+ Konuyu Yanıtla
9 sonuçtan 1 --- 9 arası gösteriliyor

Konu: Filistin'e dair...!!!

Filistin'e dair...!!!

İsrail terör sürüleri ağızlarından salyalar akıtarak yine her zaman yaptığını yaptı. Yani masum müslümanları hunharca katletti...

Zaten yıllardır aynı şeyleri yapıyor bu terör sürüleri... tıpkı bizim aynı şeyleri yaptığımız gibi...

Onlar katliam yapıyorlar istikrarlı bir şekilde...

Bizler kınıyoruz istikrarlı bir şekilde...

... ve hayat böylece devam edip gidiyor.

Ümmet olarak istikrarın tadını çıkarıyoruz...!!!

Perşembe günü ikindi namazını kılarken bir haber geliyor ''Saat 16.00 da Taksim'de buluşulacak''... bütün işlerimizi bırakıp Filistin bayraklarımızla koşuyoruz cihada koşar gibi Taksim'e...

Bir yandan da düşüncelere dalıyorum;

şimdi Taksim'e çıkan bütün yollar insan selidir...

ellerde Filistin flamaları...

dillerde cihad muştuları...

gönüllerde ''müslümanlar kardeştir'' düstüru... vs vs...

...ve düşünüyorum;

İstanbul da hayat durmuş olmalı...

Türkiye israil terör devletinden elçiliğini çekmiştir şu dakikalarda...

Muhtemelen başbakan tv'lere Türk hava sahasının israil terör sürülerine kapatıldığını açıklıyordur...

Milli Güvenlik Kurulu ''israille yapılan bütün askeri anlaşmaların iptal edilmesi'' gündemiyle acilen bir toplantı tertiplemiştir...

... ama yine yanılıyorum geçmişte yanıldığım gibi istikrarlı bir şekilde...!!!

ve ardından pazar günü beyazıt meydanı için sözleşiyoruz ümmetin çocuklarıyla....

maillerle, mesajlarla, telofonlarla....

Düşündüklerimi tekrardan düşünüyorum ve kendimi avutuyorum Taksim meydanı için; zaman kısaydı diyorum, insanlar habersizdi diyorum, diyorum diyorum...

Ama şimdi durum farklıydı. Çünkü; sabahlara kadar mailler ve mesajlar yollamıştık ümmetin çocuklarına, telefon rehberlerimizdeki isimleri tek tek aramıştık 'aman sakın ha pazar günü Beyazıt meydanına gelmemezlik

etme' diye uyarmıştık, internet sitelerinde haberler yapmıştık ulaşamadığımız insan kalmasın diye...

Pazar günü gelip çatmıştı, Filistine dair neyim varsa kuşanmıştım maddi, manevi....

ama..!!!!

... ama Filistindeki zülmün hüznünden daha ağır basmıştı karşımdaki manzara.... Çünkü meydanı doldurabilmek için yayılmacı politika izlemek zorunda kalmıştık bir kere daha...

Ve yine sözleştik Beyazıt meydanında ümmetin çocuklarıyla, 'cuma günü Beyazıt meydanında' diye...

Ve yine beyazıt meydanındaydık...

Bu sefer düşündüklerim gerçekleşmişti, beklentilerim karşılanmıştı, yanılmamıştım bu sefer, hayal kırıklığı yaşamamıştım...

Çünkü beklentilerim karşılanmayacak diye gitmiştim, düşündüklerim olmayacak diye gitmiştim ve yanılmamıştım bu sefer...!!!

Meydan dolmamıştı,

hayat durmamıştı,

MGK toplanmamıştı,

başbakan canlı yayına hala çıkmamıştı,

Hayal kırıklığına uğramamamın, yanılmamamın, beklentilerimin karşılanmasının sevinciyle...!!!!!!! dönmüştüm gerisin geriye.

Hayat devam ediyordu bense donmuştum... derken bir haber geldi.

Fatihin nesli toplantı yapıyorlarmış ''çağlayan meydanında ümmeti buluşturmak'' için. Karar da çok geçmeden ulaştı..

4 Ocak 2009'da çağlayan meydanında...

Miting arefesinde çağlayan meydanını, ümmetin şanlı dirilişine uygun hale getirebilmek için çalışıyoruz cihad aşkıyla sabahlara kadar. Yağmur, çamur, fırtınayla birlikte... bir de Fatihin nesli.

Büyük gün gelmişti, gün ağarmıştı, mazeret kalmamıştı ve istanbulun nüfusu 15 milyonu aşmıştı... %20'si 3 milyon kişiydi, %20 demek her 10 kişiden 2'si demekti, 10'da 2 masum ve makul bir beklentiydi.

ama bir acaba bende her zaman mahfuzdu....

O meydan da çarşı vardı, genç fenerbahçeliler vardı, ultra arslan vardı, sivil insiyatif vardı, sen vardın, ben vardım, kemalist vardı, kominist vardı, şeriatçı vardı, milliyetçi vardı, fetullah vardı, süleyman vardı, mahmud vardı, herkes vardı...

ama o meydan da %20 yoktu, 10'da 2 yoktu, 3 milyon yoktu, olması gereken yoktu, beklentilerim yoktu...

Klavye Mücahidi

kaç gündür hep aynı cümleyi tekrarlıyorum : '' büyük ölümlerimizi duyacaksınız '' şeyh ahmet yasinin mektubundan sadece bir cümle bu.

duyuyoruz ve duyduğumuzla kalıyoruz. aslında ibrahim bu ümmet klavye mücahidi ve bizde onlardan biriyiz.

işin aslı ve astarı şuki topluluk yönlendirilmek ister , bir işaret bekler. birilerinin çıkıp onlara yol göstermesini beklerde bekler ve bekledikçe durağanlığın lanet büyüsüne alışır , onu benimser.

yol gösterici olması gereken bizler birşeyleri yanlış yapıyoruz. kalabalık bizim sesimizi bizim dilimizi anlamıyor. milleti suçlamak işin kolayına kaçmaktan başka birşey değil. önce klavyeleri biz parçalayıp atmalıyız ve bunu onların anlayacağı dilden onlara anlatmalıyız.

ama topluluğu suçlamak her zaman daha kolay.önce herkez kendi içinde bir muhasebe yapmalı. suçlu sandelyasine önce kendi benliğimizi koymalıyız.
    "yolda yürürken eğer ayağınız taşa takılırsa siz yine amerikaya küfredin." (humeyni)

Organik müslüman aranıyor...

Hangi evden gelir bilinmez...

Sahi hangi evden gelir ?

Sıcacık evlerinden bir pazar günü işimde yok diyen bir evden gelir mi mesela?

Bana dokunmayan YILAN bin yıl yaşasın diyen gelir mi acaba?

Bahanede hazır ARAPLAR bizi arkadan vurmuş...

Abi/abla sen İSRAİL bayrağını gördün mü hiç... O çizgiler senin müslümanlığını ölçüyordu

anlamak nasip oldu mu hiç?
    "Yarın, elbet bizim, elbet bizimdir! Gün doğmuş, gün batmış, ebed bizimdir..!"

İbrahim abi, okurken kendi düşüncelerimi okudum. Allah razı olsun. Kendimi de şöyle avuttum, hayberde nasıl çoğunluğa karşı Allah bize yardım etti. İnşallah, samimi olduğumuz zaman sayıların önemi kalmayacak. ve Allah nurunu tamamlayacak. Allah yar ve yardımcımız olsun. İsraili param parça etsin. Bizleride tek yumruk eylesin. amin.
    "Vahdet-i İslama taraf gitmeli"

Yıl 680, 9 muhharrem rasulun güllerinden biri kopartılıyor canı yanıyor kanı akıyor kızıl sıcak kumlara

dehşet verici kan dondurucu bu olayı dinliyoruz hikaye dinler gibi, lanet okuyoruz her hikayenin sonunda yezide, bir kaç tabak aşure unutuyoruz bir daha ki muharreme kadar hiç konuşmuyoruz...

Yıl 2009, 9 muharrem perşembe saldırılar devam ediyor şiddetini artırarak dayanamıyoruz bu saldırlara meydanlara iniyoruz

4 ocak pazar diyoruz buluşmak için lanet ediyoruz var gücümüzle haykırıyoruz zalime evlerimize koşup haberleri açıyoruz bakalım kim ne diyecek birazda kanallardan alıyoruz hıncımızı
    sonra yorgunluktan bitap düşen bedenlerimiz uykuya teslim oluyor ertesi gün hayatta saldırılar da devam ediyor

60 yıldır alıştık saldılara ve mitinglere onlar saldırıyor biz kınıyoruz dinler arası kısa paslaşma

öfkemizi içimizde mi tutsak acaba belki birgün bize en azından ayakkabı atacak güç kalır
    OTUR SıFıR

Kayıtsız
    Misafir
    Filistin deyince herkes ayrı bir dille ifade ediyor nefreti ayrı bir hareketlenme yapmak istiyor

Haydi Filistine..!! desek belki coğunuz gelirsiniz burada bir sorun var
    ne kadar nefret edersek edelim ne kadar meydanlarda bağırırsak bağıralım "belki" kelimesinden kurtulamıyoruz bunu yok sayalım...

Boykot edelim diyorsunuz Koca dünyada 100 markayı boykot ediyorsunuz peki sadece 100 sirketimi yahudilerin ?

Müslüman kardeslermiz ölürken hepimizin yaptı seyleri sayıyorsunuz hareket edelim demeye getiricekken konuyu hep bir öncü bekliyorsunuz... Efendim sabaha kadar meydan hazırlamakla metre kareye düşen insan sayısını hesaplamakla İsrail duracaksa metre kareye milyonlar sığdırabiliriz buda durdurmayacak bununda bilincindeyiz öyle ise neden hala metre kare? israil filistini vururken metre kare mi hesaplıyor? Siz bırakın metre kareyi bırakın mitingi siz kendinizi avutuyorsunuz 3 saat 5 saat soğukta bekleyince ben yapabileceğimi yaptım deyip cekiliyor cok büyük bir şey yapmış gibi övünüyorsunuz. Türkiyede bir yahudi ölse ortalık karışıyor SİZİN MÜSLÜMAN KARDESLERİNİZ ÖLÜYOR VE SİZ SADECE BAĞIRIYORSUNUZ ODA SESİNİZ KISILANA KADAR ya sonrası?... bir sorunun cevabını istiyorum
    SEN BEN bağırdık diye İsrail hic durdumu ?

Filistin e dair ne yazılır ki yada neler yazılmaz ki:Filistin kendini yazıyor ,tarih yazıyor,teslimiyet yazıyor,yazılacak ne varsa yaşayarak yazıyor..kanı ile göz yaşı ile dik duran başı ile hasbinallah diyen dili kalbine sığmayan büyük imanı ile ve tüm gören kör kardeşlerine rağmen inadına direnişi ve O (c.c)dan gelecek olan yardıma güvenerek yazıyor..ve filistin ölüyor ümmet dirilsin diye ..tarihte olduğu gibi ölüp ölüp her damla kandan yeniden diriliyor...ve ümmet _i Muhammed te inadına direniyor..dirilmemeye ,destek olmamaya ,galü belada ki söze ve nebevi çağrıya sırt dönercesine......
    "Bu şehirlerde tabanım değil yüreğim yanık NUR şehrine gidelim yürü çilekeş çarık".N.F.K

Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Filistin deyince herkes ayrı bir dille ifade ediyor nefreti ayrı bir hareketlenme yapmak istiyor

Filistin deyince bu milletin farklı kesimlerinin nasıl kenetlendiğini görememeniz gerçekten çok üzücü bir durum. Taksim'de Beyazıt'ta ve Çağlayan'da olsaydınız ne demek istediğimi eminim daha iyi anlayacaktınız. Bir de 'herkes' ten ve 'ayrı bir dil' den kastınız nedir tam olarak anlayamadım. Şayet kastınız Filistin meselesinde milletin farklı kesimlerinin bu konuda da farklılıklarını sürdürdüklerini söylüyorsanız yanılıyorsunuz.

ne kadar nefret edersek edelim ne kadar meydanlarda bağırırsak bağıralım "belki" kelimesinden kurtulamıyoruz bunu yok sayalım...

Boykot edelim diyorsunuz Koca dünyada 100 markayı boykot ediyorsunuz peki sadece 100 sirketimi yahudilerin ?

Müslüman kardeslermiz ölürken hepimizin yaptı seyleri sayıyorsunuz hareket edelim demeye getiricekken konuyu hep bir öncü bekliyorsunuz... Efendim sabaha kadar meydan hazırlamakla metre kareye düşen insan sayısını hesaplamakla İsrail duracaksa metre kareye milyonlar sığdırabiliriz buda durdurmayacak bununda bilincindeyiz öyle ise neden hala metre kare? israil filistini vururken metre kare mi hesaplıyor?

Rabbimiz bizlerden gücümüz nisbetinde hesap soracaktır. Ne demek istediğimi anladığınızı düşünüyorum.

Siz bırakın metre kareyi bırakın mitingi siz kendinizi avutuyorsunuz 3 saat 5 saat soğukta bekleyince ben yapabileceğimi yaptım deyip cekiliyor cok büyük bir şey yapmış gibi övünüyorsunuz.

Bakınız burada biraz kırıcı olmuşsunuz, su-i zan da bulunmuşsunuz. Biz kendimizi avutmuyoruz, elimizden geleni yapıyoruz ve kenara da çekilmiyoruz, çalışmalarımıza her zaman devam ediyoruz.

Türkiyede bir yahudi ölse ortalık karışıyor SİZİN MÜSLÜMAN KARDESLERİNİZ ÖLÜYOR VE SİZ SADECE BAĞIRIYORSUNUZ ODA SESİNİZ KISILANA KADAR ya sonrası?...

Bu şehid olanlar sizin müslüman kardeşiniz değil mi?

Değilse bilelim de eleştirilerinizi ona göre cevaplayalım...!!!

Sonrası demişsiniz, sonramıza gelmeden öncemizi bi gözden geçirseydiniz eminim ki bunları yazmazdınız.!

bir sorunun cevabını istiyorum

Bu biraz yönlendirmeli soru olmuş, israilin durması için (hatta yok olması için) sen ben bağırırız, meydanlarda toplanırız, yazılar yazarız yani kısacası elimizden gelenleri yaparız ama sadece bizim bunları yapmamız yeterli değildir herkesin ve her kesimin elinden geleni yapması lazım. Askeri, siyasi, ekonomik, sosyal alanlarda da sorumluluk sahipleri sorumluluklarını yerine getirmelidirler. İşte o zaman sonuç alınır. Ancak diğer kesimler sorumluluklarını yerine getirmemesinden dolayı alınamayan sonuçları bahane ederek bizlerde yapmamız gerekenleri yapmama gibi bir lüksümüz olamaz.

Şimdi bende size bir soru sormak istiyorum sayın Kayıtsız..!!

Filistin konusunda istenilen sonucun elde edilebilmesi için kimler neler yapılmalı...?
    Klavye Mücahidi

Alıntı Kayıtsız tafarından gönderildi Mesajı Göster

Müslüman kardeslermiz ölürken hepimizin yaptı seyleri sayıyorsunuz hareket edelim demeye getiricekken konuyu hep bir öncü bekliyorsunuz... Efendim sabaha kadar meydan hazırlamakla metre kareye düşen insan sayısını hesaplamakla İsrail duracaksa metre kareye milyonlar sığdırabiliriz buda durdurmayacak bununda bilincindeyiz öyle ise neden hala metre kare? israil filistini vururken metre kare mi hesaplıyor? Siz bırakın metre kareyi bırakın mitingi siz kendinizi avutuyorsunuz 3 saat 5 saat soğukta bekleyince ben yapabileceğimi yaptım deyip cekiliyor cok büyük bir şey yapmış gibi övünüyorsunuz. Türkiyede bir yahudi ölse ortalık karışıyor SİZİN MÜSLÜMAN KARDESLERİNİZ ÖLÜYOR VE SİZ SADECE BAĞIRIYORSUNUZ ODA SESİNİZ KISILANA KADAR ya sonrası?... bir sorunun cevabını istiyorum
    siz siz diyorsunuzda sayın kayısız acaba siz bu konuda neler yaptınız merak ediyorum doğrusu.ama yazınıza bakılırsa siz kendinizi kurtarmışsınız.anlaşılan bu yazıyı da cepheden yazıyorsunuz.bizde burda boşa bağırıp çağırıp bir işe yarayacağını umut kendimizi avutuyoruz.eleştirip durmuşsunuz ama hiç bir öneriniz yok."siz" dedikleriniz güçleri ölçüsünde ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorlar.peki ya siz sayın kayıtsız siz ne yapıyorsunuz bu konuda keşke yazsaydınız.bir şey yapmıyorsanız bari susun.

+ Konuyu Yanıtla

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları