+ Konuyu Yanıtla
2 / 1 12 SonSon
36 sonuçtan 1 --- 20 arası gösteriliyor

Konu: Askerin Günlüğü!

Sessiz DEVRİM! Fatih KANLI kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sun Feb 2008
    İletiler
    3,669
    Blogdaki Konular
    1

Askerin Günlüğü!

Gece 00:45 sularında otogarda otobüse bindikten hemen sonra yanıma tesadüfen biri geldi oturdu.İlk önce ön sıralarda bir yere oturuyorken malum bayan erkek yer değiştirmesinden kısmet benim yanıma düştü.

-Merhaba askere gidiyorsunuz galiba hayırlı tezkereler...

-Sağolun eksik olmayın!!!

-Nereye düştünüz?

-Ankara-Etlik,bilirmisiniz orayı?

-Evet biliyorum.Bende bizim çocuğu oraya tedaviye götürüyorum.

-Nereden anladınız asker olduğumu?

-:):) Ben bir Yarbayım Edirnede Tabur Komutanıyım...

-!!!!!

-Kısa dönem mi gidiyorsun yoksa yedek subaymı?

-Yok kısa dönem nasip olursa...

-Banada bugün 140 tane asker gelecek bugün...

Bu arada şaşkınlığım hala devam ediyor.Bir yandan konuşuyorum bir yandan da kendimi toparlamaya çalışıyorum.

-Bizim ki kısa dönem heralde fazla kasmazlar bizi değilmi?

-Bu aslında size bağlı...

-Nasıl yani?

-Verilen görevi hakkı ile yerine getirirseniz ve ihanet içerisinde olmazsanız ve neme lazımcı bir tavır içerisinde olmazsanız askerde size kimse bir şey demez.Yani dediğim gibi herşey size bağlı.

-Peki namazlarımıza sorun çıkartılırmı?

-Valla biz askerlerimize birlikte teravih namazlarını kılabilmeleri için mescid yaptırmıştık.Tabi vakit namazlarında olayı abartmamaları şartı ile...Görev saatinizde görevlerinizi yaparsınız arta kalan vakitlerinizde tabiiki namazlarınız kılarsınz.Koğuşlarda tabi ki...:)

Ben konuyu namaza çektiğim gibi muhabbet isteristemez siyasete doğru yolaldı...:)

Nalet olsun benim içimde ki bu devrimci mıknatısa, askeri bile muhabbet esnasında siyasete getiriyor...:)

Muhabbet uzadı uzadı taaki hendekte verdiğimiz molaya kadar...

Muhabbet dünya siyasetinden Türkiyedeki iç siyasete varana kadar uzadı.Henry Kissegerden Tayyip ERDOĞANA ve Abdullah GÜLe kadar ve oradan Pakistana ve tarikatlara varana kadar....Bir çok mevzu hakkında hiç durmadan tam 2,5 saat boyunca konuştuk.

Muhebbetin sonunda en can alıcı meseleyi sordum kendisine:

-Komutanım ERGENEKON hakkında ne düşünüyorsunuz?

-At izinin İt izine karıştırıldığı bir süreç...Çok fazla sesi çıkanların yada çıkartılanların tırpanlandığı bir süreç.Daha doğrusu şöyle demek daha doğru olur:ERGENEKON diye bir örgüt varmı?

-!!!!????

Komutanın her halinden belliydi bu süreçten bahsetmek istemediği bende kendisini zorlamadım.Oda bana öyle çeldirici sorular sordu ki nasıl işim içinde çıkılır cinsinden...Allahtan az çok siyasi cevaplar vermeyi, biliyorumda kıırdık bir kaç yerde.Me olur ne olmaz diyerekten hiçte sevmesemde mecbur böyle cevaplar verme yolunu seçtim.

Artık ikimizinde uykusu ağır basmıştı ve uyuduk...

Sabah 06:50 de bir tabur komutanı Yarbayın "Fatih kalk" sesi ile kendime geldim :),otobüsten indiğim Ankarayla Mamak'ın yolunu tuttum Doğru halamın yanına...

Bugünlük bu kadar selametle...

Recep ÖRNEK kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Sun Oct 2006
    İletiler
    2,257
    Blogdaki Konular
    5
    :)

güzel ...

abi bir de o 140 askerin içinde olursan tamam :d
    O görevini yaptı ve gitti, peki biz Onsuz ne yapacagiz...

koğuş kalk sesini bir yarbaydan duymak herkese nasip olmaz hele ki ismine binaen söylemişse ohoo ne şanslısın sen :d:d

Bu adamda benim gibi askerliği bilgisayar başında bitirmesin :d
    "Ey akıl sahibi kişi ! Görüyorum ki beni, kim olduğumu, ne yaptığımı merak ediyor ve araştırıyorsun. Acizim, güçsüz ve kuvvetsizim, etim ve kemiğim hepsi elli kilo."

Fatih abi dua sen dua ette seni yazıcı yapsınlar, böylece içeride esen havayı burada hissederiz, biz de biraz bilgi alırız malum daha eskere gitmedik:d
    Her cümlenin ilk kelimesi büyük harfle başlar. Başlayan cümle bir karakter boşluk bırakılıp yazılır.

vay be fatih, sensiz ilk gece..

gözlerim doldu.

seni seviyorum ulen.
    Klavye Mücahidi

askerden bugün ses çıkmadı.... vah vah vah.

fatih, bu yazıyı okuduysan askeriyenin tel.nosunu yazıver...
    Klavye Mücahidi

Muzlu Nargile ve Fatih Abi...Unutmak Zor... :)

Eser GEDİK kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Fri Dec 2006
    İletiler
    2,784
    Blogdaki Konular
    5
    fatih abi sen bu konun ismini askerin çarşı izni diye değiştir bence:) çünkü günlük olmaktan çıktı bu konu :) :)
    herkes ne söylediğini, nasıl söylediğini bilse. bu işler olmayacaktı sadri abi.

esker, numaranı yaz arayak seni unutma sakın
    "Ey akıl sahibi kişi ! Görüyorum ki beni, kim olduğumu, ne yaptığımı merak ediyor ve araştırıyorsun. Acizim, güçsüz ve kuvvetsizim, etim ve kemiğim hepsi elli kilo."

hayırlı teskereler fatih abi kendini fazla üzletme arada bir kendini göster yazılarınla tabi
    HAKKI ÜSTÜN KILMAK

Askerin numarası: 0312.388.77.59
    Klavye Mücahidi

Alıntı İbrahim BAKŞİŞ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Askerin numarası: 0312.388.77.59
    eywallah ağam sabah bi arayalım inşallah

Askerin herkese selamı var....
    Klavye Mücahidi

aleyküm selam
    Her cümlenin ilk kelimesi büyük harfle başlar. Başlayan cümle bir karakter boşluk bırakılıp yazılır.

şimdi görüştüm herkese selam ediyor...

film izliyordu bu ne biçim askerlik be :):):)

Alıntı Üsame KARAKIŞ tafarından gönderildi Mesajı Göster

Aleykumselam. Senin yaptığından farkı yok. ne güzel :)
    "Vahdet-i İslama taraf gitmeli"

Alıntı Mustafa BİTİŞ tafarından gönderildi Mesajı Göster
    Aleykumselam. Senin yaptığından farkı yok. ne güzel :)
    Kıskananlar çatlasın şekerim :d:flowers[1]:

Kıskananlar çatlasın şekerim :d:flowers[1]:
    :d ne çatlıcam. Sizin gibi biz film ve bilgisayar başında vakit öldürmedik. Her anı dolu dolu yaşadıkk. Anlayamazsın. :) :nep[1]: :boxing[1]:
    "Vahdet-i İslama taraf gitmeli"

demek ki o 140 ın içine girmiş :)))

+ Konuyu Yanıtla
2 / 1 12 SonSon

Tags for this Thread

Yer İmleri

Gönderme Kuralları