+ Konuyu Yanıtla
3 / 1 123 SonSon
52 sonuçtan 1 --- 20 arası gösteriliyor

Konu: Kayıp Trilyon Davası Nedir

Kayıp Trilyon Davası Nedir

Herkese Selamun aleykum .... arkadaslar Erbakan hocanin maruz kaldıgi suclamalar ile ilgili ne dusunuyorsunuz ? Olayin asli nedir? hepinize simdiden
    tesekkurler.. bizleri aydinlattiginiz icin sagolun .... Allah'in rahmeti ve bereketi
    üzerimize olsun (amin)

kozalak Bilal YILMAZ kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,315
    Blogdaki Konular
    1
    ne mi düşünüyorum...
    onun gerçek bir lider olduğuna bir kere daha şahit oluyorum..
    neden mi..
    çünkü tarih boyunca hep böyle olmuştur...
    iyinin, doğrunun, adilin, faydalının ve güzelin hakimiyeti için çalışan liderler...
    her defasında acımasızca, adice, asılsızca yargılanmışlardır...
    erbakan hocam da aynı...
    demekki doğru yoldayız elh...
    allahım benim ömrümü al, o ak saçlı insana ver...
    "Ey iman edenler..! Zorluklara ve sıkıntılara sabırla katlanın. Şeytan ve uşakları olan kafirlere karşı bu sabırla yarışın, cihad için hazırlıklı ve uyanık bulunun ve yolunuzu Allah'ın kitabıyla bulun ki mutluluğa erebilesiniz.."
    -Ali İmran 200-

Bilindiği gibi her parti seçimden sonra hazineden para alır. Ve bu paralar teşkilatlara dağıtılır.
    Refah partisi döneminde de hazineden para alındı ve bunlar teşkilatlara dağıtıldı. Ancak İl teşkilatlarının yaptıkları harcamaları kayıt altında tutması gerekiyordu ve bir takım iller bunu ihmal etti. Belli bir zaman zarfı içinde bu masraflar arttı.
    Sonra bir takım çevrelerin ali cengiz oyunları ile Refah Partisinin kayıtları bir Ceza Mahkemesi tarafından denetim altına alındı.Ve sonucunda Refah Partisinin hazineden aldığı parayı teşkilatlara dağıtmadığı açıklandı.

Bütün bunların doğru veya yanlış olması önemli değildi aslında. Asıl önemli olan bu tarz durumlarda partilerin denetimine Anayasa Mahkemesinin bakması idi.Fazilet Partisi kapatıldıktan sonra denetime Anayasa Mahkemesinin bakmasına rağmen 1997 yılında bu işi Bir CEZA MAHKEMESİ üstlenmişti. Bu olay HUKUKU AYAKLAR ALTINA aldı. Ve tamamen sistemin bir oyunu idi. 1997 de onlara göre Erbakan bitmişti. Ve ilerisi için yatırımı o zamandan yapıyorlardı. Biten Erbakanın üstüne bir beton dökmenin malzemesiydi Kayıp Trilyon. Ama bilmiyorlardı ki onların bir hesabı olduğu gibi Allahında bir hesabı vardı.. Ve Allahın hesabının geldiği gün...

ben ayrica Erbakan'in bu donemde yardim amacli Bosna Hersek'e para gonderdigini Bosnak kaynaklarindan duydum ... bir ilgilisi olabilir mi acaba?

Alıntı translator tafarından gönderildi
    ben ayrica Erbakan'in bu donemde yardim amacli Bosna Hersek'e para gonderdigini Bosnak kaynaklarindan duydum ... bir ilgilisi olabilir mi acaba?
    İlgisi yok sevgili kardeşim...
    O paralar teşkilata dağıtıldı. O zamanlarda yardımsever insanlar ve özellikle de İGMG ortaklığı ile hem Bosnaya hemde Çeçenistana para yardımında bulunuldu. Söz konusu para zaten teşkilatlara dağıtıldı. Ama teşkilatların hatası yüzünden bir Lideri sorumlu tutmak ne kadar akıllıca onu da siz düşünün..

Bosna herseke gönderilen paralar Milli Görüşcülerin gözyaşları içersinde kulaklarından çıkarıp gönderdiği küpelerden olusan paralardı. Bosna Hersek için atan yüreklerin evine ekmegi bir tane az alarak biriktirdiklerini gönderdiği paralardı.

Desenize o zaman teskilatlarin kayitsizligi yuzunden Hoca'nin siyasi hayatini bitirdiler ....

Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,315
    Blogdaki Konular
    1
    ya arkadaş...
    anlamıyorum ben bu insanlığı...
    sanki erbakan hocayı bu şekilde yargılayanlar...
    bu dava için kuruş para verdiler ceplerinden...
    parayı veren biziz ya..
    biz verdik paramızı güvendik de verdik...
    ben hiç zorlanmıyorum..
    hiç hesap da sormuyorum...
    size ne oluyo ya...
    ulen varya...
    sinir oluyorum he..
    benim paramı başkası konuşuyo..
    size ne yaaaaaaaaaaaaaaaa.....
    size ne .......
    :evil[1]: :evil[1]: :evil[1]:
    "Ey iman edenler..! Zorluklara ve sıkıntılara sabırla katlanın. Şeytan ve uşakları olan kafirlere karşı bu sabırla yarışın, cihad için hazırlıklı ve uyanık bulunun ve yolunuzu Allah'ın kitabıyla bulun ki mutluluğa erebilesiniz.."
    -Ali İmran 200-

Alıntı kozalak tafarından gönderildi
    ya arkadaş...
    anlamıyorum ben bu insanlığı...
    sanki erbakan hocayı bu şekilde yargılayanlar...
    bu dava için kuruş para verdiler ceplerinden...
    parayı veren biziz ya..
    biz verdik paramızı güvendik de verdik...
    ben hiç zorlanmıyorum..
    hiç hesap da sormuyorum...
    size ne oluyo ya...
    ulen varya...
    sinir oluyorum he..
    benim paramı başkası konuşuyo..
    size ne yaaaaaaaaaaaaaaaa.....
    size ne .......
    :evil[1]: :evil[1]: :evil[1]:
    ne demek size ne sonucta biz de bu partiye destek verenler olarak paranin akibetini öğrenmek zorunda değil miyiz Allah Allah

_ALBAY_ SİTE BAŞKANI Tevfik YAZICILAR kullanıcısının Görüntü Resmi
    Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,607
    Blogdaki Konular
    5
    üstad hangi paranın akibetini soruyorsunuz...

trilyon da yok ortada suç da
    Gün gelecek bütün dünya Hocama selam duracak!

Alıntı _ALBAY_ tafarından gönderildi
    üstad hangi paranın akibetini soruyorsunuz...

trilyon da yok ortada suç da

Teskilatlara dagitilan ve faturalanmayan parayi kastediyorum ...

Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,315
    Blogdaki Konular
    1
    ne demek size ne sonucta biz de bu partiye destek verenler olarak paranin akibetini öğrenmek zorunda değil miyiz Allah Allah
    bana bak çevirmen kardeş...
    ben yıllarımı bu davaya verdim..
    bi sürü de görevde bulundum..
    bu partiye destek verip de...
    hoca parayı ne yaptı diye hesap soran kimseyi görmedim şimdiye kadar..
    sen kendini kandırma..
    kişilik sorunu yaşama..
    partiye destek veriyosan..
    ne olduğunu bilir, hesap sormazsın...
    yok hesap veriyosan..
    sende bi sorun var..
    bunu bilinçli yapıyosun gibime geliyo ya..
    allahtan hayırlısı...
    -Ali İmran 200-

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,607
    Blogdaki Konular
    5
    Teskilatlara dagitilan ve faturalanmayan parayi kastediyorum ...
    kısaca Şevket Kazandan cevabı dinleyelim...

Bütün bu gerçeklere rağmen, mahkeme kararının 60. sayfasında ne deniliyor biliyor musunuz; “illerden gelen cevaplarda, partinin 1997’de hiçbir faaliyette bulunmadığı anlaşılmıştır” deniliyor.

Bu nasıl bir tespittir?! İllerden gelmiş bu kadar yazı, bizim ortaya koyduğumuz belgeler apaçık ortada durup dururken, böyle bir hükme, bir kanaate bir hâkim nasıl varabilir; varmış. Peki, hâkim varmış da, Yargıtay böyle bir kararı nasıl onamış?!

-Mahkemeye sözkonusu paraların teslim edildiğine dair gelir makbuzları sunuldu. Yani il başkanı ve muhasipleri bu parayı aldıklarına dair imza atmışlar. Ancak bu makbuzlar niçin kabul edilmedi?

-Efendim, sizin dosyanızda 139 tane gelir makbuzu var; evet; bu gelir makbuzları sahte... Sahteyse, o zaman, grafolojik inceleme, imza incelemesi yaptırın. Bir sahte evrak tanziminde mahkemenin zorunlu olarak başvurması gereken normal yollardan biri bu değil mi; evet.

Bu makbuzların hepsi gitmiş Jandarma Genel Komutanlığının Grafoloji Dairesine. Orada incelenmiş. 139 tane gelir makbuzunun 127 tanesinin imzalarının sanıklara ait olduğu zapta geçmiş; grafoloji raporu burada. 127 tane makbuzun imzalarının sanıklarının elinin mahsulü olduğu kabul edilmiş. 12 makbuzdaki imza farklıdır diyor, rapor.

Farklılığının sebebi de şu: İl başkanı adına düzenlenmiş makbuz; ama, il başkanı gelememiş, muhasip gelmiş, parayı almış gitmiş, il başkanı yerine muhasip imza atmış. İl başkanı da, duruşmalarda, evet, bu parayı aldık demiş açıkça; yani, o imzaları tekabbül etmiş. Şimdi, böyle bir durumda mahkemenin varacağı kanaatin, sahte evrak tanzimi iddiası varit değildir şeklinde olması lazım.

-Peki bu makbuzların hepsi mi sahte kabul ediliyor?

-Ama, bu 12 makbuzdaki imza farklılığını, hâkim, koz olarak alıyor “ bu 12 makbuzdaki imza farklılığı, diğer 127 tane makbuzun da sahte olarak düzenlendiğini anlatır” diyor. Nerede kaldı cezaların şahsiliği prensibi ?!

Ki bu prensibe göre her sanık kendi suçundan cezalandırılır. Başkası suç işlemişse, suçsuz olan insanlar neden cezalandırılıyor? Yani, bu dava öyle bir dava ki, bizim bu davayla ilgili bugüne kadar konuşmamamız, sonunda adaletin tecelli edeceğine olan inancımızdan; ama, şimdi işin sonuna vardığımız zaman, bu neden böyle oluyor; onu daha sonra açıklayacağım.

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,607
    Blogdaki Konular
    5
    Birde davadaki çarpıtmaları görelim...

Faturadaki küp şeker raporda buğday olmuş

-Yargılama esnasında çok değişik haberler çıktı. Maliye raporlarında bazı illerde partiye buğday, yem gibi şeylerin alındığı ileri sürülüyor. Gerçekten teşkilatlara buğday ve yem alınmış mı?

-Burada çok enteresan bir durum var. Önce davaya, sonra karara mesnet yapılan Maliye raporunun 24. sayfasında şöyle bir ifade var. Bu ifadede diyor ki, Erzincan’da Cevdet Başakın’dan şu tarih ve şu numaralı faturayla buğday yine Erzincan’da Ömer Müezzinoğlu’nun şu tarih ve şu numaralı faturasıyla da yem satın alınmış. Altında da “bir partinin yemle, buğdayla ne alakası var” diyor; “dolayısıyla, bunlar sahte olarak düzenlenmiş veya bunlar kabul edilemez” diyor.

Şimdi, faturaların fotokopileri burada buyurun, Cevdet Başakın’ın faturası, tarihi de burada, numarası da burada, aynı fatura. Ne alınmış bu firmadan; küp şeker alınmış, yani küp şeker alındığı halde, rapora buğday yazıyor. Niye buğday yazıyor; çünkü, bakın firma buğday pazarındaymış da ondan; düşünebiliyor musunuz.

-Ne alındığı değil de nereden alındığı kayda girmiş.

-Öbüründe ne diyordu; efendim, yem almış diyordu. Bakıyoruz, Müezzinoğlu Ticaret, raporda da yazıyor, burada da, aynı tarih, aynı fatura. Ne alınmış, 120 paket Rize çay alınmış. Çay alınıyor; raporda yem alınmış diyor. Neden; çünkü, bu adam, tuz, un, şeker, kepek, yem ticareti de yapıyormuş; ama, aynı zamanda da Çaykur yetkili bayisi. Faturadaki koskoca Çaykur Bayisi baskısı görülmüyor da küçücük kepek yem yazıları görülüyor ! Raporlar böyle tanzim ediliyor, hesaplar böyle yapılıyor, bu tuzaklar böyle kuruluyor.

-Mahkeme bu delilleri nasıl görmedi? Veya sanıklar ve avukatlar, bunlara açıklık getirmedi mi?

- Tabiki mahkemede susmadık, bağırdık, çağırdık, bunları hâkimin gözlerinin önüne koyduk. Kararda, mutlaka bu savunmalarımız dikkate alınacak diye düşündük; hiçbir şey değişmedi, kararda mahkeme bütün bu savunmaları yok farzetti.

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,607
    Blogdaki Konular
    5
    Ya buna ne denir...

Yok denen firmanın sicil kaydını kendimiz bulduk

-Kararda bazı olmayan şirketlere ait faturalar da olduğu iddia ediliyor. Böyle faturalar var mı?

-Yine kararda çok enteresan bir durumla karşı karşıya geliyoruz. Bakın burada, mahkeme kararının 60 ıncı sayfasında deniliyor ki “Ezginler Et, Tavuk, Canlı Hayvan Sanayii Limited Şirketi tarafından düzenlenen faturaların Vergi Usul Kanunu açısından yapılan araştırmasında böyle bir şirketin varlığına rastlanılmamıştır.” Yani, olmayan bir şirketten sanki fatura almışız, böyle kabul ediyor mahkeme, Maliyenin raporunda da kabul böyle.

Biz, mahkemede bu konuya açıklık getirmek için, bizzat ben, gittim Ankara Ticaret Odasına. Ankara Ticaret Odasının Başkanı, biliyorsunuz, Sinan Aygün Bey. Sinan Bey, dedim. Ezginler Limited Şirketi diye bir şirket var mı Ankara Ticaret Odası sicil kayıtlarında, bunu araştırmanızı, sizden rica ediyorum dedim. Aşağıya talimat verdi. Biraz sonra, görevlendirdiği kişi geriye döndü “evet efendim var” dedi. Var mı; var.

Ben hemen orada bir dilekçe yazdım. Yazmış olduğum dilekçede, bana bu şirketin var olduğuna ve faal olduğuna dair bir belge verin dedim. Onlar da, aşağıya indiler, yarım saat oturdum, yarım saat sonra bana belgeyi getirdiler.

Buyurun, Ankara Ticaret Sicili Memurluğu. Firmanın adı; Ezginler Et ve Canlı Hayvan. Ticaret sicil numarası burada, adresi burada, ondan sonra, sermayesi burada, tescil tarihi 26.4.1996, yani, 1997’de faal olan bir firmadır. Faal diyor burada, bakın. Bunu götürdük hâkimin önüne koyduk. Dedik ki, efendim, siz diyorsunuz ki veya raporda deniliyor ki, böyle bir firma olmadığı halde, bu firmadan fatura getirmişler; buyurun. Bu belgeye rağmen mahkeme kararında olmayan bir firma diye yazıyor.

İşte görüyorsunuz, buğday mı, şeker mi, yem mi, çay mı, Ezginler firması var mı yok mu; bütün bu konularda savunmalar esnasında açıklık getirilmiş; ama, bunların hiçbirisi bir kıymet ifade etmemiş.

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,607
    Blogdaki Konular
    5
    Özet olarak söylenmiş zatende galiba araştırılmak istenen farklı...

Alıntı aska_surgun tafarından gönderildi
    Bilindiği gibi her parti seçimden sonra hazineden para alır. Ve bu paralar teşkilatlara dağıtılır.
    Refah partisi döneminde de hazineden para alındı ve bunlar teşkilatlara dağıtıldı. Ancak İl teşkilatlarının yaptıkları harcamaları kayıt altında tutması gerekiyordu ve bir takım iller bunu ihmal etti. Belli bir zaman zarfı içinde bu masraflar arttı.
    Sonra bir takım çevrelerin ali cengiz oyunları ile Refah Partisinin kayıtları bir Ceza Mahkemesi tarafından denetim altına alındı.Ve sonucunda Refah Partisinin hazineden aldığı parayı teşkilatlara dağıtmadığı açıklandı.

Bütün bunların doğru veya yanlış olması önemli değildi aslında. Asıl önemli olan bu tarz durumlarda partilerin denetimine Anayasa Mahkemesinin bakması idi.Fazilet Partisi kapatıldıktan sonra denetime Anayasa Mahkemesinin bakmasına rağmen 1997 yılında bu işi Bir CEZA MAHKEMESİ üstlenmişti. Bu olay HUKUKU AYAKLAR ALTINA aldı. Ve tamamen sistemin bir oyunu idi. 1997 de onlara göre Erbakan bitmişti. Ve ilerisi için yatırımı o zamandan yapıyorlardı. Biten Erbakanın üstüne bir beton dökmenin malzemesiydi Kayıp Trilyon. Ama bilmiyorlardı ki onların bir hesabı olduğu gibi Allahında bir hesabı vardı.. Ve Allahın hesabının geldiği gün...

Giriş
    Wed Jun 2006
    İletiler
    1,315
    Blogdaki Konular
    1
    albay abi ya..
    bu kadar yükleme yapmasa idin...
    hazim sorunu yaşayabilir bu çevirmen kardeş....
    :shiny[1]: :shiny[1]:
    -Ali İmran 200-

Giriş
    Thu May 2006
    İletiler
    8,607
    Blogdaki Konular
    5
    Alıntı kozalak tafarından gönderildi
    albay abi ya..
    bu kadar yükleme yapmasa idin...
    hazim sorunu yaşayabilir bu çevirmen kardeş....
    :shiny[1]: :shiny[1]:

kardeşimizin iyi niyetinden şüphe duymuyorum...
    bunlar bizimde genelde bilmediğimiz konular ...
    açıklama yapma fırsatı vermesi güzel oluyor aslında...
    ancak sabit fikirlerden sıyrılıp öyle okumak gerekir cevapları.

baştada söylediğim gibi trilyon da yok suç da...

Alıntı _ALBAY_ tafarından gönderildi
    kardeşimizin iyi niyetinden şüphe duymuyorum...
    bunlar bizimde genelde bilmediğimiz konular ...
    açıklama yapma fırsatı vermesi güzel oluyor aslında...
    ancak sabit fikirlerden sıyrılıp öyle okumak gerekir cevapları.

baştada söylediğim gibi trilyon da yok suç da...
    teşekkürler , sağol dediğin gibi tamamen iyi niyetle sordum zira yapılan isnatlara karsi ne tur cevaplarin verildiğini tam olarak bilmiyordum .... Ama Allah razi olsun verdigin bilgiler icin ....

Taner PINAR
    Misafir
    Bu dava tamamen hukuksuzdur..

Siyasi partiler ticari birer kurum değildir.. ve Siyasi partileri inceleme yetkisi Maliyenin değildir..

Parti sanki bir şirketmiş gibi incelemeye alınmıştır.. ve bu yasal bir uygulama değildir..

Partilerin belgesiz giderleri vardır .. bu yüzden saklı kanunları da vardır..

İl muhasipleri Genel markezden aldıkları paraların giderlerini resmi faturalarla gösteremedikleri veya yukarıda anlatıldığı gibi saçma maazeretlerle kabnul ediilmediği çin ayrıca davaya muhatap olmuşlardır..

Genel merkez yetkilileri ise il muhasiplerine gönderilen oparaların gönderilmediği varsayımıyla suça isnat edilmişlerdir..

Tezat şu genel merkeze bu paralar nerde diyorsunuz , İl muhasiplerinide gelmiş olan paranın açıklaması yok diye ceza veriyorsunuz..

Ya il muhasiplerine ceza vermeyin yada genel merkeze çünkü kendi içlerinde büyük tezat var.. ,

Maksat üzüm yemek değil açıkçası.. .

onlar vazifelerini yaptılar.. ama bizim müslüman kesim daha da büyük vebal içindedir..

Allah islah etsin..

+ Konuyu Yanıtla
3 / 1 123 SonSon

Yer İmleri

Gönderme Kuralları