmalarımdan vaz geçeceğim!
    Bu bir gerçek!
    Bu cemaatten sözlü veya yazılı hiç bir şekilde bahsedilmesini istemiyorum!

Kayıtsıznene hatun
    Misafir

birlik zamanı

kardeşim her ıki tarafa da çoook yazık genelleme yapmayın lütfen bir kere bu yaptığınız sizin dışınızda kileri sevindiriyorevet benimde şahit olduğum bazı gerçekler var ancak yazmayacağim ismail ağa desdekledide bu oylar nerde nasrettin hoca gibil lütfen inananların şuurlu hareketi farzdır isderseniz pereze sorarak oy verelim mesela şöyle Türkiyedeki siyasetcilerden en çok kimi seviyorsunuz nasıl Abdülhamit takdiği

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,606
    Blogdaki Konular
    5
    Alıntı Şüheda YAŞAR tafarından gönderildi Mesajı Göster
    İsmailağa cemaatini içinde bulunan laf anlamaz ,söz dinlemez bir kaç adam yüzünden mi bitirdiniz?

Bu çok yanlış bir yöne sapar.Ben cemaatten değilim ama birkaç itaatsiz yüzünden cemaatçilik bitmiştir gibi bir ithamda bulunmanız doğru değil.

Kaldı ki İsmailağa cemaati bugün aynı otoritesiyle yoluna devam eden Türkiye'nin önde gelen cemaatlerindendir...

Bugün cematin bittiğine dair büyük bir iddiada bulunmuşsunuz ama birşeyi atlamışsınız eğer bugün cemaatin yerinde yeller esseydi dün bu cemaati karalamak isteyen Kasım Zengin adlı şahıs çıkpta bu cemaatten özür dileme gereği duyar mıydı?

Demek ki hala aynı kararlıkta yoluna devam ediyor ve demek ki birilerinin geçmişte yaptıkları yüzünden vicdan azabı duymasına sebep oluyor.
    Merak : Cemaatte biat etmenin yeri nedir ? Kemal Efendi hocası Mahmut Efendi Hazretlerine biat etmişmidir ? Eğer biat etti diyorsan Efendi Hazretleri 22 Temmuzda oyunu Saadetten yana atarak yönünü belirttiyse nasıl şeyhine karşı geldiler ? Yok eğer Efendi Hazretleri cemaatten yapılan açıklamaya göre AKP yi desteklediyse sen bir mürid olarak nasıl Saadet Partisine oy verdin ?

Siyasi haklara geldiğimizde Cemaat ve biat kavrımı bitmiştir mi diyeceksiniz ( Oy kullanma hakkıma kimse karışamaz ) merak ettim doğrusu ...

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,606
    Blogdaki Konular
    5
    Alıntı Hilal ÖZDEMİR tafarından gönderildi Mesajı Göster

Dayatarak ta!
    Sanırım yazımı okumadanız , yada anlatmak istediğimi aktaramadım. Benim bir cemaate kastım yok. Cemaatcilik kavramının bitirilişini açıklamaya çalışmaktayım. Hızır Hocamızı, Bayram Hocamızı şehit eden zihniyetin 22 Temmuz başarısından söz ediyorum. Biten bir cemaat değil bir kavramdır. Biat kavramının bitirilişidir. Efendi hayattayken ona itaat etmeyen hocalarıdır. Ve o hocalara müritlik edecek olanların ortaya koyacakları biat kavramıdır biten.

Şimdi siz diyebilirmisiniz biz biat etmiş bir Mahmut efendinin talebesiyiz ve hocalarımız onun adına bize AKP ye oy vermemizi iletti ancak biz hocamıza itaat etmedik gidip SP ye oy verdik. Yada hocamız Mahmut Efendiye rağmen bize AKP ye oy verin dedi ama biz gidip SP ye oy kullandık. Hangisini derseniz deyin bir biat sorununuz olmayacak mı ? Biten işte budur. Cemaatten siyaseti ayırıp fertlere haklar kazandırmak cemaatcilige aykırıdır. En azından eskiden böyleydi...

Birde siz kimsenin oyundan mesul olmayacağınızı ve sadece kendi oyunuzdan mesul sayılacağınızı sanıryorsanız yanılıyorsunuz. nil nehrinin kenarındaki kuzunun hesabını düşünenlerin devamı olan bizler kendi oyumuz kadar çevremizdeki tüm oylardan mesul tutulacağımızdan emin olmalıyız. Öyle kolay değil kenarda durmak.Gerekirse çeke çeke gerekirse anlata anlata onlarında uçurumdan atlamaması için çalışacağız.

Şimdi sizden istirham ediyorum fikirlerini okumadığınız insanları başkalarını kötülemekle itham etmeye kalkmayınız. Bizler iyi ile kötüyü ayırt edebilecek meziyette insanlarız, çünkü bizler Milli Görüşcüyüz, unutmayınız.

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,606
    Blogdaki Konular
    5
    Alıntı Haydar ALUÇ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Sevgili arkadaşlar
    zaman birlik olma zamanı...
    Böle nifak kokan yazılarla birbirinizi üzmeyin...
    Isim verip insanların günahını almayın...
    Cemaat ve cemaatçilik bitmiştir sözüde çok saçma geldi bana, her sepet içince çatlak hatta kırık yumurta bulunabilir..bunu genelleme konusu yapmak akıllıca bi davranış olmaz....
    Milli görüş camiası içinde herkes dört dörtlük diyebilirmiyiz..
    El-cevap , tabiki hayır... Ama hepimiz milli görüş cemaatindeyiz...:)
    selametle

Haydar sanırım bahsettiğim kişilerin sepetteki yumurtalardan ayrı olduğunun farkındasındır. Bir cemaatin lider kadrosundan bahsediyorum dikkat ettin mi ? bir fitneden, nifaktan değil bir uyarıdan bahsediyorum. Biat kavramını kaybetmeyelim, cemaatlerimizin yok olmasına izin vermeyelim diyorum. Biat ettiğimizde din ve dünyayı ayırmadan biat edelim diyorum.

Bak sana gerçek bir örnek daha vereyim. Ali Ramazan Dinç Hocamız dün akşam bir sohbetinde AKP ye oy verin dedi müritlerine. Şimdi Milli Görüşcü bir müridi ne yapacak sence ? Biatına sahip çıkıp zulme rıza gösteren bir partiye mi oy atacak, yoksa Hakka hizmet için uğraşan Saadet partisine oy atarak hocasına sen benim siyasi hakkıma karışma mı diyecek ?

işte bu noktadan sonra cematcilik kavramı hala sağlamdır ve Şeyh müridine her noktada hakimdir diyebilirmisin ?

Yoksa gerçekten balans ayarcıları bu ülkede cemaat kavramının taşladnı oynatmayı başarabilmişlermidir ?

Kayıtsız
    Misafir
    Sayın Yazıcılar sen bir kere cemaat kavramını bilmiyorsun.Sosyolıjik olarak cemaat farklı şeydir tarikat farklı şey.Tarikatta şeyh olur cemaat şeyh olmaz.taikatta mürid olur cemaat te talebeler vardır.Biat kültürü tarikatlededir.cemaatte kanaat önderleri ortak karar alır.Bilmeden yorum yapmayın kardeşim insanları yanlış yönlendiriyorsunuz.Lütfen bildiğiniz , doğruluğundan emin olduğunuz şeyi yazın.Son olarak şunu da belirteyim:Tarikat kavramı da 28 şubatta sizin yanlış siyasetiniz nedeniyle bitti vebali sizin boynunuza tabi taşıyabilirseniz.Bir daha ki sefere ismailağa cemaati hakkındaki yorumlarınızı siyaset üstü tutarak yapmanızı tavsiye ederim.kendi oy kapma yarışınız uğruna burda cemaatler üzerinden oynamayı zira kaybedersiniz.

Kayıtsıznene hatun
    Misafir

biat

selamunaleyküm evet sade Türkiyede deyil dünyanın her yerinde malesef biat taşları oynadı böyle isteniyordu 100 yıldır uğraşıyorlardı muaffak oldular.Peki biz tefsir derslerini kaçırmayanlar neyin tefsirini yapıyoruz .Allahaşkına hanki mektup istenildiği gibi okun herkes istediği gibi okudu . Bebeği doğduğunda isim için büyükler arandı siyasi kararki çook önemli sorulmadı . çünkü rant dönmeye başladı nasılmı bildik şeyler Erbakana oy verme kursa yardım edelim zavallı senetini neyin karşılığı veriyorsun .sözüm aracılara asla büyüklere deyil biliyorum M ahmut efendi böyle yanlış karar vermez çünkü onlar bu harekete başladığı günde biat ettiler.lütfen bukez dikkatli olalım oyuna gelmeyelim selamlar.

Kayıtsıznene hatun
    Misafir

kafamızı ellerimizin arasına alsak diyorum

hiç kimseyi üzmek için yazmdım .sizi bilmiyorum ama bizler bu şuura bahsettiğin manevi meclislerde ulştık neyse şunu anladım uğraşanlar iyi yapmış işini doğrusu.benim kastım birilerini üzmek deyil. yaşım güçük ancak öyle büyüklerden doğru şeyler duydum ki dünyaya bakışım değişdi sonra biz doğru yerde olmanın manevi çoşkusu ile hizmete başladık .sonra bilindik yerden parçalandık bu kanimete koşanlar bize doğruları öğreten olduğunu ağlayarak izledik maksadım bu isdenilerek yada isdenmeyerek yaşanılan olaylardan ders çıksın isdiyorum bu zemin bana göre atışma yeri değil selamlar

+ Konuyu Yanıtla
3 / 1 123 SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları